Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
2012. febr. 14. 07:31

Sziasztok!


Sajnálom, hogy ennyi baj van az alkohollal. Sajnos nálunk se jobb a helyzet, sőt úgy veszem észre, hogy a páromat abszolút nem érdekli, hogy leszokjon. Úgy van vele lesz, ahogy lesz. Attól viszont megijjedt mikor ma reggel azt mondtam neki, hogy sokmindent tönkretud tenni a sok alkohol. Nekem az idegeim pengeélen táncolnak már az italozása miatt. A héten kötelező 4 napos tanfolyamra kell menjen, de attól félek, így is inni fog és úgy megy még oda is. Nem úgy tűnik, hogy nagyon komolyan venné, az ital többet ér számára és fontosabb. Szombaton pedig vizsgázni kell, de sztem bódult állapotban nem lehet.

Jövőhéten elmegyek az itteni csoportba, mert már úgy érzem én megyek rá a párom italozására és tehetetlennek érzem magam, nem tudok rajta segíteni, ha Ő nem partner ebben:(((

2012. febr. 14. 06:08
A múlthónapban szerettem volna elmenni egy alanonos gyűlésre Mosonmagyaróvárra. Hívtam a telefonszámot többször is, de senki nem vette fel, így viszont nem mentem el, hogy vagy lesz ott valaki, vagy nem... Tudna ebben valaki segíteni?
261. 518baa96c3 (válaszként erre: 260. - Banya51)
2012. febr. 12. 09:30

dehogynem beszélünk :-DDD


Legalábbis igyekszem, mert már megtanították, hogy ez egy rendszerbetegség :-)


Elismerésem a párodnak és neked is.

260. banya51
2012. febr. 12. 09:27
Beszélünk azokról akik alkoholisták, de nem beszélünk a családtagjaikról. ÕSZINTÉN HÁLÁS VAGYOK a páromnak,hogy idõnként felébresztett, bár mi mindketten ittunk, hol Õ HOL ÉN TÖBBET.Amikor Õ nekem volt pokol amikor én akkor neki. Mérleghinta, de valahogy együtt kimásztunk.
259. 518baa96c3 (válaszként erre: 257. - Evabusines)
2012. febr. 12. 09:16

Rossz lehet nagyon ez a bizonytalanság-érzés, és nagy dolog 15 évet lehúzni az alkoholizmus hullámvasútjában...

Ahhoz, hogy őt jobban megértsd, és jobban meg tudj nyugodni, érdemes lehet bemenni néhány nyitott A.A. gyűlésre, és meglátogatni egy Al-Anon gyűlést.

Én az Al-Anonnak köszönhetem, hogy a párom már nem sokára negyedik éve józanodik.

258. banya51 (válaszként erre: 257. - Evabusines)
2012. febr. 12. 08:38
Mi lenne ha elmennél vele?
2012. febr. 12. 07:24
Sziasztok! Szomorúan olvasom, mennyi probléma van az alkohollal.Szomorú, és dühös vagyok egyben, mert a tv reklámok érdekes módon nem szűntek meg, pedig nagyobb károkat okoz mint a cigaretta, és azt betiltották. Az én párom is bajban van, már 15 éve hol külön hol együtt vagyunk. Az a baj, hogy hihetetlen harmónia és szeretet van köztünk egyébként.Erről nehéz lemondani, így most nem szakítok vele, hanem harcolok. Egyet nem tudok...ha megígéri hogy felhívja a szigetvári kórházat, honnan tudom meg hogy igaz e? Ha megígéri hogy elmegy az AA gyűlésre, honnan tudom hogy ott volt e? Az alkoholisták hihetetlen hazugságvárakat építenek a semmiből, sajnos tapasztaltam.Segíteni akarok neki, de ha nem gondolja komolyan, akkor tényleg végét vetek, mert már nem bírom nézni, ahogy átformálódik a személyisége, ahogy romlik szinte napról napra.MIndenkinek sok sikert!
2012. febr. 10. 23:55

Sajnos nagyon ritka (pl banya esete), hogy szociálisan (magyarul keveset) tud inni egy alkoholista.


Hozzátartozó nem követhet el nagyobb hibát, minthogy az mondja: igyál velem egy keveset...


Bármilyen hosszú idő telik el a nem ivás után, az ő szervezetük a tolerancia-szintig (magyarul az adagjukig) nem áll meg... Ha felismerik, hogy nem tudnak keveset inni, csak nem inni, az jó... De ez a felismerés nekik nagyon fájdalmas: hiszen még mi hozzátartozók sem akarjuk tudomásul venni, hogy nekik az absztinenciával kezdődik a gyógyulás...


Értelmetlen magunkhoz hasonlítani őket... Máshogy működik a szervezetünk: míg nekünk nem kerül erőfeszítésbe a nem ivás, nekik IGEN.


Ja: nekünk ugyanolyan függésünk az ő megjobbításuk szándéka: nem tudjuk abbahagyni olyan egyszerűen, nem merjük rájuk bízni az életüket... Ez is egy függés: társfüggésnek hívják...


Az alkohol nyugtatószer: a bogyók is azok, csak azok társadalmilag elfogadottabbak, de a mechanizmus ugyanaz...


Sajna!!!


De azért nem kell elkeseredni, mert lehet jól élni, és lehet meggyógyulni :-DDD

255. szöszi71 (válaszként erre: 254. - Banya51)
2012. febr. 9. 12:56

Ez annyira jó, hogy így megtudod állni és lefoglalod magad, hogy ne is jusson eszedbe!:)

Tényleng csak gratulálni tudok Neked ezért!:)

A párom mielőtt megismerkedtünk már 3 hónapig nem ivott. Akkor szokott vissza mikor együtt először ittunk meg egy müveg bort egy étteremben. Sajnos nem mondott az italról semmit előre:( Ha tudtam volna, hogy előtte sokat ivott akkor és már 3 hónapja semmit akkor tuti, nem iszom én se egy kortyot sem. Sajnos nem tudtam:( Már 5. éve ígéri hogy egyszer leteszi.

254. banya51
2012. febr. 9. 12:41

Nem tudom nála mi segíthet, elsõsorban az ha Õ akar lejebb adni az italozásból. Nekem bevállt, lefoglaltam magam valamivel. ÉLETembe annyit nem kötöttem és hímeztem mint akkor. Valamit mindíg csináltam.Budapesten éltünk,saját házunk volt már le cseréltemikor elkezdtem elõször egyedül komolyan inni. Se gyerek se különösebb tennivaló, a párom melóba reggeltõl estig.Indult a pokol. A gyerek melett már eszembe sem jutott, fõleg amikor kicsi volt még.

11 évvel ezelõtt meguntuk PESTET és vidékre költöztünk. Megpróbáltuk a saját magunk eltartását,kisebb nagyobb sikerrel múködik.

Most végképp nem érek rá fõleg tavasztól õszig, de nem is hiányzik.

253. szöszi71 (válaszként erre: 252. - Banya51)
2012. febr. 9. 11:27

Rendben megpróbálom!:)


Nála az ivászat úgy működik, hogy iszik otthon is (én is szoktam egy kis bort, de csak amennyi jólesik, mértékkel). Lemegy az italdiszkontba, ami ott van mellettünk, ilyenkor még iszik pici üveges konyakot, majd egy sört (talán egyet), otthon folytatja még bor, sör. Ha elmegyünk egy évben 3x társaságba akkor ott is iszik, ha anyukámék megyünk akkor ott is. Ha tavasztól őszig motorozunk akkor ha leteszi a motort bepótolja azt amit egész nap nem ihatott meg. Szóval mindegy mit csinál. Ha meg egyedül van otthon, mert néha szabadnapot is kap:( akkor egyedül eliszogat. Mire hazaérek a munkából már kiütötte magát és alszik. Legtöbb esetben észre sem veszi, hogy hazaértem:(

252. banya51
2012. febr. 9. 11:17

a BOGYÓKAT TETT LE AMILYEN GYORSAN TUDOD.

tALÁLJ KI PROBRAMOT ELFOGLALTSÁGOT A HÉTVÉGÉRE.

mIT CSINÁL OLYANKOR, TÁRSASÁGBAN ISZIK VAGY OTTHON?

251. szöszi71 (válaszként erre: 250. - Banya51)
2012. febr. 9. 10:20

Szia!


Gratulálok a nagy akaratodhoz!:)


Tudom, hogy nem egyszerű! Én csak annyit mondok a páromnak, hogy ne tegye le teljesen, csak csökkentse. Ez nem megy, vagyis 2 hétig hétközben nem ivott, de az elmúlt szombaton bepótolta a 2 hetet:( Ez engem nagyon megviselt, azóta idegesebb, feszültebb vagyok, tehetetlennek érzem magam:( Ahogy jön a hétvége egyre idegesebb vagyok. Bogyóval alszom, de az sem használ.

250. banya51
2012. febr. 9. 10:03

Masszív alkoholsita voltam,de már kordában tudom tartani. Voltam annak idején elvonón, saját akaratomból vonultam be, úgy kezdték, tele akartak nyomni gyógyszerekkel kedélyállapotjavítókkal. KÖSZ NEM? INKÁBB ISZOM!

Iszonyatos hetek hónapok voltak, de egyedül kell a meccset lejátszani. Minden nap úgy kezdõdött, mi van ha veszek egy sört az nem árt. De az egy sör nem volt elég mentem másikért. Rájöttem egyet sem szabad. Eleinte egy két hétig tartott utánna egyszerre ittam meg amit kihagytam.

Az nem múködik, hogy egy kortyot sem, legalább is nálam. Ráadásul a párom is partnerem volt a poharazásban.

Elmúlt 26 évünkben legtöbbet akkor veszekedtünk amikor ittunk.

Aztán egyszercsak rámtört az anyaság utáni vágy és ez sokat segített. 36 évesen jutottam oda, már merem vállalni, megszületett a fiam attól kezdve csak ritkán iszogattunk, esténként egy kis bor.

Ez tart most is, bár volt 2 évem hogy ujra visszaestem, ami azt jelentette ismét naponta ittam, de akkor olyan dolgok történtek az életemben, hogy a padló alatt feküdtem. Ebbõl is sajáterõbõl másztam ki.

De azt hiszem az alkohol végig fog kísérni az életemben, szerencsére az elmúlt 5 évben csak vendégségben és a téli hidegben iszogatunk, akkor is max 1 üveg vörösbort ketten.

249. szöszi71 (válaszként erre: 248. - 518baa96c3)
2012. febr. 9. 09:53
Igen, értékelem is a próbálkozását, de hogy ismét csinálja amit nem kéne...:(
2012. febr. 9. 09:52

Két hétig bírni segítség nélkül, csak úgy, izomból, az nagy teljesítmény! (Nem nekünk, nem ivóknak, hanem az alkoholbetegnek :-) ) Nagy dolog, hogy próbálkozik ám :-)


De az agylobot is megértem... :-) Amikor a párom 3 hét absztinencia után újra kezdte, teljesen összeomlottam... (Akkor még nem tudtam hova tenni a dolgokat...)

2012. febr. 7. 09:12

Tudjátok mikor kaptam agylobot tegnap?!

Mikor párom hazajött este 7 után és felbontott egy üveg bort. 2 hétig bírta csak, hogy hétközben nem ivott:(((

2012. febr. 7. 08:43

Igen, köszi!:)

Anno már mondta, de elfelejtettem:)

2012. febr. 7. 08:17
akkor cila tudja :)
244. szöszi71 (válaszként erre: 243. - Jozsi.38)
2012. febr. 7. 08:13
Debrecenben lakom.
2012. febr. 7. 08:10
mivel nem tudom hol laksz így nem tudom a választ :) keress rá az al-anon.hu-ra ott biztosan van gyűléslista is, vagyis időpontok város utca házszámmal. kérd meg a párod kísérjen el, ha nem bízik meg benned.
2012. febr. 7. 07:36

Sziasztok!


Köszönöm, hogy segíteni akartok, mellettem álltok!:) Aranyos tőletek!

Szívesen elmennék az Al-Anon csoportba, csak otthon nem tudnék mit mondani, hogy hova megyek. Így is féltékenykedik mindig.

Az összejövetelek milyen napokon vannak és hány órától?

241. 518baa96c3 (válaszként erre: 237. - Szöszi71)
2012. febr. 6. 16:24

SZerintem ez lenne a fontos, hogy meg kell érteni, hogy aki alkoholérzékeny szervezettel bír, az nem tud keveset inni. Vagy semennyit, vagy részegségig.


Energiapazarlás olyanokat gondolni, hogy "bárcsak tudna mértékkel inni". Ez az, amivel ők is évekig, évtizedekig kísérleteznek, hogy HÁTHA egyszer sikerül keveset.


Nekem jó az Al-Anon, mert kipróbáltam, benne vagyok. Ha nem lenne Al-Anon, én volnék a sírban.

2012. febr. 6. 15:53
tehetetlen vagy beismerted ez jó. nem akarod megpróbálni megismerni az al-anont? a segítségével megnyered ezt a csatát
239. szöszi71 (válaszként erre: 238. - Jozsi.38)
2012. febr. 6. 15:28
Sajnos nem akarja, én itt tehetetlen vagyok:( Kár érte, hogy tönkreteszi magát!
2012. febr. 6. 15:13
amíg nem látod be hogy nem tudsz helyette nem inni, akkor nem tudsz érte tenni semmit :) sajnálom, hogy előlről kezded ezt a kört, de nem tudod megváltoztatni, főleg ha ő nem akarja a változást
237. szöszi71 (válaszként erre: 236. - Pista55)
2012. febr. 6. 14:00

Minden fejben dől el sztem. Legalábbis én ezt vallom. Utánna pedig jön az akarat és kitartás.


A mértékkel ivással semmi gondom nem lenne nekem se. Munka után, (főleg amit a párom csinál: buszsofőr) hétvégén lehetne egy kicsit, de csak mértékkel, nem pedig kiütni magát és nem összekutyulni az italokat.


Én is hétvégén iszom egy kis vörösbort, de csak annyit ami jólesik. Mondtam a páromnak, hogy ha ő is csak ennyit inna akkor semmi gond nem lenne.

Sztem túl sok megy el az italra, holott lehetne azt a pénzt másra is költeni.

236. pista55 (válaszként erre: 235. - Szöszi71)
2012. febr. 6. 13:56
Én szoktam inni most is, de mértékkel.
235. szöszi71 (válaszként erre: 234. - Pista55)
2012. febr. 6. 13:53

Szerintem is az:(

Kár érte, hogy így tönkreteszi magát!:(


Bocsi a kérdésért, de Te is ittál?

234. pista55 (válaszként erre: 233. - Szöszi71)
2012. febr. 6. 13:52
Nagyon szomorú.
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook