Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnaptól böjtölök fórum

Holnaptól böjtölök (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. okt. 16. 09:36

Szegény embert még az ág is húzza: tegnap voltam a rendes éves orvosi ellenőrzés (vérvétel, stb...) kiértékelésénél, és kiderült hogy laborleletek alapján vashiányos vérszegénységem van.

A tablettán kívül (amiből a kiírtat kapásból vissza kell vinnem a patikába, mert tejcukrot tartalmaz, amit nem tud a szervezetem megemészteni) leginkább állati eredetű dolgokat kell fogyasztani, főleg májat, husit, gombát, mákot. Nem igazán a léböjtkúra körébe tartozó dolgok.

Azért mindenképpen el akarom érni a 70 kg-ot. Vagyis a 69-et, amihez ha egy kg visszajön, még akkor is a "zöld tartományban" vagyok. Utána jöhet a máj spenóttal, vagy akármi, ami javallott. (Az vas-érték alapján a mákos máj lenne a legjobb, narancslével-ugyanis C-vitamin kell a vas felszívódásához. Haha....)

Tudtok esetleg valamit javasolni?

436. 0c97fbb607 (válaszként erre: 435. - B4a3a4979d)
2008. okt. 16. 07:53

Igen próbálok,bár közben eszembe jutott,hogy nem túl jó az időzítés,mert csütörtöktől másfél hetes őszi szünet indul.

Nem a főzéssel van a gond,hanem inkább a pihenéssel közben,ami 3 kölyök mellett lehetettlen,ha itthol vannak.

Szóval lehet ,hogy egy 3 napos bemelegítés lesz a dologból,aztán szünet után ,majd jöhet egy "hosszabb vágta":)

2008. okt. 16. 07:38

Jó reggelt,

megvolt az első napom, amikor is reggel hashajtás volt, délben-este pedig fehérjeturmix. Ezt egy laza bemelegítésnek szánom, jövő héttől indul az igazi léböjt-kúra.

Ennél a fajta diétánál -legalábbis szerintem- nincs éhségérzet, minden vitaminból, aminósavból eleget veszel magadhoz, kalóriában is elég sok, 600-700 naponta, tehát ez nem az igazi böjt, hanem inkább egy erős fogyókúra. Persze itt is hiányzik a szilárd táplálék.

Az első napi egy kiló az leginkább víz és béltartalom, hétfő reggel akarok mérlegelni. 75,7 kg-ról indultam tegnap.

Aranycsepp, hogy állsz?

Myly, lélekben készülsz?

434. 0c97fbb607 (válaszként erre: 433. - B4a3a4979d)
2008. okt. 15. 07:31

Én tudok egyet Zalaegerszegen,a férjem fogait csinálta nem is olyan régen.



Én maradok a hétfőnél,majd akkor csatlakozom.:)

2008. okt. 15. 07:15

Jó reggelt, Myly és Aranycsepp, (meg még aki böjtöl, vagy foglalkozik vele)

Ember tervez, Isten végez. A jövő heti böjt előrehozva.

Tegnap egy 15 éve meglévő hidam kiesett, úgyhogy a fogorvosi találkozásig sokat nem kívánok rágni. A hersegős almák semmiféle csáberővel nem bírnak felettem jelenleg. (Pont egy ilyenbe haraptam bele, amikor történt.)

Ennélfogva mától böjt, de a fehérjeturmixdiétával kezdem. Ez lesz egy hét, 10 nap, utána a frissen préselt levekkel való léböjt.

Én úgy nem tudnám, Myly, ahogy írtad, csak teával és vízzel, pedig hát ez lenne az igazi böjt.

A glaubersó már megvolt ma reggel. "Élvezem" a hatását.



P.s.:-Apropó, nincs egy jó és gyors fogorvos ismerősötök, mert aki ezt csinálta, nem találom, és hát anyagi szempontból ezt Magyarországon kell csináltatom.(Én Ausztriában lakom.)

432. 0c97fbb607 (válaszként erre: 431. - B4a3a4979d)
2008. okt. 14. 10:42

Úh!:)))

Az nem semmi ,nekem csak 10 nap volt eddig a maximum,azt is csak kétszer csináltam,de 5-7 napos azt többször.

Igaz én gyümölcslevet sem iszom közben csak vizet,vagy ízesítettlen teát.

2008. okt. 14. 10:36
Két hetes körül.
430. 0c97fbb607 (válaszként erre: 429. - B4a3a4979d)
2008. okt. 14. 10:19

Köszönöm az invitálást,megpróbálom hétfőre felkészíteni magam a böjtre,lesz ami lesz!:))

Te hány naposba gondolkodsz?

429. b4a3a4979d (válaszként erre: 427. - 0c97fbb607)
2008. okt. 14. 10:02

Kedves Myly,

nekem is egy-másfél év kellett az újbóli elhatározáshoz, és most is kell egy második nekifutás. (Lehet, hogy ezért is éreztem kicsit találva magam, elnézést, ha érzékenyebben reagáltam a kelleténél.)

Augusztus végén csináltam egy kéthetes fehérjeturmixdiétát, végül is ott sem volt szilárd étel, de nem éreztem azt a megkönnyebbülést, és megtisztulást, mint a léböjtnél.

Most az alapanyagaim a levekhez már megvannak, szőlő, alma főleg, a jószándék is, az akarat pedig érlelődik.

Valóban kell egy kattanás, és akkor tök mindegy, hogy fél disznót esznek-e melletted, vagy epreskertben jársz, böjtölsz tovább zavartalanul.

Jó lenne, ha csatlakoznál, jövő hétig gondold meg. Kell a belső elhatározás, de jó ha az embert egy kicsit a sorstársak is ösztönzik.

2008. okt. 14. 08:48

Kedves Aranycsepp,

akkor mégegyszer:

Kíváncsian várom, elkezdted-e, és hogy vagy. Hány kilóról indulsz?

Nekem a három nap alatt leadott 2,5 kg-ból szombat-vasárnap visszajött fél-fél kiló, de ma reggelre újra kevesebb, 75 kg volt, kezd beállni. Ez 1,7 kg-mal kevesebb, mint szerda reggel,és már bélfeltöltődés után.

De a jövő heti, 2-3 hétig tartó böjt továbbra is elhatározás.

További terv utána a heti egy böjtnap folyamatosan, mondjuk hétfő csak gyümölcs, kedd böjt, szerda felépítés. Ezt augusztus vége óta előzetes elhatározás nélkül ugyan, de csinálom, végül is az előző heti három nap is ebbe belevonható. Lehet, hogy ezért zajlott le olyan gyorsan a kezdeti kellemetlen időszak? Máskor két-három nap volt, most meg már a második napon teljesen fitt voltam.

427. 0c97fbb607 (válaszként erre: 426. - B4a3a4979d)
2008. okt. 14. 08:43

Na akkor kezdjük előlről!:))

Tőled teljesen függetlenül szomorodtam el magamon,hogy mostanában nem megy a böjt.Ha kicsit visszaolvasol,ebben a témában nem szoktam "viccelni":)))

Többször,sőt ,mondhatni rendszeres böjtölő voltam ,de több mint fél éve egyszerűen nem bírom magam rászánni,elhatározni,valahogy nem jön az a pont,amit akkor szoktam érezni,amikor sikerültek a 10 naposak,meg a többi böjtjeim!

Már nagyon mozgolódik bennem az igény,de hiába erőltetném,úgy nem fog menni!

Úgyhogy várom a "pontot" nagyon.Próbálom szugerálni a szükségességét,az által,hogy már idemerészkedtem !

Még egyszer mondom,kizárólag önirónia volt!

Hisz nektek ahogy olvasom jól megy a dolog,sok szerencsét és kitartást ,hozzá,talán nemsokára én is csatlakozom!:)

426. b4a3a4979d (válaszként erre: 425. - 0c97fbb607)
2008. okt. 14. 08:21

Miután az én mondataim után volt az "én is", illetőleg a "mindig csak holnaptól" megjegyzésed -de ezt úgyis tudod.

Nem bántottál meg, ahhoz kevés a fórum, de ha nem is szegi az ember kedvét egy-egy negatív megjegyzés, de mindenképpen jelentősen csökkenti.

425. 0c97fbb607 (válaszként erre: 424. - B4a3a4979d)
2008. okt. 14. 07:55

Irónikus megjegyzésem csakis önmagamra vonatkozott!

Nem is értem ,miért mivel bántottalak meg ,vagy miért vetted magadra?

2008. okt. 14. 07:49

Kedves "myly",

én ebbe a fórumba azért szálltam be, mert társat, keresek, kerestem a böjtömhöz, nem pusztán időtöltés céljából, jobb dolgom híján. Egy olyan valakit, akivel a problémákat, kétségeket meg lehet beszélni, illetőleg az örömöket megosztani, miután hasonló dolgot él át adott pillanatban.

Ide 2007 májusa óta nem írt senki, Aranycseppet kivéve, akinek válaszoltam.

Egyébként ha esetleg veszed a fáradságot, és egy kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy előző hét szerdától három napot böjtöltem, és a böjt további prolongálása a jövő hétre sem a "Holnap-diéta", illetve a "Holnap-böjt" címszó alatt történt.

Ha az ember ironikus megjegyzéseket akar hallani, nem kell egy fórumba beszállni, elég ha a környezetében kinyitja a fülét.

423. 0c97fbb607 (válaszként erre: 422. - B4a3a4979d)
2008. okt. 14. 07:38
...hogy mindig csak holnaptól...:)))
2008. okt. 14. 07:27
Mire gondolsz, kedves "myly"?
2008. okt. 14. 07:26
...én is mindig ezt mondom...:(
2008. okt. 14. 07:25

Halló Aranycsepp, ma rájöttem, hogy a név mögött van egy adatlap, ahol láttam, hogy 26 éves vagy. Én egy huszassal több pontosan.

Hány kilóról indulsz?

A három nap elatt leadott 2,5 kg-ból szombat-vasárnap visszajött fél-fél kiló, de ma reggelre újra kevesebb, 75 kg volt, kezd újra beállni. Ez 1,7 kg-mal kevesebb, mint szerda reggel.

De a tervem, a tényleges, 10 napos vagy 2 hetes, (súgva mondom, esetleg 3 hetes) böjt nincs elfelejtve. Meg még további terv a heti egy böjtnap folyamatosan, mondjuk hétfő csak gyümölcs, kedd böjt, szerda felépítés.

Kíváncsian várom, elkezdted-e, és hogy vagy.

2008. okt. 13. 08:05

Szia!

Hát még nem ettem semmit az igaz,de mivel tegnap se tudtam otthon maradni a fenekemen (vagyis a wc-n),így még nem sok értelme van az önsanyargatásnak.Ma csak almát eszek.Aztán holnaptól mehet a méreg kifelé,a mérleg nyelve meg lefelé!!:-)

Azt meg ne sajnáld,hogy elcsábultál..a 3om nap is jót tesz a testednek.

Majd írok holnap,hogy hogy érzem magam.

Szép napot!

2008. okt. 13. 07:40

Szép jó reggelt Aranycsepp,

hát nekem most három nap sikerült, szombaton az almaszedéskor elcsábultam, mint annak idején Éva anyánk, pedig egy szál kígyó sem volt. A kertünkben kellett egy golden meg egy piros-jonatán jellegú fát leszüretelni-, és úgy döntöttem, hogy egy életem egy halálom egy héttel eltolom a böjtöt, és most teletankolom magam vitaminokkal. A párom örült neki, hogy nem egymagában kell a hétvégén asztalhoz ülnie, nekem egy kicsit rossz érzésem volt, lelkiösméretfurdalás, stb..., főleg, hogy a rossz részén már túl voltam, a hashajtáson, az éhség is elmúlt már.

De itt maradok, naponta figyellek és olvaslak, és ha minden úgy aalakul, ahogy tervezem, jövő héten hétfőn vagy kedden kezdem újra.

Te elkezdted ma?

2008. okt. 12. 08:32

Szia!

Sajnos nemtudtam elkezdeni,mert nagyon összecsaptak a fejem felett a hullámok,de most hétvégén elrendezek mindent és hétfőtől már tuti vagyok.Örülök neki ,hogy ilyen jól megy neked.

Tudom,hogy nem a legnagyobb öröm mindíg a slozi után caplatni,de gondolj arra,hogy akkor jönnek ki a méreganyagok.Így majd szívesebbben fogsz menni pisilni!!:-)

2008. okt. 10. 08:17

Mi van veled, Aranycsepp? Elkezdted tegnap?

Én két napot már legyűrtem, nagyon jól érzem magam, nem vagyok éhes, csak a sok folyadék miatt sokat kell szaladgálnom.

76,7 kg-ról indultam, ma reggelre 74,7 kg vagyok. Örülök a hétvégének, amikor egy kicsit több idő lesz a mozgásra meg májpakolásra, stb...ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

2008. okt. 9. 11:08

Kedves Aranycsepp!

Mi van veled, elkezdted?

Én az első napon túl vagyok, nem vagyok éhes, kicsit tompább, mint egyébként, de elmegy.

Sokat kell inni. Az első nap 1,3 kg-mal lettem kevesebb, de ez még főleg víz és a béltartalom.

Augusztus 20-án 82 kg voltam fehérjeturmix diétával két hét alatt 4,5 kg-ot fogytam, utána nem volt jo-jo hatás, sőt még lement egy kicsi. Tegnap 76,7 kg-mal indultam, mára tehát 75,4 kg lettem. A két hét végére szeretnék 70 alá menni.

2008. okt. 8. 12:14

Kedves Aranycsepp!

Örülök, hogy van, illetve lesz kivel megosztani a keserveket, legalábbis, ami a böjt elejét illeti.

Mostanra már a hasmenés elmúlt, fejfájás maradt. A keserűsó a hashajtás mellett le is csökkenti az inzulinszintet, lehet, hogy emiatt, lehet, hogy kávé elvonási tünet jelentkezik így. Mindenesetre szorgalmasan iszom a teákat. Csalánnal kezdtem, utána mate, sima zöld, aloe verás zöld, és még egy vaníliás fekete is becsúszott. Most tartok kb. 2,5-3 liternél.

Kísértenek a fejemben a mindenféle light italok, de NEM és kész.

Megpróbálok munka után futni is, most pedig következik a séta és utána a léivás.

Sok sikert a kezdéshez, holnap reggel jelentkezem az első nap eredményeivel.

2008. okt. 8. 10:52
Rendben akkor majd beszámolunk egymásnak.Én holnap kezdem.
412. b4a3a4979d (válaszként erre: 411. - Aranycsepp)
2008. okt. 8. 10:38

Szia Aranycsepp, én mától kezdtem a léböjtöt, a vízen és a teákon kívül frissen préselt levekkel (ma alma-szőlő lesz), zöldségleves levével.

A glaubersós hashajtáson már túl vagyok.

Célom a belső tisztítás, energiával való feltöltődés. (Persze nem haragszom, ha mellékhatásként lemegy egy pár kiló.)

Eddig tavaly volt egy két hetesem, meg kétszer egy-egy hetesem.

Én két hetesre tervezem, de ha nagyon jól menne, ki szeretném nyújtani egészen háromig.

2008. okt. 8. 08:37

Sziasztok!

Én holnaptól kezdek el egy 1 hetes böjtöt.Valaki velem tart??

2007. nov. 5. 23:14
hihi mostettem meg két snickerst... :)))
2007. máj. 11. 08:58

Szia!!!A rohangálás mindíg hasznos dolog:)))))Na ma elkezdődött a verseny!Úgyhogy a 3 hónapban biztosan fogok böjtölni is egy párszor,ha nem is hosszút,de 2-3 naposakat biztos!

Tegnap ennek örömére este megettem 2 palacsintát!Brrrrr

408. mandala77 (válaszként erre: 407. - 0c97fbb607)
2007. máj. 10. 22:30

Ma egész nap rohangáltam, úgyhogy nem volt időm enni - kíváncsi vagyok, reggel mit mutat majd a mérleg! :)

Hiába vagyok "öreg ebben a témában", előző években jobban ment a diétázás. Úgy tapasztalom, minél több fogyin vagyok túl, annál nezebben mennek le a fölös kg-ok. Én is láttam tegnap a fogyi versenyes topik, de (még) nem neveztem be.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook