Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. fórum

Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
298. f62ffb71f8 (válaszként erre: 297. - Ronikutyi)
2010. jún. 4. 22:37
Szerintem az a te bajod hogy nem mész fodrászhoz és nem veszel ruhát magadnak. Lehet eltudott menni éppen de hosszutávra gyerekre nem lett volna pénze valőszinüleg. Amig nem vagy a helyzetében ne itélkezz, soha nem fogod megérteni miért kellet így dönteni de magamról tudom ha lett volna esélyem rá ha láttam volna hogy a jövőben marad lesz pénzem gyereket nevelni én is megtartom a babámat, de nem volt.
2010. máj. 31. 13:06

Én is végig olvastam a hozzászólásokat,némelyik tényleg tapintatlan,lekezelő volt,de ezeket is meg tudom érteni.

Hogy most mit gondoljak hirtelen erről az egészről?Hmm...hát nem is tudom.

Addig,amíg nem olvastam bele a naplóba,úgy voltam vele én is,hogy hát igen,sajnálatos módon nem adatik meg az anyagi biztonság,és így a gyermek javát nézi,becsülendő dolog stb. DE: Most,hogy beleolvastam a naplóba...Kezdjük ott,hogy lett volna segítség,ahogy előttem írták páran,ott vannak a civil szervezetek,család segítők stb,de még ebben a helyzetben az édesapja is felajánlotta volna azt a keveset,amivel támogatta volna.Leányzónknak ez nem kellett.Ezzel nem is lenne gond,csak ami elgondolkodtat,az az,hogy szülés után fodrászra,ruhákra,költözésre van pénz,de a gyerekre nem jutott.Na most kérem szépen,én is anya vagyok.Annyi idős vagyok/leszek mint a cikk írója.Fodrásznál már nagyon régen voltam,ruhát meg le sem írom mikor vettem magamnak utoljára.Annyival vagyok könnyebb helyzetbe,hogy nekem itt a párom,a gyermekem apja,és együtt küszködünk,de nem volt kérdés,hogy megtartjuk e a picit,mivel vágytunk rá nagyon.Albérletbe élünk,nekünk is van hitel a nyakunkon stb.stb.Én ezzel nem akarok megbántani senkit,saját szíve-joga mindenkinek hogy miként cselekszik az életbe,de nekem az jött le ebből az egészből,hogy legfőbb oka az örökbe adásnak az volt,hogy NEM kellett neki a gyerek,és ez bizony felelőtlen gondolkodás volt akkor,amikor szét tette a lábát védekezés nélkül.Bocsánat,hogy ilyen nyersen fogalmazok.Tényleg nem akarok ítélkezni,mert tény és való,hogy inkább adja örökbe a picit,mint hogy megölje,vagy kényszerből nevelje minden anyai szeretet nélkül.Lehet,hogy figyelembe vette a pici érdekeit is,de legfőképp a SAJÁT érdekét nézte ezzel.Mert pici gyerekkel is lehet új életet kezdeni,neki a gyerek nem kellett,hogy miért,az magánügy.Minden esetre az örökbefogadóknak jó egészséget,szeretet,és boldogságot kívánok a csöppséghez,kívánom,hogy sikerüljön mindent megadni a picinek,és békés,kiegyensúlyozott családban nőjön fel,ahol szeretik:)

296. Akymo
2010. máj. 12. 14:04

Végigolvastam! Némely hozzászólásnál igen magasra szökött a vérnyomásom.

Akik azt szajkózták , hogy nem dobnák el a gyermeküket vagy éppen nem fogadnának el más nő által szült gyermeket:---

Vajon ha a te gyermeked lenne ebben a szituációban akkor is így beszélnél? Vállalnád, hogy esetleg "szemen köp" mert csak a saját igazát hajtod és megsem próbálod elfogadni vagy megérteni a másik oldalt???Tedd össze a két kis kezed és jól fog be a pofikád, hogy te /ti nem vagytok ebben a helyzetben, de még bárki a családotokból bele pottyanhat...

Elnézést mindenkitől nem szoktam ilyen hangnemben írni, bár mikor az első oldalaknál jártam , szívem szerint cifrábban fogalmaztam volna...

295. abarta
2010. ápr. 27. 18:45

Kedves Vidorinka,


/Megha talan majd nem is olvasod cikked viharait.


Orulok hogy uj csaladokra leltel es csaladot tudtal teljesse tenni. Szamomra olyan ember vagy aki adni kepes es nem elvesz. En a helyedben ezt sohasem bannam, mert sokkal tobbet adtal, mint amit barki mas mert volna. Kivanom hogy sikeruljon minden vagyad es talan vegul meglegyen sajat csaladod is.


Udvozlettel, Adrienn

294. bettike2007 (válaszként erre: 293. - Tamaryn)
2010. ápr. 26. 18:58
Köszi szépen!Nekem megadódott a boldog család akinek még nincs annak is szívből kívánom hogy mihamarabb megkapja a boldogságot:-)!!!
293. tamaryn
2010. ápr. 26. 18:44

Ezektől az apró együttes kiruccanásoktól család a család.Vissza nem térő alkalmak.

Gratulálok a családodhoz:)

292. bettike2007 (válaszként erre: 291. - Tamaryn)
2010. ápr. 26. 18:40
Amikor csak tehetjük megyünk ki,most apát is ki lehetett rángatni a lakásból,és mentünk a központba!
291. tamaryn (válaszként erre: 290. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 18:32
Használd is ki a helyzetet!Egyrészt gyönyörű az idő,másfelől hamar megnő a gyerek..
2010. ápr. 26. 18:26
Megvolt a du-i séta kicsit elmaradtam:-)
289. bettike2007 (válaszként erre: 275. - Tamianyu)
2010. ápr. 26. 18:24

Köszi!

Rendes vagy,igen az az ő véleménye(férjem) nekem van más véleményen.Ő ilyen így ír,beszél ha valami elhivatottsága van egy témával kapcsolatban én ezt már megszoktam,és mondtam is neki hogy az ő írományait írja alá a félre

értés elkerülése érdekében!

288. bettike2007 (válaszként erre: 273. - Prebotka)
2010. ápr. 26. 18:21
Nem akart regizni,mert nem érdekli az oldal csak ez a téma.De az én nevem alatt már nem fog írni.
287. tamaryn
2010. ápr. 26. 18:09

Sziasztok!Látom zajlott itt tovább a beszélgetés tegnap.elég zajosan..

Örülök hogy csendesebb a széljárás.

Ahogy igy beleolvastam,igazi "anyás-gondolatok" szinte mindenkitől.Telitalálat!:):)


Kellemes délutánt!

286. hte23 (válaszként erre: 285. - Tamianyu)
2010. ápr. 26. 16:39

Nem, Ő nem tudja.


Én tudtam meg véletlenül.

285. Tamianyu (válaszként erre: 281. - Hte23)
2010. ápr. 26. 16:17

Ő is tudja hogy nálatok van a babája?

Mármint kölcsönösen tudtok egymásról,vagy csak Te tudtad meg véletlenül,hogy Ő az a nő aki szülte a babátokat?

Hát nagyon szörnyű lehet neki ha kényszerből mondott le a gyerekéről.

De gondolom nektek sem egyszerű.

Engem nem hagyna a tudat sem nyugodni,hogy valaki azt agyereket siratja akit én nevelek,akiről tulajdon képen nem jószántából mondott le.Azt hiszem félnék is...

Talán tényleg jobb nem tudni,nem ismerni egymást,nem tudom....

284. hte23 (válaszként erre: 283. - 9c6a3d164e)
2010. ápr. 26. 16:16
Leirtad a lényeget. Egyetértek
2010. ápr. 26. 15:31
"Egy embernek akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet!"
282. hte23
2010. ápr. 26. 15:30

Ezt csak a 279. re reagáltam.


Arra, hogy nehéz, és még nehezebb lesz.


Csak mi védve vagyunk. A nyiltak meg nem.

281. hte23
2010. ápr. 26. 15:29

Az én kislányom életadójáról vannak néha információim. Véletlenül derült ki az, hogy ki Ő.


Nem szabadna tudnom, mert titkos.


Tudom, hogy szenved.

2010. ápr. 26. 15:13

a cikket végigolvastam, csak a hozzászólásokat félig. Szerintem még az eleje "könnyű", hogy megszüli,és odaadja a házaspárnak. Csak utána mégiscsak kíváncsi az ember a gyerekére, főleg,hogy tudja kinek adta...hisz szereti a gyerekét,ezért is gondoskodik róla,hogy jobb helyre kerüljön, ha már ők nem tudják felnevelni..szóval szerintem utána még nehezebb lesz, remélem nem lesz kalamajka :)

De tökszupi volt a cikk :) És nagyon drukkolok :)

2010. ápr. 26. 14:24
Nem tudom mi bajod, en azt vele megbeszeltem....
278. Tamianyu (válaszként erre: 277. - Prebotka)
2010. ápr. 26. 14:05
Akkor azt is olvashattad,hogy hány hsz-ban magyarázkodott már miatta.Talán nem lenne muszáj mindre reagálnod...
277. prebotka (válaszként erre: 275. - Tamianyu)
2010. ápr. 26. 14:02

Kedves Vedelmezo! Pont azt tettem vegigolvastam es reagaltam, de mivel csak konyvtarban tudok netezni, a hetvege kiesett. Emberi hangevetelben megbeszeltuk, es ennyi!

Szerinted, ha jon egy uj ember, aki vegig olvassa, es van mondanivaloja, az csak az utolsora reagalhat?

276. Tamianyu (válaszként erre: 274. - Mandula71)
2010. ápr. 26. 14:01

Persze,minden eset egyedi.nem lehet általánosítani.

Elolvasom mégegyszer a cikket,mert számomra nem egészen világos(biztos figyelmetlen voltam),hogy mi késztette erre a súlyos tettre a cikkírót,hiszen már nem gyereklány.

Én meg tudom érteni azokat akik gyerekre vágynak,hogy nekik mennyire fontos,hogy örökbe fogadhassanak,de szerintem ennél előbbre kellene helyezni a szülőanya-gyerek kapcsolatot ha van rá lehetőség.Amúgy is akad aki lemond önszántából a gyerekéről sajnos,neki biztosan nem akkora lelki teher,mint aki kényszer hatására teszi.És én ezeket a nőket lányokat nagyon tudom sajnálni,mert bele gondolni sem merek,hogyan éreznék ha el kellene szakadnom bármelyik gyerekemtől...Én is csak azt tudom erre mondani,inkább a halál...De tudom nem minden anya érez így,nekik,az ő gyerekeiknek remek lehetőség az örökbe adás.

275. Tamianyu (válaszként erre: 273. - Prebotka)
2010. ápr. 26. 13:56

Még hányszor vonjátok ezért kérdőre szegényt?

Olvasd végig a fórumot,utána reagálj.

Mert rég nem aktuális dolgokra írsz.

Egyébként meg lehet érteni a férje érzéseit,csak a stílusát nem,mert ezt kulturáltan is leírhatta volna.Különben meg tényleg oda írta az összes hsz-a alá,hogy NORBI,csak nem tűnt fel itt senkinek.

Miért járatta volna le Őt?

274. Mandula71 (válaszként erre: 267. - Tamianyu)
2010. ápr. 26. 13:54

Igazad van, probléma, ha valaki csak az anyagi okok miatt mond le a gyerekről. De úgy látom, hogy a cikkíró esetében nem ez volt a döntő érv.

Abban is tökéletesen igazad van, hoy ha az anyuka szeretné megtartani a babát, akkor ehhez minden segítséget meg kell neki adni. Az meg egy újabb társadalmi probléma, hogy a valóságban tényleg megkapja-e?

273. prebotka (válaszként erre: 272. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 13:50
En ezt megertem, csak akkor miert nem regisztralt?! Ezzel teged jaratott le.
272. bettike2007 (válaszként erre: 271. - Prebotka)
2010. ápr. 26. 13:37
Akkor jó.Őt személyesen érinti a dolog ezért kommentált a cikkhez az ő stílusában!
271. prebotka (válaszként erre: 270. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 13:36
olvastam, h a ferjed volt, csak kommentem volt ra...
2010. ápr. 26. 13:33
Bár még egy 17éves nem érett anyaságra főleg nem ilyen körülmények között,ilyenkor 2áldozat van a lány és az esetlegesen megfogant magzat!
269. bettike2007 (válaszként erre: 268. - Prebotka)
2010. ápr. 26. 13:31
Azt még a férjem írta ha olvastad volna a kommenteket!De nem lényeg,ha így történt akkor vetesse el a gyereket,bár igazából a gyermek,magzat nem hibás!Az is egy élet!Még ha az apa idézem egy állat aki kislányokat erőszakol!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook