Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? fórum

Inofolic étrendkiegészítő! Tapasztalat? Baba sikerült, akinél gond volt? (beszélgetős fórum)


248. youlcsi (válaszként erre: 247. - Duzsika)
2013. dec. 16. 14:50
tünetmentes, mert pé nincs, így nincs ami cisztásodjon... nincs is gond a fogamzásgátlóval, ha mellette maga a pcos is kezelve van pl metforminnal. anélkül gáz.
247. duzsika (válaszként erre: 246. - Mkacca2)
2013. dec. 16. 14:29
Igen, a fogamzásgátlót kifejezetten azért szokták felírni Pcos-re, mert eltűnnek tőle a ciszták a petefészekből. Nyilván a szindróma mint alap probléma nem oldódik meg, de tünetmentes leszel. Úgy emlékszem, nekem már fél év után eltűntek, pedig nagyon sok cisztám volt, az egyik petefészkem már meg is nagyobbodott a sok cisztától, de most az is normál méretű. Engem gyakorlatilag "kényszerített a nőgyógyász" a fogi szedésére, pedig nagyon ellenkeztem. Azt mondta, azért kell szedni hogy eltűnjenek a ciszták, és hogy rendben tartsa a petefészkeket, és majd ha babát szeretnénk, akkor abbahagyom, és gyorsabban, nagyobb eséllyel lehet beindítani a dolgokat. Szóval most sem cisztám, sem petefészek nagyobbodás nincs, gyakorlatilag tünetmentes vagyok, gondolom így jobban reagál az Inofolic-ra a szervezetem. Mindig sokat sportoltam, sajnos a kajára nem vigyázok, ez nagy hiba, épp kezdem ezt is megbeszélni magammal. (viszont mivel nincs súlyproblémám, nehezebb rávenni magam). Gyógyszert még sosem szedtem, most jött el az idő hogy babát szeretnénk, eddig még nem tudni mi a helyzet a hormonokkal, januárban megyek csak laborba. Csak Inofolik+folsav+sport
246. mkacca2 (válaszként erre: 245. - Duzsika)
2013. dec. 16. 11:29

duzsika,had kérdezzem meg, a fogamzásgátló rendbe tudja tenni a PCOS-s petefészket a szedés ideje alatt? Én eddig csak akkor szedtem fogigátlót, amikor méhsövényműtét előtt kellett szedni, meg az előző ivf előtt egy cikluson keresztül.

Akkor minek kellene a drillinges műtét, ha a fogamzásgátló is rendbe tudja tenni a már kialakult policisztás petefészket?

Közben szedtél MET-et, diétáztál és sportoltál is? Most csak az Inofolicot iszod vagy a hármas kezelést is alkalmazod?

245. duzsika
2013. dec. 16. 11:16
Sziasztok! Szintén vékony pco-s vagyok, már kb. 19 éves korom óta tudom. Most 33 vagyok. Soha életemben nem volt rendes menstruációm. Ha meg is jött, azt cickafarkfű teával értem el, de a tisztasági elég is volt a mennyiségéhez. Másfél hónapja iszom az INOFOLIC-ot, közvetlen azután kezdtem el, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót (Jasminelle). Korábban már egyszer szedtem fogit, akkor több mint egy évig nem jött meg, miután abbahagytam. Most viszont, elsőre megjött a mensim a fogámzásgátló abbahagyása után, és olyan "szép" volt mint még soha életemben, még betét is kellett. :) Azóta megint megjött, és 28 napra, ami még sosem fordult elő velem, egész életemben 35 nap körül menstruáltam. Ráadásul teljesen magától, cickafark nélkül. Nálam ezt csinálta az Inofolic, szóval csak bíztatni tudlak titeket!!! Mintha peteérésem is volna tőle, ami eddig szintén nem volt. Nálam is jelentkezik félidőben a szúrós petefészek fájdalom, ami szerintem a peteérés jele, és valóban köze lehet hozzá az Inofolic-nak szerintem. Én csak napi 1 tasakkal iszom, de kifejezetten érzem a hatását. Talán azért gyorsabban mint mások, mert egyből a Jasminell végeztével kezdtem el inni, és ugye a fogi már előzőleg rendbetette a cisztás kórképet, tehát épp tiszta petefészkekkel kezdtem el a szedését. Szóval szerintem lehet hogy kicsit több idő, de nálatok is sikert fog hozni. Én nagyon jókat hallottam és olvastam róla, csodákat és gyermekáldást köszönhetnek neki sokan. :) <3
244. youlcsi (válaszként erre: 242. - Mkacca2)
2013. dec. 16. 10:34

nekem akart a doki drillinget anno majd 4 éve. vagyis diagnosztikus lapart, és ha már ott van, ekkor drilling. éppen azért készültem hozzá, hogy megbeszéljük, mikor és hogyan legyen... de ragaszkodott ahhoz, hogy előtte teszteljek egyet. minek? 3 nappal korábban csináltam, negatív volt... és láss csodát!!! tegnapelőtt volt 3 éves a kiskukacka :D


egyébként nem veszítesz a drillinggel semmit. van, akinek meghozza a babát...

243. youlcsi
2013. dec. 16. 10:32

én 32 leszek, és 2008 januárjában döntöttük el, hogy jöhet a baba. jött is 2010 decemberben. tesóról 2011 júliusában döntöttünk... és azóta várjuk.

a pco-ról 97-98 óta tudok. akkor már mindkét oldal policisztás volt, de akkor még állandó vérzések miatt endometriózis volt a fő vizsgálati irány.

ja, és kb 7 éve nincs ciklusom.


és ma reggel elfelejtettem inni az inofolic-ot... (de jó, hogy ezt leírtam, rájöttem, méág kell egyet rendelnem). meg a metet sem vettem be :( rohanás volt... de minden nap többször megbeszélem magammal, hogy szépen nagyra növesztjük azt a petesejtet... mert karácsony az egyetlen esélyünk...

242. mkacca2 (válaszként erre: 237. - Major)
2013. dec. 16. 08:24
Az LH 3x több az FSH-nál. Két éve ez még csak 2x-es volt. Januárban lesz a következő lombikkezelésem, előtte Diane 35 és gonapaptyl kombinációt kapok. Úgy érzem ez az utolsó esélyem. Ha most sem lesznek jók a petesejtek, úgy néz ki orvosi módszerekkel nem tudnak értem tenni többet. A doki említette még a drillinget. Volt valakinek ilyen műtéte? Tudom, hogy ez nem megoldás, de nálam semmilyen kezelés nem vezetett eddig eredményre. A MET-ből is már a harmadik fajtát szedem...
241. wicky12
2013. dec. 15. 23:43

Én most lettem 25 és tavaly aug-ban az esküvőnk után döntöttük el a férjemmel h akkor abbahagyom a fog.tablettát és elkezdjük a babaprojektet. Aztán nyárig vártunk türelemmel mikor aztán mondtam h elég, tuti vmi gond van. És júl. óta járok végülis emiatt dokihoz és most derült ki h sem IR-em sem PCOS-em nincs, a progeszteronom viszont alacsony.

Az Inofolicot én egyébként 5 hete iszom, nov. 7-e óta, de semmilyen komolyabb fájdalmam nem volt, igazából magamon nem érzek változást, de a mensimet megkavarta mert a 32-34 napos ciklusaimból most lett egy 43 napos, de legalább megjött magától ahogy eddig is. Most nagyon szurkolok h a closty-inofolic párosítás hasson és tényleg a Jézuska meghozza a várva várt kis bébit! :)

És ezt kívánom MINDENKINEK!!!

2013. dec. 15. 10:06
Hát akkor Én vagyok lányok eddig a rangidős, Én 36 vagyok. 2007. februárjában döntöttük el, hogy jöhet a Baba. 2011. májusában diagnosztizálták a PCOS-t. Nekem mindig volt vérzésem, most már nincs policisztám, s van peteérésem.
239. major (válaszként erre: 238. - Nuki25)
2013. dec. 14. 20:47
Az nem semmi!Ez valami borzalom lehet,hogy 9 eve kuzdesz vele!Raadasul meg verezgetsz is.
238. Nuki25 (válaszként erre: 228. - Major)
2013. dec. 14. 19:52

Szia Major!


Még jó,hogy nem lett nagyobb baj.Engem se tájékoztattak nagyon a mellékhatásokról.

Hálistennek már iszom egy jó pár napja és a fájdalmak elmúltak.

Én most kb 14 napja közti vérzés szerű dologtól szenvedek.Hétfőn megyek újra a dokihoz UH-ra,aztán mondta,hogy majd csinálunk valamit ezzel.

Nekem ha jól emlékszem 20 éves korom körül került először a papíromra a PCO diagnózis, most 29 vagyok.

Az igazi kezelésem még csak most kb féléve kezdődött.Biztosan tudom,hogy kb 2 éve még nem volt IR-em,féléve csinált terhelésesnél kibukott,hogy már van :(.

237. major (válaszként erre: 234. - Mkacca2)
2013. dec. 14. 18:16
Neked a hormonjaiddal vannak a bajok?Borzalmas lehet,hogy fajdalmaid is vannak!Es akkor mi a tovabbi teendo?
236. major (válaszként erre: 235. - A563337a80)
2013. dec. 14. 18:11
Meg te is nagyon fiatal vagy!Eleg szomoru,hogy tb-t fizetunk es nem foglalkoznak az emberrel.Az en vervetelemmmel minden rendben volt ugyhogy kivancsi lennek mi okozza.
235. a563337a80 (válaszként erre: 233. - Major)
2013. dec. 14. 17:44
28 vagyok. 3 éve babára várok. Nekem elvileg nincs PCOS. Bár 4 hét után sem érkezett még meg a vérvétel eredménye.
234. mkacca2
2013. dec. 14. 17:40

Én 28, de 26 voltam, amikor diagnosztizálták. Rendes mensesem, olyan rendszeres 28 napos soha nem volt.

Tegnap voltam a meddőségi klinikán, és a petefészkem megnagyobbodott, elég rossz állapotban van. 3 havi Inofolic se segített rajta semmit. Se hormonális, se ultrahangkép alapján változás a gyógyulás irányába nem történt. Sőt valószínűleg azért, mivel közben volt egy lombik kezelés, az értékeim még rosszabbak lettek.

A legutóbbi lombik óta fáj a jobb oldalon a petefészek magasságában, a doki szerint annyira megnőtt a petefészek, hogy húzza a körülötte lévő szöveteket.

Az a durva, hogy amikor diagnosztizálták 2 éve az IR-t, azt mondták, hogy nem PCOS a petefészkem. Két év diéta, sport, MET után rémes állapotban van. Akkor hogy is van ez?

233. major
2013. dec. 14. 17:31
Drukkolok,hogy mindenkinek jojjon ossze a varva vart baba,de hatha majd a jezuska hoz nekunk legalabb egy erett petesejtet ami remeljuk megis termekenyul!:)Arra lennek kivancsi,hogy hany evesek vagytok,hogy melyik korosztalyt erinti legjobban a PCOS.En 24 vagyok.
232. mandella (válaszként erre: 230. - Major)
2013. dec. 14. 16:45

most múlt el

hétfőn megyek hsg-re

2013. dec. 14. 13:35
Na, én október 31-től iszom az Inofolic-ot, de még mindig semmi baba téren. Tegnap jött meg, így újra ezdődhet a reménykedés, hogy majd talán a következő hónapban. Már várom a januári műtétet, talán annak lesz valami eredménye. :/
230. major (válaszként erre: 229. - Mandella)
2013. dec. 14. 12:43
Akkor te 2 nappal hamarabb kezdted mint en,mert en meg 4.-en.Es mikor kell megjonnie korulbelul?
2013. dec. 14. 10:56

nekem még semmi

mondjuk nem látok magamba

de nem érzek semmit

igaz, csak dec 2. óta szedem, tehát majdnem két hete

228. major (válaszként erre: 202. - Nuki25)
2013. dec. 14. 10:15
Kedves Nuki!En tegnap este megjartam a korhazat ugyanis en is hasonlo dolgot eltem at,de nekem nem menstruacios gorcsom volt.Dolgoztam eppen mikor egy olyan gorcs rantott ossze amitol nem tudtam kiegyenesedni feszitett a hasam es remegtem,mintha szet akarnak szakitani a petefeszkem.Gyorsan bementunk a korhazba,de addigra egy kicsit csillapodott,ott a doki azt mondta,hogy valoszinu egy tuszo repethetett meg az inofolic hatasara,ami ekkora fajdalommal jar es ez ugyis szetrepedhet hogy beverzek es fel kell nyitni.Megnyugtato nem engem senki ilyenrol nem tajekoztatott erre az orvos odamondta nekem,hogy itt ulhetnenk honapokig,ha elmondanank milyen mellekhatasai vannak.10 napja iszom es ugy tunik elkezdett hatni.A bal petefeszkem ugy tunik mar teljesen tiszta.Egyebkent PCOS vagyok.Aztis kerdezte mikor kell megjonnie mondtam a napokban valamikor erre o de hat megis mikor,mondom mivel nincs ciklusom igy nem tudom megmondani,pedig neki tudni kene,hogy egy ilyen szindromaban szenvedo nem tudja pontosan,mert ugye nekunk szindromank van!Nem pedig betegseg kifogunk belolle gyogyulni!:)
2013. dec. 11. 20:03

Én is 3 hete szedem. Én úgy érzem, mintha jobb lenne a pajzsmirigy-működésem, ezt úgy érzem, hogy bedurrant a pajzsmirigyem, olyan, mintha fájna a torkom.

Jobban alszom, mióta szedem, éjjelente nem kelek fel (WC-re se)

És még ami fontos, hogy a Metforminnak önállóan az volt a mellékhatása nálam, hogy sokszor éreztem a vesémet fájni, most nem érzem.

2013. dec. 11. 17:05
En 4 honapja szedem. A borom szebb lett. Ciklusom, peteeresem mindig is volt, ez nem volt gond. Terhelesre Februarban megyek, akkor ugrik a majom a vizbe, mert en a metformin helyett kezdtem el, amit masfel evig szedtem.
225. youlcsi
2013. dec. 11. 11:34
igazán nagyon régóta szerintem nem szedi senki... de mondjuk én is kíváncsi vagyok :)
224. Noreeee
2013. dec. 11. 11:04

Bocs még nincs egy hónapja hogy szedem, egész pontosan 3 hete.

Kinél milyen érezhető változás történt, aki régebbóta szedi? Mi várható? Ir javult? Peteérés ha nem volt, lett?... meséljetek.

223. Noreeee (válaszként erre: 202. - Nuki25)
2013. dec. 11. 09:23
Sziasztok! Nuki25, jelzem én is érzek hasonlót. Eddig ma a legerősebben. Nekem inkább az alhasam görcsöl, de a derekam, a veséim is szoktak fájni mostanában. Lehet hogy ez is az Inofolictól van? Kb 1 hónapja szedem,napi 1 tasakot, de én reggel éhgyomorra, és utána egyből reggelizek.
222. youlcsi (válaszként erre: 218. - Wicky12)
2013. dec. 11. 07:50

hát, ha peteérésed nincs, akkor a progeszteron persze hogy alacsony... hiszen a sárgatest termeli...


én most szedem a clostit 2 napja... meg tegnap óta Zinnat-ot. ennyit a nagyravágyó babás tervekről :/ már csak a jószerencsében bízhatok... hogy az AB nem vágja gallyra a gyógyszerek hatását...

221. Nuki25 (válaszként erre: 218. - Wicky12)
2013. dec. 10. 18:09

Szia!


Pár évvel ezelőtt nálam is kizárták az IR-t és mindig csak azt írták a papíromra,hogy PCO gyanu.A progim,prolaktinom alacsony volt,ellenben a tesztoszteronom az egekbe.Néha volt peteérésem néha nem.Én 7-szer kaptam clostys kúrát egyszer sem hatott.

Mikor nyolcadjára is ugyanígy akartak kezelni,mondtam,hogy na azt már nem, abbahagytam.

Nem is tudtak semmi értelmeset mondani sajnos.

Aztán pár év alatt kialakult mellé az IR.

Mostmár tudnak kezelgetni.

Na ezt nem azért írtam,hogy elszomorítsalak,drukkolok,hogy összejöjjön.

220. pixi84 (válaszként erre: 216. - Nuki25)
2013. dec. 10. 16:59
Ohhh, ezek nem jó hírek... :(
219. pixi84 (válaszként erre: 201. - A563337a80)
2013. dec. 10. 16:50

Igen, ő a dokim nekem is. :) Mondjuk a 3 inszeminációt nem ő cégezte, mert szabin volt, hanem a K. Az első lombikot a V. csinálta, most a K. fogja, mert már szabin van a V. Nekem kis szimpi. :) Baba egyiknél sem sikerült.

K. kicsit nyers. Tudom, a szakmai oldalát kell nézni, de nekem kell egy kis léleksimi is. Mondjuk ma meglepően elbeszélgetett velem. :)

Volt laparom és hysterom egyszerre, de azt nem ő csinálta, hanem még a nőgyógyászom, utána mentünk Pécsre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook