Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan működik az örökbefogadás? Mennyire nehéz pici babát örökbefogadni? fórum

Hogyan működik az örökbefogadás? Mennyire nehéz pici babát örökbefogadni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
107. Secret83 (válaszként erre: 102. - *Pillango*)
2010. jan. 8. 13:09

"Anyuka lába már terpeszben többet volt mint zárvaa dokik miatt."

Húúú de vicces vagy!Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy elsősorban vsz. gyermeket szeretnék! Szerintem ezzel mindenki így van! S tudod nem kívánom senkinek ezt az egészet!

106. 18ba5935e0 (válaszként erre: 101. - *Pillango*)
2010. jan. 8. 13:08

Azért ennyire nem vészes egyesek kívánságlistája, de valószínűleg ez elsősorban a származás kérdésének pc körülírása. ;-)


Szőke, kékszemű = magyar származású

nem szőke, kékszemű = cigány származású

105. 18ba5935e0 (válaszként erre: 103. - Mimmo33)
2010. jan. 8. 13:06

Tévedsz!

Nekem két SAJÁT gyerekem van és nekik és vagyok a SAJÁT anyjuk.

Ez az örökbefogadás lényege!

104. Secret83 (válaszként erre: 103. - Mimmo33)
2010. jan. 8. 13:05

Szerintem is az a lényeg, hogy szeressék egymást!

Én nem marakodok, befejeztem, nem idegesítem magam ilyeneken!

103. mimmo33
2010. jan. 8. 13:03

Jaj, ne marakodjatok;)

Ugyanarról beszéltek mindketten, csak épp más irányból;)

Aki örökbefogad az ugyan úgy szereti a gyerekét, mint aki szül, hisz akkor nem tenné(szerintem).

De az örökbefogadó szülő sem a SAJÁT szülője a gyereknek...És ezzel nincs is semmi gond, a lényeg, hogy szeretik egymást;)

102. *Pillango* (válaszként erre: 5. - Secret83)
2010. jan. 8. 13:02
elképzelem a szituációt, hogy a pár évek, akár tizenévek óta vágyk egy gyerekre. már túlestek minden vizsgálaton, próbálkozáson, anyuka lába már terpeszben többet volt mint zárva a dokik miatt. és akkor egy tanfolyam megalázó?? szerintem nincs megalázó dolog egy ilyen szituációban, csak a cél van, hogy lehessen egy gyerekük.
101. *Pillango* (válaszként erre: 2. - D9d8721118)
2010. jan. 8. 13:00
van olyan örökbefogadni vágyó szülő, akinek ez az igénye, hogy milyen színű legyen a baba szeme, haja?? ez vicc, vagy komoly??
100. 18ba5935e0 (válaszként erre: 97. - Secret83)
2010. jan. 8. 12:58

"Persze, indulok most azonnal!"


Itt vannak az elérhetőségek:


[link]


Jó utat!

:-DDD

2010. jan. 8. 12:58
tegnap le irtam nekem van vérszerinti is és örökbe fogadott is,de én a (13 éves a lányom) nem mondam ki anyiszor,hogy nem vérszerinti mint tegnap óta mióta ez a fórom elindult.csak sajnálni tudom a hölgyet, de leginkább a fiút mit fog érezni késöbb, tudja,hogy örökbe fogadtátok mert ha nem még ezzel is nagy problémák lesznek.Az én lányom tudja és nem foglalkozik már a kérdéssel mert tudja,hogy szeretjük.
98. 18ba5935e0 (válaszként erre: 97. - Secret83)
2010. jan. 8. 12:53

"s ha megengeded, akkor adok esélyt magamnak arra, hogy vsz. gyerekem legyen!"


Persze, megengedem, nehogy véletlenül neked is olyan szörnyű sorsod legyen, hogy örökbefogadni KÉNYSZERÜLJ és ló helyett be kelljen érned a szamárral. :P

97. Secret83 (válaszként erre: 96. - 18ba5935e0)
2010. jan. 8. 12:47

Persze, indulok most azonnal!

Tisztában vagyok azzal, hogy nem értem meg az örökbefogadásra, nem viccből nem jelentkeztem a listára! Én belátom, hogy nem vagyok rá felkészülve, s ha megengeded, akkor adok esélyt magamnak arra, hogy vsz. gyerekem legyen!

Szia

96. 18ba5935e0 (válaszként erre: 95. - Secret83)
2010. jan. 8. 12:43

"Miért? Azt te honnan tudod, hogy rossz anya? Mert neked ez jött le a hozzászólásaiból????"


Hol írtam én, hogy Csicsi rossz anya?

A helyzetét rosszul kezeli és ennek az öf. gyereke fogja meginni a levét.

Én a gyereket sajnálom, te Csicsit, ez is beszédes...



"S mondtam már, hogy nem te fogod eldönteni, hogy örökbefogadok e vagy sem!"


Nem eldönteni kívánom, csupán tényt közöltem, szintén a hozzászólásaid alapján. Ha szerinted normális dolog az, hogy valaki jobban szereti a vsz. gyerekét, mint az örökbefogadottat, akkor te még tényleg nem értél meg az örökbefogadásra.

De nem kell nekem hinni, menj be a tegyeszhez és beszélgess el erről bármelyik szakemberrel!

95. Secret83 (válaszként erre: 94. - 18ba5935e0)
2010. jan. 8. 12:34

Miért? Azt te honnan tudod, hogy rossz anya? Mert neked ez jött le a hozzászólásaiból????

S mondtam már, hogy nem te fogod eldönteni, hogy örökbefogadok e vagy sem!

94. 18ba5935e0 (válaszként erre: 90. - Secret83)
2010. jan. 8. 12:29

"Mindent megtesz azért, hogy az a gyerek mindent megkapjon, amire csak szüksége van, szereti, törődik vele stb. !"


Te ezt honnan tudod?

Ugyanazokból az infókból alkottál te is véleményt, csak a te véleményedből látszik, hogy még nem vagy érett egy olyan hatalmas vállalkozásra, mint az örökbefogadás.

93. 18ba5935e0 (válaszként erre: 91. - Secret83)
2010. jan. 8. 12:26

Te nagyokos, ilyen szóhasználattal csak az öf-hoz abszolút sötét emberek beszélnek!

Akinek van egy kis érzelmi intelligenciája, az sohasem mondaná azt, hogy saját vagy nem saját!


El lehetett volna magyarázni ezt a helyzetet úgy is, hogy "van egy vérszerinti és egy szívszerinti/nem vérszerinti/örökbefogadott gyerekem."


Ennél érthetőbben már nem tudom elmagyarázni, még neked sem. :P

2010. jan. 8. 12:25
szerintem fal meg a borsó
91. Secret83 (válaszként erre: 89. - 18ba5935e0)
2010. jan. 8. 12:22
Azért írta így te nagyokos, hogy egyesek megértsék, hogy hogyan áll össze a családja!
90. Secret83 (válaszként erre: 88. - 18ba5935e0)
2010. jan. 8. 12:20

"Mi gyakorló öf. szülők vagyunk!"

Hát ez az!!!! Lövésed sincs, hogy milyen az, ha valakinek van egy vsz.gyereke is! S igen! Sajnálom Csicsit, mert nem érdemli meg, hogy így beszéljetek Vele, s rossz anyának állítsátok be!Mindent megtesz azért, hogy az a gyerek mindent megkapjon, amire csak szüksége van, szereti, törődik vele stb.!

S szerintem itt hagyjuk abba a beszélgetést! A baj az, hogy meg sem próbáljátok megérteni a másikat!

89. 18ba5935e0 (válaszként erre: 87. - Secret83)
2010. jan. 8. 12:18

"Úgy olvastam, hogy nincs vsz.gyereked! Akkor honnan tudod, hogy közted és az óf. gyerekeid között megvan ez a kapcsolat! Lehet, hogy csak Te gondolod úgy, hogy megvan, holott nincs is!"


Hogy honnan tudom?

Onnan például, hogy soha nem mondanám azt, hogy az öf. gyerekem nem a SAJÁT gyerekem! Nekem két saját gyerekem van!

Nagyon beszédes Csicsi szóhasználata, miszerint van egy saját és egy fogadott gyereke. :-(

Tudod normálisan gondolkodó embereknek, CSAK SAJÁT GYEREKÜK van!

88. 18ba5935e0 (válaszként erre: 87. - Secret83)
2010. jan. 8. 12:14

"Nem tudom, hogy kiknek érzitek magatokat, hogy ilyen keményen leszóltok mindenkit! Mint már korábban mondtam, ezt mindenki másképp éli meg, minden ember más és senki sem tökéletes! Csicsi is próbálja a Tőle telhető legjobban csinálni a dolgokat!"


Mi gyakorló öf. szülők vagyunk!

Köztünk az a különbség, hogy mi a gyerek érdekeit, az ő szempontját nézzük, te meg szegény Csicsit sajnálod, mert őt itt mindenki csak bántja.

Nos, Csicsi felnőtt ember, meg tudja magát védeni (bár az itteni reakciói szerint kissé óvodás módon), viszont az öf. gyereke mit tud tenni az ellen, hogy ő ne legyen az anyja szemében kevesebb?

Semmit, ő ki van szolgáltatva! :-(


Mégegyszer megkérdezem: szerinted normális dolog az, hogy egy anya jobban szereti, különlegesebbnek érzi az egyik gyerekét, mint a másikat?

2010. jan. 8. 12:07

Úgy olvastam, hogy nincs vsz.gyereked! Akkor honnan tudod, hogy közted és az óf. gyerekeid között megvan ez a kapcsolat! Lehet, hogy csak Te gondolod úgy, hogy megvan, holott nincs is!

De mindegy is!

Nem tudom, hogy kiknek érzitek magatokat, hogy ilyen keményen leszóltok mindenkit! Mint már korábban mondtam, ezt mindenki másképp éli meg, minden ember más és senki sem tökéletes! Csicsi is próbálja a Tőle telhető legjobban csinálni a dolgokat!

Tanácsokat meg köszönöm szépen nem kérek, majd ha úgy érzem, hogy örökbe akarok fogadni, akkor azt az illetékesek eldöntik, hogy alkalmas vagyok e rá vagy sem!

86. 18ba5935e0 (válaszként erre: 84. - Secret83)
2010. jan. 8. 11:55

Ha szerinted ennyi is elég, akkor tényleg ne fogadj örökbe gyereket, mert nem érted a lényegét!


Az örökbefogadással a gyerek a SAJÁT gyereked lesz! Minden gyerek, így az öf. gyerek is megérdemli, hogy ő SAJÁT gyerek legyen, meglegyen az a bizonyos szál. Sajnálok minden olyan öf. gyereket, akinek az anyja belenyugszik abba a tudatba, hogy mivel nem ő szülte, így nem is fontos, hogy ennyire szoros legyen a kapocs köztük. Ez a kapcs nem magától jön, mint egy vsz. gyerek esetében, hanem dolgozni kell rajta, felnőtt módjára!


Az általad kifogásolt tanfolyam és a szerinted megalázó procedúra pontosan arra való, hogy ilyenekre rájöjjön az ember és a Csicsi-féle, csak kényszerből, "ló helyett jó a szamár is" örökbefogadókat kiszűrje!

85. 18ba5935e0 (válaszként erre: 78. - Csicsi25)
2010. jan. 8. 11:45
Bántó a "saját gyerek" kifejezés, ha csak az egyik gyerekedre használod. Sajnálom, hogy nem érted!
2010. jan. 8. 11:36
Nekem is van egy ismerősöm, aki örökbefogadott! Ez az egy gyerkőce van! Imádja, szereti, mindent megtenne érte, de ő is mondta, hogy az a "láthatatlan kötelék" hiányzik közöttük! Ezt mindenki másképp éli meg, s szerintem ezért nem szabad elítélni senkit! A lényeg, hogy becsülettel felnevelje és szeresse azt a gyermeket! S szerintem ez Csicsinél is megvan!
83. Secret83 (válaszként erre: 82. - 18ba5935e0)
2010. jan. 8. 11:33
Ha két saját gyermeke van, akit ő szült, akkor nem! De így, hogy az egyik örökbefogadott a másik meg saját, érthető! Hidd el, nagyon sokat számít az, hogy végigcsinálod a terhességet és megszülöd azt a gyereket! Csicsi ugyanúgy szereti mind a két fiúcskát, de a kicsivel van köztük egy kötelék, amely akkor alakult ki, amikor megszülte, szoptatta stb.! Szerintem ez semmivel nem pótolható!
82. 18ba5935e0 (válaszként erre: 76. - Ca2ffaf6c3)
2010. jan. 8. 11:29

Nem azon folyik a vita, hogy nem szereti az öf. gyerekét, hanem azon ütközött meg itt sok ember, hogy jobban szereti a vsz. gyerekét, többnek érzi a vele való kapcsolatát!


Vagy szerinted az normális, hogy egy anya jobban szereti az egyik gyerekét a másiknál?

2010. jan. 8. 11:22

Ebbe a fórumba most írok utoljára, nem vagyok hajlandó tovább vitatkozni és bizonygatni, hogy milyen szülő vagyok. Egyébként ti azon háborodtatok fel, amikor azt írtam a fórum kiírójának, hogy ha lehet saját gyereke, akkor legyen kitartó és tapasztalja meg, hogy milyen érzés gyereket szülni.

Sajnálom, hogy eddig fajult a dolog.

PAnncsikának kitartást kívánok és mielőbbi gyermekáldást!

2010. jan. 8. 11:15
hát....
2010. jan. 8. 11:14
szerintem ez a téma iszonyat veszélyes mert senki nem írhatja le a véleményét anélkül, hogy nem jönnének az örökbefogadó szülők és szét nem morzsolnák minden egyes szavát
78. Csicsi25 (válaszként erre: 73. - 18ba5935e0)
2010. jan. 8. 11:14
Ne haragudj, de nem fogom nevükön nevezni a gyerekeimet itt a fórumon, ezt megértheted. Szerinted a hozzászólásaimban hogyan kellene őket megkülönböztetnem? Már úgy írtam, hogy nagyfiam és kisfiam - ez nem elég?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook