Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnaptól böjtölök fórum

Holnaptól böjtölök (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. febr. 12. 23:06
Hjaaaa a jó napom voltban benne van persze minden más is, amit mások rossznak gondolnak. De minden porcikám élvezte a tisztulást...
2009. febr. 12. 23:04

Hú köszönöm. nagyon jó napom volt :))) Kicsit lenyugodtam. (valószínű, h a válaszod által- Köszönöm!!) Örülök, h társra leltem ezekben a napokban. Tornáztam is 40 percet Rubint Rékára... és nem is akárhogy... Én nagyon régen nem tornázom rá és tudom, h amikor az ember előveszi, akkor idő kell h végig tudja csinálni. De végigcsináltam! :))))

Hihetetlen mennyire jót tett! és az utána lévő májmelegítésbe nagyon jóízűen belealudtam.


Akkor holnap már nem iszom keserűsót!! Hál'stennek.

Amúgy voltam bent a városban is.... futottunk a busz után...elmentünk a giroszos előtt, hm. Azt hiszem ezt én nagyon elhatároztam és így nem nagyon kívánok enni. Az ételt kívánom, de még sosem éreztem ennyire elszántnak magam, mint ennek a böjnek az elkezdésében. No de mégis. Egy hónappal ezelőtt a vizeletterápia előadás első negyed órájában. Azt éreztem mint a böjtnél. Ez kell nekem! Most!

:)

2009. febr. 12. 11:43

És 35,7-eset akartam írni.

Lám-lám, nem szabad kapkodni.

2009. febr. 12. 11:41
Mármint mindegy, melyik fórumra.
493. b4a3a4979d (válaszként erre: 492. - Elektrobarbie)
2009. febr. 12. 11:41

Nekem mindegy.

A 36,7-ses hőmérséklet reggel normális. Majd mindenkinek 36 alatt van felkelés után. Mindig, böjttől függetlenül.

Zöldtea vagy más gyógynövénytea egy pici mézzel talán segít, vagy gyömbértea -ezt csak olvastam nem próbáltam még.

A keserűsót csak az elején kell, ne vágd tönkre az emésztőrendszered. Annyira azért nem finom az, hogy naponta inni kellene.

A zuhany OK.

Amit én sokszor csinálok, lehet, hogy sokan nem tudnák, én rögtön felkelés után elmegyek futni fél órát. De ha csk otthon mozognál egy kicsit, ugrálnál, felpezsdülne biztos a szervezeted. (Nyitott ablaknál, hogy friss oxigén legyen.)

Ájszaka inni? Ne. A szervezeted kiválaszt, ne zavard be ivással. Meg az ember nyelve lepedékes a méreganyagok miatt, azt mindig lesikálni előtte, nem is aludnál. Én örülök, ha csak kétszer-héromszor kell éjszaka felkelni, este mindig kevesebbet iszom ezért.

Ma van a 3. napod, a méregkiválasztás teljes üzemben, a felszabadult mérgek keringhetnek benned, ezért érzed rosszul magad. Ez természetes, meg lehet gyorsítani minél több ivással, és szabad levegőn való sétával, mozgással, meleg pakolással a májkörnyékre, esetleg szaunával, infrakabinnal. (Ez utóbbi kettő inkább 1-2 nap múlva.)


Mi az a Vizeletterápia?????

Reménykedem, hogy te nem iszod vissza...

Tudod, hogy abban most a böjt hatására mennyi kiválasztott méreganyag lehet????? Ha így van, mintha szándékosan megmérgeznéd magad szerintem...

2009. febr. 12. 11:12

Szia. Most nem tudtam h itt írjak, vagy ott?! De ennek jobb a címe:))))) szóval ha nem baj, akkor ideírok....


Még soha nem böjtöltem. a rosszullétem ma is volt. Reggelente, mintha döglődnék. 35.7 es testhőmérséklettel azt sem tudom mit igyak előszőr... Egy kis forró teát mézzel? hogy a vércukorszintem helyreálljon és felmelegedjek.... Vagy a keserűsót? mert mozgásba hozza a dolgokat... Vagy ásványvizet? Vagy mivel a vizeleterápiát is csinálom, lehet h az a legjobb. Közben erőtlenül próbálom szárazkefével pezsdíteni a vérem, végül egy erőszakos váltózuhanyal kezdődött a normalizálás, mint tegnap is.

Lehet, h föl kéne kelnem éjszaka, hogy igyak???


Neked jobb, hogyha a másik fórumba írok?

Szép napot:))

491. b4a3a4979d (válaszként erre: 490. - Elektrobarbie)
2009. febr. 12. 08:03

Szia,

meglepődtem, hogy újra van valaki a fórumon, örülök neki.

Most indult egy új fórum: Testsúlyrendezés a nagyböjt időszakában, ott egy pár dolgot leírtam a böjttel kapcsolatban, meg a fórumindító Travels is, ha érdekel, olvasd el!! Meg írhatsz oda is, és akkor a Travels is segíthet, én itt is ott is megtalálom.

Én hétfőtől kezdem, két hétre tervezem, a Buchinger-féle léböjtöt, pont amit te is leírtál. A böjtnél főleg a méregtelenítés, nem fogyás a lényeg. Vannak sokan, akik "gebék", ahogy írod, és egy hét alatt semmit sem fogynak.

Írod, hogy rosszul voltál. Iszol eleget? Máskor is böjtöltél már?

2009. febr. 11. 23:40

sziasztok! 2 napja böjtölök :)))

igazából vizet és teát iszom volt a terv, de ma reggel ittam 2 deci gyümölcslevet és délután ugyanennyi zöldségleves levét.

de csak azért, mert nagyon rosszul voltam :)

holnap is tervezem h 2-2 decit bekortyolok gyümiből meg levesből is. Jó lenne, ha valakivel megtudnám osztani, h mi történik velem, mert a családom (anyu, apu, nővérem, báttyám) nem is tud róla. bár nem is lakunk együtt.... De másnak sem nagyon beszélek erről, mert amúgy gebe vagyok és semmi esetre sem szeretnék fogyni.


:)))


Valaki, aki szintén böjtöl?

489. 0c97fbb607 (válaszként erre: 488. - B4a3a4979d)
2008. nov. 5. 08:19

Ezen a héten már mennek a suliba,úgyhogy már érik a dolog!:DD

A nagyböjtöt én mindig elbuktam!:)

Egyszerűen ha valami nálam tiltó listás,akkor folyamatosan azt kívánom,szóval elég szélsőséges vagyok a böjtökkel kapcsolatban,vagy semmit ,vagy mindent:(((

488. b4a3a4979d (válaszként erre: 487. - 0c97fbb607)
2008. nov. 5. 08:04

Igazad van, ezért írtam, hogy a belső tisztulás miattit a nagyböjti idejére tervezem, a karácsonyig már elért és továbbra is megtartott "álomsúly" birtokában.

Addig a heti egy napi böjt csak teával és vízzel, az e heti ma van. Egy pohárka savanyúkáposztalét ittam a hashajtásra, de nagy keserűzózás nincs.

Te tervezel valamikor, meddig tart az őszi szünet?

487. 0c97fbb607 (válaszként erre: 486. - B4a3a4979d)
2008. nov. 3. 19:14

Természetesen megértem:))

Mindenkinek úgy kell csinálnia ,ahogy meg is tudja csinálni,felesleges erőltetni olyan diétákat,vagy böjtöket ,ami nem megy.

Nekem a teljes böjt jött be,nekem csak így működik:)

A fehérje turmixal kapcsolatban én úgy gondolom,hogy a felépítésnél a legutolsó helyet kellene elfoglalnia,mert az az utolsó és emésztés szempontjából legnehezebb "étel",hiába folyós,akkor is fehérje.

Tehát ha felépítésről beszélünk,akkor az nekem a gyömölcsök,zödségek,párolt ,fött zöldségek,gabonaféleségek és aztán jöhet a hús folyamatát jelenti.

Nézd el nekem,,de nekem ezek a műanyag,poritott étrendkiegészítőnek nevezett izék nagyon nem szimpatikusak.

Ha bolti gyümölcslé,akkor már inkább elrágcsálom a gyümölcsöt,ha fehérje,akkor az egy szelet hús,vagy egy comb:))

486. b4a3a4979d (válaszként erre: 485. - 0c97fbb607)
2008. nov. 3. 15:53

Kedves Myly!

Számomra a böjt megtörése még mindig a szilárd étel fogyasztását jelenti.

A majd 20 kiló lefogyasztása, aminek most pont a felénél járok, egy hatalmas projekt számomra. Ha valamit meg akarsz valósítani, ezt nem lehet félvállról venni, teljes erőbedobást igényel, természetes, hogy leköti gondolataid nagy részét, és ez a külvilág felé is érződik.

A léböjtöm a méregtelenítést szolgálta, viszont nekem nagyon fontos volt, illetve most is fontos, hogy a már elért mínuszt az anyagcsere lelassulása miatt ne tegyem semmissé.

Valóban igazad van, a léböjt, száraz böjt, de még a Mayr féle tejdiéta sem a fogyásról szól, én megpróbáltam a kellemest a hasznossal összekötni, és érzésem szerint sikerült is.

2008. nov. 3. 13:36

Ügyes voltál,de nem szabadna ennyire a kilókkal foglalkoznod.

A böjtöt már akkor megtörted amikor fehérje tumixot ittál,kevésbé törted volna meg ,ha inkább almát ettél volna helyette és most innád a turmixot,szerintem.

2008. nov. 3. 09:29

Egyelőre ennyi a böjtből, ma megtörtem. Nagyon finom volt az alma, minden cseppjét kiélveztem.

Remélem, egy kilónál több nem jön vissza.

2008. nov. 2. 10:32

A fehérjeturmixszal tovább ment a fogyás, a 10 nap alatt 4 kg ment le.

Vettem egy új -és igen drága - futócipőt magamnak, az augusztus óta most elért 10 kiló mínuszom tiszteletére.

482. 0c97fbb607 (válaszként erre: 481. - B4a3a4979d)
2008. okt. 30. 08:52

Azt hittem két hétig csak így fogod csinálni!:))

Ügyes voltál,a kilókkal ne törődj,a böjt nem erről szól.


Én nem tudom ,hogy papírforma szerűen ,hogyan kell csinálni,de nem hinném,hogy szükséges lenne hashajtás,ha amúgy az emésztéssel nincsen probléma.Én még a 10 naposnál sem szoktam.

Amit viszont rendre elrontok,az a le és felépítési pár nap,valahogy nálam ott nem megy a visszafogottság:))

Szóval szerintem nem kell hashajtani,egy nap vízkúra alatt simán kitisztúlsz magadtól is!:)

2008. okt. 30. 07:31

Myly, jó reggelt,

egyébként figyeltem magamon annak a jeleit, amit írtál, hogy a gyümölcslé után jelentkezik-e az éhség. Valóban fennáll, és legközelebb én is csak víz és tea segítségével fogom csinálni, legfeljebb multivitamintablettát szedek mellette. Az 1-2 napos rövidebbeknél úgysincs vitaminhiány. Köszönöm az ötletet.

Legközelebb adventi időszakban december első felében tervezek egy pár naposat, egy hosszabbat pedig nagyböjt környékén jövőre.

A hetente egy napot most a visszaállás után mindenképp megcsinálom, de még mindig nem tudom, hogy egy napos esetében kell-e hashajtatni.

2008. okt. 30. 07:22
Az első, és végiggondolva ez alkalommal az egyetlen hét léböjt ma letelik. Holnaptól a visszaállást a fehérjeturmixszal csinálom lassan, hogy az anyagcserét felgyorítsam, és az esetleg leépült izmaim (bár ez nem hiszem, hogy sok lenne, mármint leépült, nem úgy egyáltalán), és kb. egy hét után, jövő hét végén kezdek szilárdat enni, és a teljes visszaállást kb. mához két hétre tervezem elérni.
2008. okt. 29. 07:07

Jó reggelt, itt a hatodik nap kezdete.

Minden nagyjából jó, a pozitív életérzés egész nap tartott. Délután voltam újra futni, ma szauna van munka után tervbe véve.

Egy kicsit át kell most lelkileg állnom, eddig a böjtölésnek főleg a testi oldalára figyeltem, az elmélyülés, befelé fordulás elmaradt.

Persze a munka, meg az otthoni teendők mellett néha nehéz azt mondani, hogy sziasztok, én most elmegyek egy kicsit meditálni, imádkozni. Na de majd hétvégén.

Ma reggel viszont eléggé mérges voltam, a tegnapi mínusz három kilóhoz képest ma fél kilóval nehezebb voltam. Remélem, hogy ez csak a pénteken elvileg beköszöntő mikulás általi vízvisszatartást mutatja.

2008. okt. 28. 08:53
Jól csinálod:)Hajrá:)
2008. okt. 28. 07:08

Jó reggelt,

negyedik nap is eltelt. Tegnap délután voltam először futni a böjt kezdete óta, jól ment, a vérkeringés is normalizálódik. Aludni melegítő palackkal feküdtem le, segített. Végül is ajánlják a máj melegítését a méregtelenítés elősegítésére. Ma reggel először itt van az eufória. Na nem rohangálok le-fel kiabálva, hanem egy mély belső öröm és megelégedettség.

A négy nap eredménye mínusz 3 kg.

2008. okt. 27. 08:25

Kedves Myly,

én is végigolvastam két receptújságot most a hétvégén, terveket csinál az ember, majd mit és hogyan főz majd. A főzés az egyik hobbim nekem is, ellazulok mellette, de most, mikor hazamegyek a munka után, a fennmaradó két-három órát nem mindig a konyhában akarom tölteni, hanem a böjthöz tartozóan egy picit többet magammal foglalkozni, olvasni, rendet rakni pl. végre az íróasztalomon és a papírjaim között.

Nálunk már nincsenek pici gyerekek, mint Nálad, a 18 éves nagylány és a 21 éves fiú idén kiköltözött, a párom pedig szintén vigyáz a vonalaira. Sajnos a főzésnél néha még a régi mennyiséget kalkulálom, és már nincs hely a mélyhűtőben.

475. 0c97fbb607 (válaszként erre: 474. - B4a3a4979d)
2008. okt. 27. 08:13
Ügyes vagy.Én szeretek főzni böjt alatt,meg szakácskönyveket bújni is :)
2008. okt. 27. 07:52

A harmadik napom is eltelt, eddig 2,6 kg-mal vagyok könnyebb.

A kávét reggelre megtartottam a vérnyomásom miatt, a fázékonyságom tegnap a szaunában egy időre elmúlt, jót tett a vérkeringésemnek is, semmilyen probléma nem volt. Lassan az élvezhetőbb időszaknak kell jönnie, amikor az endorfinok felszabadulnak, stb....

Éhes az első naptól kezdve nem vagyok, persze néha-néha kívánások jönnek, de a hétvége, a főzés elmúlt, ezt legközelebb pénteken-szombaton kell újra.

2008. okt. 26. 08:39

Az első két nap léböjt eltelt, a vérnyomásom továbbra is a béka feneke alatt, ma ittam kávét is, habár itt abszolút nem szabadna. Az első két nap alatt 2 kg-mal lettem könnyebb.

Ma délután megyünk szaunába.

A munkahelyen könnyebb, a rágcsálnivalókat hazahoztam vagy elajándékoztam a böjt előtt, az íróasztal mellett 2 félliteres bögre áll a teákkal, meg az ásványvíz, csak inni kell. Semmilyen kísértés.

Tegnap steaket csináltam hagymás tört krumplival, ma fasírt lesz a zölséglevesem zöldségével (enyém a leve, ezt iszom még a teák, a lé és a víz mellett, de mindenféle só és ízesítés nélkül). Imádok főzni, de ilyenkor egy kicsit mazochista beállítottságot mutat.

472. 0c97fbb607 (válaszként erre: 471. - Ericika2)
2008. okt. 25. 14:37
Igen ,a fázás nálam is meg van ,ilyenkor naponta minimum kétszer forrófürdőzöm:))
2008. okt. 25. 11:56
Másfél napon túl vagyok, nem vagyok éhes, a vérnyomásom van a béka feneke alatt, és fázom bent is, de délután tornászom egy picit majd, holnap délelőtt a futást is megpróbálom, délután meg szaunázni megyünk, remélem a vérkeringés helyreáll.
470. 0c97fbb607 (válaszként erre: 469. - B4a3a4979d)
2008. okt. 24. 13:06

Kitartást kívánok hozzá:))

Én nem tudok gyümölcslével böjtölni,olyan éhséget csinál,amivel nem tudok mit kezdeni.

2008. okt. 24. 11:48

Az első napomból a fele már majdnem eltelt, a hasmenés elmúlt, fejfájás, éhség, egyéb rossz érzés nincs. Igaz, hogy eddig legalább 3 liter teát ittam, mate, zöld, aloe verás, szóval mindenfélét. Nagyon jó a csalátea ilyenkor, azt majd otthon, szárított csalánból, munkahelyen csak tasakosat tudok csinálni - itt nálunk ma is munkanap van, sajnos.

Előre örülök a délutáni frissen csavart narancslének. Ma megfőzöm a levest, párom azt eszi most két napig, pontosabban csak a zöldséget, a leve az enyém. Holnap almalé lesz, utána szőlőlé.

Azt hiszem, ma ablakot fogok pucolni, hogy eltereljem a figyelmemet, ne gondoljak az evésre. Úgyis be kell fejezni az őszi nagytakarítást.

468. 0c97fbb607 (válaszként erre: 467. - B4a3a4979d)
2008. okt. 24. 11:34
Persze,majd valamikor az őszi szünet után.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook