Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 7. 10:47
Sziasztok! Az alkoholizmus legyőzhető!!! Csak akarat kell hozzá. Hétfő óta nem iszom:-)).Nem kellenek csodagyógyszerek.Remélem hosszú távon is bírni fogom ,mindent megteszek érte! .Üdv mindenkinek ,.s hasonló elhatározást mindenkinek .hidrogén..
2011. okt. 4. 08:41
Annyira rossz, hogy tehetetlennek érzem magam, pedig segíteni szeretnék:(
2011. okt. 3. 20:52
sehogy
2011. okt. 3. 20:50
Szöszi, mit szeretnél hallani?
2011. okt. 3. 11:59

Sziasztok!


A múlthéten voltunk egy másik házaspárral 4 nap Gyulán. Jó lett volna, de a párom tett róla, hogy ne legyen. Rendesen leitta magát ahogy szokta. Már tántorgott, annyira. Nagyon berágtam emiatt, másnap nem is szóltam hozzá, levegőnek néztem. Nem tudtam másképp reagálni rá.

Miért csinálja ezt?

2011. szept. 27. 20:47

Azért ilyen remek főnök, mert ő is tudja min megy keresztül a másik.

Ma nagy dolog történt számunkra.

A férjem kérésére, nem tart magánál pénzt, amikor van nála nem tudja megállni hogy ne vegyen piát.

Ma viszont sikerült úgy vásárolnia, hogy nem vett semmit, azt mondta nehéz volt, DE sikerült :D

Persze ehhez kellett a főnöke "nyomása".

Rögös az út de jó irányba haladunk :)

2011. szept. 26. 22:39

Micsoda remek főnök! Ilyenből kicsit több kéne!


Én is azt hittem, szeretetből maradok mellette.

De rájöttem, hogy ez nem egészen így van.


A hülyeségeket elviselni nálam nem a szeretet, hanem a beteges önfeláldozás (attól jobb embernek hittem magam) jele volt.


Ma már tudom, az az igazi melléállás, hogy nem fedezem a hibáit, nem titkolom mások előtt (jó, nem is reklámozom) a hülyeségeket...


Nem volt merszem magamat előtérbe helyeznem.

De amíg nem tettem meg, a helyzet csak romlott. Egyszer csak olyan rossz let, hogy majdnem belehaltam. Egy stressz okozta majdnem karambol, és a kimerülés HÁLA-HÁLA, hogy rákényszerített, hogy elkezdjek magammal foglalkozni.


A párom most már 3 és fél éve nem iszik...

Egy ideje pedig elkezdett dolgozni a beteg mentalitásán is, elment csoportterápiára.

Két hét telt el, de már érzem, hogy egyre jobb.


Én előbb mentem el segítséget keresni.. Milyen jól tettem!!!!!!!!


Puszi Nektek, üdv Szilvi, neked is, örülök, hogy olvashattam Tőled!

2011. szept. 26. 21:09

Te annyit tehetsz, hogy talapadra állsz, és nem koncentrálsz az italra. Nekem minden gondolatomat kitöltötte, hogy miből, mit és mennyit iszik??

Aztán egyszercsak eljött számomra is vég. Azt mondtam, hogy én kiszállok a körhintából. Nem keresek nem kutatok, nem agyalok hogy mit csinálhat. Meglepődött a férjem, amikor tényleg látta, hogy nem keresek, nem foglalkozom az ivásával. Elég volt, túl sok időt pazaroltunk erre. Mellette állok, de nem segédkezem az ivásban. Van egyéb dolgom is, a gyerekek és a magam élete.

Házastársak vagyunk, de nekünk is van életünk. Ha másra koncentrálunk, akkor idővel változik.

A múlthéten megint ivott, mert nem bírta abbahagyni a hétvégi ünneplést...

A főnöke behivatta, azt mondta, hogy nem szondáztatja meg, de kér májfunkciós labort, és innentől kezdve havonta kéri az eredményt, ha romlik, akkor kirúgja. Meglepte őt is engem is. Én leginkább magamon lepődtem meg, hogy nem kezdtem a szokásos cirkuszba, hanem higgadt maradtam, a páromat pedig egyenesen megdöbbentette a főnöke és az én hozzá állásom.

Úgy érzem, hogy pozitív irányba fordul ez a dolog, hogy nem nézzük hülye gyereknek.

A te párod is akkor fog lépni, ha valami majd fejbe vágja és visszahőköl.

2011. szept. 26. 20:58

Én átérzem, néhány hónappal ezelőtt, énis ilyeneket éreztem, kérdeztem.

Gyógyulófélben van de még nem jutottunk túl rajta. Vannak botlásai, még az ünnepeket, alkalmakat nem tudja kezelni, viszont a hétköznapokban nem iszik, csak erre nehezen rázódik vissza, és ugye minden szenvedés kezdődik előlről.

164. szöszi71 (válaszként erre: 163. - 04e95f637a)
2011. szept. 26. 12:50

Sztem csak még azért bírom, mert szeretem. Egyéb dolgokban minden rendben vele, csak épp ez a vacak ital.....

Nem tudom mikor fogok kibukni és akkor viszont vége:(

163. 04e95f637a (válaszként erre: 162. - Szöszi71)
2011. szept. 26. 11:00
szöszi,hogy bírod? :((
2011. szept. 26. 10:45
A hétvégén már én is gondolkodtam, hogy hogyan lehetne változni, hogy jobb legyen. Szombaton ismét alakított a párom az itallal. Nem is tudom elképzelni hogy lehet ennyi italt így bírni, ráadásul kutyulja is (sör, házipálink, bor, vegyesen). Én már kifeküdtem volna, még kevesebbtől is. Már előre félek az elkövetkező 4 naptól is. Holnap indulunk Gyulára egy másik házaspárral leszünk a szálláson. A párom régi ismerősei. Félek, hogy sok lesz az italozás. Bár, kitaláltam, hogy inkább menjünk minden nap motorral és akkor tudja, hogy nem ihat sokat. Ilyenkor megvan az önkontroll.
2011. szept. 24. 09:28

Elmentem önsegítő csoportba :-)

(ELőtte már korábban egyéni terápián is voltam)

Sokféle forrást felhasználok, de az önsegítő volt az a hely, ahol alkoholizmussal kapcsolatban a leghatékonyabb támaszt kaptam.

2011. szept. 21. 11:05
Te hogyan változtál?
2011. szept. 21. 11:04

Szerintem sokkal fontosabb kérdés, hogy neked miért a másik ember a legfontosabb, és miért nem saját magad?

(ez volt az a kérdés, amit nekem feltett a pszicho bácsi, amikor megkérdeztem tőle, miért iszik a párom...

Aztán meg, úgyis hiába teszi le, ha a mentalitása nem változik.

Az alkoholfogyasztás egy bizonyos mentalitás tünete...

És az alkoholbeteg mellett mindig ott vannak azok az emberek (mint például én is), akiket gyötör a másik alkoholfogyasztása, de nem jut eszükbe, hogy ők is a játék szereplői, és ha változnak, akkor az alkoholbeteg is változik idővel...

2011. szept. 21. 07:54

Szia!


Azt mondd meg, hogy miért sikerült már neki kétszer letennie az italt? Ez nekem annyira fura, rejtélyes dolog. Most miért nem?

2011. szept. 20. 22:09

mi, hozzátartozók, nem tudjuk kitalálni a gondolatát az alkoholbetegnek... Nem tudja akarattal letenni, mert már MEGTETTE volna. Az alkoholbeteg nem szórakozásból és mások bosszantásából alkoholbeteg...


:-D

156. jozsi.38 (válaszként erre: 154. - Cel)
2011. szept. 20. 15:39
igen, de akkor már arra is képtelen hogy magáról gondoskodjon
2011. szept. 20. 14:59

Szerencsére a párom itt még nem tart. Tudja, hogy mikor kell abbahagynia, hogy másnap tudjon menni dolgozni (buszsofőr), hisz minden reggel és napközben szondáztatják Őket. Sztem ezzel az akarattal le is tudná tenni, ha akarná.

sőt, ha tudja, hogy másnap megyünk kirándulni motorral akkor is szintén ez van, tudja, hol a határ.

Mi a véleményetek?

154. cel (válaszként erre: 152. - Jozsi.38)
2011. szept. 20. 14:01
van az a szint, amikor már nem elég a partner ön magán való változtatása, mert a beteg már olyan szinten van, hogy a külvilágból szinte semmit nem érzékel.
2011. szept. 20. 13:53
ok
2011. szept. 20. 11:53
mert ha magadon változtatsz megváltozik a hozzá való viszonyod és ő is józanodni kezd előbb-utóbb. a többit inkább priviben írom mert reklámnak számít valamilyen módon :)
2011. szept. 20. 10:46

Köszi!:)

Magamon hogyan? Ez nekem annyire furcsa. Magamon ha segítek és márpedig ahogy az írásokat olvasom lehet, akkor rajta miért nem lehet?

2011. szept. 20. 09:36
csak magadon segíthetsz rajta nem
2011. szept. 20. 09:20

Ja és még valami:

Jövőhéten megyünk 4 napra egy másik házaspárral, akik a párom régi ismerősei, vele egykorúak (50-en felüliek). Félek már előre az italozástól, mert Ők ketten ha összejönnek tudnak inni. Már így megyek neki az útnak:(

2011. szept. 20. 09:19

Igen, sajnos ismerem, hogy majd nemsoká, hamarosan, stb.

Én hogyan tudok lépni, segíteni?

2011. szept. 19. 23:29

Az alkoholbeteg egyik fontos mondata: majd holnap.


De ha nem kezdődik el változás a környezetében, akkor nem történik semmi.


A hozzátartozó is léphet. Van remény. De nem a tétlen várakozás alatt :-D Saját tapasztalat.


Üdv:C

2011. szept. 19. 13:16

Sziasztok!


A párom szombat délután megint bealakított. Vendégeket vártunk, a fiamékat és az Ő fiát. Persze mikor odaértek a páromban már volt, nem is kevés. Akkor még ráiszogatott, szépen keverve, ahogy szokta (pálinka, sör, bor). Észrevettem, hogy felnyitott egy bort, vagy kettőt és rájárt sutyiba a konyhába. Ebéd után már a WC-n bealudt, még horkolt is. Sajna már ez nem az első eset volt. Mikor sikerült felébresztenem bement a hálóba és tovább aludt. Sztem ezt nem illett volna most sem a gyerekek előtt. Ígérte, hogy higgyem el hamarosan eljön az amikor leteszi az italt. Kérdem én: Mikor???? Ezt még nem tudja, csak annyit, hogy hamarosan. Szeretném megérni azt a napot.

2011. szept. 18. 00:28
Hát, egyedül nem is ment :-D
2011. szept. 12. 09:25

Sziasztok!


cila.78: Nagyon rossz lehet a társfüggőség is. Nem is tudom, hogy tudsz róla leszokni.

A párom a hétvégén is ivott, de nem annyit mint máskor.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook