Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


12. 099c0bed40 (válaszként erre: 11. - Orsi86)
2009. szept. 13. 08:29
Menj vissza a lelettel az orvoshoz, mert Ő tudja eldönteni sok egyéb dolgot is figyelembe véve, hogy kell-e gyógyszeres kezelés, vagy nem.
11. Orsi86
2009. szept. 12. 11:56
Sziasztok! Nekem volt egy cokor terhelés vizsgálatom. Éh gyomorra normális az inulin értékem, viszont cokor fogyasztás hatására nagyon magas lesz. (61re emelkedett 1óra múlva pedig a normál érték 25 körül van) Ez már inzulin rezisztencia? Vagy csak akkor lenne az ha éjjel-nappal magas lenne az értékem?
10. szaenci (válaszként erre: 9. - 099c0bed40)
2009. márc. 29. 21:14
szia,Enikő vagyok,bp-en élek (3.ker). Sürgősen szükségem lenne egy dietetikus szakemberre,aki a laboreredményem alapján személyreszabott diétát javasolna az inzulinrezisztenciámra.Ha tudsz segíteni kérlek segíts. elérhetőségem :szaenci@freemail.hu
9. 099c0bed40 (válaszként erre: 3. - Bocaka)
2009. jan. 4. 09:07

Szia, azt jelenti hogy annyira sok a vérben keringő inzulin, hogy a sejtek már rezisztenssé váltak a felvevésére, tehát nem tud átalakulni glukózzá és beépülni be a sejtekbe, amitől a sejtek "éheznek" , az agy pedig tévesen mindezt úgy értékeli hogy még többet kell termelnie az inzulinból, és így ez az egész egy ördögi körré fajul.

Én eü-s vagyok, mikor 106 kg voltam, komoly IGT-m volt,( ez az orvosi neve) de aztán kezelésbe vett egy diabetológus, kaptam Merkformint és kemény diétával sikerült 25 kg-tól megszabadulnom egy év alatt. A gyógyszert azóta abba is hagytam és semmi bajom, csak tartani kell a súlyomat.

A válasz tehát: gyógyítható, csak szedni kell a kapott gyógyszert és diétázni és ha sok a súlyfelesleg azt mindenképpen le kell adni, ja és MOZOGNI mert a mozgás aktívan égeti az inzulint már önmagában is, ráadásul fogyaszt is.

Üdv. Őzike

8. Kolibri (válaszként erre: 6. - 71d28849d7)
2009. jan. 2. 21:30
:)
2009. jan. 2. 21:26
Köszi a válaszokat.
2009. jan. 2. 21:26
Jövőhéten kérek időpontokat és utána járok.Utána járunk és kordában tartjuk.
2009. jan. 2. 21:21

Tudomasom szerint nem gyogyithato, csak kordaban tarthato, ahogy krena is irta.

Ha kimutattak, jo tudni rola, mert okozhat nehany kellemetlen egeszsegugyi probemat. Azert is jo foglalkozni vele. (Ha jol tudom)

2009. jan. 2. 21:18
Pont ez érdekelne mert egyszer kimutaták nálam.De nem keztékel kezelni,és nemtudom hogy gyógyitható vagy csak megkell tanulni együttélni vele.
2009. jan. 2. 21:16
Az inzulin rezisztencia mit jelent pontosan?
2009. jan. 2. 21:15
Tudtommal kezelhető, gyógyszerekkel és diétával kordában tartható, de teljesen meggyógyulni nem lehet belőle.
2009. jan. 2. 21:14
Inzulin rezisztencia!Mit tudtok róla, gyógyítható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook