Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1363. yogin01 (válaszként erre: 1341. - Nimrod08)
2012. febr. 9. 13:41

Köszönöm a tartalmas leírást! :)


Az biztos, hogy nekem keveredve van a bőröm, mert középen száraz és ott nem (vagy nagyon ritkán) jönnek ki patik, szóval akkor a leírásod alapján az a része a bőrömnek nem korpás szeborreás, hanem egyszerűen száraz. A T-zónában meg fényleni szokott, és oda jönnek ki a patik, azt viszont nem mondanám, hogy ezeket könnyű kinyomni. Tehát itt most elbizonytalanodtam, mert akkor erre a részre az olajos, szeborreás leírás sem illik teljesen. :D


Szerintem megkérdezem majd a kozmetikust, ha legközelebb megyek, kíváncsi vagyok, mit fog mondani. A krémválasztásban meg teljesen igazad lehet, hogy egy laikus pont ott ronthatja el, hogy tévesen 'diagnosztizálja' a bőrét. Én is olyan sokfélét kipróbáltam, mire találtam egy olyat, ami úgy-ahogy bejön, de szeretnék még jobbat találni.

1362. Nimrod08
2012. febr. 8. 21:38
Nem azt írtam, h az összesben nincs, de ezekben nincs parabén. :) Meg még van néhány termékük amiben nincs.
1361. frue (válaszként erre: 1360. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 21:25

Hol láttad az összetevőket? Krémmánián amit találtam, azokban ott van a paraben.:-((((


Jól hangzik a leírása, néha én is már elkezdtem olvasgatni a nem bio/natur termékekről írottakat is, de én még próbálkozom Ilcsivel. Hátha bejön...

1360. Nimrod08
2012. febr. 8. 21:02
Pl. az effaclar duo. Külföldi oldalon (acne.org) olvastam, ahol szintén ilyen terméktesztek vannak, h nagyon jó. Kinyitja és kitisztítja a pórusokat és folyékonnyá teszi a faggyút, így nem dugul be. Van benne Linolsav, Piroctone Olamine (pattanás elleni hatóanyag), Cink és Niacinamide. De ez önmagában eléggé matt krém, úgyhogy a másik amit kinéztem az a Kerium DS krém, ami száraz-szeboreás, irritált bőrre van. Lemosót még nem találtam, mert majdnem mind SLS-es vagy van benne vmi, arctejet meg nem akarok, inkább vmit ami tényleg tiszta érzést ad. Ezek a krémek még teljesen elfogadható összetételűek, nincs bennük parabén se.
1359. frue (válaszként erre: 1358. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 20:31

Melyik az, amelyik viszonylag elfogadható összetételű?

Én már éppen kiábrándulóban vagyok a naturkozmetikumokból.:-( Annyi mindent kipróbáltam már...Alverde, Alterra, Weleda, Logona, Hauschka, Helan, Bioselect, itthon kutyult sha vajas meg mindenféle vajas cuccok stb.

Most az Ilcsi van porondon, annyi jót hallottam a csipkebogyó habkrémről, hogy gondoltam, kipróbálom.:-)

1358. Nimrod08
2012. febr. 8. 20:02
Én most szemezek a La Roche Posay-val, h kipróbáljak vmi "szintetikust"...kiváncsi vagyok van-e hatása, mert ha nincs akkor meg kell bizonyosodnom róla, h a bőrömmel sajnos nem lehet mit kezdeni. Ami zavar, az úgyis mindig előjön és ha így van, akkor marad az ilcsi. A natúr kozmetikumok nagyon szelíden hatnak..tehát nem igazán erős a hatásuk, csak szép, egészséges lesz tőlük a bőrszín. A gyógyszertári cuccokban (bioderma, la roche posay) max annyi jó, h ingyen kérhetsz kismintákat. A la roche posayt átnéztem és van amelyik teljesen szép összetételű.
1357. Nimrod08
2012. febr. 8. 19:57
Igen, láttam, de ha rámész arra, h szappanok, akkor a legnépszerűbb mégis a fekete szappan. Meg úgy szinte az összes kategóriában ott van elől az ilcsi. :) De a fekete szappant 1 héten 2x szabad csak használni sztem...úgy nagyon jó gyulladáscsökkentő. Mindennapra zöld vagy kámforos.
1356. frue (válaszként erre: 1354. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 19:01
Én a Logonának a varázsmogyorós éjszakai hidratálóját próbáltam. Próba kiszerelésben küldte egyszer ajándékba egy webáruház. Nagyon jó volt!!!!
1355. frue (válaszként erre: 1353. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 19:00
Oké, megkérdezem.:-)Bár a Krémmánián pont most húzták le a fekete szappant, dehát ahány bőr, annyi tapasztalat.:-)
1354. Nimrod08
2012. febr. 8. 19:00
Tudom miről olvasok folyamatosan külföldi oldalakon nagyon jó véleményeket? A logona problémás bőrre való termékeiről. Lemosó, tonik, krém.
1353. Nimrod08
2012. febr. 8. 18:57
Tulasit nem használtam még. Nem akarom rádbeszélni az ilcsit, de én még mindig ezeket tartom a legjobbnak. A kámforos és zöld szappant egyáltalán nem szárt. Szép puha bőröd lesz tőle. Egyszer próbáld ki. Kérdezd meg a kozmetikust, nem tud-e adni neked kimérve csak próbára, mert végülis kinyomós, úgyhogy simán tud kimérni. Anya szokott adni vendégeinek próbára.
1352. frue (válaszként erre: 1350. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 18:51

Igen-igen, a látványt szerintem is meg kell majd fizetni később...:-(

Na, szép...akkor majd lesz belőle kézmosószappan.

Egy ideig a Weleda Iris volt a favorit, de az nem hidratált eléggé. Nyáron egész jó, de télen szerintem szárít, ezáltal beindul a faggyútermelés is.:-(

A Tulasi szappanról mi a véleményed?

1351. Nimrod08
2012. febr. 8. 18:44
Most éppen nézegetek régebbi képeket, amikor hauschkáztam és egy idő után már a képeken is látszik, hogy ki van száradva az arcom. Olyan csúnya az állaga. Az ilcsitől olyan puha és sima, érzésre is. Főleg az ilcsi szappanok után, olyan selymes és olyan szépen beszívja a krémeket és a felszínre tud törni a nedvesség. A hauschka sztem annyira bevonja a bőrt ezzel az olajos réteggel, h nem tud a felszínre jönni a puhító nedvesség és olaj. De mindenesetre most elhasználom, és majd meglátom, h h alakul a bőröm.
1350. Nimrod08
2012. febr. 8. 18:15
Amúgy ezek szerint még egy márka sem hozta meg a tökéletes hatást?! Én is szeretek próbálgatni. Amúgy gondolkoztam, h mi van hogyha a szintetikus krémek jelentenének gyógyírt a bőrömre? Anya egy másik termékcsaláddal is dolgozik a kozmetikájában az ilcsi mellett, a neve matis, és ebben is vannak szép hatóanyagok, de alapjában a tipikus parabénes, szintetikus cucc. Viszont emlékszem, h azt kentem és jó volt a bőröm nagyon, de nem akarok ilyen cuccokat magamra kenni. :S Egyébként erős a gyanúm, h ezek a krémek látványos hatással bírnak, csak sajnos valamit valamiért....értem itt az összetevőkre.
1349. Nimrod08
2012. febr. 8. 18:04
Sztem is legyen minél egyszerűbb. De azért a tisztítótej jó lehet mondjuk egy esti arctisztításra nem? Reggel szappan, este tisztító tej. Nem akarlak elkeseríteni, de engem a sima olívás szappan szárított a legjobban az olivia szappanok közül. :S Meg szinte mindegyik sajnos...
1348. frue
2012. febr. 8. 17:57

De az a helyzet, hogy most ez az Ilcsi nagyon szépen hidratál. Nem nagyon akarom kevergetni össze-vissza a termékeket.

Minél kevesebb kencét szeretnék használni. Szóval egyelőre maradok Ilcsinél, kipróbálom a két szappant, amit említettem. Elvileg a natur olivás nem szárít. Azt még nem próbáltad????

Én most nem sminkelek, tehát egyelőre elég lesz egy finomabb szappan és a víz. Remélem...:-)

1347. frue (válaszként erre: 1346. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 17:53

Nem zsíros, nagyon kellemes volt tisztítani vele az arcot. Csak én is állandóan elcsábulok más termékek fele, hajt a kíváncsiság...De már régebben gondolkodtam rajta, hogy megint kipróbálom.

A szappanozás valóban nem biztos, hogy a legjobb ötlet. Lehet, megint veszek egy próba arctisztító tejet. Jó volt nagyon.

Heti egy radírozás szerintem éppen eleget koptat, nem kell mindig szárítani a bőrt, mert az nekem sem volt jó. (pl. a weledával)

Most rendeltem Biola radírt, az Ilcsis cuccokat olyan körülményes beszerezni.:-((((

1346. Nimrod08
2012. febr. 8. 17:03
A tisztító tej nem túl nehéz és zsíros?
1345. Nimrod08
2012. febr. 8. 16:59

Kipróbálom a birskrémet akkor. A mélytisztító egyelőre jó most nekem. Majd aztán úgyis váltok. :D Azt vettem észre, h ha nem koptatom szappannal olyan sűrűn a bőröm, akkor a hámréteg nem sérül annyira nyomkodáskor és tök hamar megnyugszik...mikor minden nap szappanoztam, akkoe nagy része heggel gyógyult, mert folyton le volt oldva a hám. Én ennek tudom be.

Az arcolaj is most úgy ahogy jó, talán a pórusaim tényleg "finomabbak", de tudom, h ez se tart sokáig..vagyis úgy gondolom. Szerintem van abban valami, h meg kell őrizni a savköpenyt tisztításnál..vagyis jobb minél kíméletesebben tisztítani, és a szarurétegben vannak fontos anyagok is, ezért nem jó, ha folyamatosan koptatjuk, hámlasztjuk...szerintem.

A hauschka arctej is megvan még, mert anno megmaradt...most felkentem pár napig, de kiszárította az arcom...olyan fura, mert nem húzódik meg semmi, tapintásra sem gáz, de látszik a bőröm állagán, hogy olyan nem szép tőle. Szóval azt megint hagyom a fenébe. :) Persze utána a csipkebogyóval egyből szép lett...:D

1344. frue (válaszként erre: 1332. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 16:34

Nimrod! A Hauschka birs nagyon jó kis krém. Azon kevesek egyike, amelyik tényleg bejött. Ezt vagy az Ilcsi csipkét akartam megvenni, végül az Ilcsit választottam, de lehet érdemes lenne cserekrémnek újra megvenni.

Nem zsíros, könnyű, gyorsan beszívódó krém. Nem ragad, nem feszül a bőr. Finom friss citromos illata van. Nem pont citromos, de olyasmi.

Van próba kiszerelése, szerintem egy próbát megérne.

Az én bőröm is elég kényes, nehezen kinyomható pattanások, csomók keletkeznek rajta.


Köszi a szappantippet! A Himalaya nem a legtisztább. Most szerintem próbálok egy Tulasi teafásat, illetve már megrendeltem múlt héten egy natur oliva szappant (Olivia). Aztán majd meglátjuk, mi lesz.


Én nagyon szerettem a Hauschka tisztítótejet is. Ez a két termék jött be nagyon: a birskrém és a tisztítótej. A tonik semmit nem ért (a speciál jobb szerintem), az arcolaj, arctej kukában landolt (próba kiszerelés volt, de akkor is pénzkidobás). A rózsakrém nekem túl erős volt, a mélytisztítótól meg először szép lett a bőröm, utána viszont szépen jöttek elő a problémák. De ezt tudod már.:-)

1343. Nimrod08
2012. febr. 8. 14:17
Ja, azt még elfelejtettem mondani, h a korpás szeboreánál nagyon nehezen nyomhatók ki a mitesszerek, komedók. Itt alakulnak ki főképpen a kis faggyúdugaszok, mert itt zártak a pórusok. Ezért nem tud kitörni a faggyú és benntreked. Nekem ilyen kis hálás bőröm van egyébként....nagyon "imádom"! :D
1342. Nimrod08
2012. febr. 8. 14:16
Ilcsi néni azért nem csak így különbözteti meg, h száraz, normál, kombinált, zsíros, mert szárazon belül is megkülönböztet felszíni és mélyrétegi vízhiányt, akkor ugye a zsíroson belül is van az előbb emlegetett olajos és korpás szeborea. Ezért hangsúlyozzák, h egy laikus a közel 150 termék közül nem tudja, h melyik jó neki, mert el is ronthatja a bőrét, ha olyat ken, ami nem neki való. Pl egy korpás szeboreás azt hiszi, h csak simán száraz a bőre és erre vesz egy jó zsíros krémet, mert feszül, hámlik. Na ez nagy hiba. Szakembert igényel a krémválasztás.
1341. Nimrod08
2012. febr. 8. 14:12
Remélem nagyjából be tudod azonosítani a leírásom alapján. :)
1340. Nimrod08
2012. febr. 8. 14:11
A korpás szeborea nem csak ilcsi néninél van. A kozmetikusokat így tanítják. Az olajos szeborea az amikor olajosan fénylik a bőr t-zónában, a pattanások, mitesszerek könnyen ürülnek, szinte elég éppencsak megnyomni és kint is van. A korpás szeborea pedig szintén zsíros bőr és fénylik, de a felszíne gyakran korpázóan hámlik és feszül, annak dacára, h tele van mitesszerrel, és gyakoriak a pattanások is. Itt felszíni vízhiány van és fokozott szaruképzés, ezért száraz a felszín. Sokan ilyenkor zsíros krémmel kenik, mert vmiért a szárazra a zsírossal asszociálnak, holott hidratációra van szüksége az ilyen bőrnek...zsírra a legkevésbé. Persze finom növényi olajok jótékonyak, mert a korpás szeboreánál a nehéz koleszterines zsírok vannak túlsúlyban és a felszínt puhán tartó, finom olajokból hiány van, ami a csökkent verejtékezés miatt nem tud a felszínre ürülni..és ennek a legfőbb akadálya a vastag szaruréteg.
1339. yogin01
2012. febr. 8. 14:04
Amúgy érdekes, hogy az Ilcsi oldalán nem úgy írják a bőrtípust, hogy száraz, zsíros, normál vagy kombinált, hanem pl. olajos szeborreás, korpás szeborreás... az előbbi gondolom a zsíros, pattanásos bőr akar lenni, de milyen az a korpás szeborreás bőr? Azért is jó lenne tudni, mert így kicsit el vagyok bizonytalanodva, hogy Ilcsi néni nyelvén én milyen bőrtípusba tartozom. ;) A T-zónában zsírosabb a bőröm, középen inkább száraz.
1338. yogin01 (válaszként erre: 1297. - Michelle.r)
2012. febr. 8. 14:02
Neked is köszi, meg fogom nézni ezeket az oldalakat! ;)
1337. yogin01 (válaszként erre: 1296. - Homokóra)
2012. febr. 8. 14:01
Oké, köszönöm. Igaziból arra voltam kíváncsi, hogy ezeket megtaláltad-e valamelyik gyógynövényboltban, mert én eddig sehol, de akkor valószínű netről lehet inkább rendelni. ;)
1336. yogin01 (válaszként erre: 1294. - Nimrod08)
2012. febr. 8. 13:59

Köszönöm, ezt nem tudtam. Maradok akkor a szappannál. Ichtiolos korrektorom is van, eddig nem nagyon használtam, de most kipróbáltam úgy, ahogy írják, hogy éjszakára is be lehet kenni vele a pattanásokat. A ruhát tényleg nem fogja össze, és egész jól szárít. Bár azt nem értem, hogy miért pont korrektort találtak ki erre a célra, hiszen annak az elsődleges célja az lenne, hogy a látható helyen (arcon) lévő patikat takarja.


Zöld szappant szeretnék majd rendelni, mert azt olvastam, hogy száraz bőrre jó, így tusoláshoz használnám és hajmosáshoz is kipróbálnám. Szerinted nem baj, ha a hátamhoz fekete és zöld szappant is használnék felváltva?

1335. Nimrod08
2012. febr. 8. 09:26
Amúgy majdnem az összes Himalaya Herbals termékről nagyon jó véleménnyel vannak....de nagy kár, h a legtöbben vannak elég gáz dolgok.
1334. Nimrod08
2012. febr. 8. 09:21

Frue! Nem tudom láttad-e ezt a szappant: [link]


Olvasd el a véleményeket...egész jónak tűnik. Igaz, nem teljesen natúr, de én már ott tartok, h lehet benne 1-2 gázabb dolog, hogyha nagyon hatásos és az azért jelenthet vmit, h egy negatív vélemény sincs róla.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook