Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? fórum

Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? (beszélgetős fórum)


38. beba (válaszként erre: 37. - Mkacca2)
2013. okt. 31. 17:31

sajnos maradandó ciszták!de csak a bal petefészkemben vannak!mikor clostyt szedtem 2x1el kezdtem lett tőle peteérésem!de a bal petefészkemben ahol a ciszták lettek ott lett egy 6cm es ciszta!a másik petefészkemben volt ovuláció!majd 1x1et szedtem amitől nem lett semmi!igy a 3.hónapban már nem szedtem!

érdekes mert a barátcserjétől minden 2.hónapban van pém abban a petefészekben amelyikben nincs ciszta!

még mindig agyalok ezen az italporon....mert ha nem használ azért feleslegesen nem szeretném a 'gyógyszer'forgalmát növelni mert elég húzós ár az a 12.000ft

37. mkacca2 (válaszként erre: 36. - Beba)
2013. okt. 31. 13:39

Én 28 vagyok, és 2,5 év után fordultunk meddőségi központhoz. Arra készülj, hogy van olyan intézmény, ahol már előre kérik a spermavizsgálatot, petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, 3. és 21. napi hormonvizsgálatot. Ja és nem feltétlenül kezdik lombikkal, sőt ha nincs spermagond és átjárhatósági probléma valószínűleg inszeminációval kezdenek. Nálam az alloimmun vetélések miatt keztünk rögtön lombikkal.

Én is azt javaslom, hogy jelentkezz be meddőségi klinikára. Úgyis sokára adnak időpontot, addig próbálkozhattok még.

Neked maradandó ciszták is vannak? Tehát olyanok, amik nem tűnnek el a ciklus elejére?

36. beba (válaszként erre: 34. - Mkacca2)
2013. okt. 31. 13:26

igen én is úgy látom hogy a vékony pcosokkal nem foglalkoznak mivel ők nem tudnak fogyni se,aki meg fogy annak helyreál minden!én még lehet hogy lapart megpróbálom!legalább 1évre helyrebillenne és hátha sikerülne...

félek a meddőségi központól,nemtudom hogy 26évesen foglalkoznának e velem+2év próbálkozásnál.....

segíthetnénk egymást ötletekkel stb...

35. mkacca2 (válaszként erre: 32. - Beba)
2013. okt. 31. 13:11
Arra gondolsz, hogy a cisztákat kiműtetni? Nekem ezt eddig egyik orvos sem javasolta. Nekem a ciklus elejére mindig eltűnnek a ciszták, tehát nem maradnak meg. A ciklus elején nagyon sok petesejt kezd érni, de nem érnek meg, hanem cisztává alakulnak, de a mensessel eltűnnek.
34. mkacca2 (válaszként erre: 31. - Beba)
2013. okt. 31. 13:08

Ha magas az LH-d az FSH-hoz képest és látják is a policisztákat, akkor igenis PCOS-es vagy.

Én aláírom, hogy a stressz sok mindent befolyásol, de a munkámon kívül már minden stresszes tevékenységet abbahagytam, és a munkám sem kimondottan stresszes, tehát el kellett fogadnom, hogyha a stressztől is van, azzal már nem tudok mit kezdeni, kell az orvosi segítség. Nekem is azóta rendszertelen, mióta először megjött 14 évesen. Pedig tinikoromban versenyszerűen társastáncoltam és sokkal kevesebb szénhidrátot ettem, mint felnőttként. Mondjuk akkor nem nézettünk hormonszintet, de valószínűleg már akkor sem stimmelt valami. Fogamzásgátlót nem szedtem soha, tehát attól sem lehet.

Én azt látom, hogy csak a hozzá nem értő orvosok gondolják úgy, hogy vékony lányok nem lehetnek PCOS-sok. Az endo dokim szerint a PCOS-es nők negyede vékony, és minket a legnehezebb gyógyítani.

Engem nagyon idegesítenek azok az emberek pl., akik szerint a gyerek akkor jön, amikor jönni kell neki. Ő érzi, mikor akar jönni, nem kell eröltetni. Na megnézném őket 3 év sikertelenség után (az első gyerkőcre várva)egy halom diagnózissal, hogy mennyi minden akadályozza a teherbeesést. Szerintem ez ugyanolyan betegség, mint a többi. Ha magas vérnyomásod van, nem várod meg, míg belehalsz, hanem gyógyszert szedsz rá. Ha rákos vagy, megműtenek, jön a kemoterápia és egyéb kezelések. Nem értem, hogy miért gondolják egyesek, hogy a mi problémánkkal nem kell foglalkozni, és csak a stressztől van minden.

33. beba (válaszként erre: 30. - Mkacca2)
2013. okt. 31. 12:54

ez jol hangzik!:)))

koszonom!!!!!!:)

32. beba (válaszként erre: 29. - Mkacca2)
2013. okt. 31. 12:53

te nem gondolkozol a laparoskopián?igaz hogy nem megoldás de látható az is hogy nem mindenkinek segít a 3as kezelés sajnos!

én még ezen is agyalok!mert csinálhatjuk évekig a diétát szigorúan ha sajnos lehet hogy pont nekünk nem segít

31. beba (válaszként erre: 28. - Viv1)
2013. okt. 31. 12:50

igen ez az amitől nagyon félek!anyosom próbál segíteni hogy agyban dől el ez az egész,meghogy nincs bajom csak ez azért alakult ki mert sok a negatív dolog az életemben,ha pozitív vagyok akkor minden rendben lesz mert az agyam közvetíti majd és sikerül....

pedig mondom neki hogy sajnos ez egyre több nőt érint ès nem azért alakul ki mert netán streszelek vagy más....17éves korom óta tudom...sajnos sose volt rendszeres mensim 14éves koromtól...

másnál hogy van ez?vagy nem is vagyok kimondott pcos azért nem tudnak már nekem mit mondani az orvosok?

valakinek hasonló?vagy ti hogy birkoztok meg ezzel?

30. mkacca2 (válaszként erre: 26. - Beba)
2013. okt. 31. 10:23

A túróval kapcsolatban: a túró alig tartalmaz szénhidrátot, ráadásul fehérje van benne, ami nekünk nagyon jó. Én azt szoktam, hogy uzsira összeturmixolok egy almát túróval, kis tejjel, hogy pépesebb legyen (kb. fél deci), teszek bele vaniliaaromát és fahéjat. Ezt körtével is meg lehet csinálni. Tízóraira tehetsz bele zabkorpát is, hogy legyen benne lassan felszívódó szénhidrát is.

Reggelire vagy vacsira készíthetsz körözöttet a túróból, amivel megkenheted a teljes kiőrlésű kenyeret.

2013. okt. 31. 10:18
Igen, mi is babára gyúrunk lassan három éve. Most volt az első lombik kezelésünk, ami sikertelen volt. A naplómban elolvashatjátok az eddigi történéseket, tényleg nehéz lenne pár mondatban összefoglalni. A lényeg: lassan 2 éve csinálom a hármas kezelést, de csak az első három hónapban hozott eredményeket, azután ismét jött az anovuláció. A Mensmentisbe járok endokrinológushoz, ahol orvost is váltottam, mert az első széttárta a karját, hogy nem érti, miért nem segít a kezelés. A második doki gyógyszert váltatott, most Eucreast szedek, az is MET, csak van benne más is. De ez sem igazán segített, bár közben sok minden történt. Műtöttek, emiatt fogamzásgátlót kellett szednem stb. Szóval nem nagyon értékelhető az eredmény. Most az Inofolic-kal próbálkozom, meg persze várjuk, hogy mehessünk az újabb lombikkezelésre.
28. Viv1 (válaszként erre: 26. - Beba)
2013. okt. 31. 09:28
Beba, szerintem vegyetek egy nagy levegőt és keressetek egy meddőségi központot. Szerintem az, hogy voltak pozitív tesztjeid baba nélkül már komolyabb dolog, mint amit egy normál mezei endokrinológus vagy nőgyógyász tudna kezelni. Ez már nem az ő asztaluk, de ezt ezek szerint te is érzed már...
27. beba (válaszként erre: 25. - Mkacca2)
2013. okt. 31. 09:05

Magas LH szint az mitől van hogyha tartod 3as kezelést??

en ugy vagyok vele hogy ez a 3as kezelés sr garantált!

van akinél bejön van akinél nem!hiába csinálná szigorúan 5 évig is....ha csak inszemmel vagy lombikkal sikerül neki!

én nagyon ritkán eszem cukrot+szénhidrátot!most meg főleg nem!

26. beba (válaszként erre: 25. - Mkacca2)
2013. okt. 31. 09:01

Szia!bár beszélünk az orvosommal de én úgy látom.mintha nem tudna rajtam segíteni az endokrinológusom!+a többi orvos is csak néz.....

ebben a hóban volt mensim.de pém nem sajnos.novemberben lesz pém,decemberben mensi....talán jobb volna ha lenne rajtam +kg.mert igy olyan mintha azért nem foglalkoznának velem mert

vékony vagyok!

a túró jó ötlet!és akkor azt napi szinten eszed?babára gyurtok ti is?

25. mkacca2 (válaszként erre: 21. - Beba)
2013. okt. 31. 08:24

Jó beszélgetni szintén vékony PCOS-es beteggel. Ne érts félre, nagyon sajnálom, hogy neked is ez a bajod, csak olyan ritkaság.

Én is 54 kg voltam, amikor MET-et kaptam rá. Nekem a 2 órás inzulinnal van probléma. Folyamatosan emelkedik az inzulinszint, nem csökken le 2 óra után sem. A prolaktinom és a tesztoszteron szintem is magas volt, az LH szintem 2x-es volt, azóta 3x-os lett.

Ez a 3-as kezelés hatására úgy alakult, hogy az LH szintem kívül minden normál tartományban van. A prolaktin szintre Bromo-t szedek.

A magas LH szint miatt kizárt a peteérés, ezért ennek a lecsökkentésére törekszem az Inofolic-kal.


Azt nem tudom, hogy nálad miért van, hogy havonta ingadozik, de teljesen érthető, hogy amikor alacsony az LH, akkor van peteérésed.


Én 47 kg-ra fogytam a 3-as kezeléstől, de azóta visszaszedtem 2 kg-ot. Viszonylag gyakran fogyasztok túrót, ezzel próbálom szabályozni, hogy ne fogyjak el nagyon.

24. mkacca2 (válaszként erre: 20. - Viv1)
2013. okt. 31. 08:08
Igen, doki javasolta. Én reggel felkelés után rögtön megiszom. Majd összekészítek mindent, felöltözök stb. utána reggelizek. Ez nem a legjobb, de nem tudom máshogy megoldani, mert a gyógyszereket is be kell venni, az meg étkezéshez kötött. Az estit úgy oldom meg, hogy 4-kor uzsi, 6-kor inofolic és 7:15-kor vacsora. Nekem nem lehet máshogy, mert este 9:00 után még utóvacsizom is. Aki nem utóvacsizik, annak egyszerű az estit 21:00- 22:00 körül meginni.
23. beba
2013. okt. 30. 17:28

progim jó!valami mas van itt ami miatt nem sikerul vagy nemtudom!mar palastfu teat is ittam!14 napig olyan szepen fent van pedig a hőm mikor van pé!babat nem latta az orvos csak a 2pozi tesztet!azt.mondta elindult a folyamat

varom majd a fejlemenyeket hogy nektek hogyan hatott...

22. beba
2013. okt. 30. 17:27
progim jó!valami mas van itt ami miatt nem sikerul vagy nemtudom!mar palastfu teat is ittam!14 napig olyan szepen fent van pedig a hőm mikor van pé!babat nem latta az orvos csak a 2pozi tesztet!azt.mondta elindult a folyamat
21. beba
2013. okt. 30. 17:24

progim jó,tesztoszteron is jó!a hormonok közül csak az Lh ami magas eléggé!de mikor 2havonta pém van akkor az Lh is jó!ezért nem értem az egészet!ami.biztos fogyni semmiképpen nem akarok!akkor már korosan sovany lennek

inzulint irom ha hazaerek

20. Viv1
2013. okt. 30. 17:05

Sziasztok!

Már ketten is írtátok, hogy jól elkülőnítve az étkezéstől szeditek. Nektek ezt doki javasolta? Pontosan mennyi idővel étkezés után kell bevenni?

2013. okt. 30. 15:21

Kedves beba!

Én is szedem szeptember közepe óta az Inofolicot 2 tasakkal egy nap jól elkülönítve az étkezéstől.

Elliana által említett fórumon találtam rá, de utána az endokrinológusom is ajánlotta a Mensmentisben. Szerinte jó kiegészítése a 3-as kezelésnek (MET, diéta, mozgás). Az én tapasztalatom eddig: kevésbé vagyok éhes reggelente és délután. Ez volt az a két időszak, amikor úgy éreztem a gyógyszer mellett, hogy kilyukad a gyomrom az éhségtől. Én bízom abban, hogy ez jót jelent. Peteérésről még nem tudok nyilatkozni, de az arcom szebb lett (eltűntek a pattanások). Egyébként a szakirodalom 3 havi szedés utáni eredményeket közöl, de a dokim azt mondta, hogy két hét után már mérhető az inzulinszinre gyakorolt hatása. Én egyelőre bízom benne, majd jelentkezem, ha tényleges változás mutatkozik (lejjebb megy az LH-m vagy mérhető ovulációt produkálok).

Beba, neked mennyivel magasabb az LH-d az FSH-nál, illetve milyen terheléses cukor +inzulin értékeid lettek, amire az orvos azt mondja, hogy nem ad gyógyszert? Milyen a tesztoszteron szinted? Prolaktin? D vitamint szeded? Írtad, hogy pozi teszt után elmentek a babák. Érdemes lenne a ciklus második felében ilyenkor a progeszteront is pótolni. PCOS-nél az is nagyon alacsony.

18. beba
2013. okt. 30. 11:06

én nemtudom megvegyem e....

ugy érzem hogy csak szedegetek mindent eredmény nélkül..olyan mintha nemtudnák az orvosok hogy mi.bajom van...hogy nem vagyok szokványos pcos hanem csak jellegű..főleg hogy vékony is vagyok...

a pcos több tünet együtt!

az jo hogy a patikában 7000ért kapják..ők meg ranyomnak 5000ret..

bár én nem hiszek ebben...mert szinte csak vitaminbomba...nemtudom!már sajnos nem hiszek semmiben:(

csak sok helyen olvastam hogy tulsúly,magas tesztoszteron,magas IR és mégis cickafark palástfű teátol teherbeesett és ki is hordta....

2013. okt. 30. 10:32

Biztos hogy nagyon drága. A netes patikán ha megrendeled 10300 ft ha van pick pont a közelben ingyenes és persze BP környéke. Nekem sajna az otthoni patikában kellett megrendelnem ahol 12000ft. A dokim el volt hűlve mivel mondta hogy a patika 7000ft körüli áron kapja meg.

Én bizom benne persze tudom hogy nem fog azonnal nagy eredményeket produkálni, bár egyes helyeken azt olvastam már 1 hét rendszeres szedés javulást mutat.

Nekem decemberben volt terhelésem akkor 3x volt több az inzulinom a normálisnál.

16. beba
2013. okt. 30. 08:35

sziasztok!

hát remélem azért ez a szer nem pénzkidobásról szol!mert félek hogy ha ez sem segít akkor meddőségi a következő lépés!és elszomorít és egyben felidegesít,hogy elméletileg a nők arra lettek születve hogy a világra utodot nemzenek a fajfentartásért,hogy erre lettünk kitalálva csúnyán fogalmazva..és erre.....:-S

talpmasszásra gondoltatok már?én még szeretném az is hátha..

15. Viv1
2013. okt. 30. 08:23

Sziasztok Lányok!


Én már három dokitól hallottam, hogy jó, így lassan egy hónapja én is szedem, napi 2 tasakot, a kutatási eredmények is erről szólnak és a dokik is ezt mondták. Persze hozzá tartozik szerintem, hogy egy hónap alatt biztosan nem hoz érezhető eredményt, ehhez azért több idő kell. Nekem is PCO és IR van. Én már június óta meddőségibe is járok, mi nem akarunk már spontán próbálkozni, azért szedem, hogy ezzel is "támogassam" az inszemet+diéta+mozgás. Előtte mi is két évig vártunk, utólag azt mondom, hogy kár volt, nincs mire várni ennyit... Nekem is rémséges gondolataim voltak korábban a meddőségiről, minden porcikám tiltakozott de örülök, hogy eljutottam végre idáig, és nem a nőgyógyászom próbálkozik ezzel-azzal. Nem kell rögtön a lombikra gondolni, nem ez az első lépés...

2-3 hét múlva megyek kontroll terhelésesre, majd akkor meglátjuk van e javulás.

Nem írnátok le, hogy nektek milyen terheléses cukor és inzulin eredméyneitek voltak?

Engem ezzel kapcsolatban annyira zavar, hogy minden doki más értéket tart megfelelőnek...

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Ludi.)
2013. okt. 30. 07:47

Én 2 tasakkal iszom a dokim javaslatára, nekem Pco- és Ir-m van.

Amit találtam róla, ott is 2 tasakkal írják azoknak akiknek van gondjuk. Amúgy 1 tasak, jól elkülönítve a reggelítől és a vacsorától.

Én változást nem érzek, és még azt se mondhatom hogy kicsit segített volna a menzeszemen mert ismét késett 11 napot.

13. Ludi.
2013. okt. 30. 06:24

Sziasztok!

Nekem pár napja mondta a nődokim ezt a készítményt, mi is babát szeretnénk, iszom is azóta, de ti hány tasakkal isztok egy nap? Nekem nem mondott semmit ezzel kapcsolatban, a tájékoztatón napi 1tasak van, de neten olvastam, hogy napi 2 tasakot mondanak orvosok. Az sincs ráírva, hogy mikor kell inni, vagy az mindegy? Köszi

2013. okt. 30. 06:03
Ja és mellesleg csak szeptember óa kapható nálunk.
2013. okt. 30. 06:02
Szia Beba! Én szeptember óta szedem az INofolicot, én nyítottam elsőnek róla fórumot. Megmondom öszintén én semmilyen véltozást nem érzek. De reménykedem hogy egy kicsit segít.
10. beba
2013. okt. 29. 22:48

sajnos én sem tudod hogy merre mehetnék tovább..szeretnék spontán teherbeesni!

és nem tudom...olyan kilátástalannak érzem....

a rohanást arra értettem hogy mindenhova gyalog járok,és sietve:)

de köszönöm hogy segítesz:))))))

9. inta
2013. okt. 29. 22:25

És ha ilyen vékony típus vagy, akkor (meg szerintem egyébként is) érdemes odafigyelni, hogy naponta 5-ször egyél, és ne fogyj. De ne amiatt ne fogyj, mert pl cukros péksütit eszel.


De ez csak az életmód rész... sajnos sok múlik máson is.


Remélem, sikerül, amit szeretnél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook