Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor az alkoholizmus, az öregkor, a demencia, és a gyűlölet párosul fórum

Amikor az alkoholizmus, az öregkor, a demencia, és a gyűlölet párosul (beszélgetős fórum)


1 2
44. syria (válaszként erre: 42. - Ötix)
2015. okt. 14. 09:55

Kegyetlen helyzet, remélem, mielőbb találsz megoldást! (Vagy hoz az élet.)

Ahogy leírtad, a kis birtokod maga lenne a paradicsom a nélkül az idióta nélkül. Bár lehet, hogy nem is idióta, „csak” beteg, akit kezelni kellene.

43. Ötix (válaszként erre: 41. - Panna.33)
2015. okt. 13. 22:16
köszönöm
42. Ötix (válaszként erre: 37. - Syria)
2015. okt. 13. 21:26

Hát ez az, nem tudhatjuk mikor ér utol bennünket egy ilyen helyzet, ha csak olvassátok is tanulhattok, illetve tanulhatunk egymástól.


Ez a birtok egy szőlőhegyi birtok, az öreg életvitel szerűen ott él, én noha van kis házikó rajt kettő is, nem lakom ott.Azok olyan nyáron ottalszom néha funkciójú épületek. Így télre ha már nincs kerti munka, "eltűnök" onnét, illetve ellenőrízni járok ki. Sajnos az sem használt az öregnek, már két tél lement úgy, hogy nem látott hónapokig, vagy csak percekre, de a sínről amin gurul a hülye biciglije, az sem tudta leszedni.Kikapcsolhatatlan. Ha bármi használna ellene, az ügy érdekében megtenném, és nem megfutamodásnak élném meg. Az öreg szintén öreg barátja, volt barátja, ő volt hamis tanu már, azt tanácsolja hagyjam ott, menjek a telek másik részére ha ordít.A szőlőhegyi csendben azonban csak eljönni lehet onnét hogy ne halljam, azt meg nem akarok, szeretem a telkem, szeretek a növényekkel dolgozni, szeretem a Bakonyi szelet érezni miközben nézem a Balatont. Ezt a kedves hangulatot mérgezi a szomszéd.azt hiszi el tud zavarni, nem fog tudni, de valamit már tennem kell, sok a műsor.

41. Panna.33 (válaszként erre: 40. - Ötix)
2015. okt. 13. 21:15
Nem, az már zaklatásnak minősül, ha háborgat valaki rendszeresen.
40. Ötix
2015. okt. 13. 21:12
Nem tudjátok, hogy a rendszeres verbális támadás birtokháborításnak minősül-e? Végül is birtokom nyugodt használatában akadályoz..... Valami csak összejön majd, köszi mindenkinek :-)
39. Ötix (válaszként erre: 35. - NemOxi)
2015. okt. 13. 21:10

Ügyvédtől úgy tudom becsület sértés szintig elfogadják a hangfelvételt, tanu helyett is.

Már volt egy feljelentésem ellene zaklatás és becsületsértés ügyben, be is idéztettem a környezetben lakó 3 férfit, de ők voltak a 3 majom... volt a végén iratbetekintési jogom, olvastam a tanu vallomásokat, nem látok, nem hallok nem beszélek.... A mester elmondta a helyzetet jól, de mégsem volt sikeres a dolog, 3 egy ellenében.... A tanuk akik a napokban hallották az egészet, az ő rokonai, nyílván nem tanuskodnának ellene. Tehát tanu ügyben már bukott a dolog egyszer.

Gyerekeknek jeleztem már több esetben a problémát, nem negatívan, nkultúráltan, a reagálás az volt, hogy pl a face book-on letiltottak, ne komunikálhassak velük, elzárkóznak. Nehéz , sokminden lezajlott már a két és fél év alatt. Családsegítő mindenképp

lesz.

38. kisj
2015. okt. 13. 19:06

Leírni mindent.

Ajánlottan feladni a jegyzőnek,szociális osztálynak, családsegítőnek,mit tudom még kinek.

Kell, hogy hivatalból eljárjanak.

Ha nem járnak el, vagy nem kielégítően, akkor újra és újra levelet kell írni.

A tanúkat pedig gyűjtsd be. (de olyanokat, akik valóban tanúskodnak is)

37. syria (válaszként erre: 33. - Ötix)
2015. okt. 13. 18:39

Katasztrófa. :(

S mi lenne, ha pár hétre eltűnnél onnan? Akkor nem lenne kibe belekötnie. Tudom, ez megfutamodásnak tűnne, de talán

volna haszna. Vagy költözzön hozzád jó barát, aki a hatóság előtt is tanúsíthatná a lehetetlen helyzeted.

Bocs, ezek eszement ötletek részemről. Csak agyalok, hogy miket lépnék a helyedben. (Hála az égnek, hogy nem járok a cipődben! De ki tudja, mikor kerülök hasonló helyzetbe???)

2015. okt. 13. 10:39
Ne menj a telkére az csak olaj a tűzre!Nem szükséges hangfelvétel ha vannak rá tanúid mit művel!
35. NemOxi
2015. okt. 13. 10:36

Én úgy tudom, nem fogadják el bizonyítéknak, hogy ha felveszed a hangját, inkább ne irritáld az öreget.

Ha a nálad lévő mester, illetve a vendégeid hallják, mehetnek tanúnak. Többet érsz velük szerintem.

A gyerekeknek jelezheted, hogy gondatlansággal ér fel a viselkedésük, ami szintén jogi formula.

Illetve mindenképp menj a családsegítőkhöz, az új Ptk-ban nem vagyok annyira járatos.

34. Ötix
2015. okt. 13. 10:15

Kérnék tanácsot még.

Mondták, rögzítsem amiket az öreg ordibál.

Van diktafonom, a telefon is tud hangot rögzíteni, mégsem sikerül.

Öregnek nincs kerítése, de 3 beton oszlop jelzi az utca felőli megyét. Ha azon belül megyek, birtokháborítást követek el.

Ha kívül maradok, a készülékek csak az én hangom veszik érthetően, az övé távolról csak foszlányokban hallható

Azaz értékelhető hangot nem tudok rögzíteni, pedig igencsak volna mit.

Mit tanácsoltok? Bemenjek a területére a hang miatt? Válaljam hogy járhatok én is rendőrségre, bíróságra?

Hiába hívom kifele, hogy fel tudjam venni a hangot, annyi esze van, hogy nem jön közel... Mit tehetnék?

33. Ötix (válaszként erre: 30. - Syria)
2015. okt. 13. 09:57

Ezért nem bántom semmi módon, mert az olaj lenne a tűzre sajnos.Már mondtam neki, addig nyitogatja a pofonláda tetejét, hogy kiszáll belőle neki egy nbagy pofon, de nem bántom.

A kiabálás egy dolog, de hogy a tőlem elmenő nálam dolgozó mester kocsija elé ugrik, hogy az üsse el, és kerüljön börtönbe, az már sok. Aztán ezt büszkén elujságolja, hogy milyen jó tervet eszelt ki. Azóta erről hallgat, de a mese megmaradt, olyan formában, hogy őt elakarják ütni, majd őt és a barátját elakarják ütni, a napokban már mindhármukat elakarják ütni, de nem tudom ki a harmadik.Ekker rendőrt hívtam ( öregszerint lepaktáltam vele ),hogy szóljon az öregre, mert önveszélyes, és így akar ártani az autósnak, aki amúgy 40 éve ismerőse.... Valamint véleményt kértem a rendőrtől az egészről.. Azt mondta a rendőr, még az öreg vehető elő közveszély okozásért ha az úttestre ugrál, majd próbált vele beszélni, de ekkor mondta, hogy nem lehet, neki már nincs agya, elitta...

Engem engedély nélküli építésért jelentett fel, tűrnöm kellett a kormányhivatal eljárását helyszínelését, majd a határozat kimodta, minden rendben, több jogszabályt állítva a döntés mellé.. Öreg azóta kb másfél éve átkozza az épületem, lebontatom veled te rohadék... No ezért nem öntöm le vödör vízzel, mert egy darab olajos rongyot átdob a faszerkezetű házamra, ami kívül hungarocelles hőszigetelt, azaz elég sérülékeny, szóval olajos ronggyal lebontható...

Nem félek tőle, de megpróbálom kiszámítani egy bomlott elme reakcióit, ha lehet a segítségetekkel.


Részvétet, és sok erőt már kívántak sokan, szükségem is van rá a feszültségoldó mellé amit már szedek.. A világ felbolydult, háborús jóslatok, sok negatív történés van, az én háborúm, illetve az ellenem való háború már két és fél éve folyik....

32. Ötix (válaszként erre: 29. - Da16da8965)
2015. okt. 13. 09:44

Két év alatt sokmindent próbáltam, beszélgetni is...

Kértem a fiát, hogy segítsen , nem tudom mit vétettem, de bocsánatot kérek tőle az öregtől, csak legyen normális békesség... Azt mondta a fia, nem fog menni, ha az öreg valakire megharagszik, nincs bocsánat, azt utálni fogja.. Erről olvastam, a pszihopaták ilyenek, ha kinéznek valakit maguknak, annak annyi,jajj annak, mert nem szállnak le róla.. így olvastam, és az öreg ilyen. Ezt már látom kibeszélgetni nem lehet. Kitérni próbálok, de nem lehet. végig ponyvázom a kerítésem? Nem baj, a hang átjön, ha tudja ott vagyok, ordít... ponyvázzam le a apum is? Átkiabál, és a sövényen át les.... 2552 négyzetmétert nem lehet hang és nézés szempontjából elszeparálni, a fő mozgástérhez tettem ponyvát, javasolta más is, hátha az irritálja őt, hogy rámlát... Két és fél évvel ezelőttig volt ugyan tulajdonosa a területnek, de ritkán ment, évi egy bulival összekötött kaszálás állítólag... Én meg ottvagyok, és kerítettem, előtte jelenlétében kimérettem a megye sarokpontokat, nehogy "baj" legyen, erre az volt a baj, hogy a telek hátuljánál a bozót kiirtása után neki nagyobb telket jelöltek ki..

Azon veszekedett, hogy nagyobb lett a telke mint azt addig használta... Onnéttól én elástam magam:-( Földmérő is elájult hogy fordítva szokott lenni, ha valakinek kisebb lesz a telke min t tudta, akkor háborog, öreg a két méteres növekményen háborgott

Próbáltam őt meghallgatni, megérteni, próbáltam nagyon a szájíze szerint beszélgetni vele. Iszik, próbáltam, hogy van finom csemege borom, üljünk le, igyunk kis pohárral, mondja el mi bántja, próbáltam, hogy ordítsa csak ki a fájdalmát, meghallgatom, sokszor próbáltam.

Ő református.A gyűlölködése ellenére tartja a hitét. Áldást békességet, köszön egy református, apeláltam erre is,beszéltettem a vallásról, kerestem a közös pontokat.Beszélt hozzám, de te rohadt mocsodék.. stílusban, majd zsoltárokat énekelt nekem... hogy rohadjon rám a bőr szöveg kíséretében... Próbáltam közeledni, távol maradni, megszidni, elnézni mindent, megérteni, elhatárolódni, nincs már ötletem, azért is kértem tőletek tanácsot. kristályosodik a dolog, bácsinak családsegítő, pszichiáter, esetleg otthon kellene, bár menni nem akar sehova sem. Érszükületes, fizikailag is nehezen megy, de közösségbe sem akar. Nekem jogom lenne a birtokom nyugodt használatához, kérhetek birtokvédelmet? Jókat írtok, köszönöm.

Valamit kell tegyek, mert a ponyva megléte óta jön ki az utcára, a kapumba, nem hagyja annyiban. Egyik szomszéd mondta, vigyázzak, mert mögém settenkedik és leüt.... Háááát... Közterületen már meglepett, hogy a hátam mögött mennyire közel mert jönni hozzám, pedig vasvella volt nálam. Gazt szárítottam azt forgattam meg,hogy el tudjam égetni, nem kell másra gondolni. De jött karóval.Akkor még vissza húzódott, de ki tudja?


Gondolom másnak is van ilyen helyzete, szívesen veszem az ötleteket.

31. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Syria)
2015. okt. 12. 21:24

Ez igen; érte /sajnos/ nem kár.:(((

Csoda, hogy a sajnost oda tetted.

30. syria (válaszként erre: 20. - Ötix)
2015. okt. 12. 10:13

Hubaszaki! (Sejtettem, hogy a vödrös megoldás csak olaj lenne a tűzre.)

Tűzzel, vassal menj a nyugalmad után! Mielőtt az a szerencsétlen beteg (mert az) még nagyobb kárt csinál. Ha egy ilyen ön- és közveszélyes ember meghal – pl. tüzet gyújt -, érte (sajnos) nem nagy kár. De ha mások, pl. a te értékeid vannak veszélyben, akkor lépni kell! Nem utolsó sorban a nyugalmad érdekében.

Sok erőt kívánok!

29. da16da8965 (válaszként erre: 7. - Ötix)
2015. okt. 11. 19:56

Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!

Beszélgess vele, és akkor megszelídül!

28. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Ötix)
2015. okt. 11. 13:53

Hozzátartozók részéről érthetetlen, mert önveszélyes a bácsi.:(

Próbáld meg a családsegítőt, pszichiátriára elviszik.

27. kisj
2015. okt. 11. 12:38

Ha esetleg beszámíthatónak nyilvánítják az öreget, akkor a jegyzőhöz fordulj és kérj birtokvédelmet.

Jogod van hozzá, hogy a saját tulajdonodban normálisan élj.

26. Ötix (válaszként erre: 24. - Kisj)
2015. okt. 11. 12:23
igazad van.köszi.
25. Ötix (válaszként erre: 22. - Kisj)
2015. okt. 11. 12:22

köszi, csak azt akartam tudni, kizáró ok-e az én intézkedésemhez ha van családja.

Ezek szerint nem az, így bátrabban indulok. Végül is akármennyire bánt az öreg, ez neki sem jó, folyamatos gyűlöletben tartja magát, ordít, nagyokat köpködve undorkodik, a lelke az borzalmas lehet.

24. kisj (válaszként erre: 15. - Ötix)
2015. okt. 11. 12:20
Inkább óket haragítsd (?) magadra,mint a papát,mert ő beteg és nem tehet már a viselkedéséről.
23. kisj (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2015. okt. 11. 12:18
A körzeti doki nem fog kijönni, csak akkor, ha a bácsi kéri.
22. kisj (válaszként erre: 21. - Ötix)
2015. okt. 11. 12:10

Volt.

Nem is laktak tőle messze és időnként látogatták is. (főleg nyugdíjfizetéskor)

21. Ötix (válaszként erre: 19. - Kisj)
2015. okt. 11. 12:07
Neki volt családja?
20. Ötix (válaszként erre: 14. - Syria)
2015. okt. 11. 12:06

Nem véletlen hagyják az öreget magában élni, jól gondolod. Senkivel nem képes kijönni, próbálták többször hogy a testvérénél lakjon, de egyik fél sem bírta. A fiáék sem bírnák, ez egy borzasztó állapot amibe az öreg él. De nekem mint szomszédnak bírni kell?

A fia alma és fája, talán azért zárkózik el... nemrégen rúgták ki a műtős beosztásból, mert munkaidő alatt ivott. Most gipszel.... De ezt figyelmen kívül hagyva sem akar az öreggel törődni. Van felnőtt férfi unokája is, ők sem tesznek semmit.Tegnap szedték a kukoricáját az öregnmek, és délutánra sík ideg volt az unoka is a műsortól. Mindenki csak elmenekül onnét, én pedig hallom a 3-4 órás óbégatássokat, mikor engem szid.

Fura helyzet.

A vödör víz eszembe jutott már, de félő akkor leég a faszerkezetes házikóm :-(((((

Összetett a dolog, de kérem az ötleteket, valami csak működni fog.

19. kisj
2015. okt. 11. 12:04

Az önkormányzat családsegítójénél, vagy a szociális osztályon jelentsd be.

Nekem is volt egy ilyen szomszédom, azzal a különbséggel, hogy nem volt agresszív.

Néhány hónap múlva el is vitték valami gondozóotthonba.

18. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 1. - Ötix)
2015. okt. 11. 12:00

Az már két pár azaz kétszer kettő, ami mint tudjuk néha öt. Vagy 5X ;o)


Relax, vasárnap van,esik az eső, fúj a szél és jó ez a kisüsti főzés közben.

17. Ötix (válaszként erre: 12. - Sorean)
2015. okt. 11. 11:58
Köszi, mások is javasolják, ezt teszem.
16. Ötix (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2015. okt. 11. 11:57
Hát igen, az öregúr azt szeretné, hogy eladjam, és: " Takaroggyá innen te gyütment.." Eladni nem akarom, hogy ki a házi orvosa nem tudom, az én háziorvosomnak nem dolga, de mint írtam, ő a bácsi menyének a főnöke...
15. Ötix (válaszként erre: 12. - Sorean)
2015. okt. 11. 11:51

köszönöm, én is erre gondoltam, hogy ott kérek tájékoztatást, segítséget.

De ez akkor is jó lépés, ha a fia, és annak élettársa egészségügyi dolgozó?

A "meny" ráadásul a körzeti orvosom aszisztense.

Csak nekik így kényelmes, kinéznek a papára negyed óra, és haza mennek. Attól tertok ezzel magamra haragítom őket is :-(((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook