Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan működik az örökbefogadás? Mennyire nehéz pici babát örökbefogadni? fórum

Hogyan működik az örökbefogadás? Mennyire nehéz pici babát örökbefogadni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
17. b52d3380ac (válaszként erre: 16. - Secret83)
2010. jan. 7. 19:35
csak tudod ezek a gyerekek nem kacsalábon forgó palotából jönnek! hidd el hasznos a tanfolyam,akárki végezte már senki nem mondta hogy semmirevaló volt! persze hogy pszichológiai tesztet is csinálnak, egyértelmű! Elég annak a gyereknek a baja, természetes hogy megnézik kinek adják oda!
16. Secret83 (válaszként erre: 11. - B52d3380ac)
2010. jan. 7. 19:33

Nem szólok le senkit! Számomra megalázó ez az egész! Ha természetes úton születik babám, akkor sem kell tanfolyamot végeznem, vizsgáznom, pszichológia tesztet írnom! Én nem lennék képes végig csinálni!

Nem akartam megbántani senkit, én az eljárással nem vagyok kibékülve! Ennyi!

15. bige
2010. jan. 7. 19:33
ha valakit egy rövid tanfolyam, felkészítés tart vissza, hát...?lehet, hogy tényleg jobb, ha nem vállalja.
14. b52d3380ac (válaszként erre: 12. - C2528a416b)
2010. jan. 7. 19:32
egyrugóra jár drágám:)
13. fdóri
2010. jan. 7. 19:30
Örökbefogadás-örökbeadás. Trapiti-től mindenre választ kapsz.
12. c2528a416b (válaszként erre: 5. - Secret83)
2010. jan. 7. 19:30
Ne haragudj meg de szerintem semmi megalázó nem volt benne legalábbis nekünk. Igen kell tanfolyamot végezni de nekünk hasznos volt és jó barátokat találtunk ott. Igen kell pszichologia, tesztet irni illetve van egy elbeszélgetés de ennyi. Majd igen kijönnek megnézni hol és milyen körülmények közöt laksz de semmi komoly. Nem tudom miért írtad amit írtál, nekünk semmi ilyen benyomásunk nem volt.
11. b52d3380ac (válaszként erre: 5. - Secret83)
2010. jan. 7. 19:30
ha nem tudod hogy hogyan működik akkor miért szólod le????
10. bige (válaszként erre: 6. - PAnncsika)
2010. jan. 7. 19:30

egy kolléganőmnek egymás után 3 vetélése volt.

...4 gyönyörű gyereke van. 2 fiú, 2 lány:)



egy másik kolléganőmék sok lombik közben beadták a papírt az örökbefogadáshoz. kb. 1 év után teljesen váratlanul kaptak egy újszülöttet, akit a kórházból már ők hoztak ki. ..és a sors: nagyon hasonlít a baba rájuk:)

szerintem egyáltalán nem megalázó. lehet, hogy fiatalon én is szívesen vettem volna, ha elvégeztetnek egy tanfolyamot, és megtanulok 1-2 dolgot előre, és nem merevedek le, mikor kicsomagolom a picit, és nyakig kakis:)bár akkor még nem volt baba-mama szoba. szóval én itthon láttam először kibontva.

én kifejezetten jónak tartom, mert sajnos vannak, akik csak a pénzért tennék. nézzék meg hová kerül.

9. fdóri (válaszként erre: 5. - Secret83)
2010. jan. 7. 19:28

Szia!


Úgy hallottam, hogy több esély van ha egyesületeknél is jelentkezel nem csak a TEGYESZ-ben. Pl gójahír egyesület... De van egy ilyen fórum mindjárt megkeresem.

2010. jan. 7. 19:27
[link] ezen a fórumon sok mindent megtudhatsz:) De egyébként titkos és nyílt örökbefogadásnál is kb 2-3 év, vannak kivételek, ha pl elfogadtok roma babát vagy esetleg betegséggel, félroma babát ez akkor esetleg hamarabb lehet, de ha teljesen egészséges csecsemőt szeretnétek 2-3-4 év is lehet sajna:( De a fent említett forumon mindent megtalálsz illetve tudunk segíteni. De sajnos nehéz lelkileg a várakozás:( Van naplom is abba is beleolvashatsz:) Ha van kérdésed szivesen válaszolok:)
2010. jan. 7. 19:26
Ha beírod a google-ba, hogy örökbefogadás menete, kidob egy csomó mindent! Pszichológiai vizsgálat is van! :((
2010. jan. 7. 19:23

Az lenne a legkisebb gondom, hogy milyen színű legyen a szeme.

Már a harmadik terhességemet veszítettem el, így talán el kellene gondolkodni ezen a lehetőségen is. Bár a dokim azt mondja, hogy ne adjam fel és összehozunk egy babát.

2010. jan. 7. 19:23

Szia!

Én úgy tudom, hogy valami tanfolyamot is el kell végezni és vizsgát kell tenni! Megalázó az egész! Én pont ezért nem akarok örökbe fogadni! Van elég bajom így is! Nemhogy örülnének, hogy vannak,akik szívesen felnevelnének egy magára hagyott gyermeket, még meg is hurcolják az embert!

Azért sok sikert Neked!

2010. jan. 7. 19:21
A három év tényleg nem is tűnik olyan soknak, én is hosszabb időről hallottam.
2010. jan. 7. 19:21

Szia! Mi 2000-ben fogadtuk örökbe a fiúnkat, 3 hónaposan. Szerencsénk volt, csak egy évet kellett várni. 1999. májusában adtuk be a papírokat, 2000 májusában meg volt a gyerkőc. Nálunk is rendszeresen jöttek környezettanulmányra, de nem volt vészes. Nagyon kedvesek, barátságosak voltak.

Annak idején még semmiféle tanfolyamot nem kellett elvégezni, úgy tudom, most kell.

Tényleg zsákbamacska, lehet, hogy nem mennék bele még egyszer, de nekünk szerencsénk volt.

Aztán ahogy el kezdett a pici oviba járni, váratlanul terhes lettem. Úgy hogy most van egy fogadott és egy saját fiúnk :)

2010. jan. 7. 19:09

Marha nehéz!

Barátnőmék 3 évet vártak a babára. Sorrend van. 3 év után első helyre kerültek, és pár hónap múlva kaptak babát.

Nekik nem volt kikötésük, ezért ment picit hamarabb. Ha van igényed, pl.: barna szeme legyen, szőke haja, és lány legyen, akkor macerásabb.


Végülis örökbefogadtak, de azt mondta igen nagy zsákbamacska mivel nem tudni anyuka-apuka milyen öröklött betegségben szenved.

Amúgy állandóan mentek ki hozzájuk környezet tanulmányra, hogy milyen körülmények között élnek.

2010. jan. 7. 19:06
Hogyan működik az örökbefogadás? Mennyire nehéz pici babát örökbefogadni?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook