Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 11. 21:18

Sziasztok!


Köszönöm az "okosítást". Febr. 18-ra kaptam időpontot a nőgyógyászhoz. A prolaktin magas szintja miatt már így is halasztani kellett a fagyasztott embrió transzfert. Nem hiányzik még újabb komplikáció, mert 45 felé már nagyon ketyeg a biológiai óra.


Minden jót.


Zsóka

371. mézgapaula (válaszként erre: 369. - Zsóka1113)
2011. febr. 11. 12:35

Szia!

Elméletileg a 0 perceshez képest a 120 percesnél max. 5-szörös emelkedés a normális, tehát a tiéd már soknak számít.

De sztem érdemesebb lenne a lelettel inkább a nőgyógyász-endokrinológushoz menni, mint a háziorvoshoz.

370. a2bbd13f84 (válaszként erre: 369. - Zsóka1113)
2011. febr. 11. 12:02

Szia!


Nálad nincs túl nagy eltérés. 120 perc után ugyanaz a referenciatartomány érvényes, mint a 0 percesnél, asszem. De én is még csak most okosodok a témában.

2011. febr. 10. 20:36

Sziasztok!


Kb. egy éve kérem a nőgyógyászomtól, (aki egyben endokrinológus is)hogy csináljunk inzulin rezisztencia vizsgálatot. 17 éve küzdök azért, hogy babám legyen, ok nincs, csak eredménytelenség.


Ma megkaptam a leletet, de komment nincs hozzá.

Tudna valaki segíteni?


SE inzulin 0 perc 3,10 uU/mL (ref. tart: 2,60-24,90)

SE inzulin 120 perc 28,33 uU/mL


Természetesen felkeresem a háziorvost is, aki belgyógyász, de addig is jó lenne egy kis infó.


Köszönettel:


Zsóka

368. kunora8 (válaszként erre: 367. - A2bbd13f84)
2011. febr. 10. 17:18
Hello! A 120 perces inzulinod sajnos neked is magas. De voltak itt magasabbak is. De azért a cukor, és ch diéta neked is ajánlott, biztos majd az orvos mondani fogja, meg gondolom te is kapsz valami metformint majd. De ne félj, lehet ezzel együtt élni!
2011. febr. 10. 10:02

Sziasztok!


Segítsetek légyszi!

Voltam fizetős laborban, ahol csak az eredményt küldték el emailben! Az éhgyomri inzulinom 8 volt, a 120 perces meg 48! Nagy a gáz?

2011. febr. 9. 13:51

Sziasztok!!!


Több hónap után rávettem magam ,hogy ismét vissza megyek a Mensmentisbe .

Eddig is szedtem a gyógyszert ,csak nem a MM doki írta fel és emeltük az adagot.

A lényeg ,hogy márc. 31-re kaptam időpontot.

Sajnos dec.-re nem mentem el ,és nem szóltam kiment a fejemből ,így a nő kapásból azt mondta 14 ezer lesz.

Szóval így is nagyon drága,de hogy egy nem lemondott időpont miatt + 4000 ft-ot számoljanak fel,durva.

De muszály mennem.


ki hogy van?

akinek esetleg nem akar javulni az inzulinja,nézettesen D vitamint is ,mert összefüggés van a kettő között.

365. Médy
2011. febr. 7. 13:30

Hoppá! ahhoz tudnom kell az e-mail címed:

írd meg és küldöm.

364. Médy (válaszként erre: 357. - Szeptember1979)
2011. febr. 7. 13:26

Szia!

Ne ess kétségbe! Nem olyan borzalmas, mint első hallásra.

Küldök neked anyagot, receptet is privibe.


Üdv:

My

363. timejja75 (válaszként erre: 362. - Sanett77)
2011. febr. 2. 22:46
köszi,csak nem nem tudtam,hogy mekkorának kell lennie a 120 percesnek,kisebbnek vagy nagyobbnak mint a 0 perces.
362. sanett77 (válaszként erre: 361. - Timejja75)
2011. febr. 2. 22:01
Ezzel szerintem semmi gond sincsen:)
2011. febr. 1. 21:40

sziasztok,én ma voltam ir vizsgálaton,megmondanátok,hogy ez az eredmény jónak számít-e?


Se Inzulin 0 perc 8.53 uU/mL 2.60-24.90 F

Se Inzulin 120 perc 7.50 uU/mL


Cukor 0p 5.7 mmol/L F

Cukor 120p 3.1 mmol/L F

2011. jan. 30. 13:16
Köszi szépen nadri7 és sanett77! :)
359. sanett77 (válaszként erre: 357. - Szeptember1979)
2011. jan. 30. 12:33
358. nadri7
2011. jan. 30. 12:14

Szénhidrátra vonatkozik a 30gr..... 160gr napi ch bevitelre fogtak

ch diétát kell tartanod

2011. jan. 29. 17:02

Sziasztok!kiderült, h ir-em van. a segítségeteket szeretném kérni. az orvosom meghatározta, h a napi étkezések során mennyi élelmiszert ehetek.

össz: 160 gr, 1280 kcal,

reggeli: 30 gr,

tízórai: 20 gr,

ebéd: 50gr,

uzsonna: 20 gr,

vacsora: 40 gr.


Kérlek, segítsetek abban, hogy hogy lehet az élelmiszerekből ezt kiszámolni?vagy van vmi mértékegység, átszámítási mód a kcal-ra?a "gr" a gramm-ra vonatkozik?lehet nagyon egyszerű a dolog, csak én bonyolítom túl a dolgokat. vagy ilyenkor az élelmiszer fehérje, szénhidrát, és zsír tartalmát kell összeadni. Tanácstalan vagyok és kétségbeesett!!!! :(

356. ilda00
2011. jan. 26. 13:58

Sziasztok!

Tudjátok esetleg, hogy az update-es ételfutártól érdemes-e rendelni. Ezek nem teljes kiörlésű lisztből készülnek, hanem valamilyen liszthelyettesítőből. Köszi!

355. opi1 (válaszként erre: 354. - Szilvi983)
2011. jan. 22. 17:28
a glükóz szerintem nagyon alacsony
2011. jan. 22. 14:38

Sziasztok!

Szerdán csináltak nekem is inzulin vizsgálatot, és szeretném megtudni, hogy ez mit is jelent.

Ahogy olvasgattalak benneteket, szerintem az enyém nem rossz, de légyszi írjátok meg, hogy mit gondoltok róla.

Novemberben csináltak éhgyomrit, de nem terheltek, akkor volt 10,8 mIU/L. Utána kezdtem diétázni és most ezek lettek:

Inzulin

0: 3,4 mIU/L

60: 42,8 mIU/L

120: 13,9 mIU/L


Glükóz:

0: 3,7 mmol/L

60: 4,0 mmol/L

120: 2,7 mmol/L


Előre is köszi, hogy segítetek!

Szilvi

2011. jan. 21. 19:03
Én nemsoká megyek egy fizetős laborba, ahol végre nem kötekednek, és megcsinálják, amit kérek! Szerintetek 60 perces inzulint is érdemes kérni, vagy elég a 120?
352. nadri7
2011. jan. 19. 18:24
Akkor a kölesből se sokat lehet enni :-()
351. Médy (válaszként erre: 350. - Nadri7)
2011. jan. 19. 15:46

Szia

A köles Ch tartalma 100 g/60 ch.

A rozslisztnek (75 a Ch-ja) ettől kevesebb a zablisztnek (65). Ha nekem zablisztre van szükségem megdarálom a zabpelyhet a kávédarálón és kész a liszt. A legszegényebb ch-s habarás, ha veszel ki a főzelék alapból néhány kanállal, összeturmixolod és kis kefirrel, zsírszegény joghurttal vagy tejföllel visszahabarod. Az IR karban tartható, de rendszeres mozgás nélkül a diéta nem teljes és nem eredményes. Együtt nagyon is szionten tartható ez a "betegség". A lányom ost fogyott 5 kg-ot PCOS és IR-je van. Nem szed rá gyógyszert; szigorúan diétázik: napi 5-6 étkezés az IR szabályok szerint és heti 4, olykor 5 torna. Réka DVD-jére tornázik, a szobabicaj és a gimnasztika kevés volt. Vannak anyagaim az IR-ről, meg receptek is. Ha kéred, küldök priviben.

Üdv és kitartást!

350. nadri7
2011. jan. 19. 12:34

Kölesnek mennyi a szénhidrát tartalma? rizs helyett használom.

főzelékek habarásához meg rizslisztet használok rántás helyett.

CH diátába engedélyezett?

Napi 160g szénhidrátot ehetek elosztva 5 étkezésre...

2011. jan. 18. 17:23

Sziasztok!

Találtam a neten pár hasznos dolgot,amit bemásolok.Hátha segítség valakinek!Szép estét mindenkinek!!!


Gabonaféleségek és pékáruk

Magas rosttartalma miatt a barna kenyér, graham kenyér, magos kenyér, korpás kenyér, rozskenyér, korpás zsemle, rozsos zsemle javasolt. (Fehér kenyérből egy étkezés alkalmából kb. 4 dkg, barnából kb. 6 dkg fogyasztható). A magas rosttartalmú élelmiszerek lassabban emelik meg a vércukorszintet, teltségérzetet adnak, megkötik és kiviszik a szervezetből a méreganyagokat, a koleszterint és a székrekedést is megelőzik.

Ételek sűrítéséhez graham lisztet, zablisztet használhatunk. 1-2 evőkanál korpát natúr joghurtba, light (cukormentes) gyümölcsjoghurtba keverve ajánlunk.

A müzli és natúr gabonapelyhek közül a cukormentes termékek fogyaszthatók, szénhidrát-tartalmuk beszámításával.

Kifőtt tésztát önálló ételként (túrós, sajtos, káposztás, pizza) illetve köretként hetente egy-két alkalommal fogyasszon. A tésztaféléket mindig szárazon (elkészítés előtt) kell lemérni és így kiszámolni a szénhidráttartalmát. A tésztafélék között vannak a vércukrot jobban (nudli, galuska, kocka-, metélt tészták) és kevésbé (spagetti, makaróni) emelő termékek. A durumlisztből készült tészták lassabban szívódnak fel, ezért a klasszikus tésztákéhoz képest kevésbé emelik a vércukorszintet.

A rizs heti egy-két alkalommal illeszthető az étrendbe. Önálló köretként kb. 4-5 dkg legyen a mennyisége nyers (elkészítés előtti) állapotban. Javasoljuk párolt zöldségekkel együtt fogyasztva (pl petrezselymes-, sárgarépás-, gombás-, zöldborsós rizsköret).

Attól, hogy a száraztészta és a rizs az ételkészítés folyamán 1,5-2-szeresére duzzad, szénhidráttartalma nem változik.


Tej- tejtermékek

A tej, aludttej, kefir, tejföl, joghurt (gyümölcsös és natúr is) szénhidráttartalmát a napi megengedett szénhidrát mennyiségbe be kell számolni.

Napi fél liter tej- és tejtermék fogyasztása ajánlott, cukorbetegek ezt 2-3 alkalomra elosztva fogyasszák!

A sajtnak és túrónak nincs jelentős szénhidráttartalma, méretlen mennyiségben fogyaszthatók.


Hús, húskészítmények

A húsoknak, felvágottaknak általában nincs szénhidráttartalma, kivétel a máj és a belőle készült élelmiszerek, illetve a szóját tartalmazó készítmények.

A liszt- és zsemlemorzsa miatt a panír szénhidráttartalmát számba kell venni.


Zöldség-és főzelékfélék

Azoknak a zöldségféléknek melyeknek 100 g-ja 5 g-nál több szénhidrátot tartalmaz mért mennyiségben fogyaszthatók: pl. burgonya, kukorica, zöldborsó, zöldbab, szárazbab, sárgarépa, sárgaborsó, lencse, sütőtök.

5g alatti szénhidráttartalmú zöldségek méretlen mennyiségben fogyaszthatók: pl. brokkoli, cékla, tökfélék, karfiol, káposztafélék, paraj, sóska, retek, paradicsom, paprika, uborka. Ezek nem okoznak számottevő vércukor-emelkedést, mert szénhidráttartalmuk elsősorban emészthetelen élelmi rost. Nyersen, párolva, főzelékként fogyaszthatók.


Gyümölcsök

Magas szénhidráttartalmuk miatt a banán, a szőlő, az aszalt gyümölcsök (mazsola, datolya, füge, aszalt szilva, stb.), a cukrot tartalmazó dzsemek, befőttek és a méz fogyasztása nem javasolt, mert gyorsan és nagymértékben emelik a vércukorszintet (gyorsan felszívódó cukrokat tartalmaznak). A gyümölcsök mért mennyiségben fogyasztandók kb. napi 20-60 dkg mennyiségben, a szénhidrátokon belül a gyümölcscukor kb. az összes szénhidráttartalom ¼-ét adhatja, ami 30-50 g fruktóznak felel meg.


Olajos magvak


Szénhidráttartalmuk jelentős, kifejezetten a máknak és a

gesztenyének.


Tojás, zsír, olaj, margarin, vaj

Szénhidráttartalmuk elhanyagolható.


Édességek

Az egyszerű cukrok fogyasztása tilos: cukor, barnacukor, szőlőcukor és a belőlük készült élelmiszerek, ételek pl. kekszek, csokoládék, sütemények, torták, cukorkák, fagylalt, édes péksütemények, tejdesszertek /puding, cukorral ízesített gyümölcsjoghurt/, müzliszeletek).

A fent említett édességek, valamint a méz és a lekvár csak diétás formában illeszthető be a diétába. A diabetikus édességek általában narancsszínű koronggal vagy "light" felirattal vannak ellátva, fogyasztásuk megengedett, de csak mért mennyiségben.

A vásárláskor az élelmiszerek összetételét mindig nézzék meg a csomagoláson.


Italok

Víz, diabetikus limonádé, cukormentes üdítőitalok és tea fogyaszthatók. A light és a 100 %-os gyümölcslevek cukrot ugyan nem, de gyümölcscukrot tartalmaznak ezért szénhidráttartalmuk beszámítandó.

Alkohol tartalmú italok közül a száraz bor és a diabetikus sör mérsékelt (maximum napi 1 dl) fogyasztása megengedett

348. nadri7
2011. jan. 18. 16:09

Sziasztok!

Csatlakoznék forumhoz?.....


Hasonló cipőben járok én is mint sokan itt a topikban.

Nekem is ir-át illetve PCO-t is diagnosztozáltak.

Utóbbin laporoszkópos műtéten át is estem, rá 8honapra teherbe is estem. :-( rossz vége lett.

Most mercformint szedek....


2010 juniusában

inzulin 9,0 120prces 67,8

cukor 6,8 120perces 10.2

2011 januárjában

cukor 7,0 120perces meg 6,5 ez hogy lehet?????

inzulint most nem néztek.

A két időpont között a cukor színtem az hullámzott volt h a tartományon belül volt , volt h az egekbe...


Remélem a bogyó helyre teszi a dolgokat és ..... jöhetnek a lurkók

A bogyó mellé persze szigorú diéta kellene de 3 műszak mellet képtelenség, kialvatlanság miatt kezdek befordulni, türelmetlen vagyok a környezetemmel......stb.

347. sidney_ke (válaszként erre: 346. - Kunora8)
2011. jan. 17. 21:02

Szia Nóra!


Nagyon szakavatott vagy ebben a témában, örülök, h csatlakoztál :) Ti h álltok most baba téren?

346. kunora8 (válaszként erre: 342. - Muco28)
2011. jan. 16. 18:04
Ja, még annyi, hogy láttam, hogy a te gyógyszered nevének a vége is "met" tehát az is ugyan az, mint a miénk, csak más névvel. És te is a legáltalánosabb 3Xi adagot kaptad, az tuti jó. Én sajna csak 1db-ot, pedig most gondolkodom, h. meg kéne emelnem az adagomat, hogy legyen eredmény. Szóval a gyógyszered felől légy nyugodt, az tuti jó. A többi rajtad, és a munkahelyed miatt a sorson múlik
345. kunora8 (válaszként erre: 342. - Muco28)
2011. jan. 16. 18:00

Szobabicikli elvileg ok, de bírod 40 percig tekerni, nem unod? Én DVD-ről aerobickozom, mert azt nem unom annyira, meg most kitaláltam, hogy veszek Zumba DvD-t, az meg aerobickos tánc. Így még élvezem is a mozgást :-)

Huh, hát ahogy én olvasgattam, lehet, hogy nálad pont ez a sokműszak vezetett el az IR-hez, illetve adalék lehetett. IR-rel egyáltalán nem javasolják a több műszakot, mert az egész étkezést össze-vissza borogatja. Hisz ha nappal dolgoznál, anem mondaná senki, hogy nem ehetsz a 8 órás műszakod alatt. Éhezni meg ugye nem szabad. Mi ugye azért nem ehetünk éjjel, mert alszunk, tehát nem éhezünk. Neked ezzel a több műszakkal annyira speckó a helyzeted, hogy szerintem mindenképp keress fel egy endokrin. -t vagy diabetológust inkább, hogy elmondja te mit tégy. Ezért én semmiképp nem vállalok felelősséget, hogy véleményezzem. Nagyon sajnálom, és tudom, hogy nem abban a világban élünk, ahol az ember dobálhatja a munkahelyét, hogy válogasson, de tényleg, neked lehet, kéne keresned egy nappali munkát az egészséged miatt. Illetve a baba miatt. Mert eléldegélni el fogsz, de a baba ügyben látod, hogy vannak akadályok, amelyek életmódbeliek. Hát a te életmódod meg aztán igazán speciális. Kívánom, hogy tudj elhelyezkedni egy babakészítéshez megfeleő munkahelyen, őszinte szívemből. És amúgy volt más is, aki többműszakos melós és ir-lett neki is.

344. kunora8 (válaszként erre: 343. - Bogi0212)
2011. jan. 16. 17:54
Szia! Nődokim írta fel a gyógyszert szerencsére. Lehet, hogy azért teheti, mert endokrin.-us is. De ő komolyan hisz ebben az egészben, hogy a gyökerénél kell kezelni a dolgokat. Vannak jó eredményei, ő egy hölgy és magánrendelőjébe járunk hozzá többen PCO-val.(barátosnéim sajnos szintén "klubtagok".
343. bogi0212 (válaszként erre: 338. - Kunora8)
2011. jan. 16. 17:00
Szia!Írod,hogy Neked már a 120-as 26-os értékre felírták a gyógyszert.Engem a 120-as 85-ös!!! eredményemmel elküldött az orvos,mondván keressek fel diabetológust,aki majd foglalkozik velem-lepattintott-Neked endos doki írta fel a gyógyszert vagy diabetológus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook