Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1483. Nimrod08
2012. ápr. 30. 12:32
Hát ha kimondottan napozni mész vagy nyaralni, akkor azért elég veszélyes nem használni semmit. Mert nem a csak a leégés a káros hatás, hanem rákkeltő is és egyéb problémákat okozhat ha nem védekezel rendesen. A sugárzás ma már nem olyan mint mondjuk 50 éve. Jóval erősebb.
1482. yogin01 (válaszként erre: 1478. - Michelle.r)
2012. ápr. 30. 11:07

Akkor biztos jó lehet, ha itt már két pozitív véleményt olvastam róla. ;)


Én is kipróbálnám, csak a naptejekkel mindig úgy voltam, hogy sajnáltam rá a pénzt, mivel úgysem használtam sokat, és anélkül sem szoktam leégni. Persze lehet, hogy rosszul teszem a sugárzás miatt.

1481. yogin01 (válaszként erre: 1477. - Nimrod08)
2012. ápr. 30. 10:59

Nem ismerem a géleket, még nem használtam soha, ezért kérdeztem csak, hogy biztos nem kell-e lemosni. Ami az állagát illeti... úgy jártam, hogy az átlátszó kupakot nem tudtam önmagában lehúzni, hanem csak az alatta levő pumpás adagolóval együtt, és így megpróbáltam a tenyerembe nyomni kicsit (közvetlenül a flakonból), de ami kijött, az inkább olyan zselé állagú volt. Azért is kérdeztem rá, hogy nem-e lejárt szavatosságú esetleg (bár elvileg nem, mert novemberi lejárat van ráírva). Na mindegy is, mert azóta már lejött a műanyag kupak, és a pumpás adagolóból nyomva már jó volt az állaga. Mindenesetre ahogy múltkor belenéztem, annyira azért nem folyós, mint a fekete szappan.


Még barnít is a napozó? Akkor tényleg jó lehet.

1480. michelle.r (válaszként erre: 1479. - Nimrod08)
2012. ápr. 29. 17:37
Mert lükék. és mert paradicsomot kenek magamra, míg ők a hetvenezer faktoros vackukat ;)
1479. Nimrod08
2012. ápr. 29. 15:22
Miért röhögnek? :S
1478. michelle.r (válaszként erre: 1475. - Yogin01)
2012. ápr. 29. 13:52
Zseniális. Én csak azt használom. A családom persze röhög rajtam, de mindig én vagyok aki soha nem ég le, viszont a legbarnább :)
1477. Nimrod08
2012. ápr. 29. 13:38

A kénes gélt miért kellene lemosni? Nem lemosó, akár krém helyett is lehet használni nyáron. Sztem nem szárít, én használtam. Nyugodtan kenheted minden nap. Érdekes...én úgy vettem észre, h nagyon könnyű elkenni a bőröm, ráadásul nekem folyós is az állaga. Nem tudom te milyet kaptál...:D

Amúgy ajánlom h olvasgasd az ilcsi.com oldalt és ott sok infót megtudsz a termékekről. A paradicsomos napozó nem csak annyiban jobb, h natúr. Amikor még nem volt nagy divat ez a bio-natúr dolog, Ilcsi már akkor ezt csinálta. A paradicsomos napozóban levő növények úgy hatnak, h ezek is védenek a sugárzástól, mert olyan növények vannak benne amik sugárzás feldolgozók (kövirózsa, vadgesztenye..stb) és emellett szépen barnítanak is a karotinoidoknak köszönhetően (répa, paradicsom). Sztem nagyon jó.

1476. yogin01
2012. ápr. 29. 12:52

Rendeltem kénes gélt, de ezt sem merem napi 2x használni, ahogy rá van írva. Esténként használom csak, az arcomra úgy, ahogy rá van írva (krém alá). Ezek szerint nem kell lemosni, mint a fekete szappant, remélem, nem fog túlságosan szárítani, csak amennyire kell. A hátamra raktam még, mert ott jöttek ki pattanások az ünnepek után, és onnan elég nehezen szárad le (az arcomról már majdnem eltűntek). Onnan sem mostam le, remélem, jó így.


Amúgy ennek direkt ilyen sűrű az állaga? Azt hittem, olyan folyós lesz, mint a fekete szappan. Így kicsit nehéz volt a bőrömön eloszlatni.

1475. yogin01
2012. ápr. 29. 12:47

Én is csak akkor használok naptejet, ha strandolni megyek. Az arcomra ráadásul soha nem kentem (a sima naptej szerintem oda nem jó, arcra valót meg soha nem láttam a bolban, igaz, nem is nagyon kerestem).


Ez a paradicsomos napozó milyen amúgy? Gondolom, annyiból jobb lehet, mint a boltban kapható, hogy natúr.

1474. Nimrod08
2012. ápr. 27. 13:33
Hát én a sima napozót nem kenem arcra, mert annyira nehéz állagú. Csak a gélt, ami egész könnyű, de én azt se....nem használok naponta fényvédőt, ha hiba, ha nem. Csak mikor napozok vagy nyaralni vagyok. Amúgy az AHA-s naspolyában nem sok az aha sav(pár százalék), így lehet kenni. Meg a bőrünk amúgy is savas. Ráadásul az összes ilcsi krém amiben gyümölcs van az mind gyümölcssavas. Éjszakára nyáron se csinál bajt. Anya tavaly nyáron Aha-s naspolyát kent éjszakára és ő májfoltos bőrű, de egy se jött ki neki.
2012. ápr. 27. 11:50

Köszi a választ, én is gondolkodtam ezen az AHA- Naspolyán. Majd ősszel kipróbálom. Bár kicsit furcsa, hogy AHA-savasat lehet kenni szemkörnyékre. Remélem nem csípi ki. A Berkenyés pedig nyárra is jó, pl. Paradicsomos napozó alá? Vagy az már sok?

Egyébként szerintem a napozó hátrányára változott, annyira tömény és sűrű, hogy a tenyeremben össze szoktam keverni (fele-fele arányban) vmi sima testápolóval, úgy már elviselhetőbb és sokkal jobban beszívódik. De a régi "faktortalan" sokkal jobb volt.

1472. Nimrod08
2012. ápr. 27. 10:40
Ez a fénylik, nem fénylik dolog pedig....Ilcsiből nagyon keveset kell kenni és szappannal kell mosakodni, mert ha a szaru nincs puhítva és leoldva akkor nem szívódik fel rendesen a krém és ilyenkor "adja ki" a bőr a krémet. Bár én nem mosom minden nap szappannal, de 1 héten párszor jót tesz, mint már írtam. Mindennapra meg lehet arctejet használni. Mondjuk az Almás-citromos arctej...(eddig sima citromos volt, de az megszűnik). Ez is jó korpás szeborreás bőrre, vagy a Szőlőmagos. :)
1471. Nimrod08
2012. ápr. 27. 10:36
Anti-ageinget ne használj még...majd 35 után. Amiket most használsz az bőven elég. Ha "porcelánbabőrt" csinál amit most használsz, akkor miért akarsz még szebbet? :) Ráérsz még a ráncokkal törődni. Hidd el, ez is jó megelőző és váltókrémnek mehetne a berkenye, igen, mert nagyon jó hidratáló, mind a felszíni, mind a mélyrétegi vízhiányon segít és jól beszívódik, könnyű krém. Sztem tuti nem fogsz mellé vele. Egyébként ha majd úgy érzed, h tényleg ráncokat akarsz megelőzni és kezelni, akkor sztem AHA-s Naspolya krém éjszakára (krém és szemránckrém is egyben)...nagyon hatékonyan oldja a ráncokat és kisímítja a bőrt. Ugyebár a ráncosodást nagyon befolyásolja az, h idősebb korban már a szarusejtek szorosan tapadnak egymáshoz és emiatt törnek a ráncok...de ezt az AHA savak feloldják és fellazítják. Én a flavonoid termékcsaládért nem annyira vagyok oda, persze nem rossz, de én jobbnak tartom azt, amit még Ilcsi néni fejlesztett ki. Ez pedig már nem az ő "műve".
2012. ápr. 27. 09:40

Sziasztok! A kozmetikus az Anti ageing termékcsaládot ajánlotta nekem, de úgy látom, hogy a hatását tekintve nagyon hasonlít a Flavonoid extrához. Nem tudom eldönteni, melyiket vegyem meg, tudnátok segíteni? Melyik a hatásosabb?

AHA+Esemény előttit, Rozi gélt és Karottás hidratálót vettem eddig, mind szuper, porcelánbababőrt csinált. Egyébként 29 vagyok,enyhén korpás szeborrheás, erősen vízhiányos a bőröm, és már elkelne némi ráncmegelőzés, feszesítés. Pattanásaim nincsenek (max. félévente egyszer).

Olvastam itt a fórumon, hogy a Berkenye habkrém a legerősebb hidratáló. Jól beszívódik? Nem fénylik át hamar?

Köszönöm a válaszokat!

1469. yogin01 (válaszként erre: 1467. - Nimrod08)
2012. ápr. 26. 13:15

Talán attól lehet, amit írtál egyszer, hogy mindenhez hozzászokik a bőr, és akkor már nem használ annyira.


Én pl. a fekete szappannál vettem ezt észre, hogy eleinte látványosan javított, aztán hozzászokott a bőr. Azóta csökkentettem a használatát.

1468. yogin01 (válaszként erre: 1465. - BettyBoop Again)
2012. ápr. 26. 13:13
Jóból is megárt a sok esete. ;)
1467. Nimrod08
2012. ápr. 26. 12:58
Amire még rájöttem: szinte tök mindegy mit használok, mert nincs tartós eredmény. Van ami eleinte látványosan javít a bőrön, de ez pár hét után abbamarad és minden probléma visszajön vagy éppen súlyosbodik.
1466. Nimrod08
2012. ápr. 26. 12:51

BettyBoop...nekem detto. Túl szoktam kenni magam és olyankor nekem is egyre rosszabb lesz. Nekem az AHA amúgy bejött, de nem a kúra. 1x felrakom amikor eszembe jut, radír helyett és nagyon jó. De kúraként nem csinálnám meg. Pláne, aki fekete szappant használ, annak felesleges, mert az is szaruoldó, nem kell olyan intenzíven koptatni a bőrt még amellett. Amúgy nekem a fekete szappan is tud rontani a bőrömön, hogyha naponta használom. Sokkal több lesz a mitesszerem és mintha több eltömődött pórus keletkezne tőle. Pár napig csak vízzel mostam az arcom és szinte nem is jött ki rajtam patti és a meglévők is visszahúzódtak, viszont iszonyat száraz lett a bőröm és felvastagodott...nem volt komfortérzetem.

Amúgy érdekes, h régen sztem mindenki szappant használt, talán még be sem kenték utána az arcukat és nem volt annyi probléma a bőrökkel, mint manapság, a pakolások, arclemosók, tonikok és hámlasztók idejében. Mindent megmagyaráznak, h kell arctej, mert ez leveszi a sminket, de arclemosó is kell, mert az arctej nem tisztít eléggé, akkor tonik is kell mert vissza kell állítani a ph-t, meg leszedi a lemosó maradékát (egy lemosónak olyannak kéne lennie amitől nem marad semmi a bőrön), aztán gélek és krémek és hetente radír-pakolás....de akkor kérdem én: a bőrünk magától mit tud már csinálni? Nem is tud már működni.

1465. BettyBoop Again (válaszként erre: 1464. - Yogin01)
2012. ápr. 26. 12:12
Én azt vettem észre, pont akkor jönnek elő bőrhibák, ha túlmacerálom az arcom... Állandóan tisztítgatom, pakolások, miegymás...ez félévente egyszer, kampányszerűen rám tör, és tart vagy egy hétig. :) De ilyenkor pirosodik, meg minden baja van, amúgy, ha csak csínján piszkálgatom, nincs semmi baja.
1464. yogin01 (válaszként erre: 1463. - 9cfe5f8ebf)
2012. ápr. 26. 12:06

Szia! Velem is dettó ez a helyzet. Vagyis a fekete szappan bevált, de az aha-kúra nem. Lehet, hogy én is túl sokat vártam tőle, mert sokan dicsérték (persze volt azért olyan is, akinek szintén nem használt semmit), és a többi Ilcsi-termékkel (amiket vettem itthonra, meg amiket a kozmetikus használt nagykezeléskor) jók voltak a tapasztalataim.


Na mindegy, kipróbáltam legalább, hogy milyen, csak azt sajnálom, hogy elment rá majdnem 10.000 Ft-om.


Arra már rég rájöttem amúgy, hogy csodaszerek nincsenek. A fekete szappan sem tüntet el azért minden hibát. Valamelyest segít, de önmagában nem elég. Akinek hajlama van a bőrhibákra, annak úgysem fog véglegesen elmúlni, de kordában lehet tartani. Az étkezésen is sok múlik, meg a folyadékfogyasztáson, és az sem árt persze, ha megtaláljuk a bőrünknek megfelelő arckrémet.

2012. ápr. 22. 19:54

sziasztok


A fekete szappan nekem nagyon jól bevállt, az aha-kúra hát nem tudom nem igazán, lehet én vártam tőlle túl sokat. De magába az esemény előttit jónak éreztem.

Viszont a citromos lemosója is nagyon jól tisztít.

Van feleslegbe egy fekete szappanom eladó 35 ml 1600ft ért ha valakit érdekel írjon privibe.

Én ajándékba kaptam de pont akkor vettem magamnak is úgyhogy most azt nem akarom tartogatni.

1462. Nimrod08
2012. ápr. 22. 19:45
Igen, alkalmanként használva hatékony lehet, de sűrűn, mindennapos használatra sztem túl erős és már nyúzza a felső réteget.
1461. yogin01 (válaszként erre: 1460. - Nimrod08)
2012. ápr. 22. 10:51
Én házilag nem merem magamnak nyomkodni, mert nem értek hozzá, és csak rosszabb lenne a helyzet. Arra egyébként én is rájöttem, hogy a fekete szappant nem kell mindennap használni. Eleinte napi 2x használtam, ahogy rá van írva, aztán csak 1x. Azóta meg már csak akkor használom arcra, ha kijönnek patik. Mostanában inkább a hátamra használom, mert én is úgy tapasztaltam ki, ahogy írtad, hogy ott más a bőr, és ott gyakrabban is lehet szappant használni, mint arcon.
1460. Nimrod08
2012. ápr. 18. 16:10
Én már a nagykezeléssel is úgy vagyok, h felesleges....1 hét után újratermelődnek a pattik. Én már annyira szépen ki tudom magamnak nyomkodni és tudom, h mit kell ráraknom utána, h szép legyen, h nem kell járnom. Pedig nekem anyum kozmetikus, úgyhogy bármikor járhatnék hozzá, de amikor az ember magának nyomja, nem fáj, úgyhogy én maradok a saját kezelésemnél. Kigőzölöm, mindent szakszerűen csinálok, még tűt is használok, h a nehezen tisztíthatókat könnyű legyen kinyomni, utána minden kinyomott pattit lefertőtlenítek teafaolajos oldattal, ami nagyon durván összehúzza a pattikat, komolyan meglepően hatásos. Aztán ilcsi hámosító-nyugtató zseléje, majd 7 gyógyfüves és kész is. De ezek is bőven helyettesíthetők sima aloe vera géllel, amit frissen nyomsz ki a növényből. Nekem azért jobb így, mert nagyon ismerem a bőröm, tudom, h mit szabad kinyomnom, és látom, h melyik az amelyik tuti begyulladna, ha megpiszkálnám és ezek visszahúzódnak, csak kell egy jó krémet használni, amiben pattanás elleni hatóanyagok vannak. Sajnos az ilcsi krémei nem nagyon csinálnak semmit a pattikkal, csak a fekete szappan, de az meg nem minden bőrre jó. Egy gyulladt bőrre okés, de a mitesszeres, komedós bőrt sztem rontja, mert a lúgos ph miatt a hám megduzzad és befedi a faggyúmirigy kivezető csövét és fokozódik a mitesszerképződés. Ezt már kitapasztaltam.
1459. yogin01
2012. ápr. 18. 12:24

Ja, azt még nem is írtam... megcsináltam most tavasszal az AHA-kúrát, de nekem sajnos nem vált be. Annyira nem, hogy még rondábbnak is láttam utána a bőrömet. A 'sima' nagykezelés szerintem sokkal hatásosabb, nekem legalábbis. Csak a hegeket sajnos nem tünteti el az sem, én pont azért próbáltam ki ezt az AHA-kezelést. Ráadásul pattanásaim is jöttek ki megint a kúra alatt, bár lehet, hogy azért, mert 'bűnöztem' egy kis csokival. Olyan jó érzés volt pedig, hogy mióta használom a fekete szappant, eltűntek a patik.


Persze lebeszélni senkit nem akarok róla, mert sokaknak bejött, de ez is nyilván egyénfüggő. A fekete szappan is hiába az Ilcsi legnépszerűbb terméke és a legtöbb ember elégedett vele, azért az sem jött be mindenkinek.

1458. yogin01 (válaszként erre: 1455. - Kicsivihar)
2012. ápr. 18. 12:17
Szia! Erről a Forcapil kapszuláról még nem is hallottam, de utána nézek. Köszönöm! :)
1457. kgirl24
2012. ápr. 17. 21:03
Sziasztok! Tudnátok olyan Ilcsi kozmetikust akitől lehetne vásárolni Aha-s biológiai hámlasztó peelinget és Esemény elött pakolást banki átutalással vagy postai úton? Köszönöm.
1456. Nimrod08
2012. ápr. 17. 10:16
Tesómnak is anno a Revalid állította meg a hajhullását, a kapszula és a sampon együtt.
1455. Kicsivihar (válaszként erre: 1454. - Yogin01)
2012. ápr. 17. 09:31

Szia!

Ami nekem bevált hajhullásra, az a Forcapil kapcsula. Minden tavasszal csinálok egy 3 hónapos kúrát, illetve néhány hónapja használom a Revalid sampont. Na ezzel a kombóval nagyon durván megállt a hajhullásom:)

1454. yogin01 (válaszként erre: 1436. - BettyBoop Again)
2012. ápr. 16. 13:33
Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a hajam elég érdekesen van nőve, mert viszonylag dús ugyan, de a halántéknál mindig kevesebb volt. Ezzel régebben nem foglalkoztam, de most úgy látom, hogy pont ott lett kevesebb, ahol nem kellene. Egyébként igen, hosszú a hajam, akkor a hajmosásnál ezek szerint nincs gond. ;) Most elkezdtem hajvitamin kapszulát szedni, remélem, ez elég lesz.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook