Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás fórum

Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás

1 2 3 4 5 6
2012. jún. 15. 16:26
Nekem és sok más paleosnak elmúlt a cukorbetegsége.De nem akarok senkit meggyőzni, mindenki a maga egészségét rontja el vagy hozza helyre.
32. .jucus. (válaszként erre: 31. - Mariann63)
2012. jún. 15. 16:18

Ezzel semmi probléma. De az időzítés az Ir diétánál lényeges. Nem ehetsz pl.gyorsan felszívódó ch-t reggel. A gyümölcs az.

Viszont meghatározott mennyiségű ch-t meg kell enni, csak nem mindegy mikor és milyen arányban.


Nekem még csak rezisztenciám van, november óta 16 kilót fogytam, a hgbac-m tökéletes,és minden esélyem megvan arra, hogy nem leszek cukorbeteg.

Mert az nem múlik el. Se paleóval, se mással.

Szinten tarthatod, a cukorértékeid lehetnek jók, de nem termelődnek béta sejtek.


Volt terhelésed mostanában?

2012. jún. 15. 16:01

4 hónap paleo után elmúlt a kezdődő 2-es típusú cukorbetegségem,magas vérnyomásom,macskaszőrallergiám, leállt a hajullásom, és lefogytam 12,5kg-t.Nem értem, mi a baj azzal, ha valaki tiszta húsokat(ezen értem a nem felvágottakat az áruházból), sok gyümölcsöt, zöldséget és tojást eszik.Mi a csuda ezzel a probléma?

Egyébként nem értem az ingerült hangvételt egyeseknél.

2012. jún. 15. 15:24

Sziasztok!


Szőrösödés nem múlik én rászántam magam a tartós szőrtelenítésre IPL, hát még nem 100% az eredmány de csak kétszer voltam, asszem van is itt erről topic. Candida szerintem az emberek 80%-nál van, nekem 8 évig volt és már 6 éve nincs. A candida diéta a tuti de tényleg meg kell csinálni plusz persze hüvelykúp meg probiotikum sokat segít én is szedtem sőt ha a mai nappig ha érzem hogy nem ok akkor szedek dalolósat. Szerintem van még sok inó a Magyar Cukorbetegek Országos Szövetségének oldalán is esetleg nézd meg azt is.

29. .jucus. (válaszként erre: 25. - Derya)
2012. jún. 15. 15:02

Ez hülyeség. Van fogalmad az inzulintermelésről és a rezisztenciáról?

A minimum inzulinszükségletről? A lassú és gyors felszívódásról?


SEMMI köze ahhoz, hogy be tudjuk-e venni a Met-et. Sok esetben Met nélkül is javul a helyzet.

28. 117b1693d0 (válaszként erre: 20. - Tundike77)
2012. jún. 15. 14:22

Azt ugye tudod, hogy nem a kaján múlik a koleszterinszinted???


Csak 25%-ban befolyásolható a koleszterinszint az étrenddel és 75%-ban függ attól, hogy a szervezetünk mennyit termel. Ezt nem a paleósoktól szedtem, hanem 3 olyan szerző könyvéből, akik több, mint 3 évtizede foglalkoznak IR-rel.


Ebből kiindulva, ha neked romlott a koleszterinszinted, akkor nagyon nincs rendben az étrended :(((


[link]

2012. jún. 15. 14:18
Picur nekem is volt candidám, de amiota diétázok a PCOS miatt azota elmult. Nem a külön candida diétával hanem a PCOS-sal.
26. Ágio8405 (válaszként erre: 21. - Picur1979)
2012. jún. 15. 14:17
Én ismerek olyat akinek javult. Amikor meg nem diétázott akkor visszajött. Igaz ö nem 160g-ozott hanem csak nem evett fehérlisztet cukrot krumplit stb. Mondjuk neki nagyon enyhe IR volt. Sose volt 26 fölött a terhelt értéke csak az arányok nem voltak jók. Azóta már a gyógyszert sem kell szednie csak a fiygelni a kajára, viszont pár szál szőr maradt azért (állon) neki is.
25. Derya (válaszként erre: 24. - CoBhc)
2012. jún. 15. 14:15
azért, mert ha nem lenne meg, akkor nem tudják bevenni a metet. ;-)
24. CoBhc (válaszként erre: 16. - Vigyorex6)
2012. jún. 15. 14:08

Ezt el tudod magyarázni?

Más sokat olvastam azt, hogy az IR esetén nem jó a paleo. De miért nem? Miért fontos az, hogy meglegyen a napi 160g CH?

Köszi!

2012. jún. 15. 13:53
Ez nem jó hír, Hajna..:( Bár már az is eredmény lenne, ha nem romlana tovább...
22. 8f3c54052d (válaszként erre: 21. - Picur1979)
2012. jún. 15. 13:48
Őszinte leszek, nem igazán... Én egy éve csinálom a diétát, de nem tapasztaltam, hogy bármit is javult volna.
21. picur1979 (válaszként erre: 9. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 13:41

Sziasztok!


DorkaMoncsi, akkor a szőrösödés területén is lehet lényeges javulást elérni?? Nekem is ez az egyik tünetem...

2012. jún. 15. 11:29
a cikk jó :) IR-esként én is vallom,hogy a paleo nem jó nekünk! Pláne azzal,hogy amióta sokat fogytam felment a koleszterinem,ergo szóba sem jöhet a paleo. szerintem is mindenki megtalálja a saját kis ritmusát,amit tud tartani és nem jojozik,nem éhezik. én már azon a szinten vagyok,h eszem mindent,de mértékkel,mert így is lehet tartani a súlyom :) de persze mindenki tegyen saját belátása szerint :)
19. dianit (válaszként erre: 12. - Aesa)
2012. jún. 15. 11:25
A paleot nekem is ajánlotta a hajgyógyász de örülök hogy nem kezdtem bele. Az nem nekünk való.
18. dianit (válaszként erre: 2. - C3015fc905)
2012. jún. 15. 11:23

Mindenképp érdemes megnézetni a hormonokat nem csak az inzulint hanem egy átfogó vizsgálatot. Nekem az endokrinológusom 14 vizsgálatból 8-ra mondta hogy rossz.


Azóta folyamatosan javulok, nőnek az új hajszálaim és jól érzem magam. Érdemes keresni a probléma okát és türelmesnek kell lenni mert a haj lassan javul!

17. 8f3c54052d (válaszként erre: 16. - Vigyorex6)
2012. jún. 15. 10:47
Maximálisan egyetértünk.
2012. jún. 15. 10:43

A Paleo és az IR diétának már alapból más a lényege.

Az Ir-eseknek a szénhidrát bevitelen van a lényeg, ezzel kapcsolódik össze minden. A Paleonak ehhez semmi köze; ezért sem értem.

15. DorkaMoncsi (válaszként erre: 14. - 8f3c54052d)
2012. jún. 15. 10:40
Sőt...inkább amiatt.:)
14. 8f3c54052d (válaszként erre: 13. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 10:38

"Tehát ha ilyen problémád van inkább keress egy olyan diabetologust aki ismeri a paleo étrendet-nem fogja rábeszélni az inzulinra!!!"


Vagy emiatt?!

13. DorkaMoncsi (válaszként erre: 12. - Aesa)
2012. jún. 15. 10:35
"Térjetek át a Paleo étrendre" - lehet emiatt?
12. aesa (válaszként erre: 11. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 10:32
Én nem tudom miért ütsz meg ilyen hangot...ez egy forum,hozzászoltam...senkit nem beszélek rá semmire...nekem bevállt amiért elkezdtem és örülök hogy te is megoldottad a saját problémádat.
11. DorkaMoncsi (válaszként erre: 10. - Aesa)
2012. jún. 15. 10:27

Szerintem nekem nem kell bemutatnod az IR-t:)


Én nem inzulinozom magam, és az IR-diétával, ami nem paleo, megoldódott a problémám. Na erre mit mondasz?


Ha olyan profi lenne a diabetológusod, akkor tudná azt is, h a paleo nem jó az IR-re. Örülök, h a te gondjaidat megoldotta, ha voltak, de ne akarj már rábeszélni embereket... Mindenki el tudja dönteni, h neki mi használ, mi a jó...


Vagy téged fizetnek azért, h megtéríts embereket?

10. aesa (válaszként erre: 6. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 10:20

Mi is az inzulinrezisztancia?


Az inzulinrezisztencia lényegében azt jelenti, hogy szervezetünk sejtjeinek inzulinreceptorai - többnyire az ismételten erős inzulinreakciók hatására - kifáradnak, és nem képesek hatékonyan ellátni feladatukat, így az inzulin hatása csökken, azaz, azonos hatás kiváltásához egyre nagyobb mennyiségű inzulinra lesz szükség. A megnövekedett inzulinszint megemelheti a vérnyomást, a koleszterinszintet, elhízáshoz vezethet és egyes ráktípusok kialakulását is elősegíti. Amennyiben az adott személy nem tesz ez ellen - étrend és életmódváltással -, az inzulinrezisztenciából fakadó magas inzulinszint mellett állandósul a magas vércukorszint is - hiszen az inzulin nem lesz képes "kitakarítani" a vércukrot a vérből, ha a sejtek nem képesek érzékelni az inzulint - ami önmagában is komoly veszélyeket rejt. Akinek a családjában már előfordult cukorbetegség, vagy magas a vérnyomása, esetleg magas a vér triglicerid szintje, az jobban ki van téve az inzulinrezisztencia kockázatának.


Diabetulogussal beszéltem aki elmondta,hogy a mai trend: megengedett a több szénhidrát bevitel ami persze több inzulin adását teszi szükségessé...:-( csak a gyogyszergyárak járnal jól!!! Tehát ha ilyen problémád van inkább keress egy olyan diabetologust aki ismeri a paleo étrendet-nem fogja rábeszélni az inzulinra!!!

9. DorkaMoncsi (válaszként erre: 8. - C3015fc905)
2012. jún. 15. 10:20
Ne keseredj el, utána majd javulni fogsz, ha szépen betartasz mindent. :)
2012. jún. 15. 10:16

Nekem is ezt fogják adni tuti,sport és diéta:(

Én is szőrösödök nagyon:( állam,lábam:(

7. DorkaMoncsi (válaszként erre: 4. - C3015fc905)
2012. jún. 15. 10:14
Hát nekem pont hajhullásom nem volt, ill. nem volt vészes. Én a gyerkőc miatt kutattam a bajom miatt, h 5 éven keresztül nem hozzáértő dokikhoz kerültem. Plusz mellette nekem szőrösödés volt, mint erre utaló jel, csináltak egy terhelést, ahol nézték a cukrot és az inzulint, így derült ki a dolog. Kaptam gyógyszert, diéta, sport (amit nem csináltam, nem vagyok rá büszke).
6. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5. - Aesa)
2012. jún. 15. 10:12
Csak nem az inzulinrezisztenciára...
5. aesa
2012. jún. 15. 10:11
Térjetek át a Paleo étrendre :-),szerintem megoldás a mai mondern betegségekre...nálam müködik. Sok sikert. Judit
4. c3015fc905 (válaszként erre: 3. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 10:10
az szép:( most vakult meg az egyik unoka tesóm a cukor miatt:( és veled mit csináltak? helyre jött a hajhullásod??? és ha igen akkor hogyan?:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook