Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás fórum

Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás

1 2 3 4 5 6
63. B.gabi (válaszként erre: 61. - Mariann63)
2012. jún. 15. 20:40

Szia Mariann,


IR-es vagyok de elolvastalak Benneteket, és alább megragadott amit írtál:pajzsmirigyeseket... őket hogy,mivel? van egy barátnőm aki gyogyót szed rá.

62. Mariann63 (válaszként erre: 60. - .jucus.)
2012. jún. 15. 18:39
Neked is kellemes hétvégét!
61. Mariann63 (válaszként erre: 58. - .jucus.)
2012. jún. 15. 18:38

Dehát én nem is akarom, hogy változtass.Ami neked bevált, azt kell csinálni.

32 évesen nekem se volt semmi gondom, betegségem.57 kg voltam,ehettem bármit.Aztán ahogy teltek az évek, meg 42 évesen szültem egy gyereket,megszaporodtak a kilóim, meg a problémáim is.

Mi csak attól vagyunk kiakadva, hogy sok bajra váltig állítják a dokik, hogy" ez már így marad élete végéig", mi pedig tudjuk, hogy ez sokszor nem igaz.Látom pl.a refluxosokat, migréneseket, pajzsmirigybetegeket, hogy mit szenvednek a sok vizsgálattól meg a gyógyszerek mellékhatásaitól.És ezeket simán el lehet mulasztani,van belőlük kiút.

2012. jún. 15. 18:30

Köszönöm a beszélgetést, most hazamegyek.

Mindenkinek D vitaminban gazdag hétvégét kívánok!

59. .jucus. (válaszként erre: 55. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 18:26

Ezzel szó szerint egyetértek.


Nálam is ott gurult el a gyógyszer, hogy egy fórumtársunk gúnyolódott az ir-étrenden.


Mindent meg lehet normálisan beszélni.

58. .jucus. (válaszként erre: 53. - Mariann63)
2012. jún. 15. 18:24

Na pont ez a lényeg. Én semmivel nem tudtam fogyni az ir-diéta előtt.


Mondhatnám azt is, hogy az ir diéta egy csoda, és szeretnénk, ha minél többen élnének vele:)


Semmi baj azzal, hogy elmondjátok a lényegét, engem is érdekel.

De nekem az ir bevált és nem akarok változtatni.

Nincs allergiám,bőrkiütésem.Nem is volt.

57. DorkaMoncsi (válaszként erre: 56. - Mariann63)
2012. jún. 15. 18:22
Na igen...én is ilyen voltam...csak ugye valamit valamiért alapon változtattam.
56. Mariann63 (válaszként erre: 54. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 18:19

Az emberek többségének viszont van evési kényszere, különben nem lenne ennyi elhízott ember.És a mértékletesség se jellemző a nagy többségre.

Te egy szerencsés típus vagy.

55. DorkaMoncsi (válaszként erre: 52. - BuksiCica)
2012. jún. 15. 18:18

A móddal vannak néha gondok. Az, h ha valaki bemutatja a paleot, elmondja h nála milyen pozitívumok lettek a hatására, stb, ezzel egyáltalán nincs gond...


De amikor valaki már gyakorlatilag tényleg téríteni akar, és gyakorlatilag körbeírja, h minden más étrend szar, és fikázza azt, akinek pl más jött be (pl. az IR-diéta), az elég bicskanyitogató. Legalábbis számomra.


Szerintem mindenki ki tudja magán tapasztalni, h neki mi a jó, mi válik be. Nyilván ez nem 1 hét alatt történik meg, de ne akarjon már senki téríteni...

54. DorkaMoncsi (válaszként erre: 49. - Mariann63)
2012. jún. 15. 18:15
Én sem vágyom olyanokra, és nekem sincs evési kényszerem. Ez étrendtől független... Nekem ez jött be, neked az. Ennyi.
53. Mariann63 (válaszként erre: 50. - .jucus.)
2012. jún. 15. 18:13

Én a paleo előtt 10 évig Atkinseztem, persze nem összefüggően.A fogyást mindig sikerült megoldanom vele, a cukrom is a helyére került, meg a vérnyomásom is.De a többi gondomat nem oldotta meg.Se az allergiáim(többféle is volt)bőrkiütések,hajhullásom stb. nem múlt el.

Viszont a koleszterinem olyan alacsony volt, hogy nem volt mérhető szinte.Ennyit a tojásevés hátrányairól.És sok zsíros dolgot is ettem, mégis fogytam.

2012. jún. 15. 18:10

Közben gondolkoztam, hogy az IR diétával is van visszaút, ha 300 gr-ról leviszed a napi ch-t 160-ra, annak kell hogy legyen hatása.


Paleóban viszont kenyeret és társait nem csak a Ch tartalom miatt nem eszünk, hanem sok egyéb más dolog miatt se.

Még egy dolog a paleós "térítők" védelmében:

egyet tudnotok kell, mi azért térítünk, már aki még térít, mert rátaláltunk valamire , amiről úgy gondoljuk, hogy csodálatos dolog, mondhatnánk akár csodának is. Nekünk bejött és működött, s azt szeretnénk, hogy a csodát más is élje meg. ENNYI. Se több, se kevesebb. Szerintem ebben nincs semmi rossz szándék.

51. .jucus. (válaszként erre: 48. - Mariann63)
2012. jún. 15. 18:04

Megnézem.

Ezzel együtt azt gondolom, mindkét diéta jó, csak csinálni kell.

Nekem például a gyógyszert is el lehet majd hagyni, csak a diéta és a mozgás marad, igaz az mindig.

De nem bánom, tök jól átálltam már.

50. .jucus. (válaszként erre: 46. - BuksiCica)
2012. jún. 15. 18:02

Én nem azt írtam, hogy ugyanaz.Hanem, hogy megelőzi,és ha már cukorbeteg, biztosan nem jut be elég inzulin a sejtekbe. Vagy azért mert rezisztensek a sejtek, vagy azért mert már nincs elég inzulin. De a lényeg ugyanaz.


Nem is inzulinozhatnám magam-akkor végem lenne:)


Ha valami gyógyszer vagy diéta a vércukorszintet megfelelő szinten tartja, nincsenek kiugrások.Tehát károk sem.Pont ez a lényege.


Persze, ha a korábbi étrendhez képest nézed, persze. Bár én például korábban sem ettem cukrot, és kimondottan szeretem a tk cuccokat.

Tekintve, hogy a cukor mást is tönkretesz, fogakat pld.

Na az meg nálam központi kérdés.

49. Mariann63 (válaszként erre: 47. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 17:58
A paleo harmadik hetében megszűnt az állandó evési kényszerem,én se akartam előtte elhinni.Nem tudhatod, mert soha nem próbáltad.De mondom, én is legyintettem először, amikor mesélték, hogy majd nem vágyom állandóan sütikékre, kenyérre, tésztára.Végre nem az étel uralkodik a mindennapjaimon, és ez nagyon jó.
48. Mariann63 (válaszként erre: 44. - .jucus.)
2012. jún. 15. 17:53
Tészta is van, kenyér is, sütemény is.A naplóimban minden van ezekből, fotóval, recepttel.Csak maglisztekből vagy darált magokból készül.Semmit nem kell nélkülöznünk.
47. DorkaMoncsi (válaszként erre: 46. - BuksiCica)
2012. jún. 15. 17:50
Nekem terhesen néha sok a 160g CH :) Bár kinek mi, nekem nem kevés.:) Előtte én is biztos baromi sok CH-t ettem. Össze-vissza. Így, h 3 óránként eszem, és megválogatom, h mit (ugye én is lecseréltem a sima cukrot, lisztet, stb), egyáltalán nem tartom kevésnek. Nem az, néha nekem is szokott lenni olyan, h "mikor lesz már ebéd?", de szerintem ez bármilyen étrendben előfordul néha. Hazudik, aki azt mondja, h nem.
46. BuksiCica (válaszként erre: 44. - .jucus.)
2012. jún. 15. 17:44

Nem vagyok orvos,de szerintem a cukorbetegség, és az IR nem ugyanaz. Az IR a 2.típ. cukorbetegség előszobája. Bétasejtek stb. elhalása IR-ben szerintem nincs, legfeljebb egy jó előrehaladott cukrobetegségben, mikor már inzulinozza magát valaki. IR-ben nem inzulinozod magad.

Egyébként sok paleós - na nem mondom hogy mindegyik - rendszeresen jár vérvételre ezt-azt ellenőriztetni. Hidd el nekem, hogy akiről írtam, neki tökéletes a vérképe és nincs IR-je.

Szerintem IR-ből igenis van visszaút paleóval, s a már kialakult cukorbetegségnél is a súlyosságtől függően alakul a javulás. A paleó a cukrosság mellékhatásait : vesebajok, koszorúér problémák, látásproblémák kialakulását csökkenti, mert állítólag hiába eszed a gyógyszert/inzulint az a vércukorszintet ugyan a megfelelő szinten tartja, de a vércukor kiugrások okozta károkat nem csökkenti. Nektek is pont ezért kell sokszor kevés CH-t enni , hogy ezeket a kiugrásokat elkerüljétek. Azért az előző étrendetekhez képest a napi 160 gr Ch gondolom elég kevés. Legalábbis én biztos, hogy ettem vagy 200-300 gr-ot azelőtt. Ezért nem is bírják sokan tartani ezt az IR diétát sem.


Van kenyér is meg tészta is a paleóban, hogy szeretnéd-e nem tudom. Igazából majdnem minden megvan már paleós verzióban. Nagyon sok kenyér van, én mindegyiket megeszem, van aki meg inkább nem is süt,mert annyira nem jön be neki egyik sem. Sokan azért nem esznek "kenyeret", mert nem is hiányzik. Nekem néha hiányzik, akkor vagy összedobok vmit vagy nem. Macerás.

Tésztát is csináltam már, de az még macerásabb. Nekem kellett sodrófával nyújtani, stb. . Utoljára vagy 25 éve csináltam ilyet még a 20.században.

Vannak vega paleósok is...

45. tigrisné (válaszként erre: 25. - Derya)
2012. jún. 15. 17:22

Derya ez még nekem is durva volt!

a gyógyszer nem vicc - szerintem...és ezekután kb. ennyit szerettem volna hozzátenni ehhez a fórumhoz.

44. .jucus. (válaszként erre: 41. - BuksiCica)
2012. jún. 15. 17:19

Na várj, ha cukorbeteg szinten tartja magát a paleoval, dehogy nincs ir problémája. Sőt.

Leginkább az van neki, már a cukorbetegség előtt az volt.

Legfeljebb nem tudott róla.


Nem vitatom a szándékot. Tény hogy a lakosság szörnyen táplálkozik. Fehérliszt cukorral évtizedekig. Ez megbosszulja magát egyszer csak.


Az ir-es diétában csak a teljeskiőrlésű kenyér a lassú ch.

A gyümölcs valóban gyors, ezért csak uzsira ehető.

Én legalábbis akkor eszem.

A paleoban van tészta, kenyér? Milyen?

43. .jucus. (válaszként erre: 39. - Mariann63)
2012. jún. 15. 17:14

Én például 3 éves korom óta nem eszem húst.

Akkor hogyan tudnék paleozni?Marad a zöldség, gyümölcs, és még?

Komolyan érdekel.

42. Vigyorex6 (válaszként erre: 40. - Mariann63)
2012. jún. 15. 17:04

A lényege viszont az, hogy a cukros barátnőd is "nagyon megnézi, mennyi Ch-t visz be naponta".

Az Ir viszont önmagában erről szól.

Tulajdonképpen mindegyik étkezési formában lehet hibát találni. Ha most jönne egy vegetáriánus, az kiborulna a hús miatt, a másik pedig virtuálisan agyonverné :), hogy a hús fontos, mert fehérje a hüvelyesekben van még, de abból nem tud annyit enni, hogy fedezze azt a mennyiséget, amit a húsból nyerne, majd jönne a harmadik, aki a paleo szerint étkezik, és sírva olvasná, hogy miért esznek egyáltalán ezek ketten hüvelyest, mert lektin van bennük.

Most eszembe jutott a bélférges diéta! :D

41. BuksiCica (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2012. jún. 15. 16:57

Szerintem a paleo nem mondja, hogy gyümölcsöt egyél gyümölccsel. Rajta vagyok 1-2 paleós fórumon (több mint 1 éve), és nem ez a fő irányzat, legfeljebb van olyan is, akinek a sok gyümölcs bejön. (Megjegyzem ő pont IR-es volt...)


Ami nekem az érdekes, hogy vmikor én is próbáltam egy IR diétához hasonló napi 160 gr CH-ás diétát tartani (paleó előtt 2-3 hónapig, nem voltam IR-es, legfeljebb IR előszoba)) s úgy emlékszem, hogy abban az anyagban is a gyümölcs volt a gyorsan felszívódó, a kenyér és társai meg a lassan felszívódó. És tény, h. így a gyümölcs , azaz a gyorsan felszívódó CH talán naponta 1x volt megengedett. Paleóban pedig pont fordítva van, a gyümölcs van lassúnak modva, és a tészta, kenyér stb. gyorsnak. Mivel a paleósoknak általában már nincs IR problémájuk, ezért ennek a cserének az oka igazán már nem érdekes.

Nem számolom, de kb. napi 40-80 gr CH-n vidáman elvagyok. Ez télen tartalmazhat napi egy banánt egy narancsot/mandarint és egy almát...

40. Mariann63 (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2012. jún. 15. 16:53
De ezt csak egy egészséges ember teheti meg, amiről te írsz.A gyümölcsöt gyümölccsel.Mi a paleoban ritkán eszünk így.Aki barátnőm cukros volt, és már elhagyta a gyógyszereit, nagyon megnézi, mennyi Ch-t visz be naponta.Ő pl. szinte semmi gyümölcsöt nem eszik, mert még fogyni szeretne.Én is nagyon megnézem,mennyi és milyen gyümölcsöt eszem.Nekem is van még 16 leadni való kilóm.
39. Mariann63 (válaszként erre: 37. - .jucus.)
2012. jún. 15. 16:49

Nem rád értettem a meggyőzést, csak nem fogalmaztam pontosan, bocsi.Persze, szívesen beszélgetek.

Nekem elég, ha a paleoval jó életminőségben tudok élni, gyógyszerek nélkül.Hogy pontosan mim nő vissza, nem értek hozzá,nem vagyok orvos.:))

38. .jucus. (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2012. jún. 15. 16:44
Szó szerint így van. Csak én nem ilyen szépen írtam le:)
37. .jucus. (válaszként erre: 33. - Mariann63)
2012. jún. 15. 16:41

Nem meggyőzni akarlak én sem, beszélgetünk. Ugye?


A cukorbetgség nem múlik el. Nincsenek tüneteid, jó a vércukrod, ez ok. De a hasnyálmirigyed béta sejtjei, amik az inzulint termelik, nem nőnek vissza.

Tehát szinten tarthatod, paleoval, ir-diétával,de elmulasztani sajnos nem lehet.


Az pedig igen meredek,hogy bárki azért,mert nem paleozik elrontaná az egészségét.


Semmi bajom Szendivel, több könyvét olvastam, van amivel messzemenően egyetértek.Most olvastam a D vitaminról szólót, több,mint figyelemreméltó.

36. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - CoBhc)
2012. jún. 15. 16:40

Persze! Tehát nem csak a 160g szénhidrátról van szó, hanem a megfelelő elosztásáról, különbséget téve lassú és gyors felszívódású ch között.

Magával a paleoval, és az elveivel nincs baj, de egy IR-esnek teljesen más szabályokhoz kell tartania magát.

Teszem azt, gyümölcs egészséges például, amit senki nem vitat, de a hasnyálmirigy inzulinelválasztásába keményen beleszól gyors felszívódása révén.

Tehát maga az IR diéta biztosítja, hogy ne legyenek hirtelen megugrások a vércukorszintet illetően, ezzel szabályoz.

Tehát mivel a paleo azt mondja, hogy egyél gyümölcsöt akár gyümölccsel és még egy kis gyümölccsel, ezt egy IR-es vagy netán cukorbeteg nem teheti meg.

35. DorkaMoncsi (válaszként erre: 31. - Mariann63)
2012. jún. 15. 16:34

Én kb 5 évet vártam arra, h kiderüljön a bajom (addig nem sikerült a bébi), IR-diétával 8 hónap alatt 14 kilót fogytam (bár több olyat ettem, amit nem szabadott volna, mint amit szabadott volna), és 5 hét múlva szülök, nem sportoltam (erre sem vagyok büszke), meforalt szedtem (önmagában ez kevés).

Elértem a célom..


Idézlek: "Mi a csuda ezzel a probléma?"

34. DorkaMoncsi (válaszként erre: 21. - Picur1979)
2012. jún. 15. 16:29
Hát sajnos nekem megmaradtak, de úgy veszem észre, h több nem nő...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook