Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyílt örökbefogadásnál mennyire működik a korrupció? fórum

Nyílt örökbefogadásnál mennyire működik a korrupció? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 23. 18:07

Lehet, hogy naív vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy a civil szervezeteknél a pénzről szóljon a dolog. Elkötelezett emberek szinte ingyen végzik a munkájukat (ha ezt munkának lehet nevezni, szerintem jobb szó a hivatás).

Mi nemrég kaptunk jogerős határozatot az örökbe fogadásra való alkalmasságunkról, rendszeresen járunk találkozókra. A személyes tapasztalatom, hogy a többség 3-4 év alatt jut újszülötthöz. Aki pedig egy éven belül jut babához, minden esetben olyan körülmény szokott fennállni, amit a legtöbb jelentkező nem vállal fel (származás, kisebb-nagyobb születési rendellenességek). Éppen ezért véleményem szerint aki hamar jut babához, inkább tisztelni kellene, mint megítélni, intrikálni.

3. trapiti (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. máj. 22. 21:14

A sorrendet nem lehet tartani, akármelyik civilre gondolsz is... egyszerűen nem életszerű, hogy a 143. sorbanálló kapja meg a 143. gyereket... a különbség annyi, hogy van aki ezt felvállalja, és van aki nem, de a lényeg mindenütt ugyanez.


A kérdés másik részére szerintem nem fogsz választ kapni, mert ha valaki így jutott előbbre, biztosan nem fog itt beszámolni róla. Aki viszont úgy érzi, hogy más "megelőzte" akkor az rögtön biztos is benne, hogy pénz volt a dologban...


Minket már többen megvádoltak ezzel, itt a hoxán is nyílt fórumban. Teljesen mindegy, hogy mi a valóság, aki irigykedik, az mindent tudni vél... még akkor is, ha olyan gyerekhez "jutottunk hozzá" az átlagnál rövidebb idő alatt, aki az akkori állapotában senkinek nem kellett... persze könnyebb utólag korrupcióval vádolni a másikat, mint egy nem "hibátlan" gyereket felvállalni...

2. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - 26a772f62b)
2012. máj. 22. 20:09
Azért érdekel ez a kérdés, mert Te is szeretnél örökbe fogadni?
2012. máj. 22. 20:08
Mit gondoltok erről a kérdésről? Szerintetek az alapítványok mennyire korruptak? Mennyire tartják a sorbanállásnál a sorrendet? Mennyit ér a pénz? Szerintetek van olyan, aki "lefizeti" őket, hogy előbb kapjon babát? Vagy egyéb eszközökhöz folyamodnak? Gondolok itt arra, hogy behízelgik magukat az alapítványhoz és így előbb "jutnak" babához? Mennyire hisztek a tisztességes sorbanállásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook