Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? fórum

Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? (beszélgetős fórum)


278. major (válaszként erre: 274. - Bogi33)
2013. dec. 19. 09:10

Szia Bogi!Nagyon sok mindenre jo a mehpempo tobbek kozott elosegiti a ciklust es noveli a fogamzast.En azt olvastam,hogy nekunk 28 napos kurat kell csinalni utanna 28 nap piheno.Amit vettem mehpempot abban le van irva,hogy az adott problemara hogy kell fogyasztani.De az interneten rengeteg cikket elolvastam ahol csodat muvelt.

Linkelek neked egy oldalt itt elolvashatod pontosan mi ez es mit csinal: [link]

En ugy gondoltam egy probat meger.

277. mkacca2 (válaszként erre: 272. - A563337a80)
2013. dec. 19. 08:14

A magas FSH valóban a petefészek kimerülését jelezheti. Azt nem tudom, melyik fázisban mi számít magasnak, érdemes következetesen a ciklus 3-4. napjára időzíteni az ilyen vv-t.

Ha aggódsz esetleg az érték miatt, biztosabbat az AMH szint mondhat, ami kimondottan a petefészek kimerülési állapotát mutatja meg. Ha jól tudom TB-re nem nézik. Magánban a Laboratórium Kft-nél biztosan meg lehet csináltatni.

2013. dec. 19. 08:05

a fórum témájánál maradva pedig: kicsit szúr a bal oldalam, hm, elképzelhető, hogy az Inofolic dolgozik, de mivel valószínűleg el vagyok záródva (sikertelen hsg-vizsgálat), ennek gondolom, semmi jelentősége nincs.

próbálkozni próbálkozni fogunk, csak kicsit megijedtem, az esetleges elzáródás miatt nehogy aztán méhen kívül sikerüljön...

275. mandella (válaszként erre: 271. - A563337a80)
2013. dec. 19. 08:03

szia!

nekem márciusban volt 14-es, akkor teljesen elképedtem és megijedtem, mert azt olvastam, hogy a magas FSH-érték korai petefészekkimerülést jelez... aztán nagyjából semmit nem léptünk előre, mert olyan nem is tudom, hányaveti volt mindenki, aki csak megnézte ezt az eredményt (mellé alacsonyabb ösztradiolszinttel).

aztán most kezdenek beindulni a vizsgálatok, viszont a legutóbbi FSH-értékem meg már "csak" 11, amit nem értek, de örülök, hogy lejjebb ment kissé.

a kimerüléstől még mindig félek, azért próbálok mihamarabb minden szükséges vizsgálatot elvégeztetni, hogy ne legyen már semmi gátja a baba érkezésének.

274. Bogi33 (válaszként erre: 270. - Major)
2013. dec. 18. 18:44
A mehpempo mire jo pontosan?
273. Bogi33 (válaszként erre: 264. - Duzsika)
2013. dec. 18. 18:43
Erdekes. Amugy nekem is mindig nagyon alacsony a vernyomasom, de azert olyan azelott nem fordult elo, hogy az utcan egyszercsak 2 lepest oldalra lepek,mint aki reszeg. A lenyeg, hogy figyeljunk erre a tunetre is.
2013. dec. 18. 18:08

Közben ezt találtam a neten. Ezek szerint, mivel én a follikuláris fázisban voltam vérvételen, normálisnak számít az eredmény, nem????


Normál tartomány: Férfiakban: 1.5 – 12 IU/L – férfiakban a serdülőkor után az FSH viszonylag állandó szintet mutat Nőkben az FSH szintje ciklusfüggő: korai follikuláris fázisban: 2.5 – 12 IU/L follikuláris fázisban: 3.5 – 14 IU/L ovuláció szakaszában: 4.5 – 25 IU/L luteális fázisban: 1.7 – 8 IU/L Nőkben a változó kort követően (posztmenopauza), mikor a petefészkek működése megszűnik, szintje megnő: 26 – 135 IU/L


Részletek: [link]

2013. dec. 18. 18:01
Ma megkaptam mailben a vérvétel eredményét. Igen furcsa. Amikor 2 éve nézték, akkor 7 körüli érték volt, most pedig 14-es. A normál pedig 3,50 és 10 között van a papíron. Elküldtem a dokimnak. De kicsit aggaszt ez az érték. Tudja valaki, hogy ez mit jelenthet??? Nincs peteérés???
270. major (válaszként erre: 269. - A563337a80)
2013. dec. 17. 20:28
Hat ez a magyar egeszsegugy!Probald ki a mehpempot enis eszem mar vagy 14 napja,kicsit rossz az ize,de meglehet szokni.Fel oraval eves elott a nyelvem ala teszek 1 grammnyit 5 percig ott hagyom aztan lenyelem es iszok ra egy kis vizet.Aztan fel ora elteltevel megiszom az inofolicot es 10 perc mulva eszem.Nem akarok semmit elkiabalni,de tegnap megjott ugy mint meg soha,semmi maszatolas hanem rendesen es ami a legfontosabb nem gorcsolok nem mondom,hogy nem erzem de nagyon jol vagyok!!!!!!!!En aki olyan beteg szoktam lenni,hogy meg hanyok is,most meg semmi!A parom is jon haza ugyhogy az unnepek alatt itt csodanak kell tortennnie!
269. a563337a80 (válaszként erre: 236. - Major)
2013. dec. 17. 19:59

Lassan belépünk az 5. hétbe, és vérvételi eredmény még nincs. :(

Viszont ma szólt a nővérem, hogy a hűtőszekrényükben van egy adag méhpepmő :) Már gondolkozom rajta egy ideje, erre ma szól :) Ja, és említette, hogy ő is evett belőle, mielőtt megfogant a babájuk. Januárban fog megszületni. Most esténként Inofolic, még van belőle pár tasakkal. reggelente meg méhpepmő. Remélem, nem lesz sok. Nagyon bízok a hatásában, már sok jót olvastam róla.

268. youlcsi (válaszként erre: 267. - Duzsika)
2013. dec. 17. 09:10
kíváncsi leszek én is a laborodra... ha már magamnak nem csináltatok :) valamikor a Muki előtt voltam utoljára ilyen jellegű vérvételen.
267. duzsika (válaszként erre: 266. - Youlcsi)
2013. dec. 17. 09:09
Értem. Kíváncsi vagyok, januárban milyen értékeim lesznek. Benne van a pakliban hogy romlott a helyzet, hiszen azóta eltelt egy kis idő mióta utoljára laboroztam. De abban is bízom, hogy esetleg jó útra kerültek a dolgok, és esetleg az Inofolic is segít, mert ahogy írtam, velem eddig egész jó dolgokat "művelt" :) Köszi a tippeket Youlcsi. :)
266. youlcsi (válaszként erre: 265. - Duzsika)
2013. dec. 17. 09:01
pcos-ben az lh/fsh valóban eltolódott lehet... de a magas prolaktint viszont tuti nem a pcos okozza, szóval ott más (is) lehet. és a magas prolaktin éppen pont képes pco-t okozni többek között...
265. duzsika (válaszként erre: 263. - Youlcsi)
2013. dec. 17. 08:56
PcoS-t mondtak. Tehát a szindrómát tartották igazoltnak. Januárban megyek laborba. Terhelés is lesz, és hormon is. Akkor kiderül. Azért aggódom hogy időközben esetleg IR-es lettem... Sajnos elég rosszul étkeztem, szerintem benne van a pakliban. Nem az Lh és Fsh aránya igazolja a pcos-t? Nagyon távoli emlék, de mintha ezt mondták volna, és ez is jött volna ki a leleteimből. Januártól kapok én is gyógyszeres kezelést ha szükséges lesz. Ezért írta elő a labort a dokim. A prolaktinom kicsit magas volt, erre tisztán emlékszem.
264. duzsika (válaszként erre: 256. - Bogi33)
2013. dec. 17. 08:52
Én is gyakran szédülök, de előtte is jellemző volt rám. Most hogy mondod, voltak napok, mikor forgott velem a világ, mióta szedem. A párom bizakodott is hogy hátha babustól. De nem attól. Lehet hogy hatással van a vérnyomásra?! Mert nekem nagyon alacsony egyébként is.. Hátha nálad is az alacsony vérnyomás..
263. youlcsi (válaszként erre: 262. - Duzsika)
2013. dec. 17. 08:52

értem, igazolták, hogy pco, amit látnak... de a pco és a pcos nem egy és ugyanaz!!!


sokminden okozhat pco-s petefészket. szinte bármilyen hormonzavar, hiperprolaktinémia, de akár stressz is...

262. duzsika (válaszként erre: 260. - Youlcsi)
2013. dec. 17. 08:50
Hát éppen ez az, hogy nincs más tünetem. Sokáig csak pcos "gyanús"-nak mondtak, de a sok-sok év alatt annyi cisztám lett hogy több orvos is igazolta hogy bizony ez pco. Azt mondták, hogy nagyon sok fajtája van a tüneteket illetően. 3x voltam már cukorterhelésen, de nincs IR-em. Illetve még az is lehet hogy időközben kialakult, mert úgy 1 éve nem voltam terhelésen. Januárban megyek. Annak idején az egyik értékem picit eltért a normálistól a hormonvizsgálatnál. Hú melyik is.... szerintem az LH FSH aránya? Jól emlékszem? Más nincs. Sem hízás, sem pattanások vagy szőr, és IR sem. Mi az ami még okozhat ilyen cisztás kórképet?
261. mkacca2 (válaszként erre: 254. - Pixi84)
2013. dec. 17. 08:05

Pixi, mesélnél egy kicsit a drillingről! Az alábbi dolgok érdekelnének: Altatásban végzik? Milyen módszerrel? Laparral? Utána rövid időre eltűnnek ciszták? Javul az LH-FSH arány? A műtét után hány hónapot kell kihagyni a babaprojektben?

Ti drilling után természetes módon próbálkoztatok vagy lombikkal?

Köszi :)

260. youlcsi (válaszként erre: 257. - Duzsika)
2013. dec. 17. 07:12

hú, hát a vékony pcos-okra kifejezetten jellemző a durva IR. eddig mindig nálunk tapasztaltam nagyobb eltéréseket és nehezebb javulást ir terén.


policisztás petefészkeken kívül még milyen pcos-re jellemző tüneted van? mert magát a pco-t más is okozhatja, nem csak az ir és pcos.

259. duzsika (válaszként erre: 253. - Nuki25)
2013. dec. 16. 22:11
Szia! Nincs IR-em. A fogit azért is írta fel a doki, mert akkor még nem terveztünk babát, és nem volt sietős.
258. duzsika (válaszként erre: 255. - Pixi84)
2013. dec. 16. 22:09
Ha visszaolvasol, azt írtam, hogy tünetmentesek a petefészkeim, de természetesen tudom, hogy ettől még fent áll a pco szindróma. A tünetmentes nem egyenlő a gyógyulttal, de mégiscsak sokkal jobb, mintha dugig lennék cisztákkal, mint ahogy korábban.. Biztatásnak szántam, hogy elindulhatnak kedvező úton a dolgok egy ilyen problémánál is.
257. duzsika (válaszként erre: 252. - Youlcsi)
2013. dec. 16. 22:07
Nincs inzulin rezisztenciám. A korábbi szőlőfürtszerű cisztás kórképen kívül semmi egyéb tünetem nincs. Azt mondták, ez jellemző a vékony pco-sokra.
256. Bogi33
2013. dec. 16. 22:04
sziasztok. en kb masfel honapja szedem az inofolicot, de nehany hete azt vettem eszre, hogy idonkent nagyon megszedulok. Ti tapasztaltatok hasonlot?
255. pixi84
2013. dec. 16. 21:02
Hűűűha, azért nagyon meredek dolog a pcos "megszűnéséről" azt gondolni, hogy a fogigátló szedésével rendbejött a szervezet. A pcos hátterében nagyon sok esetben ir áll, ami a fogamzásgátló szedésével csak a tüneteket nyomja el. A probléma ugyanúgy fent marad, csak közben romlik az ir. Én egyébként úgy tudom, hogy pcos-oknak tilos fogamzásgátlót hasunálni.
254. pixi84 (válaszként erre: 242. - Mkacca2)
2013. dec. 16. 20:53
Nekem volt drillingem, de eredménye nem...
253. Nuki25
2013. dec. 16. 17:59

Sziasztok!


Én azt gondolom,hogy a fogigátló nem segít ezen semmit,sőt meggyőződésem,hogy teljesen képes felborítani a hormon háztartást.

Lehet a fogigátlóval a tünetet elfedni,de nem ugyanaz,mint kezelni.Nekem egy dokim se ajánlotta a fogigátló szedését,minek hisz babát szeretnék.

Duzsika az IR-t mivel kezelik nálad?Mert ha az nincs kezelve akkor nem vagy beljebb sajnos...

252. youlcsi (válaszként erre: 250. - Duzsika)
2013. dec. 16. 16:52
kell a gyógyszer, mert a met nem azért van, hogy babád legyen, hanem hogy a hasnyálmirigyedet tehermentesítse azzal, hogy csökkenti az IR-t... így kisebb eséllyel kell majd magad évek múlva insulinnal lőni... de ez is orvos-függő, hogy ki szerint kell vagy sem (utóbbi a kevesebb most már hála az égnek!)
251. duzsika (válaszként erre: 249. - Mkacca2)
2013. dec. 16. 15:43
Mkacca2, minden eset más, kitudja neked lehet hogy más a megoldás. Azért ez már egy nagyon gyakori probléma a nőkkel, szerintem egyre inkább képben vannak a dokik. Én akkor nem akartam még babát, így belefért hogy fogit szedjek. Lehet ha már akkor babát tervezünk, más megoldást ajánlott volna a doki. Az Inofolic velem csupa jót tett eddig, csak biztatni szeretnélek titeket. És nyugi, az én petefészkeim aztán tényleg megagázosak voltak, de látod, mindenhonnan van visszaút, mindig van megoldás!!! :)
250. duzsika (válaszként erre: 248. - Youlcsi)
2013. dec. 16. 15:41
Igen, de a temérdek sok cisztát is eltüntette a fogamzásgátló. Tele volt velük mindkét petefészkem, szőlőfürtszerűen. Annyira sok cisztám volt, hogy már az egyik petefészkem meg is nagyobbodott a mennyiségtől, mert kb. nem fértek el benne :( És nem hogy újabb nem alakult ki, de ez a rengeteg pici is mind eltűnt. Több nőgyógyász is mondta h fogit kéne szednem, csak amikor ellenkeztem, rámhagyták. A mostani dokim viszont elmagyarázta, hogy ez egy jó megoldás. Ha pedig tünetmentes vagy, de még babát nem szeretnél, akkor nem kell a gyógyszer, elég a fogi.
249. mkacca2 (válaszként erre: 247. - Duzsika)
2013. dec. 16. 15:06

duzsika, köszönöm a válaszodat. Ezt a lehetőséget elraktározom magamnak, ha januárban nem jönne össze a babaprojekt, mivel 2 év alatt nagyon sokat romlott a petefészkem állapota, ahogy azt korábban írtam. Persze igyekszem pozitívan hozzáállni! Sikerülni fog! :)

Majd jelentkezz a vv. eredményekkel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook