Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás fórum

Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Inzulin-rezisztencia, Candida, hormonzavarok és fogyás

1 2 3 4 5 6
123. CoBhc (válaszként erre: 122. - Dinkaanyu)
2012. jún. 20. 09:33
Természetesen, ez így jó! Mindenkinek kell legyen saját véleménye.
122. Dinkaanyu (válaszként erre: 120. - CoBhc)
2012. jún. 20. 09:10
Akkor,bocs,hogy félreértettelek.Igen olvastam kikkel ért egyet,de továbbra sem tetszik a stílusa:)(Atkinst,én személy szerint pl. sarlatánnak tartom.)Továbbá nem értek vele 100% egyet,és nem is fogok.Szeretem a saját magam véleményét kialakítani,és nem a másét követni.
121. Dinkaanyu (válaszként erre: 119. - B486c9cf7d)
2012. jún. 20. 09:06

Nem tudom,hogy létezik e,mert nem M.o.-on lakok.:D

Orvosi oldalakon olvastam amit leírtam,de mindenki csináljon ami neki jó:)

Én maradok azért a minimális ch bevitelnél:)Szükségem van a májamra.

120. CoBhc (válaszként erre: 114. - Dinkaanyu)
2012. jún. 19. 23:22

Ne hidd, hogy meg akarlak győzni bármiről is, itt csak beszélgetünk. Te írtad, hogy szerinted nem ír butaságokat, csak a stílusát nem bírod, én csak erre reagáltam. Ezek amúgy nem az ő tanai, hanem Loren Cordain volt az, aki a paleot előszőt papírra vetette.


Ha olvastad az írásait, tudhatnál róla, hogy jó véleménnyel van és eredményesnek gondol más diétákat és táplálkozási rendszereket is, pl LowCarb, Atkins, Ketogén étrend, MCT-terápia, .. most ennyi jut eszembe, de lehet hogy van még. Sőt önmagában a csökkentett kalóriabevitelt /ha nevezhetjük ezt rendeszernek/ is hasznosnak és eredményesnek gondolja. Szóval még véletlenül sincs arról szó, hogy csak a paleo jó, és semmi más :)


Biztos én voltam félreérthető, nem áll szándékomban senkit meggyőzni semmiről. De egy fórumnak szerintem pont az a lényege, hogy elmondjuk a véleményünket, akkor is /sőt/ ha ezek eltérnek egymástól. Ha mindenki egyetért mindennel, és csak alapigazságok vannak, akkor nemigazán lenne miről beszélgetnünk :) A különböző vélemények ütköztetése az előrehaladás alapja. Ebből mindkét fél profitál.

119. b486c9cf7d (válaszként erre: 115. - Dinkaanyu)
2012. jún. 19. 23:09
Igen? A Kiskegyed magazinban olvastad? (letezik meg egyaltalan?)
118. b486c9cf7d (válaszként erre: 100. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 19. 23:05

Nem sz.r minden mas, csak kevesbe hatekony.

Mindenkinek meg nincsenek orai arra, hogy vadidegeneket meggyozzon arrol, hogy mi a jobb nekik. Itt az info, erdekel, megnezed, letezik google. Nem erdekel? Az is a te dolgod.

117. CoBhc (válaszként erre: 111. - Ivi79)
2012. jún. 19. 23:04

Lehet hogy javítja a receptorok érzékenységét, de ha a sejteknek szükségük van CH-ra, akkor azt így is úgyis felveszik, nem?

Elvileg pont azért alakul ki az IR, mert cukortúlkínálat van a szervezeteben, a sejteknek nem kell több CH, ezért válnak rezisztensekké. Ugyanakkor, ha meg folyamatosan alacsony a vércukorszint, a sejtek megint elkezdik szépen felvenni a cukrot, és visszaáll a rend.


Persze, a természetes gyógymódok mindig több időd vesznek igénybe, én szerencsére nem sietek, és ráérek kísérletezni :)

116. ivi79 (válaszként erre: 115. - Dinkaanyu)
2012. jún. 19. 10:50

én sokáig éltem 50körülin, majd feljebb vittem 80-100ra akkor tudtam fogyni picit tavaly, csak jött a bűnös gyümiszezon, tervben van 150(rizs, zab, gyümiből fedezve), de egyelőre anyagilag jobban megéri 100alatt maradni.mindez ai pmesként meg kitudja még miféle hormonzavarral..

a fehérjefogyasztásom is 140g körül volt, de májamnak még semmi baja. zsír mértékkel húsra nem teszek, elvétve ha használok akkor kokuszolaj v oliva, de inkább olajosmag..

115. Dinkaanyu (válaszként erre: 111. - Ivi79)
2012. jún. 19. 10:34

Nekem is a 150 körüli ch vált be.Anélkül szédelegtem állandóan.Jah,és még szoptatok,így még inkább szükség van ch-ra.Persze lassan felszívódóra!

Továbbá egyre jobban bebizonyosodik,hogy a magas fehérje bevitel májkárosodáshoz vezet.

114. Dinkaanyu (válaszként erre: 109. - CoBhc)
2012. jún. 19. 10:29

Az oldalán lévő cikkeket olvastam.Ezek után a könyvét nem fogom,és megint ott tartunk,hogy engem is meg akarsz győzni arról,hogy csak a paleo jó,és más semmi.Az oldalán is elég sok információ van szerintem ahhoz,hogy megismerjük az ő "tanait".

Kérlek ne akarj meggyőzni!!!

Mert pont ez az erőszakosság ami nem tetszik a paleo történetben.

113. 8f3c54052d (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2012. jún. 19. 10:27

Teljesen egyetértek veled. Nekünk, IR-eseknek pont az a bajunk, hogy odajön valaki a fórumra, elkezdi nyomni a paleot. Mi elmondjuk, hogy nekünk ez nem a legjobb, mire felkapja a vizet, és elkezd osztani minket. A vége pedig az, hogy "hja, ha te nem akarsz meggyógyulni..."

Hozzáteszem CoBhc stílusával semmi gondom nincs, teljesen normálisan ír, kulturáltan, érhetően, de sajnos nem ez a jellemző.

2012. jún. 19. 10:26
a met nem csak a fogyásért kell,én sokat fogytam ,a met mellett diéta és torna,és az eredményeim sajna rosszabbak lettek,így az endokrinológusom inkább emelte az adagom. hozzáteszem nekem még +PCOS-m is van,vagyis nekem a menszeszemet is az endokrinológus állította be a met adagolásával. nem öröm ez nekem,nem is akarok fogyni,csak szeretném a gyermekemet felnevelni.ki-ki megtalálja a magának megfelelő módszert,csipeget innen,csipeget onnan,a lényeg,hogy sikert érjen el az ember,és tudjon önfeledten mosolyogni. ha valakinek beválik valami annak örülni kell,nem pedig támadni.persze néhányan tényleg egy kicsit már erőltetve teszik,de könyörgöm,akinek nem inge,ne vegye magára. a cikk is, a fórum is jó,csak nem egymást kellene cseszegetni szerintem :)
111. ivi79 (válaszként erre: 108. - CoBhc)
2012. jún. 19. 10:10

mivel én nem vagyok(nem tudok róla) ir-es, nem vagyok képben annyira a témában, de eleinte én is azt gondoltam h a csökkentett chbevitel jobb mindennél, viszont komolyan érdekelne annak a magyarázata, h miért kezd el javulni vki, ha alacsonyról, feljebbviszi az előirt 160köré a chfogyasztását.

a máj glikogtánraktára kb 100-150g fizikai aktivitástól függően, és a pm optimális aynagcserefolyamatainak is kb erre a mennyiségre van szüksége.

nekem személyszerint nem vált be az alacsonych, mikor elkezdtem emelni 100köré akkor elkezdtem fogyni, de a gátlástalan gyümölcsevéssel elrontottam az egészet 3hónap után.


a met fő hatása sztem abban rejlik, h nem csökkenti a felszivódását a bélben, hanem lassitja, h ne növekedjen meg a vérben a szintje,ne romboljon, amig a sejtek elszüttyögnek a felhasználással, amire szintén rásegit egy kicsit.gondolom a receptorok érzékenységét javítja.

vannak kombinált gyógyszerek is, amit leginkább azok szednek, akik vékonyak, de ebben nem tudom mi másabb.

az h fogyással miért javul az ir nem tudom, de utánaolvasok már tényleg a témának.


én valszinübb h előbb a kecskerutát próbálnám ki, ami a met hatóanyagának természetes forrása, mert nem vagyok nagyon híve a tablettáknak, de ha vki már sokéve beteg megértem h mihamarabb le akarja adni a fölös 20-30kilóját, illetve 40évesen nem akar már várni a szüléssel és tabihoz nyúl..

110. 117b1693d0 (válaszként erre: 107. - Dianit)
2012. jún. 19. 09:46
Szerintem a többséggel nem találkozol:)
109. CoBhc (válaszként erre: 103. - Dinkaanyu)
2012. jún. 19. 09:33

Aki paleozik az nem azért teszi, mert Szendi követője. :)

Kár lenne kihagyni ezeket a táplálkozási elveket csak azért mert nem tetszik Szendi stílusa. Amúgy a paleozók közt is vannak páran, akik nem bírják a stílusát, de azért elfogadják az elveket, mert igaznak vélik.

Többen vannak akik kipróbáltak több fogyókúrát, diétát, stb., vannak tapasztalatok ilyen téren, és ezek alapján tudnak nyilatkozni. Könnyű azt mondani, hogy a paleo hűlység, úgy hogy az ember nem olvas utánna és ki sem próbálja.

Hogy a gabona miért egészségtelen, azt nemcsak Szendi állítja, el lehet olvasni másokat is, talán az ő stílusuk jobban tetszik. Ugyanez vonatkozik a tejre, szójára, a túlzott szénhidrátbevitelre, stb.


Sz.G. stílusával kapcsolatban mégcsak annyit - nem könnyű olyan könyvet írni ami szembemegy a mai elfogadottnak tekintett elvekkel, az orvostudománnyal, a gyógyszeriparral, stb. Ezt nem lehet úgy megírni, mint egy romantikus regényt. Ebbe kell kis durvaság. Ez persze az én véleményem :)


De tényleg kár kihagyni ezeket az elveket emiatt, főleg ha nem gondolod hűlyeségnek, mert van aki annak gondolja, és akkor nem is érdekli az egész. És ezekből is ki lehet ragadni azokat, amelyek tetszenek neked.

Én pl nem fogadom el, hogy a mesterségesen előállított édesítőszerek jobbak, mint a méz. Hiába magas a GI-je, nekem akkor is természetesebb és ezt használom. Mindenki azt vesz át a paleoból ami őt meggyőzte, amit elhisz, nem kell vakon betartani semmit, csak amiről meggyőződtünk.

Én senkit nem nézek hűlyének. Nem olyan rég még én is azt hittem, hogy a tk cuccok nagyon egészségesek, a napi fél liter kefir az jót tesz, a zsír hízlal, stb. De utánnaolvastam, nemcsak Szendinél :), és elfogadtam, hogy ezek nem így vannak. És most meg is tapasztalom élőben. Ennél jobb bizonyítékra nekem nincs szükségem :)

108. CoBhc (válaszként erre: 106. - Ivi79)
2012. jún. 19. 08:51

"Elsődleges hatását a máj glükózkibocsátásának csökkentése, illetve az inzulinrezisztencia mérséklése, a szénhidrátok bélből történő felszívódásának csökkentése révén fejti ki."


Tehát úgy segíti a cukor bejutását a sejtekbe, hogy mérsékli az IR-t, amit úgy ér el, hogy csökkenti a CH felszívódását a bélben. Ergo az IR akkor mérséklődik, ha csökken a CH felszívódás a bélben. Persze ez akkor is csökken, ha pl kevesebb CH-t viszünk be.


Nem?

Szóval én ezért választottam inkább a csökkentett CH bevitelt, és nem szedem a gyógyszert.

Azt is megértem ha valaki gyorsítani akarja, de én pl előszőr rendbe akarom szedni magam, és persze ha lehet minél természetesebben, gyógyszer nélkül. Fontos hogy legyen az embernek választási lehetősége. És nem vagyok biztos benne, hogy a dokik ezt megadják.


Én nem vagyok biztos benne, hogy a gyógyszer elhagyása után karbantartható a helyzet az IR diétával. Szerintem a CH terhelés előb útóbb megint kihozza az IR-t, szerintem ez a diéta nem védi ki. De ez az én véleményem.

Nekem pl azt mondta a doki, hogy 6 hónap alatt kiderül, hogy segít-e a gyógyszer, ha addig nincs eredmény, akkor már nem fog, és az esetek kb 75%-ban segít, de főleg túlsúlyosoknál.

Na, akkor szerintem valószínű, hogy inkább a fogyás az ami segít, tehát a gyógyszer csak indirekt, illetve ha anélkül fogy az ember, ugyanott van. Azt pl nem tudom hogyan kezelnek olyat, akinek nem segít a gyógyszer?

107. dianit (válaszként erre: 103. - Dinkaanyu)
2012. jún. 19. 07:39
Köszönöm! Én is elkeserítőnek tartom bár nem olyan rossz az, ha két eltérő gondolkodás találkozik, csak az a szomorú benne, hogy a paleosok többsége durva tud lenni... olyan felesleges pedig.
106. ivi79 (válaszként erre: 104. - CoBhc)
2012. jún. 19. 00:14

nem gátolja, hanem segiti a cukor bejutását a sejtekbe h elégjen, és ne csak nyomassa szervezet az inzulint feleslegesen. van oylan aki javult simán diéta mozgás kombóval, de legtöbben nem érnek rá gyogyulgatni, mert pl babát szeretnének és inkább elkezdik a metet h gyorsuljon a folyamat és ha rendezödik az értékük elhagyhatják, de a diéta megy életük végéig..

csajok szóljatok ha vmit nemjól irtam..

105. 117b1693d0 (válaszként erre: 102. - CoBhc)
2012. jún. 18. 23:41
Ez például egy jó kérdés! Sokkal jobb, mint azzal vagdalkozni (nem te), hogy egyesek jól elvannak a gyógyszerszedéssel, nem is akarnak meggyógyulni.
104. CoBhc (válaszként erre: 100. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 18. 23:22

Persze, bosszantó lehet, mert egyik fél sem ismeri a másik előzményeit. Így nem nagyon lehet hatékonyan kommunikálni. :) De persze ha már kijelentünk valamit, azt alá is kell támasztani, érvelni kell, máskülönben nem jut el az info a befogadóhoz, és akkor potyára volt minden.

Na, ennyit a mai moderálásról :)


Mégcsak annyit érdekességképpen, hogy van egy kis ellentmondás ebben az IR diétás 3as kezelésben: a metformin betegtájékoztatójában benne van, hogy a gyógyszer többek között úgy fejti ki hatását, hogy gátolja a szénhidrát felszívódását. Na én itt elgondolkodnék, hogy akkor mindek is kell egy csomó CH-t bevinni, aztán szedni egy gyógyszert, ami gátolja a felszívódását?

Erről mi a véleményetek?

2012. jún. 18. 23:13

Nagyon tetszett a cikk,és pont ezért elkeserítő a hozzátartozó fórum.Én is úgy váltottam életmódot,és fogytam le,hogy több irányzatot elolvastam,és átvettem ami nekem megfelel.

Szendi Gábor oldalán is voltam,és menekültem.Nem azért mert butaság amit ír,hanem azért mert ellentmondást nem tűrő stílusban írja.Csak az a jó amit ő mond mindenki más hülye.Most ti a paleos követői, igaz burkoltan ugyan ezt teszitek.

102. CoBhc (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2012. jún. 18. 23:12

Értem én. Csak ez sem ilyen fekete-fehér :)

Én pl az orvoslásra haragszom, mert úgy érzem nagyon átverik az embert, és tényleg nem gyógyítani akarnak - tisztelet a kivételnek.

De itt nemcsak a paleo játszik közre, lásd pl (teljes kiörlésű) gabonák - több forrás is van, ami megerősítí azt hogy ezeket nem kéne fogyasztani, vagy ott van a fruktóz. És pont az a baj, hogy az embereket félrevezetik, és nem gyógyulnak meg, hanem jó esetben gyógyszeresen fenntartanak egy elfogadható állapotot.

Ha tényleg működne az ajánlás, akkor semmi gond nem lenne, mindenki úgy gyógyul meg ahogy akar. De az, hogy folyton gyógyszert kell szedni, az nem nevezhető egészségesnek, mégha jók is a paraméterek. Ha van más út, arról is tájékoztatni kéne a beteget, aztán a beteg eldöti, hogy mit szeretne.

Azt is megértem, hogy van akit zavar, és erősnek érzi a "térítést". De azt is meg tudom érteni, hogy ha valaki meggyógyul a cukorbetegségből, akkor azt "hírdeti", mert a tudomásunk szerint nincs rá más gyógymód, az orvosok eddig még senkit nem gyógyítottak meg belőle.

Jó lenne, ha mindenki látna az érem mind2 oldalát. /ez ugy-e mind2 félre vonatkozik/ :)


Én pl arra is kíváncsi lennék, de tényleg, hogy vannak-e olyanok, akik csak az IR diétát csinálták, nem szedtek gyógyszert /metformin/ és meggyógyultak?

Nekem pl a doki meg sem említette, hogy diétázni kéne, felírta a gyógyszert, aztán annyi. Na ez az, amit nem szeretek.

101. DorkaMoncsi (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2012. jún. 18. 22:27
Ezzel is egyetértek, de még mennyire..
100. DorkaMoncsi (válaszként erre: 98. - CoBhc)
2012. jún. 18. 22:26

Azzal semmi baj sincs.:) Pl. ezzel sem, ahogyan azt te leírtad most. De aki fennhangon azt írja le, vagy legalábbis körülírja, h minden más szar...érted... Lehet ezt emberi módon is előadni, mint te.

Az meg sztem evidens, h mki amellett marad, ami bevált neki. Nektek a paleo, nekem, és többedmagamnak az IR-diéta. És ennyi.:)

99. 117b1693d0 (válaszként erre: 98. - CoBhc)
2012. jún. 18. 20:43

Én paleo fórumra járó félreevő úgy látom, hogy a felesleges pengeváltás az, ami miatt az ellenséges hangulat kialakul a diétátokkal kapcsolatban.


Ha már hasonlatot hoztál, mondok én is egyet. Amikor az jön elő, hogy csakis paleo étrendet követve maradhat egészséges vagy gyógyulhat meg valaki, az olyasmi, mintha egy vallás követői azt állítanák, hogy ha nem állsz be közéjük, akkor lemondasz a boldogságról.

98. CoBhc (válaszként erre: 96. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 18. 17:42

Nem feltétlenül térítésről van szó, csak a nagy lelkesedés néha így jön át. Amúgy is nehéz az embernek kifejeznie magát írásban.


Most csak egy buta hasonlat jut eszembe, de azért leírom :) Van az a vicc, hogy miért kék a szilva? mert még zöld.

Na erről jutott eszembe, hogy ha valaki akkor eszi meg a szilvát amikor még kék, akkor sose fogja megtudni, hogy milyen amikor lila - teljesen beérik. Szóval mi úgy gondoljuk, hogy a paleo eredményesebb, mint az IR diéta, de ha ezt nem próbálja ki az ember, sose tudhatja meg. Csak egy esélyt kell adni neki. Hiába finom a kék szilva, a lila sokkal finomabb :) /bocsánat a hasonlatért, de most ez jutott eszembe :)/ Itt nem arról van szó, hogy az IR diétával nem lehet eredményeket elérni, csupán arról, hogy szerintünk van ennél hatékonyabb is, és érdemes kipróbálni. Ez tulajdonképpen nem a mi érdekünk, mi csak az infót adjuk tovább, azoknak akik esetleg hajlanak ez irányba.

Persze ez mindenki saját döntése kell hogy legyen. Pontosan tudjuk, hogy csak az kezdi el a paleot, aki 100%-osan meg van győződve róla, ehhez egy kemény elhatározás kell. Tehát kár is lenne téríteni, nem lehetne semmit elérni vele. Én még a saját szüleimet sem tudtam átállítani, pedig élőben beszéltem velük, megvettem nekik a könyvet, elmagyaráztam dolgokat, stb. Ezek után nem gondolhatjuk, hogy itt egy fórumon bárkit is meg lehetne győzni, főleg ha neki már van bevállt módszere. Szóval nem ez a cél. Hanem csak az infó átadása, akit érdekel, majd úgyis a végére jár :)

97. DorkaMoncsi (válaszként erre: 96. - DorkaMoncsi)
2012. jún. 18. 16:39
* IR-diétával
96. DorkaMoncsi (válaszként erre: 92. - Shilladora)
2012. jún. 18. 16:39

Na az ilyenekkel van a baj, azzal, ahogy te is megfogalmazod.


Az én elsődleges célom sikerült az IR-rel. Hiszem, h majd a többi is fog. Nekem ez jött be, nekem ez használt. Nehéz elfogadni ezt anélkül, h téríts?


Neked a paleo jött be, gratulálok az eredményeidhez. DE ettől még nem kellene olyan módon beszélni róla, ahogyan te teszed.:)

95. bibity (válaszként erre: 18. - Dianit)
2012. jún. 18. 13:57
Elküldenéd, akár priviben, hogy ki az endokrinológusod? Háziorvos utalt be endokrinológiára? Köszi:)
94. bibity (válaszként erre: 79. - Porcica)
2012. jún. 18. 13:33

Te akkor csak délelőttől délutánig tudsz enni? Tényleg csak érdeklődésből kérdezem, semmi hátsó gondolat.


A cikk nagyon jó, én is fordítva vagyok bekötve, néhány tulajdonságomban. Pl. én a menszesz előtti héten fogyok, nem hízok, mintha nem is tartanék vissza vizet. Az ilyesmit mindenki csak maga tapasztalhatja ki.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook