Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? fórum

Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? (beszélgetős fórum)


188. Nuki25 (válaszként erre: 183. - Mkacca2)
2013. dec. 7. 14:28

Kedves mkacca!

12000 forintért veszem, bár az endokrinológusom nem mondta mért térítésmentesen kell kiváltsam, a gyógyszertárban arra jutottunk, hogy valószínűleg a laboreredményeim alapján nem írhatja fel térítésesen.Elvben azt mondta a doki, hogy 3 hónapig kell szedjem ezt, aztán ha minden jól alakul vissza állhatok a merckforminra.

2013. dec. 7. 13:58

Üdv az újaknak!

Tegnap voltam dokinál. A vérvételi eredményem sajnos majd 3 hét alatt nem készült el, talán majd a jövő héten. Azt mondják rá, hogy már nagyon év vége van, és besűrűsödtek a dolgok... Ez a magyar egészségügy...

A doki mondta, hogy ha minden rendben lesz a véreredménnyel, akkor janurárban csinál egy laparoszkópiát. Megnézni, hogy nincs-e szervi gond. 3 év után eljutottunk idáig... Pedig azt hittem, a világ legkönnyebb dolga, hogy megfoganjon egy kis sejt....

Ellvileg jövő héten kellene megjönnie. Én már reménykedni sem merek...

186. 759dae95ea (válaszként erre: 182. - Nuki25)
2013. dec. 7. 12:40
Üdv. köztünk.:)
185. mandella (válaszként erre: 182. - Nuki25)
2013. dec. 7. 10:38
drukkolok neked is, és sajnos nagyon jól megfogalmaztad: kemény harc ez... :(
184. pixi84
2013. dec. 7. 09:36
Én is Eucreast szedek. Ha van szakorvosi javaslatod a háziorvosnál (nekem nincs), akkor ő is felírhatja azon az áron, mint az endós doki (ahogy Mkacca is írta, 3000Ft körül). Ha nincs, akkor vagy az endós dokival kell kiírasd, hogy megkapd olcsóbban, vagy el kell kérni tőle a javaslatot.
183. mkacca2 (válaszként erre: 182. - Nuki25)
2013. dec. 7. 08:18

Szia Nuki25!

Üdv köztünk!

Én is eddig Eucreast szedtem miután a Merckformin nem használt. Az Eucreast 3000 Ft körüli áron veszed? Csak azért kérdezem, mert írtad, hogy horror ár. Igaz az is horror áron van, de pl. háziorvos által felírva 12000 Ft. Csak belgyógyásszal feliratva 3000 Ft. Nekem sajnos az sem használt, így áttértünk most egy másikra. Megmaradt egy dobozzal. Ha Bp-n laksz, szívesen eladom olcsóbban. Csak még pénteken megyek a lombikos dokimhoz és megvárnám mit mond a gyógyszerváltásra.

182. Nuki25
2013. dec. 6. 22:27

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni a fórumhoz,mint friss inofolic szedő.

Az én kálváriám elég régre nyúlik vissza,egészen 2006,mikoris először diagnosztizálták a PCO gyanút.Nagyon sok dokit végig jártam,akkoriban csak a rendszertelen mensit szerettem volna helyretenni,de mostmár egy jó ideje szeretnénk babócát is.Idén végre találtam egy lelkiismeretes orvost(egész véletlen akadtam rá a neten),az első vizsgálatokat lezongoráztuk másfél hónap alatt,majd be is bizonyosodott a PCOS és IR.Az volt a legmeglepőbb,hogy 2 éve a SOTE-én csináltak inzulinos vérvételt és akkor még nem volt ezzel semmi baj,csak a hormonok voltak eldurvulva.

Jelen állás szerint IRem van,ezenkívül tesztoszteron magas,SHGB nagyon alacsony,FSH/LH arány nem jó.

Első körben merckformin 500-at kaptam,majd áttértünk 2 hónap múlva a 850-esre.180 gr ch diéta és sport.Most volt a 4 hónapos kontroll,sajna az IR-em egy pöttyet javult csak,de még mindig nem jó,a hormonok kukák.A mensim pedig az első 2 hónapban megjött 28 napra,aztán újra visszatért a régi mederbe 50-57 nap.Így most eucreas 50/850-et kapok horror áron,D3000 vitamint kell szedjek és az endokrinólogus tanácsára napi 2X1 inofolicot iszok.Ezenkívül magnézium,cvitamin ilyesmi.

Nagyon remélem,hogy tényleg olyan csodaszer,mint ahogy mondják, nagyon bízok benne.

Sok sikert és kitartást kívánok minden sors társamnak,kemény harc a miénk,de nem szabad feladni! :)

181. youlcsi (válaszként erre: 179. - 759dae95ea)
2013. dec. 6. 07:36

drukkolok nagyon!


mi 2008 januárjában kezdtük... igaz, 2 év 2 hónap 10 nap (sosem fogom elfelejteni :)) után kezembe foghattam az első (és egyetlen) pozitív tesztemet. 8 hónappal később meg a Mukit :D

csak valahogy a tesó még ennyire sem akar jönni... még egy átkozott ciklust sem sikerül összehozni :/

180. pixi84
2013. dec. 5. 21:26
Hűűűű, de jó, hogy rátaláltam a fórumra! Éppen a napokban fedeztem fel a készítményt és lombik közepére jól jön! Visszaolvasok, de volt már pozitív tapasztalat?
179. 759dae95ea (válaszként erre: 177. - Youlcsi)
2013. dec. 5. 20:58
Igen, sok ilyet lehet hallani. De Én ebbe már bele vagyok fáradva. Én csak csinálom, amit az orvosok mondanak, ha azt mondják várjak, akkor várok, ha azt mondják beültetéses hónap jön, akkor az. Nagyon elfáradtam. 2008. őszén kezdtük a meddőségi kivizsgálásokat, az akárhogyan is nézzük, több, mint 5 éve volt. De nem sajnálkozom. Most éljen az Inofolic!:D
2013. dec. 5. 20:20

4 napja iszom, de még nem érzek semmit :)

remélem, nem baj, hogy a ciklus második felében kezdtem el inni.

lányok, aki peteérés elősegítésére issza, ti hogy figyelitek, hogy ettől van-e érésetek? ovuteszttel? vagy UH-ra jártok?

177. youlcsi (válaszként erre: 174. - 759dae95ea)
2013. dec. 5. 13:50

volt egy ilyen ismerősöm.

ő is párja is makk egészségesek voltak, semmilyen vizsgálat semmi eltérést, összeférhetetlenséget, SEMMIT nem mutatott ki. senki nem tudta, mi a sikertelenség oka. túl voltak a 3. lombikon, sikertelenül, összetörve... a lánynak fel sem tűnt a világraszóló sajnálkozások közepette, hogy nem jött meg...

176. major (válaszként erre: 171. - Wicky12)
2013. dec. 5. 12:31
Annak itt sokan örülnénk szerintem,mert legalább valakin valami hatás mutatkozna és buzdítana minket!
175. major (válaszként erre: 172. - Wicky12)
2013. dec. 5. 12:28
Igazság szerint még nem érzek semmit,mert teát iszom azt is csak 2 hónapja naponta 1-2 csészével,de nem drágább mint a gyümölcs tea úgy gondolom.1 dobozban 20 filter van és 650ft gyógynövényes boltban,tehát az már nem egy holibiris összeg,de persze ennek van kapszulája is ami 4000ft.
174. 759dae95ea (válaszként erre: 166. - Major)
2013. dec. 5. 08:51
Nem sajnos a Baba nem jön össze. 2007. február 1-én raktam le a fogamzásgátlót. 2-szer volt kémiai terhességem-lombik Baba programból, de eddig még nem sikerült. Én az a fajta vagyok, akinek a Nőgyógyász, az endokrinológus mind azt mondja kéne menni spontán is, de nem megy.
173. mkacca2 (válaszként erre: 165. - 759dae95ea)
2013. dec. 5. 08:10
Jaj de örülök, hogy ilyeneket írsz. Már teljesen elbizonytalanodtam, hogy elkezdjem-e szedni, de így ma biztosan kiváltom a Competactot. :)
172. wicky12 (válaszként erre: 170. - Major)
2013. dec. 4. 22:52
A barátcserjét nekem is mondta az anyu h próbáljam ki, mert nagyon sok jót hallott róla, de az a baj h a 2őt együtt már nem igen tudom megfizetni, így is elég drága ez a csodapor is. De lehet majd kipróbálom. Major neked használt már vmit v érzel változást?
171. wicky12
2013. dec. 4. 22:50
Sziasztok! Üdv az újonnan csatlakozóknak! :) Egyre többen leszünk és remélem egyre több lesz a pozitív eredmény az inofolic miatt! Én ma hoztam el a 2. dobozom, a héten elfogy az első. És elvileg hétfőn megkapom végre a várva várt véreredményeket is! Bár most úgy tűnik bezavart vmi, mert késik és fél éve nem volt erre példa. Én is csak reménykedem abban h baba van a dologban, h rögtön az első doboz ilyen hatásos, milyen szupi lenne! De én már annak is örülnék ha azt mondaná a doki h volt peteérésem :)
170. major
2013. dec. 4. 21:40
Drukkolok,de mar annak is oruljunk,ha csak kezd hatni a baba meg szenzacios lenne!Kivancsi vagyok mit mond!Nekem 3 honap mulva kell mennem es ma kezdtem el.Emellett iszok baratcserje teat,de azt mar 2 honapja.
169. 991217
2013. dec. 4. 21:25

Köszönöm szépen! Táblázataim vannak, már csak be kéne tartani...


Szép estét mindenkinek!


u.i.: 2,5 hónap után tegnap megjött a menzeszem, nem tudom az inofolic okozta e, de ez már pozitív, az biztos. Igaz hogy nagyon szenvedek, de örülök is egyben...

168. a563337a80 (válaszként erre: 167. - Major)
2013. dec. 4. 20:45
Elvileg jövő héten kellene megjönnie. Én nagyon örülnék neki, ha baba lenne a dologban. :) Pénteken megyek vissza a dokihoz. Kíváncsi leszek, mint mond, hogyan váltiztak az eredmények az Inofolic-kal.
167. major (válaszként erre: 158. - A563337a80)
2013. dec. 4. 20:01
Fajhat a hasad ugy mintha menstrualnal,akkor is,ha terhes vagy.
166. major (válaszként erre: 159. - 759dae95ea)
2013. dec. 4. 19:59
Es a baba dologgal mi ujsag annak ellenere sem jon ossze,hogy peteresed van?Persze csak akkor valaszolj,ha tul indiszkret a kerdesem1
165. 759dae95ea (válaszként erre: 164. - Mkacca2)
2013. dec. 4. 17:56

A Competacttal jobbak lettek az eredményeim (inzulin, nagyon jó), viszont a pajzsmirigyműködésemen rontott. Annyira jó lett az eredmény, hogy az orvos (MM-be járok, RR) lecserélte először Merckforminra, aztán visszaestem.

Most várom megint hogy mi legyen.

164. mkacca2 (válaszként erre: 159. - 759dae95ea)
2013. dec. 4. 09:56

Bocs, kicsit eltérek a témától:

viktoriavoros, az endokrinológusnak írtam a Competact-ról, és felírta. Szerinted érdemes beszedni? Nekem se a Merckformin, se az Eucreas nem használt. Mennyi esély van arra, hogy a Competact használjon? Te hogyhogy visszatértél a Merckforminhoz, ha az se használt? Tapasztaltál valami mellékhatást a Competactnál vagy rosszabbak lettek az értékeid?

163. mkacca2 (válaszként erre: 160. - 991217)
2013. dec. 4. 09:27

A kardio edzéssel kapcsolatban:

Én két éve vettem egy elliptikus trénergépet, azon szoktam futni legalább heti 3x 30 percet(volt, hogy minden nap). Aztán a párom elkezdett terepen futni (novemberben lefutotta a félmaratont). Párszor elmentem vele és rájöttem, hogy szabadban futni sokkal jobb. Jobban elfáradok, intenzívebb edzést biztosít. Most a hidegben vagyok bajban. Vettem meleg futóruházatot, de tegnap még abban is fáztam. Azt hiszem ki kell tapasztalni, miben nem fázik meg az ember hidegben sem.

Nekem ez vált be. Biztos lehet még spininggelni, meg zumbázni, minden, ami megdobogtatja a szívedet. Nekem jobb a kötetlenebb edzésforma, hogy nem kell 5-re odaérni egy edzésre, mert akkor kezdődik, elég adhoc, meddig dolgozom.

162. mkacca2 (válaszként erre: 160. - 991217)
2013. dec. 4. 08:59

Szia!

Hát nem egyszerű röviden leírni a diétát.

Reggel: 30 g lassú szénhidrát (pl: teljes kiőrlésű kenyér vajjal szalámival, sajttal paradicsommal vagy bármilyen zöldséggel)

Tízórai: 10g gyors és 10 g lassú szénhidrát (pl: 5 db korpovit keksz 1 almával)

Ebéd: 30 g lassú +20 g gyors szénhidrát (pl: barna rizs hússal)

Uzsonna: 20 g gyors szénhidrát (pl: 2 db alma)

Vacsora: 30 g lassú + 10 g gyors szénhidrát (pl: mint a reggeli, csak lehet egy kicsit több, vagy olyan mint az ebéd, csak kevesebb)


Fő szabályok:

cukor, méz tilos, helyette nyírfacukor, eritrit, édesítőszer

fehérliszt nem javasolt, helyette teljes kiőrlésű liszt, durum liszt, tönkölybúza liszt, rozsliszt.

A kenyerekben, liszttel készült termékekben 50% felett legyen ezeknek a liszteknek az aránya.

Köretként a fehér rizs helyett barna rizs, basmati rizs, bulgur, köles, hajdina, kuszkusz, durum tészta javasolt. Krumplit max. heti 2x és azt is inkább megsütött formában javasolt. Krumplipűré formában nem javasolt.

Az elején érdemes számolgatni a szénhidrátokat a táblázat és a csomagolás alapján, aztán szerintem szemmértékre is menni fog mekkora kenyeret kell vágni, mennyi barna rizst kell tenni a tányérra.

Ha még nincs szénhidrátos táblázatod, tudok küldeni egy csomó anyagot az e-mail címedre.

161. 991217
2013. dec. 3. 19:52
Bocs, 1-2 helyen pár hiba van a mondanivalómban, remélem elnézitek nekem. Még annyit hozzáfűznék, hogy sose volt rendszeres a menzeszem, azért javasolta a doki anno a fog. gátlót...de már nem szedném...előtte se inzulin bajom, se ciszta problémáim nem voltak, én nem tartom kizártnak, hogy az okozta a bajt...
160. 991217
2013. dec. 3. 19:48

Sziasztok!


PCO jelleget állapítottak és IR-es vagyok, már 2,5 éve. Az értékeim javultam, ötszörös helyett már "csak" duplája a megengedettnek az értékem, de ne legyek telhetetlen...a párommal 6 éve vagyunk együtt, 4 év fog.gátló szedése után 4 hónapja tettem le a gyógyszert. A menzeszem azóta egyszer jött meg...babát még nem akarunk, előbb még a menstruációs zavaraimat szeretném rendbe tenni és kb. 10 kilót fogynom is kéne (76 kiló vagyok 170 cm-hez) A dokim a héten ajánlotta az inofolic-ot, ma mentem a gyógyszertárba, meg kellett rendelnem...egyébként 11.490 Ft-ért vettem. Ma kezdem el inni, de nekem a doki azt mondta addig a merckformin xr szedésével álljak le (napi 2x 750 mg-ot szedtem). Ti ugyanúgy szeditek mellette is? Segítsetek a napi 5x-i étkezés összeállításában! Rengeteget dolgom, elfelejtkezek magamról, mire észbe kapok már du. 1 és sokszor nemhogy nem eszek, nem is iszok, rendszert kell vinnem az életembe. első lépés az inofolic :) a második az, hogy holnaptól 3 óránként csörög fog az telóm, hogy valami táplálékot vegyek magamhoz. Ki milyen kardio edzést javasol? Nekem tipikusan az alhasam nagy, mint ált. a cukrosoknak... Várom a tapasztalatokat, ötleteket!

159. 759dae95ea (válaszként erre: 157. - Major)
2013. dec. 3. 17:33
Major! Nem elkeseredni. Én is PCOS vagyok. Mi nagyon régóta próbálkozunk a Babával, 2008. óta. 2009-ben megállapították nálam in az anovulációt (nincs peteérés), küszködtünk serkentettünk, de Baba nem lett. 2011-ben kaptam Metformint, mikor az első kontrollokat csinálták (UH) kiderült van peteérésem-spontán. Azóta (2,5 év alatt) kb. 20 hónapban voltam monitorozni, UH vizsgálaton, s végig volt peteérésem. Tehát, be lehet a peteérést indítani!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook