Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzhető le az alkoholizmus? fórum

Hogyan győzhető le az alkoholizmus? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 11. 16:46

Ja, és csatlakozom Szilvihez:


amíg az én társfüggésem nem javul, addig a páromnak is kevés az esélye a piáról való leállásra. A leselkedő, befolyásoló, segítő viselkedésemmel pont az ellenkezőjét érem el, mint amit szeretnék.

142. 518baa96c3 (válaszként erre: 138. - N.Eszter)
2011. szept. 11. 16:43

Első válasz:

mert talán gépszíjas típus, és a gépszíjas vagy korlátlanul iszik, vagy semennyit sem. Ez egy típusa az alkoholfüggőségnek.


A hirtelen leállásról annyit, hogy biztos volt, aki rosszul járt vele, de én kb. 50 embert ismerek, akinek nem lett tőle baja. Valakinek kell az elvonó, valaki anélkül csinálta (pl a párom).


Fokozatosan pedig nem lehet letenni a piát, ha már valaki függő, ez egy közkeletű tévedés. Maguk a függők is ezt hiszik, ezért nem tudják letenni. Évekig próbálkoznak a "csak egy sör" technikával, és nem értik, miért nem sikerül.

Üdv:C

141. szoszilvi81 (válaszként erre: 139. - Szöszi71)
2011. szept. 8. 21:56

Sajnos ennek nagyon nagy a valószínűsége. :S

A férjem 2 literes borosüveggel ment dolgozni...

Ő sem önként mondott le a piáról. A munkahelyén lett rosszul és kórházba vitték. Bent volt néhány napig, aztán dokihoz küldték írtak gyógyszereket, azokat kellett szépen lassan csökkenteni. Aztán persze visszaesett, amikor másodszor került kórházba, akkor kétségbe esett, hogy ki fogják rúgni. Utána is voltak botlásai, sőt még most is van néha. Nagyon kemény időszakon mentünk át, most már nem szed csak vitaminokat és vérnyomáscsökkentőt.

140. szoszilvi81 (válaszként erre: 137. - Szöszi71)
2011. szept. 8. 21:51

Nem tudom jól megfogalmazni, ezért kimásoltam a wikipédiából.

A társfüggő személy másoktól teszi függővé önértékelését, véleményét, hangulatát vagy tetteit, élete nehézségei miatt másokat okol, ahelyett, hogy felvállalná a felelősséget. Nem érzékeli a határt önmaga és mások között, könnyen befolyásolható, ugyanakkor akaratos és manipulatív, kapcsolataiból hiányzik a kölcsönös szabadság és az önállóság. A társfüggőség következménye és lételeme az emberi játszmák útján történő manipuláció. A társfüggőséghez két ember kell, egy társfüggő kapcsolat kialakulásáért mindkét fél felelős.

139. szöszi71 (válaszként erre: 138. - N.Eszter)
2011. szept. 8. 08:54

Szia!


Nekem van egy olyan gyanúm, hogy nem csak egy sört iszik munka után, hanem van ott feles is és egy-egy napon egy üveg bor is. Tegnap előtt láttam egy üveggel az üvegszekrényben, de este már nem volt ott. Sztem elvitte mára magával, hogy ma megigya:( Menet közben tuti, hogy nem iszik, mert van úgy, hogy akkor is szondázzák szúrópróba szerűen őket.

Egyébként már 2 alkalommal évekkel ezelőtt sikerült neki letenni az italt egyik napról a másikra, de sajna visszaszokott:( Most viszont semmi jele annak, hogy lassan szokatná le róla magát:(

138. N.Eszter (válaszként erre: 137. - Szöszi71)
2011. szept. 8. 08:50

Szia, azt nem értem, ha csak hétvégén ihat korlátlanul, hétközben csak 1-1 sört, akkor hogyan reszkethet ital nélkül?Aki ital nélkül reszket, az már nagyfokú alkoholizmus, nem hétvégi ivás.

(A napi egy sört ne vegyük ivásnak, annyit nyáron én is megiszom, attól senki nem fog reszketni)

Gyanús, hogy akár munka közben is meghúzza a butykost, ha túl van a reggeli szondán.

Még egy fontos dolgot mondok:ha egy alkoholista hirtelen leáll az italról, akár bele is halhat.Pont ezért legjobb, ha elvonókúrára megy.Közeli és távolabbi ismerőseim, sőt a nagybátyám halt meg szívmegállásban, amikor elhatározta, leáll a piáról.

Ezt csak fokozatosan lehet megtenni, de elkell kezdeni, mert ez szenvedélybetegség, mint a drogozás.Sokkal többen halnak meg az alkoholtól, mint a drogoktól, csak ez legális, mert az államnak leveszi róla a rengeteg adót.

137. szöszi71 (válaszként erre: 136. - Szoszilvi81)
2011. szept. 8. 08:34

Szia!


Igen, tudom, hogy a párom elhatározása kell hozzá. Nagyon nehéz nem odafigyelni, hogy mennyit iszik. Hétvégeken szokta bepótolni a heti mennyiséget. Munka után mikor leteszi a buszt akkor is iszik, de sokat nem, hisz mindig korán kel és szondáztatják őket.


Mit jelent, hogy társfüggő? (Lehet buta kérdés, de nem tudom mit jelent.)


Gratulálok, hogy a párod leszokóban van!:) Ez már egy jó dolog, legalább felismerte, hogy baj van.

Biztos egy idő után leszokik majd a cigiről is:)

136. szoszilvi81 (válaszként erre: 134. - Szöszi71)
2011. szept. 7. 21:39

Énis utáltam, amikor nekem mondták, de sajnos csak akkor fog menni, ha ő elhatározta, ha Ő nem akar tovább inni.

Te annyit tehetsz, hogy megpróbálsz magadra figyelni. Saját tapasztalatból mondom. Amig minden gondolatod ott jár, hogy már megint iszik, mennyit ivott, hova rejthette stb. Borzalom.

Mi még nagyon gyengelábakon állunk, gyógyuló alkoholista a párom, én pedig társfüggő. Rémísztő volt ezzel tudatosulni, de sajnos igaz.

Jó úton haladunk, de iszonyú nehéz volt a kezdet.

Egy ideje nem iszik, nem tudom mikor ivott utoljára, nem is érdekel már. Most éppen cigizik, remélem erről is leszokik idővel, de most ezzel enyhíti a hiányérzetét.

2011. szept. 7. 20:34
Akarattal, elhatározással, betegségbelátással, segítséggel. De csak azt lehet meggyógyítani aki akarja.
2011. szept. 5. 12:24

Sajnos én is észrevettem, hogy egyre rosszabb a párom ivása. Ha nem issza meg azt a mennyiséget ami kell neki akkor reszket a keze. Ezt most a nyaralás alatt is megfigyeltem, nagyon észrevehető. Még mindig ígérget, hogy leszokik, de már nem hiszek benne:(

Én hogyan tudnék segíteni?

2011. aug. 30. 07:01

Az alkoholbetegség progresszív (azaz egyre súlyosbodik),

nem igazán érdemes várni... Egy alkoholbeteg magától nem gondolkodik el, csak ha találkozik az ivásának egy igazán súlyos következményével.


Minél hamarabbi segítségkeresés:


a hozzátartozónak!

132. szöszi71 (válaszként erre: 129. - Noarashi)
2011. jún. 8. 12:32
Én még mindig nagyon bízom abban, hogy elgondolkodik és rájönk, hogy mit veszíthet azzal ha nem szokik le.
2011. jún. 7. 18:17
egy alkoholistáért senki nem tehet semmit, csak maga az alkoholista. akár tetszik, akár nem ez van. meg kell róla győzni hogy segítségre van szüksége, de ezek nem a családtagjai. a családtagok csak magukért tehetik meg azt, hogy az adott helyzetből kihozzák a legjobbat
2011. jún. 7. 16:18

Sajnos mi is benne vagyunk nyakig. Áprilisban kórházba került, akkor orvosi segítséghez jutott, egy darabig élt vele, és most vissza-visszaesik, egyre sűrűbben. :(

El vagyok keseredve, de se megszokni se megszökni nem akarok. Egy pár hétre már sikerült letennie a poharat, be kell látnia, hogy nem csinálhatja sokáig, nekünk még kisgyerekeink vannak, tehát kötelessége bőven akad. Sikerülnie kell....

129. Noarashi (válaszként erre: 128. - Szöszi71)
2011. jún. 7. 15:30

Leszokni senki sem tud, aki alkoholista, csak abbahagyni. Örökké függő marad míg él. Ezért is van az hogy egy korty és újra visszaesik.

Sajnos a függő betegekkel az a legnagyobb baj, hogy szerintük nem betegek. Pláne az alkoholisták. Mert végülis végzi a dolgát, jaj istenem hétvégén berúg, nem nagy ügy. Csak ugye szépen lassan a hétvégékből lesznek a hétköznapok, egy idő után nem tud már rendesen dolgozni, szétesik a család, stb...

Remélem a párod még időben észhez tér, míg nem lesz késő.

128. szöszi71 (válaszként erre: 127. - Noarashi)
2011. jún. 7. 14:42
Sajnos ezen már túlvagyok mikor közöltem vele, hogy így elveszíthet, de ezekszerint nem fogott rajta. Tudom, hogy vannak olyan alkoholbetegek akiknek sikerült orvosi segítséggel leszokniuk, de sajnos Ő nem ismeri be, hogy segítségre szorul. Mi, a családja kevesek vagyunk:S
127. Noarashi (válaszként erre: 126. - Szöszi71)
2011. jún. 7. 13:48
Az is lehet ha rádöbben mit veszíthet ( vagyis téged) akkor az elég erőt ad neki ahhoz hogy lerakja a piát! De mindenképp kell orvosi segítség is.
2011. jún. 7. 13:41
Sajnos én is ettől félek amit írsz és tudom, hogy így nem megy sokáig. Előbb-utóbb nekem kell lépnem. Kár, hogy nem fogadja el szeretteitől azt, hogy jót akarunk neki:S
2011. jún. 7. 12:48

Attól félek, hogy csak két lehetőséged van: vagy megszoksz vagy megszöksz.

Nem hiszem hogy lehet segíteni egy alkoholistának, és most kövezzenek meg, pláne ha ő maga nem fogadja el hogy tényleg beteg.

2011. jún. 7. 12:13

Sziasztok!


Én immár 4. éve küzdök az ellen, hogy a párom ne igyon. Minden rendben lenne köztünk és működik, ha nem lenne az ital. Persze azt nem látja be, hogy ez már valamilyen szinten alkoholizmus. Az italozás főleg hétvégékre korlátozódik, mivel buszsofőr és hétközben esetleg egy sört tud meginni munka után. Sajnos már észrevettem, hogy reszket a keze is mikor nem iszik. Egyre inkább nem tudom már tolerálni az italozását, mivel elrontja az egész napot és meghatározza a hangulatomat. Nem bántom érte, próbáltam egy ideig nem szólni egy szót sem, vagy ha igen akkor próbáltam meggyőzni, hogy tönkreteszi vele magát, de semmi eredménye. Nem tudom mit tegyek. Az ígéret mindig megvan, hogy leteszi, hisz már egyszer-kétszer sikerült neki, de most még a halvány remény sincs meg rá. Mit tegyek?

2010. júl. 8. 00:37
Akarattal, esetleg valamilyen 5letes motivációval.
122. Bosziii
2010. júl. 8. 00:36
Hirtelen azt olvastam,hogy hogyan győzhető le az orgazmus :-DDDDD
121. 518baa96c3 (válaszként erre: 119. - Szoszilvi81)
2010. jún. 30. 17:48

aki kíváncsi, hogyan segíthet az alkoholistáknak, az nézzen el a www.al.anon.hu honlapra.


Azt a programot sprituális szakmájúak, orvosok, pszichológusok, jogászok, és maguk a BETEGSÉGRENDSZERBŐL gyógyultak állították össze.


Ma ez a leghatékonyabbnak tartott alkoholizmus elleni program, ami a hozzátartozókra vár.


Nagyon sok múlik rajtunk, hozzátartozókon.


Én ennek a programnak köszönhetem, hogy ma ép és egészséges vagyok, nagyobb agódástól mentes, és ennek "melléktermékeként" még az alkoholistám sem iszik.

120. Cranberry1 (válaszként erre: 118. - 746864fbb7)
2010. jún. 30. 14:39

Szia Yamba:)


Szeretnék tőled segítséget/ tanácsot kérni! Anyukám alkoholista (időszakos) és most kirugták a munkahelyéről, és azóta folyamatosan iszik és nem lehet leállítani, nem érdekli semmi. Ezen kívül is vannak egyéb "nyalánkságok" de ha lehet akkor azt privátban beszélném meg Veled!

Sajnos én hiába próbálok neki segíteni ha Ő egy kis lépést sem tesz afelé hogy a gyógyulás útjára lépjen, ill. ő nem gondolja magát alkoholistának. pedig az!

Hátha tudsz valamit ajánlani akár orvos vagy pszichológus ahova elmehetnék Vele!


Válaszodat előre is köszönöm.


C.

119. szoszilvi81 (válaszként erre: 117. - 518baa96c3)
2010. jún. 29. 19:00

A hozzátartozók is nehéz helyben vannak. Nálunk is hullámvölgyek vannak, szépen, csunyán, összeveszve, kibékülve, kérlelve, kérve, fenyegetőzve, veszekedve, stb...

A szakértő emberektől kérdezném, hogyan kell nekünk viselkedni, mivel segíthetnénk a gyógyulásukat??

118. 746864fbb7 (válaszként erre: 117. - 518baa96c3)
2010. jún. 29. 18:58

Cila.79!

Nagyon így van - sajnos.

Ha a függő visszamegy régi környezetébe, vagy az addigi környezetben akar megváltozni, akkor nagyon nagy elszántságának kell lennie.

Ezt az elszántságot próbáljuk mi megadni a betegnek azalatt a néhány hét alatt, amíg intézetben van.

2010. jún. 29. 18:02

Ahol nincs igazi betegségtudat és életprogram kialakítás, ott bizony nagy a visszaesés.


És tudjátok, a visszaesésben szerepet játszhat az is, hogy a hozzátartozók nem tudják, mi az a speciális viselkedés, amivel segíteni tudnak a gyógyuló alkoholistán. A hozzátartozóknak nem igazán szokott betegségtudatuk lenni.


De hogy is lenne, amikor a szakembereknek csak kis része tudja, hogy ez egy betegségrendszer, amiben mindenki játssza a kis szerepét, és ha az alki elkezd változni, de a többiek nem (feleség, férj, gyerek, anyós) akkor az alki esélyei a felére csökkennek...


Saját tapasztalat!

116. 746864fbb7 (válaszként erre: 115. - Katalin1962)
2010. jún. 27. 22:45

Szia!

Köszönöm a véleményed.

Én egy év absztinenciát vettem alapul és a papírjainkon lévő adatokat.

Megvallom, nekem is kicsit szépnek tünnek ezek a számok, de nem akartam a "hivataloson" változtatni.

115. Katalin1962 (válaszként erre: 92. - 746864fbb7)
2010. jún. 27. 21:40
Bocs, hogy beleszólok de nagyon optimista számokat írtál. Bár lehetséges, hogy az osztály ahol dolgozol sokkal htékonyabban működik mint ahol én dolgozom. Nálunk sokkal nagyobb a visszaesés.
114. jozsi.38 (válaszként erre: 113. - 518baa96c3)
2010. jún. 26. 11:28
lusta vagyok nicknevet váltani. egyébként katinak hívnak és a férjem jelentktzett be ide csak lecseréltem az adatokat :-))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook