Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jún. 2. 13:03
??
2012. jún. 1. 16:43
Ilcsi termékeknél kezdeti használatakor átmeneti bőrállapotromlás? Előfordul? Nem az egész arcomon, csak a rondább területeken. (Pattanásos, gyullad bőr) Amit használok: érzékeny extra termékcsalád, illetve almás citromos krém.
1511. Nimrod08
2012. máj. 30. 16:07
A második kérdésedre nem tudom a választ, de az elsőre igen. :D Bemehetsz a kozmetikába úgy is, hogy csak terméket veszel. A kozmetikusnak az is pénz. Mondjuk ha egy megrögzött fanatikus ilcsi kozmetikust találsz, lehet, h nem lesz olyan egyszerű, de egy kozmetikus, ha van egy kis esze, akkor mindenképpen ad csak simán terméket, mert neki az is haszon. Viszont lehet, h nem azonnal tudod megvenni, mert nem minden van készleten a kozmetikában és ami van, az is bontott, ottani használatra van szánva, így általában ha bemész, vagy odatelefonálsz , akkor megrendeled tőle, amit szeretnél és pár nap múlva mehetsz érte. :)
1510. naide
2012. máj. 30. 14:30

És ebben tudnátok nekem segíteni?


Azért kérdeztem a termékeket, mert venni szeretnék testtekercselő fóliát otthoni használatra (+ az ilcsis termékek). Ezt írják róla: "Nagyrugalmasságú polietilén, extra rugalmas, extra erős fólia. Méret: 80 m hosszú, 20, 5 cm széles. "


A 80 méter hány alkalomra elég, és milyen vastagon kell a speciális fóliát magamra tekerni? Jobban megéri, mint a sima?


Valaki volna olyan kedves, aki jártasabb ebben, hogy válaszol nekem? Köszönöm!

1509. naide (válaszként erre: 1507. - Nimrod08)
2012. máj. 30. 14:17

Köszönöm! Ha tényleg elég fél/egy évig, és használ, akkor nem is olyan drága.

Ha bemegyek egy ilyen kozmetikába, csak úgy egyből vehetek terméket? Nem kell ahhoz szolgáltatást is igénybe vennem?

1508. Nimrod08
2012. máj. 29. 22:21
Most kicsit csalódtam Ilcsi néniben, mert a nagy húsellenessége kapcsán elferdített infókat közölt. Egyszer idézett Fritz Kahn: Az emberi test csodája című könyvből, amiben azt állította, h Fritz Kahn leírta, hogyha vki 3 hétig húst eszik, akkor belehal és elönti a genny, mert a hús ennyire kizsigereli a szervezetet ha nem kap mellé növényi anyagot. Na...én megvettem ezt a könyvet és ez totálisan el van ferdítve. Az eredeti "sztori" úgy szól, h ha az ember 3 hétig minden nap ugyanazt az ételt eszi, legyen az kenyér, tészta, hús, sajt...akármi, akkor bele is halhat és ezt éppen egy libasült példájával hozta fel, de a szöveg egésze arról szólt, h nagyon egészségtelen minden nap ugyanazt enni. De gennyről és egyebekről szó sem volt. Ami még meglepett, h a könyvben leírták, h a tojásban van egy anyag ami a bőrmirigyeket fokozott faggyútermelésre ösztönzi, de ezt az anyagot segít semlegesíteni az elegendő H vitamin a szervezetben. De akinek alapból "rossz bőre van" és hajlamos a gyulladásokra, aknékra ajánlatos a tojásevést csökkenteni. Ilcsi honlapján meg mi van a pattanásos bőr ápolása résznél...?! Csökkentheted pattanásaid számát, ha minden nap megeszel 3 tojást. :S Ez nekem azért furcsa, mert ugyebár Ilcsi néni olvasta ezt a könyvet, így ezt is tudnia kellett volna. Ráadásul a vegetáriánus értrendet se nagyon preferálja Fritz professzor...így nem tudom, h Ilcsi néni miért pont ezt a könyvet vette alapul példáinak, mert sajnos totálisan a sajátjának ellentmondó dolgok vannak benne és még mindig nem tudom megfejteni, h miért akarja ennyire lebeszélni az embereket a húsról, úgy, h elferdíti a valódi információkat?! Még mindig nagyra tartom és szeretem őt, de úgy gondolom, h nem mindenben van igaza és nem mindent lát és tud jól.
1507. Nimrod08
2012. máj. 29. 09:59
Amúgy a hivatalos ára a tüzes paprika gélnek 4490, a vérpezsdítő testápolónak pedig 2990. Ettől a kozmetikusok +/- 10%-al térhetnek el. Amúgy most emelt az ilcsi árakat, így most ez lehet, h drágának tűnik.
1506. Nimrod08
2012. máj. 29. 09:57
Csak ilcsis kozmetikustól tudod beszerezni. Illegálisan is lehet a netről, aki árul esetleg, de ez szabálytalan, mert ilcsit nem lehet árulni.
1505. naide
2012. máj. 28. 23:03

Sziasztok!


Az Ilcsi kozmetikumokat kitől/honnan/hogyan tudom beszerezni? Elsősorban a Vérpezsdítő testápoló és a Paprika gél érdekel, és körülbeli árak is, amennyiben ebben is tudtok segíteni.

Lehet, hogy volt már hasonló kérdés, de ez az 51 oldal túl sok időbe telne, míg visszaolvasnám. :)

Köszönöm előre is!

1504. itszirk77 (válaszként erre: 1503. - Nimrod08)
2012. máj. 15. 21:17
Köszi Nimrod. :)
1503. Nimrod08
2012. máj. 14. 13:21
itszirk77: menj az ilcsidebrecen.hu oldalra
1502. itszirk77
2012. máj. 13. 21:24

Sziasztok! Most regisztráltam ide, sok érdekes témát is találtam. De amiben először kérnék egy kis segítséget, ha tudja valaki, hogy Debrecenben van olyan kozmetikus aki Ilcsi termékekkel dolgozik? Az Ilcsi honlapján nem találtam a kozmetikus listában. De Debrecen nagy város, nem létezik, hogy ne lenne egy Ilcsis.

Köszi a segítséget!

1501. yogin01 (válaszként erre: 1500. - MakkZsuzsó)
2012. máj. 13. 11:19
A kénes gélt én kb. 2 hete használom, a hatásáról egyelőre még nem tudok nyilatkozni. Viszont megnyugtatlak, hogy egyáltalán nem büdös, sőt egész kellemes illata van, a ként egyáltalán nem érezni rajta.
2012. máj. 8. 17:43

A Kénes gélről mik a tapasztalatok? Csökkenti a mitesszereket? Összehúzza a pórusokat? Fölkenés után sokáig büdös?

A Kökényes és az Almás-citromos habkrémek között mi a különbség? Melyiket tarjátok hatékonyabbnak?

1499. Nimrod08
2012. máj. 7. 18:38
Azt igazából nem tudom. Mindenkinek más válik be. Anyának pl. az anti-ageingtől jött ki a szemekcémája. :S A flavonoid nem rossz, már próbálta. A görögszénás ami tutira jó, csak arra is elég gyakori az irritáció vagy allergia. De ez persze egyéni érzékenységtől függ. Viszont tényleg "feltölti" a ráncokat. Én amúgy jobbnak tartom ezeket a "régebbi" termékeket, amiket még Ilcsi néni fejlesztett ki, így a flavonoidos családot nem annyira favorizálom, mert az már nem az ő "találmánya".
2012. máj. 7. 17:57

Igen, én is szoktam kevergetni a krémeket. Cosmio jojobaolajat használok. A túl zsíros krémeket pedig aloe vera géllel szoktam higítani a tenyeremben. (Most például a Weleda íriszest, ami enélkül elég sokáig fénylene az arcomon.)

A szemránckrémek közül melyik hatásosabb: az Anti-ageing, vagy a Flavonoid extra?

1497. Nimrod08
2012. máj. 7. 16:09
Az összes habkrém állaga igencsak egyforma (kivéve a csipkebogyó, az vmiért más). A berkenye nagyon jól hidratál, de ugyanúgy a kökény is. Mind2 jó, csak azt mondtam, h sztem egyik sem fog csinálni semmit a pattikkal. Ahhoz azért rendes pattanás elleni hatóanyagok kellenének. Nyáron a bőr (főleg a zsírosabb) elég zsírt termel és ilyenkor nappalra bőven elég egy könnyű habkrém. Bár én nem igazán tartom olyan nagyon könnyűnek, mert én mindig kifénylek tőlük és azért van bennük zsír is. Sztearinsav, cetil-alkohol, kukoricacsíra olaj, különböző zsíralkoholok...Amit ajánlok, h vedd meg valamelyik habkrémet és vegyél jojobaolajat (herbáriában vagy drogériában...az AROMAX márkájú a legjobb) és mindig cseppents a krémhez 1-2 cseppet és úgy kend fel a krémet. :)
2012. máj. 7. 08:05

Nincsenek pattanásaim, csak mitesszerek. Ha a Kökény krém nem nagyon hat rájuk, akkor lehet, hogy mégis a Berkenye a befutó. Korábban írtad, hogy az a legerősebb hidratáló és nagyon szép üde bőrt csinál. Nekem olyan krém kell, amit reggel fölkenek, és nemcsak ideig-óráig, hanem hosszabb ideig hidratál, de erősen, lehet fölé fényvédőt kenni, úgy, hogy ne peregjen le morzsálódva, vagy sminkelni is lehessen rá. Mivel a nyár nagy részét vízparton töltöm, és sokat vagyok kint a szabadban, a természet eléggé ki tudja csinálni a bőrt. Úgyhogy most ezen gondolkodom, hogy ennek a célnak melyik felelne meg jobban. Estére mehet a testesebb krém (pl. Karottás/Fitoösztrogénes).

Kicsit bátortalan vagyok ezekkel a habkrémekkel, mert nem nagyon van bennük zsírfázis, és lehet, hogy kevésnek bizonyulnának.

1495. Nimrod08
2012. máj. 6. 18:58
Én nem használtam még a fitoösztrogénest, hatásról sem tudok beszámolni, de ha te azt hallotad, h jó, akkor beválhat. Én is hallottam már jókat róla. Végülis elvileg arra hivatott, h ellensúlyozza az androgén hormonok bőrcsúnyító hatását, mert a bőr faggyúmirigyei is termelnek androgén hormonokat, így a fitoösztrogének, még ha nem is olyan erőteljesen, de segíthetnek ezen. Veszíteni nem veszítesz vele. Próbáld ki sztem. Mert a kökény, sztem azonkívül, h hidratál és szép bőrszínt ad, őszitnén...a pattanásokkal sztem semmit nem csinál.
1494. MakkZsuzsó (válaszként erre: 1493. - Nimrod08)
2012. máj. 6. 17:31

Akkor lehet, hogy az AHA-Naspolyával várok őszig. Sajnos nekem a Csipkebogyó nem vált be, ezért gondoltam a Kökényre, meg ajánlgatták is. A Berkenye ezek szerint inkább a normál-vízhiányos bőrűeknek van, ugye?

Olvastam, hogy többen huszonéves létükre a Fitoösztrogénest használják, mert a fogamzásgátló abbahagyása után beragyásodtak, és ez a krém mitesszerfronton is segített. Nem is lenne rossz, ha működne: kevesebb mitesszer+hidratálás+anti-ageing. Te mit gondolsz erről?

1493. Nimrod08
2012. máj. 6. 16:36
MakkZsuzsó! Tág pórusú, korpás-szeborreás bőrre a kökény az nagyon jó. De nem tudom, hogy mennyire válna be...ez csak próba után derül ki. Lehet, h valami "hivatalosan" erre a problémára van, de valakinek mégsem használ. AHA-s naspolya csak éjszakára lehet, az AHA tartalom miatt. A legjobb a csipkebogyó lenne. Az van korpás-szeboreás, pattanásos bőrre...pórusösszehúzó, nyugtató és ebben is vannak karotinoidok amik segítik a szép szín kialakulását nyáron.
1492. yogin01 (válaszként erre: 1484. - Nimrod08)
2012. máj. 6. 11:01
Oké, akkor nem fogom csavargatni. ;) Egyébként igazad van, szerintem is jobb lenne, ha kinyomós flakonban lennének a krémek (max. az aljáról lenne nehéz kiszedni a maradékot).
1491. yogin01 (válaszként erre: 1483. - Nimrod08)
2012. máj. 6. 10:58
Ha kimondottan napozni megyek, akkor azért használok naptejet (de az arcomra akkor sem szoktam). De ha mondjuk biciklizek, vagy csak úgy kint vagyok a levegőn, akkor nem használok semmit.
2012. máj. 6. 08:15

Kedves Nimród! Nem tudom eldönteni, hogy a Kökény vagy a Berkenye habkrém lenne a legmegfelelőbb krém nyárra. Problémám: mitesszerek, tág pórusok, viszont nagyon száraz, sokszor hámló a bőröm (korpás szeborrhea), emiatt ráncosodik is. Most Karottásat használok, ami szuper, de kéne valami könnyebb nyárra. Írtad, hogy az AHA-Naspolya nagyon jó, még ezen is gondolkodom, mert már nem ártana valami anti-ageing sem.

Szerinted milyen ötlet, ha valamelyik habkrémbe belekeverek pl. egy kis Ráncsimító liposzómás gélt?

1489. Laracskaa (válaszként erre: 1488. - Nimrod08)
2012. ápr. 30. 20:35

Lehet teszek egy próbát én is, ha Neked is tetszenek az új kencék, mert látom te vagy a fórumon a témakoordinátor:). Bár nincsenek gondjaim a jelenleg használt termékekkel.

Jaj az útifű:) Azt iszom is a György bácsi teájában az allergiámra és eddig működik nagyon jól, hosszú idők óta először élvezem gondtalanul a tavaszt:)

1488. Nimrod08
2012. ápr. 30. 20:20
Most jelent meg az új érzékeny extra termékcsalád ami szintén BDIH-s. Nagyon jó, én már kipróbáltam. Szőlőmagolaj, cickafark és útifű van bennük. Ha ilyen érzékeny a bőröd lehet, h megpróbálkozhatnál vele. Amúgy teljesen illat és színezékmentes...és tényleg semmi illata. Fura is emiatt. :) Szegedi Tudományegyetem tesztelték érzékeny bőrűeken.
1487. Laracskaa (válaszként erre: 1486. - Nimrod08)
2012. ápr. 30. 15:26

Nagyon szépen köszönöm, örömmel olvasom a válaszodat, akkor beszerzem őket:)

A félelmem sajnos onnan ered, hogy nem bírja a bőröm:( Meg sajnos asztmával is küzdök, amit a parabének erősítenek. Ilcsivel eddig nem volt baj, BDIH-s termékeket használok tőlük és nagyon nagyon szeretem őket.

1486. Nimrod08
2012. ápr. 30. 14:58
Biztosíthatlak, h az Ilcsi tavaly óta kiiktatott minden ilyesmit. A napozókban nincs parabén, nyugodtan megveheted. Olus Oil van benne, de ez teljesen veszélytelen, tisztított olaj. Több bio márka is használja. Azért sztem ennyire nem kell "félni"....
1485. Laracskaa
2012. ápr. 30. 14:31

Sziasztok!


Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek az Ilcsivel kapcsolatban. Nyárra szeretnék beszerezni tőlük napozó gélt és 20-40- faktoros napozót. Viszont úgy hallottam, állandóan változtatnak az összetételen és korábban nem tartalmazott péládul parabéneket, propylen glycolt, ismeretlen eredetű növényi olajat. Nem tudom, mi most ezekkel a helyzet, de ha nem muszáj nem kellém magamra ezeket a felesleges vegyszererket. Nem tudja valaki esetleg, hogy a most beszerezhető termékek tartalmazzák-e a fent említett anyagokat? Én sajnos nem férek hozzá az összetevőkhöz.

Egyébként pedig szappan témában, ajánlom arcmosásra a Nadler szappanokat, keressetek rá neten! Csudijók;)

Köszönöm a segítséget előre is!

1484. Nimrod08
2012. ápr. 30. 12:37
Amúgy van amikor nekem se jön le az újonnan vett gélek teteje, mert gyárilag nagyon rá van húzva, de egy kis erőlködéssel már lejön. Ne nagyon csavargasd le, mert nem túl jó ha olyan sokszor éri levegő. Ezért sem értem, h miért tégelyekben vannak a krémek, amik ráadásul tele vannak növénnyel, gyümölccsel és még hamarabb romlanak....és ha folyton levegő éri a felnyitással, akkor a vitaminok, antioxidánsok is hamarabb elbomlanak, ráadásul a belenyúlkálással még bacit is vihetünk bele. Én jobban örülnék ha a krémek vmi kinyomós flakonban lennének. De hát ez van..:D Nem lehet mindenki kedvére eleget tenni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook