Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1333. Nimrod08
2012. febr. 8. 09:18
Egyébként a hauschka filozófiájában annyi nem tetszik, h nagyon pénzlehúzós....annyi mindent kell venni, h működjön, ráadásul iszonyat drága. Jobban szeretném a legegyszerűbb megoldást arcápolásra....tehát lemosó és krém...ennyi. A legkényelmesebb a szappan és vmi krém. De sajnos nem találtam meg még a legjobb kombinációt...de attól tartok, h nincs is. Előbb-utóbb minden krémnél előjön ugyanaz a probléma.
1332. Nimrod08
2012. febr. 8. 06:52
Frue! A hauschka birskrém milyen? Úgy emlékszem, h használtad. Nagyon zsíros?
1331. homokóra
2012. febr. 8. 06:50
Most néztem,és ha jól láttam, jomtomnál is csak pasztilla van..ami azt jelenti, hogy ezek nem 100%-os kakaóvajak, hanem finomítottak..ha megnézitek az árat, feltűnően olcsó..sajnos van, aki ezeket próbálja ki, és a hatás elmaradása után mond véleményt..ez a vásárló megtévesztése..ugyanígy van a bioboltokban kapható "shea vajjal" is! Biztosra veszem, hogy nem Ghánából érkeznek:)
1330. homokóra (válaszként erre: 1329. - Michelle.r)
2012. febr. 8. 06:44

Igen..jomtomnál van mindkettő.. A "másiknál" meg csak pasztillában van kakaóvaj, az meg nem jó..


Igen, a mangó kevésbé zsíros, mint a shea, és még ezeknél is kevésbé zsíros az Avokádóvaj..de ezt csakis a M-nál láttam

1329. michelle.r (válaszként erre: 1300. - Homokóra)
2012. febr. 7. 21:56

jomtomnál van mangóvaj, szerintem kakaóvaj is. a másiknál elvileg van kakaóvaj, de most hiánycikk.


a mangó tényleg kevésbé zsíros, mint a shea?

1328. Nimrod08
2012. febr. 7. 18:11
Ilcsi néni mondta, h a folyékony, káliszappan sokkal kíméletesebben és szebben dolgozik mint a nátronlúggal főzött.
1327. Nimrod08
2012. febr. 7. 18:10
Nem agresszív egyáltalán. Nekem eddig csak szappanban ez vált be. Utána nagyon puha a bőröm...még ha nem kenem be akkor is. A fekete szappan szárít, de a többi nem.
1326. frue (válaszként erre: 1321. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 17:58

:-) szuper, már azt hittem elfordultál az Ilcsitől.:-)

A csipke habkrém kicsit hígabb állagú? Mondjuk nekem csak a rózsa habkrém van, amihez viszonyítani tudom.

1325. frue (válaszként erre: 1323. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 17:56
Nem használtam még Ilcsi szappant. A leírások és az összetevők alapján "agresszívnek" éreztem a bőrömhöz. Persze, lehet hogy kipróbálom majd.
1324. Klimpírozi (válaszként erre: 1320. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 15:40
nekem a fitoösztrogénes szőlőmag masszázsolajom van, most veszek majd egy másfajtát..
1323. Nimrod08
2012. febr. 7. 14:13
Frue, egyébként Ilcsi szappant használtál már? Ha szappant akarsz használni akkor mindenképpen ajánlom, mert sztem a lekevésbé ezek szárítanak. A Zöld szappan pl. nagyon szépen puhítja a bőrt, megköti a nedvességet, a Kámforos meg nagyon frissít. A Fekete meg jó gyulladáscsökkentő, de ez csak 1 héten 2x ajánlatos sztem, mert ez viszont tényleg kicsit szárít, de a gyulladást nagyon szépenlehúzza.
1322. homokóra (válaszként erre: 1319. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 13:40

Igen..már felfedeztem..köszi szépen:)


A muskotályos hidratáló krémet többször készítettem már saját magam is:)Szőlőmag olaj, shea, és citrom:)

1321. Nimrod08
2012. febr. 7. 13:39
Frue, a csipkebogyót több, mint 5 éve használom, úgyhogy bevált ... csak most meguntam, de sztem ez érthető. Egyébként kijött két száraz pörsenés az arcomra és bekentem csipkebogyóval azt a részt és már alig látszik....:) Úgyhogy mindig kéznél van ha kell. :) Sztem nagyon jól nyugtat és gyógyít. :)
1320. Nimrod08
2012. febr. 7. 13:35
Ilcsinek nincs külön szőlőmagolaja, de van szőlőmagos bőrpuhító gélje, szőlőmagos sós masszázspeelingje és az alfa-béta olajában az egyik olaj az szőlőmagolaj, a ligetszépe és majoranna mellett.
1319. Nimrod08
2012. febr. 7. 13:33

A hidratáló krémei nagy részében van. A habkrémekben viszont nincs. Nekem még egyszer sem okozott gondot amiben van. Sztem a tömény sheavaj csinálhat csak bajt, de még a nagy nevű gyógyszertári termékekben is előfodul amik érzékeny bőrre valók (pl. la roche posay). Ezekben az ilcsi termékekben van (lejjebb görgetsz, ott van, h mikben van benen)

[link]

1318. homokóra
2012. febr. 7. 13:26
Megnéztem Ilcsi nénit:) Hát..a legtöbb krémben az alapanyag, karitévaj:)Nem véletlen..talán?:
1317. frue (válaszként erre: 1313. - Klimpírozi)
2012. febr. 7. 13:20
Ilcsi néniek van szőlőmagolaja???? Komolyan??? Na, ennek utánanézek. Köszi!
1316. frue (válaszként erre: 1314. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 13:20

Tehát Ilcsi nénitől nem használsz most krémet?


Biztosan természetesek, tényleg...csak nagyon el kell találni, mi való a bőrünkhöz.:-)


Csipkebogyó nem jött be?

1315. Nimrod08
2012. febr. 7. 13:03
Ja, amúgy az arcolajat is használom a mélytisztító mellé.
1314. Nimrod08
2012. febr. 7. 13:03
Most nem mondok semmit a hauschkára...se nem dícsérem, se nem kritizálom, mert mindig ha elkezdem, h úúú de jó, akkor elkezd szar lenni. :D De komolyan. Úgyhogy most nem mondok semmit. Most szappan kiváltásának teljesen jó a mélytisztító. Elvagyok vele. De hosszútávon lehet, h megint le kell cserélnem. Majd kiderül. Amúgy tényleg függőséget okoz. Imádom az illatát, imádom, ahogy használni kell (ez a benyomkodásos technika), az egésznek van egy feelingje. :D Amúgy képzeljétek, van egy pár krém van a fürdőszoba polcon és eddig sosem gyűltek a hangyák egyikre se.....pár napja kiraktam a hauschkát és a hangyák elkezdték enni...rámentek az arcolajra és rendesen ott szopogatták az üveg száját. Hát kiakadtam....de ezek szerint tényleg ehető és teljesen természetes. :) A hangyák mindent tudnak...:)
1313. Klimpírozi (válaszként erre: 1305. - Frue)
2012. febr. 7. 13:01
szőlőmagolajat - Ilcsi félét - rendszeresen kenek a nszemem alá,a flavonoid extra szemkrémemhez, leginkább éjszakára..
1312. frue (válaszként erre: 1311. - Homokóra)
2012. febr. 7. 12:46

Akkor ez a lényeg! Te már megtaláltad, ami jó Neked. Ez tényleg jó.

A sok mesterséges illatanyagot meg tartósítót én sem bírom. Mondjuk a naturkozmetikumok zöme is tele van pumpálva illattal, noha természetessel, nekem akkor is sok.:-(

Ebből a szemponból egyértelműen jobbak a natur vajak.

1311. homokóra (válaszként erre: 1310. - Frue)
2012. febr. 7. 12:42
Igen..lehet, h túl van misztifikálva, de akkor is engem meggyőzött..és azért, mert hosszú évekig kínlódtam az ekcémámmal..és gondolni sem mertem volna, h valaha, valami meggyógyítja:)
1310. frue (válaszként erre: 1308. - Homokóra)
2012. febr. 7. 12:32

Primavera shea vaj, szuper minőség, bevizsgált, állítólag...

Azért gondoltam erre, mert minden krémmel így jártam, amiben volt. De lehet, csak véletlen...


Én a shea (és egyéb natur vajak, oljaok )használata után olyan lestrapáltnak éreztem, láttam a bőrömet. Minha elnehezítenék, nem volt sem üde, sem feszes, csak olyan...nem is tudom, nem tetszett.


Személyes meglátásom szerint mostanában túl nagy a felhajtás ezek körül az egzotikus vajak körül. Annyit azért nem használnak...Kicsit vicces, hogy a leírásban tul.képpen csodaszernek minősítik őket. Ez azért erős túlzás.

1309. frue (válaszként erre: 1281. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 12:28

:-))) Bennem is megvolt a kísértés, de ellenálltam a Hauschka csábításának. Annyiszor megjártam már vele, hogy nem-nem.:-))) Nem tudom, hogy csinálják, de függőség alakul ki, ha az ember kipróbálja...még akkor is, ha nem használ.:-))) Na jó, ez csak vicc volt, de tényleg én is többször visszatértem már hozzá.

Arcra is Hauschkát használsz? Vagy csak a mélytisztítóját? Melyiket találod jobbnak, a Hau mélytisztítót vagy az Ilcsi rózsa arctejet??? (A Hau tisztítótejet próbáltad már, és???)

1308. homokóra (válaszként erre: 1305. - Frue)
2012. febr. 7. 12:28
Igen..lehet, h a Te bőröd valóban nem bírja a sheát..ám ez nagyon ritka jelenség:)DE az is előfordulhat, hogy nem jó minőségű a vaj:(
1307. homokóra
2012. febr. 7. 12:23

Van a kakaóvaj, ugye..mostanság előszeretettel reklámozzák a baba testápolót "kakaóvajjal"..:)

De könyörgöm..miért nem tiszta kakaóvajjal ápoljuk a babánk bőrét?

Ez a termék még hírből sem látta az igazi, finomítatlan kakaóvajat..marketingnek viszont kiváló:)

A shea vajat tartalmazó termékek is egyre gyakoribbak..de miért nem a tiszta shea vajat használjuk? :)

1306. frue (válaszként erre: 1279. - Klimpírozi)
2012. febr. 7. 12:23
Én a Sonett szappant ítéltem erre a sorsra.:-))) Nagyon szárít, még kézmosáshoz sem tudom használni. Régebben is befürödtem vele, én nem értem, miért erőltetem mindig. Most megint vettem, arcomat mosom vele, de nagyon kiszárít, ebből megint mosószappan lesz. (Amúgy a Tisza szappannal mosok, plusz mosószóda, szóval még jó is, legalább nem kell kidobni.)
1305. frue (válaszként erre: 1277. - Homokóra)
2012. febr. 7. 12:20

Szia Homokóra! Éppen most használok csipkebogyó habkrémet, és tervezem a szőlőmagolaj beszerzését is. Ez utóbbit szemkörnyékre, mert sajnos a Csengőlinkás szemkrémet nem bírja a bőröm.:-( Abban is van sehavaj, lehet azért.??? Na, ezt nem tudom.


A kakaóvajat is próbáltam, nem volt jó. Most az Ilcsiben bízom, nagyon.:-)

1304. homokóra (válaszként erre: 1303. - Nimrod08)
2012. febr. 7. 12:14

Ez bizony így van..ezeket akár meg is ehetjük..pontosan ezért használhatjuk is a bőrre, mert annyira természetes..hiszen gyümölcsöknek a magjából nyerik ki az értékes olajakat, hideg sajtolással. Ami annyit jelent, hogy nem vesznek belőle el semmit, és nem raknak hozzá semmit..csakis, tisztán a természet erejével "működnek":)

Ha például látsz egy üzletben shea vajat, és az hófehér, és szagtalan, az bizony már finomított..elveszik belőle az összes vitamin tartalom, amitől működni tudnak:)

De...nem zsírok:) Ha ezeket gőz felett felolvasztjuk, olajjá válnak, de ne úgy képzeld el, mint például a disznózsírt!:):)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook