Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől a női szőrösödés, ha nincs hormonzavar? fórum

Mitől a női szőrösödés, ha nincs hormonzavar? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. koma (válaszként erre: 54. - Zebra25)
2014. máj. 7. 13:03

A cukor 4,8 nmol/l, a 120 perces 5,7.

Az is jelenthet valamit, hogy az éhgyomri eleve magas?

54. Zebra25 (válaszként erre: 52. - Koma)
2014. máj. 7. 12:48
Hű, és ehhez milyen cukor társul? Az éhgyomori kicsit magas, de a termelt nem rossz.
53. Zebra25 (válaszként erre: 51. - Koma)
2014. máj. 7. 12:47
Tudod, hogy tele van a világ szuperanyákkal.
52. koma (válaszként erre: 50. - Zebra25)
2014. máj. 7. 11:34

Éhgyomri inzulin 9, a 120 perces 14 IU/ml volt.

A szexuálkötő meg 99,3 nmol/l (normál tartomány: 26,1-110,0).

Köszönöm, hogy velem agyalsz! :)

51. koma (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2014. máj. 7. 11:30
Szerintem az a baj, hogy nem csak rossz evőnek kiáltják ki a gyereket, hanem ebben az esetben rossz anyának a szülőt, mert nem ad enni a gyereknek. Na ilyenkor van úgy a FELNŐTTT, hogy nem akar rossz anya lenni és inkább degeszre eteti. A férjem nagymamája aki a szomszédban lakik, szinte minden nap megkérdezi, hogy mit főzől? Ha azt mondom, hogy ma hideget, akkor elég érdekesen néz. A hülye agyammal ezt úgy fogom fel, hogy ha nem teszek meleg kaját az asztalra nem vagyok jó feleség. (még nincs gyerek)
50. Zebra25 (válaszként erre: 40. - Koma)
2014. máj. 7. 11:25
Biztos, hogy nincs IR? mert sokszor azt nézik, hogy benne van e a papíron szereplő tartományban. Az éhgyomori 5 alatt jó, és nekem úgy mondta a doki, hogy a 120 perces nem lehet az az éhgyomorinál 5x több. Sok orvos szereti elbagatelizálni az IR-t. Egyébként az szexuálkötő hormonod akkor milyen volt? alacsony?
49. Zebra25 (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2014. máj. 7. 11:21
Ezzel is:D
48. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2014. máj. 7. 11:18
Egyet értek, mélységesen egyetérek.
47. c306628484 (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2014. máj. 7. 11:15

Nálunk is csak tizoraira vagy uzsira van a gyümölcs, kaja előtt nincs engedélyezve :)

Viszont amit szinten tiltok, hogy husos főétel után desszertként egyék a gyümölcsöt. Mert a husi emésztése lassabb, mi t a gyümölcsé, ezáltal belerohad az ember gyomrába a gyümi. Ott pang az emesztörendszerben órakon át amig a hust emészti.

46. gribedli*** (válaszként erre: 43. - C306628484)
2014. máj. 7. 11:07
Nalam gyumolcs sem:)))) mert ha 2 kaja kozott eszik gyumolcsot, akkor az etkezeskor nem eszik egyik sem. Mert az is cukor es nem lehet korlatlanul enni, én desszertnek teszem, es nalunk nincs suti egyaltalan, csak reggelire, mert itt edes reggeli a szokas, tehat egy-egy muffin reggelire nekik eleg es ilyenkor meg nem is tudjak tulenni magukat belole mert reggel kevesbe ehesek. Ebed es vacsi utan van gyumolcs, vagy joghurt, de én kis adagokat fozok nekik, igy meg is eszik a vegen. Miutan felalltak az asztaltol, bezar a bazar:D
45. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Koma)
2014. máj. 7. 11:01

Igen es meg az is rossz ebben, hogy a szulok nincsenek tisztaban egy gyerek igazi szuksegletevel, megfelelo adagokkal, hogy meg olyankor is, amikor valojaban mar tobbet eszik a gyerek mint amekkora a neki valo adag, akkor is ugy allitjak be, hogy rosszevo, valogatos, stb. Mert a sajat kajajukkal hasonlitjak ossze. Nem egyszer elofordult, hogy anyos azt mondta nekem is, hogy a gyerek alig evett valamit, mert csak 2 szelet hust evett es semmi mast. Erre valaszoltam, hogy persze, 2 szelet egy felnottnek is eleg lenne (sot, 1 is), csodalod, hogy se a koret, sem a gyumolcs nem csuszik ezek utan?


A gyerek adag husban pl 30g, ha masodiknak eszi es van koret, a gyerek koret 20g rizs, 3-5 deka! zoldseg meg melle. Ezt 6-8 eves gyerekeknek.


Ha egy gyerek ennyit eszik tenyleg, akkor kikialtjak rosszevonek, mert ha megnezed, tenyleg nem sok

44. c306628484 (válaszként erre: 42. - Koma)
2014. máj. 7. 10:46
Így van, és többségében ha mar a gyerek elhizott, abbol elhizott felnőtt is lesz, hiszen a zsirsejtek száma mar gyerekkorban megtöbbszörözödik a hizás altal! Olyan nincs, hogy megnyulik, majd kinövi a hizást. Lehet egy ideig s növekedés miatt ugy tünik, de aztán utolérik magukat ezek a kamaszok is es ujra ducik lesznek.
43. c306628484 (válaszként erre: 41. - C306628484)
2014. máj. 7. 10:43
Nálunk max. Gyümölcsöstál van kint a konyhàban, semmi nasi.
42. koma (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2014. máj. 7. 10:43

A szuper dada egyik adásában volt egy "kísérlet", ami arról szólt, hogy mennyi kaját adnak egy étkezésre a gyereknek. Meglepődtek a szülők, hogy 2x, akár 3x annyit evett, mint amennyit abban az életkorban kellett volna...nem kevés többlet volt.

Úgyhogy valóban túletetik a gyerekeket, ami még talán nem is lenne akkora gond, ha utána azt lemozognák. Viszont felnőtt korban is nehéz ezt kivitelezni, úgyhogy lehethogy érdemesebb gyermekkorban a megfelelő adagra megtanítani a gyereket...

41. c306628484 (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2014. máj. 7. 10:41
Teljesen igazad van. Én is idegbsjt tudok kapni amikor hazamegyünk látogatóba Magyarországra és mind párom mind az én családomnál egesz nap van az asztalon valami nasi. Vagy egy csomag cukor, vagy egy kis sütike. Anyosomnál ez 3 fajta sütike. De minek? Mind a 2 családban a kisebb gyerekek el vannak hizva. Hálistennek az én tesom legalább hallgat rám ha azt mondom neki, hogy ne legyen a konyhaasztalon nasi, rakja el a szekrenybe vagy hütöbe, mert persze hogy odanyul az asztalra ha latja egesz nap mint.
40. koma (válaszként erre: 37. - Zebra25)
2014. máj. 7. 10:39

Én nem voltam/vagyok túlsúlyos, úgyhogy nálam még ez sem jöhet szóba. Normál tartományú a BMI-m: 158cm és 60 kg.

A PM elvileg rendben, TSH-m 2 körüli.

Anti-TG 19,1 IU/ml (<40) az anti-TPO 9,0 IU/ml (<35) volt 2011-ben (már ekkor is volt szőrösödés).

Szerintem eléggé rejtéjes eset vagyok én is... :)

2014. máj. 7. 10:38
Tuner=tünet
38. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Zebra25)
2014. máj. 7. 10:37

Persze, de ok mast kockaztatnak. Most kimondottan a pcos-ra ertettem, sokkal korabban kezdodik mint azt sokan gondolnank es szinte olyan pici korban, amikor meg tenyleg a szulo a felelos azert, hogy mi kerul az asztalra. Éz nem csupan arról szól, hogy egyszeru ch vagy teljes kiorlesu, hiszen ha az a szokas egy haznal, hogy mindig mint van egy tepsi suti, hogy barmikor ehetnek a gyerekek napkozben, amikor jolesik, akkor tok mindegy, hogy ez most paleo vagy fast food.


Nem azt akarom mondani, hogy én partolom a fast food-ot, de pl nalam az a szokas, hogy ha befejeztek az uzsonnat, reggelit, ebedet, akkor pakolom el. Nincs olyan sem, hogy napkozben a gyerek kiflicsucsokkel maszkal mindenhova. Nem hiszem, hogy ha az a kiflicsucsok paleo, akkor olyan jó, hogy egesz nap, meghatarozatlan orakban mindig nyammog valamit. Jó magyar szokas, hogy mindenhol mindig van egy tepsi kaja az asztalon. Persze, nem csak magyar tuner a pcos, csak ugy megjegyeztem, hogy ezek a kis gesztusok mennyire hozzajarulnak ahhoz, hogy milyen szokasos alakuljanak ki egy emberben.

37. Zebra25 (válaszként erre: 34. - Koma)
2014. máj. 7. 10:15
Pajzsmirigyed rendben van?
36. Zebra25 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2014. máj. 7. 10:13
És azt is meg kell említeni, hogy nem csak nőket, hanem férfiakat is érint az inzulinrezisztencia.
35. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2014. máj. 7. 09:57

Annyit tudunk, hogy gyerekkori elhizas kovetkezmenye is, mert a petefeszek mar ekkor is fejlodesben van. Ilyenkor lehet elrontani, ha valaki folyton tomi, kinalja az egyszalbel kislanyt. A gyerekek (tetszik vagy nem), sovanyak a megfelelo korban es ez nem veletlen. Amikor egy kislany ugymond normalis, vagy husi, az mar hajlamosito tenyezo. Szoval felesleges hibaztatni, hogy 14-15 evesen miket zabal össze, ha 8-10 evesen meg amikor nem volt ehes, anyuka meg 5 felet fozott neki, hogy egyen mar valamit, hatha megkivanja, stb.


A 14-15 eves kori hizas es az utana kovetkezo is, mar csak ennek a kovetkezmenye.

34. koma
2014. máj. 7. 09:08

Olvastam egy szakmai oldalon, hogy akinek IRje van annak ez az SHBG alacsony. Kíváncsi vagyok, hogy valóban így van-e, és tényleg lehetne belőle következtetni IR-re...

NÁlam is elég gáz. Az államon, bajuszon szépen látszik ha rásüt a nap, a nyakamon nem sűrű, de egy-egy sötétebb erősebb szál mindig van, ahogy a mellbimbóm körül is, hasam viszont szerintem nő létemre elég gáz, bár epillálom nem erős, de szép hosszúra és sűrűre meg tud nőni leginkább a köldök felett és alatt 3 cm-es csíkban. A dokik megnéztek mindent: se IR, se tesztoszteron problémám nincs. Nődoki szerint ilyen "fajta" vagyok (azért 30 évesen ebbe nem nyugodnék bele), endokrinológus lapart javasolt a lehetséges endometriózis miatt (júniusba megyek). Igazából 2 lombikon átestem, de már előtte jelentkeztek a szőrnyavalyák. Ja! Nekem az SHBG normál tartományon belül van, és inkább a felső határnál. Szóval tényleg nem tudom mitől lehet. Lehet a laparral választ kapok...

33. grizus
2014. máj. 7. 01:57
Hajlam. Több a férfihormon, mint a gyér szőrzetű nőknél. Gondolom.
2014. máj. 6. 18:11
Senki nem tudja, hogy mitől alakul ki. Van aki szerint a genetika, van aki szerint az egészségtelen táplálkozás. De lehetne naphosszat soroni, hogy miért is alakul ki, illetve melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás. Van sok IR-s pco nélkül, vagy pár pcos-s IR nélkül, de persze több van olyan, akinek mind a 2 van.
31. c306628484 (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2014. máj. 6. 17:57

Igazad van nem inzulinrezisztancia miatt alakul ki, annak hozadéka. És igenis sok köze van a finomitott szénhidrátokhoz, főleg a glutént tartalmazó dolgokhoz, és a cukorhoz.

Ezt nem tudhattad eddig, de nagyon is jol tudom, melyik betegségnek mi a lelki hattere, hiszen ezt tanultam, ebben is dolgozom. ;)

30. Zebra25 (válaszként erre: 29. - C306628484)
2014. máj. 6. 17:52
A pco nem csak inzulinrezisztencia miatt alakulhat ki, hanem akár pajzsmirigy probléma miatt is, aminek semmi köze a finomított ch-hoz. A pcos egy tünet, nem pedig egy betegség, valamilyen mélyebben gyökerező betegség tünete, csak szeretik úgy kezelni mint egy betegséget.
29. c306628484 (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2014. máj. 6. 17:46

A tünetei alapján akár pcos-is lehet es bizony az szinte együtt jàr az inzulirezisztenciával is. De felesleges találgatnunk, majd az endokrinologus tudja egy alapos vizsgálat utan kimondani, mi a valodi baj. ( csak csendben jegyezném meg, hogy ez a pcos rengeteg nő problémája ugyanugy, mint a candida)

Mind a sok finomitott szenhidrát, cukor, elhizás miatt van.

28. Zebra25 (válaszként erre: 22. - C306628484)
2014. máj. 6. 15:44
Nem kell magas tesztoszteronszintnek lennie. Elég ha a szexuálkötő hormon alacsony.
27. Zebra25 (válaszként erre: 1. - E977712348)
2014. máj. 6. 15:36
Kizárt, hogy a háziorvos tudjon olyan hormonokat nézetni, amivel meglehetne nézni, hogy nincs e komoly hormonproblémád. Pl a magas inzulinszint is okozhat ilyet, amit háziorvos nem nézethet. Mindezek mellett, a tesztoszteron alacsony, vagy a jó tartományban van.
26. gribedli*** (válaszként erre: 16. - De Luca)
2014. máj. 6. 15:05

A lezeres szortelenites nem kamu, csak nem minden testreszunkon ugyanaz a fajta a szor, es van, ahol kevesbe hatasos.


Pl a honalj es bikinivonal az a ketto, ami a legjobban lezerezheto, veglegesen is. A lab es kar mar rosszabbul, mert visszano valamennyire es az arcon levo pihek a legmaradandobbak, kulonosen fekete haju noknel ez nagy problema de meg mindig jobb idonkent egy lezer mint naponta tepkedni.


Tudtommal csak menopauzaban es kortizolos kezelesek miatt nohet vissza egy jol lezerezett helyen is a szor, pl meg honaljon is ebben az esetben par szal visszanohet, de par szal. Semmikeppen sem annyi mint amennyi elotte volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook