Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » IR azaz inzulin rezisztencia diétás, kidolgozott minta étrendje van valakinek? fórum

IR azaz inzulin rezisztencia diétás, kidolgozott minta étrendje van valakinek? (beszélgetős fórum)


2018. márc. 8. 13:06
Sziasztok! Erős a gyanúm, hogy én is IR es vagyok, megyek is jövő héten te terheléses vérvételre. Az lenne a kérdésem, hogy elkezdjem e addig is az IR dietat vagy egyek ahogy eddig normálisan, hogy ne befolyásolja az eredményt? Köszönöm, ha valaszoltok
2018. febr. 12. 17:27

Sziasztok! Én inzulinrezisztens vagyok facebookon van ez a két csoport én innen sok tanácsot kaptam ! 160 gramm blog - inzulinrezisztencia & önismeret és

IR - A 160 grammos diéta

Sok sikert!

2017. ápr. 19. 23:33
Szia! Csak annyit tudok, h lassan felszívódó szénhidrátot szabad csak enni és 4 óránként azt hiszem. Charan teát igyál minden reggel, stabilizálja a vércukrot.
10. Timi14
2017. ápr. 18. 08:58
sziasztok, látom elég régiek a bejegyzések de hátha olvassa még valaki.Valószínűleg kezdődő IR- em van, kíváncsi lennék van e valakinek valami jó diétája, az orvos szerint ha kicsit lefogyok akkor nem kell gyógyszer. Ilyenkor mit lehet enni és mit nem? köszönöm
2016. dec. 16. 07:18
Sziasztok! IR-es barátnőmet várom vendégségbe. Tudnátok javasolni olyan menüt, ami belefér a diétájába?
8. Reményhal (válaszként erre: 7. - Rikoré)
2016. dec. 7. 10:26

Szia!


Szerintem igen. Az inzulin éhgyomri még elmegy, de utána nagyon megugrik, túl magasra. Ezt most kell kezelni, hogy ne legyél később cukorbeteg. Még most az inzulin szinten tudta nagyjából tartani a cukrodat, de így hamar elfárad a hasnyálmirigy. Lehetnek az IR-től már most tüneteid. Pl hasi elhízás, hajhullás. Az is lehet, h nincs tüneted ha szerencséd van. Persze én nem vagyok orvos, ne vedd 100%-ra, amit írtam. Csak én is kutattam a magam baja után, és én így gondolom. Amivel biztosan nem ártasz, ha diétázol, amíg nem jutsz orvoshoz. Lassan felszívódó szénhidrátot szabad csak enni, pl csoki, cukor, sült krumpli tilos, és 3 óránként jó lenne enni. De a diétáról én mást nem tudok, ebben jobb ha mást kérdezel.Én is csak most jöttem rá, h nekem is ez a bajom. Az is elképzelhető, hogy nem kapsz gyógyszert, elég a diéta.

2016. dec. 6. 09:36

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, amíg nem jutok el az endokrinológushoz?

Vajon ez IR?

Itt vannak a laboreredményeim:0-60-120 percesek

glükóz: 4,9; 7,7; 6,7

inzulin:6,9; 156,8; 116,0

6. f8486d92e5 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2016. dec. 2. 10:56
nagyon köszönöm a leírásod :) sokat segitettél!
5. Channa* (válaszként erre: 4. - F8486d92e5)
2016. dec. 2. 07:04

Nem kell nagy dologra gondolni. Keress cukorbeteg minta étrendet, az is jó lesz.

Ha nincs betegséged, akkor csak figyelni kellene jobban az étkezésedre és nem kell minta étrend.

Teljeskiőrlésű pékáru, kevesebb krumpli, kevesebb rizs (rizst cserélheted árpára, barna rizsre vagy basmat rizsre), tk. tészta, de módjával, több zöldség, gyümölcs délelőtt, kevesebb cukor a kávéba, teába, üdítőt csak ritkám egyél, illetve az édességet is nagyon le kell csökkenteni. Az ételekbe is csökkentsd a cukrot.

Neked nem kell olyan szigorú diéta mint egy cukorbetegnek (egyébként ezt találod, nem IR diétát a neten), csak próbáld a szénhidrát napi bevitelt 160 körül tartani. Ennyi már elég lesz.

Ja, és heti 2-3 alkalommal mozgás.

4. f8486d92e5 (válaszként erre: 3. - Napfelkelte.)
2016. dec. 1. 20:48
azt megköszönném! Sajnos én csak felsorolt élelmiszereket találtam, de ha látnék egy összeállítottat, akkor eltudnék indulni rajta, hogy mit mikor és mivel lehet fogyasztani :)
3. Napfelkelte. (válaszként erre: 1. - F8486d92e5)
2016. dec. 1. 20:19

Szia! Nekem van, én számolgattam ki magamnak, amiket szeretek enni, de nem vagyok otthon még több napig, utána tudom csak küldeni.

De a google-val találhatsz IR diéta mintákat.

2016. dec. 1. 18:59
senki?:(
2016. dec. 1. 16:51
Sziasztok, javasolták hogy még most az elején kezdjek bele az IR diétába, mert hajlamom van. rá és babát szeretnénk. Én elkezdeném, de mindenhol csak a gyors és lassú elszívódású szénhidrátokról regélnek. Azt szeretném kérdezni, valakinek esetleg van mintaétrendje vagy hasonló? Akkor azon a vonalon elindulhatnék. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook