Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás fórum

Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás

1 2 3 4 5 6
93. shilladora (válaszként erre: 10. - Aesa)
2012. jún. 18. 12:20

Szepen mondtad :-)

Cukros, IRes, pajzsmirigy alulmukodoa voltam, minden gyogyszert eletem vegeig kellett volna szednem, es egyre tobbet (tehat gygogyithatatlannak tartjak az orvosok a fenti betegsegeket), 6 honapja talalkoztam a paleoval. Hamarosan mar semmilyen gyogyszert nem kellett szednem :-)

Azota kiderult, hogy a korzetim is paleozik :-)

Es a szemeszorvosom is!

Most dobbent le a sebeszem, aki tavaly mutott, hogy leesett rolam mellesleg 25 kilo is!

Igen! A paleo meggyogyitott :-):-):-)

92. shilladora (válaszként erre: 6. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 18. 12:11

Pedig csak ez gyogyit meg.

Persze, csak akkor, ha a gyogyulas a cel :-)

Nagyon sok ember a gyogyszereket szedi inkabb elete vegeig.

91. Derya (válaszként erre: 45. - Tigrisné)
2012. jún. 18. 11:31
Bocs, Tigrisné, nem viccből, hanem teljesen komolyan mondtam, hiszen ez a valóság. :-(
90. Derya (válaszként erre: 84. - 8f3c54052d)
2012. jún. 18. 11:26

nekem van fogalmam róla, hogy miről beszélek... :-)

ellentétben veled a paleóról. :-)

(a jóindulat megszokott szmájlijaival :-))

89. CoBhc (válaszként erre: 87. - .jucus.)
2012. jún. 16. 14:26

Persze megértem. Mindenkiek olyen étrendet kell választania, amit tartani is tud.

Én ezért is örültem a paleonak, mert bár éhes nem voltam az IR diéta közben /néha még én is csodálkozom rajta, főleg hogy kalória megszorítás is volt/, de nagyon kívántam mindig a sajtot, vajat, szalonnát,... :)

Nekem nem túl magas a TSH-m, szerencsére nem kell rá gyógyszert szednem.

88. Mariann63 (válaszként erre: 86. - .jucus.)
2012. jún. 16. 11:57
Az én fiam is Waltdorf-oviba járt emiatt is, nem az államiba.
87. .jucus. (válaszként erre: 83. - CoBhc)
2012. jún. 16. 10:40

Igen, ez tuti lelki eredetű, bár szerintem az agykontroll kevés lenne nekem már.

Nagyon mélyek ezek a gyökerek.


Minden egyéb, tejtermék, tojás,jöhet bármikor és a zöldségek pedig nagy kedvencek.


De most már értitek, hogy miért nem a paleo lett a befutó, többek között. Az ir diétában változatosan tudok enni, tök jó rakott kajákat csinálok, pedig eddig nem voltam konyhatündér.:)


Ja, a TSH-ról még annyit, hogy a fogyás már önmagában lehetővé teszi a gyógyszer csökkentését, ( már nekem is kétszer csökkentettünk), bár az elhagyás nem hiszem,hogy sikerülhet.

De nekem brutál magas volt,mikor kiderült, 95-ös.

A ref.tartomány 0.3-3.00 ig van.

86. .jucus. (válaszként erre: 81. - Mariann63)
2012. jún. 16. 10:34

Elég korán szültem, de nagyon örülök,hogy így alakult. Tök jó, hogy kicsi a korkülönbség és a generációs gondokat meg sem érezzük.


Igen amikor még mi ovisak voltunk, kicsit más szemlélet uralkodott.

Engem rendesen elintézett.

85. .jucus. (válaszként erre: 82. - CoBhc)
2012. jún. 16. 10:31
nem:) Se kolbász,szalámi...
84. 8f3c54052d (válaszként erre: 25. - Derya)
2012. jún. 16. 10:11
Már megint a jóindulat a megszokott szmájlival. Ne beszélj olyanról, amiről fogalmad sincs.
83. CoBhc (válaszként erre: 80. - .jucus.)
2012. jún. 16. 09:46

Ez akkor lelki eredetű - egy kis agykontroll vagy hasonló? :) csak viccelődőm, ennyi idő után gondolom nem is akarsz változtatni rajta.

Annyira nem mélyedtem bele, de tudom, hogy vannak olyan mikrotápanyagok, amik szükségesek a szervezet számára és amik csak a húsokban vannak. Persze nem mondom hogy ezek nélkül nem lehet élni, gondolom be tud rendezkedni erre is a szervezet, nagyon is alkalmazkodó típus az ember :) De azért jó hogy tudsz egyéb állati eredetű ételeket enni legalább :)

82. CoBhc (válaszként erre: 68. - .jucus.)
2012. jún. 16. 09:38
szalonna? tepertő? :)
81. Mariann63 (válaszként erre: 80. - .jucus.)
2012. jún. 16. 09:34

A tied tényleg egy speciális eset.

Nem is gondoltam volna, hogy ekkora gyereked van.(mármint a kép alapján):)

Az óvodás evésekről nekem is szörnyű emlékeim vannak.45 éves koromban jöttem rá, hogy a karalábé pl. nem azonos azzal a fás borzadállyal, amit anno az oviban meg kellett volna ennem.

80. .jucus. (válaszként erre: 74. - Shilladora)
2012. jún. 16. 09:26

Csak az a bibi, hogy én nem vega vagyok.

Legalábbis a szó szoros értelmében.

3 éves koromban az oviban úgy megtömtek hússal, hogy majdnem megfulladtam.

Mondtam én, hogy nem kérem,de abban az időben ez senkit sem érdekelt.

Meg kellett enni és kész.


Ettől aztán egy olyan gát alakult ki bennem hogy nem tudom lenyelni a húst. Semmilyet.Se halat, se csirkét semmit.


Én soha nem leszek lelkes húsevő, egyszerűen képtelen vagyok rá.

Más ha valaki meggyőződésből vega, ott elhiszem, hogy megváltozhat.


De én vagyok a bizonyíték, hogy lehet így is élni, egészséges gyereket kihordani,megszülni, ( már 20 éves, nincs semmi rejtett problémája), tökéletes minőségű életet életet élni.


Soha aenkit nem beszéltem rá erre az életmódra,nem is fogok.De én már így maradok a hátralévő éveimben,és ebből kell kihoznom a legtöbbet, és ehhez most az ir-diéta látszik megfelelőbbnek.

2012. jún. 16. 08:13

Ez a cikk fantasztikus!

Mégpedig azért, mert találtam benne valamit, amit eddig még rantam kívül senki nem fogalmazott meg, ezért elhinni sem "szerette" nekem senki.


A szervezet egyedi, mindenkié másképp működik! Máshol van az alapanyagcsere pont, így nem általánosíthatjuk az értékeket, a kiszámolós programok csak támpontot adnak!


Igen, van aki a bőséges reggelitől rosszul teljesít. Sőt! Én egyenesen rosszul leszek!


És egy olyan tétel, ami ugyan nem szerepelt a cikkben, mégis igazság:

Van aki vacsora nélkül nem tud lefeküdni aludni, és van, aki ha lefekvés előtt pár órával eszik, másnap rosszulléttel kel. Ilyen vagyok én is.


A diétát mindenkinek magának kell kitapasztalni, és beállítani a szervezete működéséhez.

MEG LEHET CSINÁLNI!


Köszönjük a cikket! :)

78. Mariann63 (válaszként erre: 77. - Tundike77)
2012. jún. 16. 07:29
10 év hús és tojásevés után sem volt semmi baj a koleszterinemmel és most sincs a paleo alatt.És annak a sok millió amerikainak se volt az elmúlt 40 évben, amióta az Atkins elterjedt.A koleszterinszintnek semmi köze se a zsíros húshoz, se a tojáshoz.
77. tundike77 (válaszként erre: 28. - 117b1693d0)
2012. jún. 16. 07:22
köszönöm,megpróbálom beszerezni a könyvet. Én nem is azt állítottam,hogy minden IR-esnek magas a koleszterinje,hanem a paleo étkezés nem jó a magas koleszterinre,és amíg nem diétáztam az IR és a PCOS miatt,addig nem volt gondom a koleszterinnel :(ezért személy szerint és áttértem a zabpehelyliszt használatára és a kilófaló lisztkeveréket is előszeretettel használom,cukrot ha nagyon muszáj,akkor használok,ha vendégeknek sütök sütit,és nem tudom megállni,hogy egyek belőle ;)de egy kis vétek megbocsátható,pláne ha így jól is érzem magam a bőrömben, a diétám alatt sokan mondták,hogy a kilókkal a kedvem is eltűnt,és ezt nem akarom :)
76. Mariann63 (válaszként erre: 63. - B.gabi)
2012. jún. 16. 07:21
Nagyon sok pajzsmirigybeteg van a paleosok között, akik meggyógyultak, vagy sokkal jobban vannak.Gyere a Paleolit táplálkozás fórumra, biztos kapsz választ a kérdéseidre.
75. shilladora (válaszként erre: 67. - CoBhc)
2012. jún. 16. 00:26

én azért vagyok boldog, mert gyerekkorom óta iszonytosan fájt a menzesz. Minden hónapban ettegve vártam, és semmilyen gyógyszer nem segített, kapartam a falat a fájdalomtól, hánytam, hasmenésem volt.

Hiába reklámozta a tv, a szebbnél szebb szárnyasbetéteket, sose értettem, hogyan múlasztaná el bármelyik is a fájdalmat!


A paleo elkezdése után már az első menseszem is sokkal könnyebb volt, kicsi mellfeszülés, de semmi sárkányosság, és csokizabálhatnék nem volt, és a fájdalom is elmúlt 1 tablettával :D


A köv. mensi szuper volt! Semmi, De semmi fájdalom!!!


Aztán a köv. előtti napon a párom kiharcolta a paprikáskrumplit tk. nokedlival, minden tiltakozásom ellenére. És megtörtem, olyan finom illata volt! Megebédeltünk. Hajnalban iszonyatos görcsökre ébredtem, hányinger, hasmenés, fájdalom, görcsök, 2 napig fetrengtem a falat kapartam, sírtam, hisztiztem, minden fájdalom csillapítót beszedtem, de hiába :(


Párom ott tördelte a kezét, hogy hívjuk ki az orvosi ügyeletet. Üvöltöttem fájdalmamban: És mit mondasz nekik? Hogy papikás krumpli mérgezésem van??? Ki hinné el!?!?!


Soha többé nem térek le.

Azóta nincs semmi fájdalom!!!

74. shilladora (válaszként erre: 66. - CoBhc)
2012. jún. 16. 00:14
nagyon sok vegáról tudok, aki megismerte a paleot, elolvasta Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás könyveit, és ma már lelkes paleos, és húsevő. A fórumon is van egy lány, és maga Szendi is bevallja, hogy évekig vega volt, mert kereste az egészséges, hosszú élethez vezető étrendet. De egészséget nem talált benne.
73. shilladora (válaszként erre: 63. - B.gabi)
2012. jún. 16. 00:09

pajzsmirigy beteg voltam, L-Thiroxint kellett szednem, orvos szerint erre nincs gyógymód, életem végéig kell szednem.

2 hónap paleo után, a véreredmények alapján már nem kell szednem gyógyszert :D:D:D

72. shilladora (válaszként erre: 55. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 16. 00:05

pedig már 1 hét paleo után is meglepő tapasztalatokra tehetnél szert, pl édemes megnézni panni85 naplóját :D


és pontosan! Mindenki magán tapasztalhatja ki, mi a neki megfelelő. Ha nem póbálja ki, akkor nem élheti meg a csodát :D

71. shilladora (válaszként erre: 52. - BuksiCica)
2012. jún. 16. 00:02
:D:D:D
70. shilladora (válaszként erre: 47. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 15. 23:59

ne nevezz hazugnak!!!

mióta paleózom, sosincs ilyen!

69. .jucus. (válaszként erre: 61. - Mariann63)
2012. jún. 15. 23:20

Mariann, az orvosokról nekem is megvan a véleményem!


Nagyon nehéz hozzáértőt találni.Sokszor majdnem reménytelen.

Én is sok felesleges kört futottam amíg rátaláltam a mostanira.

68. .jucus. (válaszként erre: 66. - CoBhc)
2012. jún. 15. 23:17

Minden belefér, ami nem hús :)

Többek között ezért is jobb nekem az ir déta.

67. CoBhc
2012. jún. 15. 23:14

Kicsit megkéstem, de ha már szó volt a szőrösödésről, akkor megírom gyorsan a tapasztalataimat: mondhatni törzsgyökeres PCOS-os lévén már zsenge fiatalkorom óta küzdöttem a problémával, megdolgoztattam a kozmetikust rendesen. Semmit nem is változott a helyzet, már megszoktam. Az IR diéta elkezdése után, kb a második hónap után, de már meg nem mondom pontosan, azt vettem észre, hogy romlott a helyzet: bajszom volt eddig is, kb kéthetente szedtem, de szakállam még nem, na lett az is. És a hasamról is gyantáznom kellett, pedig eddig soha életemben nem volt ilyen. A bajszomat pedig hetente szedni kellett, a megszokott helyeken is erősebb és láthatóan több szőr jelent meg. Akkor sejtettem, hogy valamit rosszul csinálom. Na de nem volt időm ráeszmélni, mert közben ráakadtam a paleora és mérgemben (kb az egész világra haragudtam) el is kezdtem rögtön. Na nem mondom hogy másnap kihullt minden szőröm :D igazándiból mostanra lett eredménye, 5 hónap után - egy hónap telt el a legutóbbi gyantázástól, de a lábam úgy néz ki mintha csak max. 2,5-3 hétre lennék és mintha csak minden 2. szőrszál nőtt volna ki. A hasam okés, a bajszom is alig bújt ki, pedig már 11 napja szedtem. Ez már nagyon tetszik, örülök neki :)

Na kicsit hosszú lettem asszem, de gondoltam megosztom veletek ezt a kicsit talán gusztustalan témát :) de tudom, hogy másoknak sem idegen a dolog. /akinek igen, az örüljön!/

66. CoBhc (válaszként erre: 43. - .jucus.)
2012. jún. 15. 23:01

Ez nehéz ügy, bár vannak vega paleosok. Én biztos éhenhalnék :)

Amúgy a magvak vannak még. Meg a tojás, kemény sajt - ha ez belefér a vegába :)

65. CoBhc (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2012. jún. 15. 23:00

A gyümölcs mondjuk sarkalatos, eltérő vélemények vannak róla, én pl délután szoktam enni uzsonnára. De a gyümölcsöt leszámítva csak a zöldség van még, ami lassú felszívódású, más CH forrás már nagyon nincs is, és így nincsenek itt sem megugrások a vércukorszintben. Ezért működik és ezért jó IR esetén is.

Valójában a kettő szerintem nem ütközik ebben a tekintetben :)

Én valójában csak azt nem értem, miért "kell" megenni az étekezésekre számított Ch-t?

Nekem nagyon ritkán sikerült eltalálnom, általában 110-130g jött ki egy napra. Szívesebben ettem volna pl szalonnát, vagy vajas kenyeret, de az nem fért be a kalóriakorlátba, így maradt a tk tészta túróval ... :) De még így sem értem el a 160g-ot.

64. 117b1693d0 (válaszként erre: 63. - B.gabi)
2012. jún. 15. 22:03
Amennyire én látom, nincs rá külön "recept". Alapvetően ez a típusú étrend a szervezetet segít egyensúlyba hozni. Azzal magyarázzák, hogy javarészt olyan ételeket kell fogyasztani, aminek az alapanyaga nagyjából hasonló formában létezett már a civilizáció előtt. Vagyis genetikailag jobban hozzá vagyunk szokva, mint az újkori kajákhoz.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook