Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnaptól böjtölök fórum

Holnaptól böjtölök (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2007. ápr. 18. 10:26
Az már úgy jobban hangzik, hogy esztek zöldséget vagy gyümölcsöt! Én is csináltam néhány hónapja egy 10 napos léböjtöt, de most nem visz rá a lélek!
346. mandala77 (válaszként erre: 345. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 18. 10:15
Hát igazad van...csak a 'cukortartalma' miatt nem annyira 'szimpatikus'. Most nagyon odafigyelek a kalóriákra, szeretnék néhány kg-tól megszabadulni, és ez a léböjt jó alapozásnak ígérkezik a fogyihoz. Egyébként a zöldségeket nyersen fogom enni, és úgy terveztem, hogy 3-4 nap múlva gyümivel bővítem a "repertoárt". ;D
2007. ápr. 18. 10:06
Jaj de jó hogy itt vagy!Miért nem gyümizel velem inkább,azzal nincs paszaré,hogy párold e vagy sem,ráadásul tele van rosttal is!És igazság szerint,99 százaléka lé....szóval...:D)
344. mandala77 (válaszként erre: 341. - Pokocska)
2007. ápr. 18. 09:55

Hello pókocska!

Nekem is ez a 3. napom. Tegnap, tegnapelőtt léböjtöltem, ma már lehet, hoyg zöldséget is majszolgatok majd.

2007. ápr. 18. 09:52
Szia myly! Itt vagyok, jól vagyok..bár kissé ááááálmosan! A folyadékbevitel mellett, lehet, hogy ma a zöldségevést is bevezetem az étrendembe. Meglátom majd a nap folyamán, hogy hogy leszek, lesze-e rá igényem.
2007. ápr. 18. 09:22
Szia!Én most egy heteset csinálok,de gyümölcsökkel együtt,tehát igazán nem böjtölök csak gyümölcs hetet csinálok.Ez a harmadik napom!
2007. ápr. 18. 09:20

Helló!

Hány napos böjtöket csináltok?

2007. ápr. 18. 09:18

Hahó....van itt valaki????

Ne csináljátok ezt velem!!!!Arlett,mandala?

2007. ápr. 17. 20:55
Hogy nem jelentkeztek ez most jót jelent vagy rosszat??Ugye nem hagytatok egyedül...
2007. ápr. 17. 17:57

Sziasztok!Remek napom volt,remélem nektek is.

Csak lustálkodtam egyfolytában,így most bizony mennem kell ,mert jó pár dolog van ami csak rám vár.Ugye jöttök még ma ?:D)

337. 0c97fbb607 (válaszként erre: 336. - Druida)
2007. ápr. 17. 15:04

Értettem!

És köszönöm!Megpróbálom még jobban irányítani,vagy átírányítani a gondolataimat más ,kellemesebb dolgokra..:D)

336. druida (válaszként erre: 316. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 17. 14:51

Megpróbálom elcsacsogni a füledbe :)

Az éhség egy olyan folyamat eredménye, amit mindeki személyesen ismer. Főleg aki kicsit részletesebben foglalkozik magával akár testi akár lelki szinten. A folyamat az emésztés. Az egyes állomásain az egyes szervek különféle mozgásokat végeznek és különféle - főként - folyadékokat állítanak elő és vonnak ki, bontanak le és alakítanak át. Nem írom le részletesebben, feltételezem hogy sokan ismerik "testközelből" ezeket.

Az emésztés már a tányérban kezdődik! Ugyanis az étel látványától és az illatától (néha szagától) beindulnak a Pavlov által megfigyelt és leírt reflexes folyamatvezérlések.

Csakhogy az összes folyamatot energiátcsoportosítások vezérlik, ezek folyamán energiák áramlanak a test egyik részéből a másikba. Pontosan ismertek azok a csatornák (sok közülük fizikialag is kitapintható), amelyeken ez az áramlás zajlik. (Tapintás segítségével érzékelni is lehet az áramlást. Műszerekkel pedig mérni is - már ha az fontos.)

Az energiaátcsoportosítás elindításában pedig nagy szerepük van a gondolatoknak. Mégpedig jellemzően nem az étkezéshez és a vele kapcsolatos folyamatokhoz tartozó és velük összefüggő gondolatoknak. A gondolatokat pedig meg lehet tanulni irányítani. Ebből következően a folyamatokat is lehet felügyelet alatt tartani. És végül a folyamatok során létrejövő testi jelenségeket is kézben lehet tartani. Az éhséget is.

335. druida (válaszként erre: 315. - Mandala77)
2007. ápr. 17. 14:28

Van néhány egyszerű légzőgyakorlat, amivel a test mélyebben található izmait lehet megtornáztatni. Annak hatásaként olyan arányban indul be egyes hormonok termelődése, hogy az éhségérzet nem, vagy csak ritkán és kis mértékben jelentkezik.

Ugyancsak vannak ún. "testpozíciók" . Ezek sok mindenhez hasonlítanak (néha tai-chi-hez, néha harcművészeti gyakorlatok elemeihez), mégis a természetes testtartások közé tartoznak. (Én buszon és villamoson is szoktam alkalmazni őket. Tehát: szerezz egy villamost :)))))) )

A teákat is sokféle módon lehet elkészíteni, nem csak áztatással, főzéssel vagy forrázással. Böjtben (de nem csak akkor) már fontos a teavíz minősége, a teakészítés folyamán alkalmazott edények, eszközök anyaga, kialakítása (nem kell kihajítani a fél konyhát, csak okosan válogatni a rendelkezésre álló dolgok között) és a teakészítés során is van néhány apró trükk (pl. a gőz felfogása és visszajuttatása a folyadékba), ami megakadályozza az éhségérzet kialakulását.

Egy testtartást nem lehet szavakkal maradéktalanul leírni, a légzőgyakorlatokat pedig ugyancsak nem.

Azt sem mondhatom meg, hogy hol tanulhatók ezek a módszerek (én Keleten tanultam őket, de nem önálló módszerként, pedig nagyon jól használhatóak a böjtben - erre külön felhívták a figyelmemet) mert néhányan állandóan reklámozással vádolnak meg. Még akkor is, ha néha díjmentesen tanítom ezeket a kiváló és egyszerű "trükköket".

334. Arlett
2007. ápr. 17. 12:14
Hát én tegnaphoz képest inkább hiztam, de ugye ez nem számít :D a pogácsa a hibás... majd holnap nyilatkozom. Megyek pakolni... majd még leszek leszek... az tartja bennem a lelket, hogy nem egyedül csinálom :D majd ha holtponton leszek, jövök ide erőt gyűjteni :)
333. mandala77 (válaszként erre: 331. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 17. 12:07
...tisztában vagyok vele :)... de valami perverz indíttatásnál fogva, engem ösztönöz. :P :D
2007. ápr. 17. 12:03
Én is ráálltam a mérlegre,de azt hiszem,inkább eldugom....
2007. ápr. 17. 12:02

Ne örüljetek.....az nem fogyás,csak a bennetek lévő plussz folyadék távozása......

remélem nem lincseltek meg,hogy elveszem az örömötöket.....??!!!!:DDDD)

2007. ápr. 17. 11:57
1 kilóval vagyok könnyebb vasárnaphoz képest. :) Délutánra én is napozást tervezek, majd elválik, összejön-e.
329. Ancika
2007. ápr. 17. 11:49

ma még csak 1 ment le :)

egyre kevesebb lesz, írtam privit neked

2007. ápr. 17. 11:48
Hogy csúsznak a kefírek?
327. Ancika (válaszként erre: 326. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 17. 11:47

igen még 10 percig :)))

majd du msnen is

2007. ápr. 17. 11:42

Szia Ancikám!Itt vagy még?

Arlett,nem rossz a terved!:D)

325. Arlett (válaszként erre: 323. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 17. 11:38
Jajaja az lesz... tulképp kettőkor indul a vonatom... három ora vonatozás... ott ugysem tudok enni. 6ra ott vagyok a vidéki házban... hat után meg már nem eszek, mert nem lesz ott kaja :D jol kifundáltam, mi? :D amugyén is terveztem napozást. Kár hogy ma még ez nem jön össze, mert későn érek oda, de holnap tuti kihasználom az alkalmat. Kint leszek a kertben a teraszon és napozni fogok, meg laptopozni (dolgozni) :). Ennél üdtőbbet most el sem tudok képzelni :D
324. Ancika (válaszként erre: 323. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 17. 11:02
szia myl :))) hogy vagy??? jól bírod?
2007. ápr. 17. 10:37

Oké!Itt ülök egy köntösben ,csöpögő hajjal,mindjárt megyek ki napozni egy kicsit.Idén ez lesz az első .Ha megteheted,akkor te is próbálkozhatsz vele,mert a d vitamin is "étvágycsökkentő".

Ha véletlenül meginognál,akkor gyorsan írd ki magadból:D)!!!!

322. Arlett
2007. ápr. 17. 10:22
Na akkor ma csatlakozom :)
2007. ápr. 17. 09:36

Jaj ugyan már!Mi ciki ebben!

Azt hiszed én nem jártam úgy ,hogy az elhatározással szemben, homlokegyenest mást csináltam?????

Külömben is a hétfői nap ritkán jó valaminek a kezdetének,álltalában nálam is átok ül rajta!

De a kedd...a kedd az szuper!Akkor mindíg sikerül mindent elkezdenem!

Remélem neked is!

Ezen kívűl,akkor lettél volna ciki,ha kihagytad volna egy böjt miatt a párod élete első sós sütiét!!!!Mindíg van egy úgy nap,új nap új lehetőségek!Ne érezd magad rosszúl e miatt!!

320. Arlett
2007. ápr. 17. 09:07
Ne nevess... így is elég ciki :P :(
319. 0c97fbb607 (válaszként erre: 318. - Arlett)
2007. ápr. 17. 08:52
:DDDDDDDDDDDDDDD)
318. Arlett
2007. ápr. 17. 08:43

Akkor én most szólok, hogy ma kezdem, oké? :(


Tegnap párom sütött sós sütit életében először, én pedig nagyon szerettem volna megkóstolni, meg tudom hogy neki is milyen jól esett. Ma viszont már utazom el, úgyhogy nem lesz több csábtás... sorry... :(

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook