Hogy is vagyunk a témával? (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy is vagyunk a témával?
Örök optimista vagy. :)
Más hülyeségéből, lustaságából hasznot húzni tiszta öröm. Nem is rossz ötlet: amit megspórol a takarításon, karbantartáson, abból ki tudja pótolni egy új lakás árát. :D De ki a franc szeret 3-4 évente költözni?
Persze, hogy van, de szerencsére talán elfogynak...
Ti pedig viszonylag jól jártatok, ez is valami!
Van ilyen, hidd el.
Használtan vettünk a lakásunkat, előző lakó volt az első tulaj. Zsír új volt, amikor ő kapta, bár linóleumos. Tele volt kiégetett lyukakkal, ahogy a cigit eltaposták. EZÉRT, azaz hülyeségért kellett olcsón eladniuk. Bizonyos embertípus lelakja a lakását és odébbáll. Vigyázni nem tud rá, takarítani nem szeret, inkább újat vesz.
hmmmmm...
Akkor otthon is a földre dobják?
Van még mit tanulni...
Az oviban kéne kezdeni.
Nincs értelme. A saját 2 szomszédját is letojja. Mindenkinek kellene takarítani az emeletén levő ledobót, na ő ezt sem teszi.
A lábtörlőjéről az össze koszt a lépcsőre borítja, mert ott a takarítónő takarít.
Ő ilyen. :(
Bunkó.
Na, de én csak ezt az 1-et szeretném... :D
Följebb lakunk, és lehet takarítani a port miatta!
Kívül vannak a kukák. Van olyan , ahol rendes lakók élnek, és a szelektív gyűjtéssel sincs gond.
A lépcsőházak tiszták - szerencsére.
Nálunk van olyan lakó, akivel 30 éve nem lehet megértetni, hogy a porszívó tartalmát ne borítsa a szemétledobó csövébe, mert az nem lefelé, hanem felfelé száll. A többi szemétledobóban rakódik le, és a levegőbe kerül, amit mindenki beszív.
Hülyék ellen nincs orvosság. A szomszédait is letojja.
Le kéne lőni... :(
A társas házi szelektívet sem mindenki arra használja, amire való. Itt még záptojást is hagytak a tojástartóban... Nem az iskolázatlanabb emberek a taplók, láttam. :(
Látom sok lépcsőháznál, miket raknak oda.
Máshol sem ment ez olyan egyszerűen, több év kellett hozzá, még a németeknél is. Nálunk legalább 2x annyi.
Itt sokkal több a tapló.
A szelektívről annyit: felénk 2014 júniusában kapott minden háztartás két gyűjtőt. Még egyszer nem raktam ki egyiket se, viszont örültem, mert nyáron azokban is gyűjtöm az esővizet. A kevés műanyagot kb. kéthetente egy kis szatyorral a SPAR-ba viszem, ill. a szomszédok által havonta kirakott gyűjtőbe bőven belefér az az 1-2 flakon, ami nálam kiürül. A fémet, papírt viszem a MÉH-be, pontosan úgy, ahogy azelőtt. Magyarul: mióta önálló háztartásom van, azóta szelektálom a szemetet, nem 2014 óta. (Jó, én megtehetem, mert van autóm, tároló helyem.)
A barátnőm, aki havonta kirakja a műanyagost (a papírosban ő is esővizet gyűjt) mesélte éppen tegnap.
A tejfölös, joghurtos, egyéb élelmiszeres dobozokat becsülettel kimossa, ahogy elő van írva, s havonta egyszer, a gyűjtést megelőző este kirakja a kukát, mert a kora reggeli kihelyezés probléma számára. Utoljára megy ki, hát mit lát? A kuka tetején két borosüveg, a szemét otthagyva. Valami italozó társaság tehette bele az éjszaka folyamán, s a közterületesek más dögsége miatt őt büntették duplán: az a látszat keletkezett, hogy nem csak iszik, az üvegeket se rakja a megfelelő helyre; plusz nem ürítették ki a kukát. Reakciója: ezek után nem fogja strapálni magát a kimosással, belehajítja csak úgy. Valószínűleg mások is hasonlóan reagálnának az önbíráskodásra.
De nem ám... :(
Sokan még a szelektív gyűjtést is letojják.
Utánozhatnánk...
Két év múlva teljesen hulladékmentessé válhat a település
Egészen Japánig kell utaznia annak, aki szeretné közvetlenül is megtapasztalni, milyen az, amikor egy kisvárosban tényleg komolyan gondolják, hogy hulladékmentes településsé válnak. Kamikatsu alig kétezres lélekszámú település a szigetország keleti területén, és úgy tűnik, 2020-ig sikerül is maradéktalanul teljesíteni az alig másfél évtizede megfogalmazott célt.
A titok a szelekció
A város olyan ütemben haladt a zéró hulladék-kibocsátás megvalósításának útján, hogy az elmúlt években több riport és dokumentumfilm is bemutatta eredményeiket. Most ott tartanak, hogy
a városban keletkező hulladék nagyjából 80 százaléka helyben hasznosul, és csak a maradék 20 százalék kerül lerakóba.
...
A példaértékűnek tartott japán Kamikatsu mellett, nagyobb települések is jelentős erőfeszítéseket tesznek a hulladékprobléma megoldására. Például
San Diego 2015-ben fogadta el azt a tervet, amelynek értelmében 2030-ig a városból a lerakókba jutó hulladék mennyiségét 75 százalékkal csökkentik,
2040-ig pedig hulladékmentessé teszik a metropoliszt. New York hasonlóan ambiciózus tervet jelentett be a közelmúltban, ott 15 év alatt szeretnék elérni a teljes szemétmentességet.
Az üvegeket csak behajigálják az olvasztóba, valami ilyesmi lehet. Még tisztítani sem kell így.
Az olcsóbb megoldást választják, az biztos.
Lehet, hogy ez az. Nem árulták még el.
Nem mindegyiket veszik vissza.
Biztosan anyagi oka van, ha annyira megérné, visszavennék.
"A címkét le kell mosni, fertőtleníteni, kimosni kell az üvegeket."
Ha a boros és sörös üvegekkel meg tudják tenni, akkor a befőttes üvegekkel miért nem?
A címkét le kell mosni, fertőtleníteni, kimosni kell az üvegeket.
Ezek is sokba kerülnek. Gépek, szerek, víz, munkaerő.
Én csak gondolom, nem tudom.
Állítólag vissza kell majd venni bizonyos üvegeket idén. nem tudom pénzért, vagy hogy... Mert ott a szelektív üveggyűjtő.
2018 januárjától kötelező lesz visszavenniük a 300 négyzetméternél nagyobb alapterületű élelmiszerboltoknak a használt tárolóüvegeket - írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet a Kormány.hu oldalon közzétett előterjesztésre hivatkozva.
További ajánlott fórumok:
- Hogy tud egy nemzet megváltozni? Mi emberek vagyunk felelősek?
- Szerintetek ciki ha a párunknál vagyunk pár napot és hát...nagy WC-znünk kell?:D Ki hogyan kezeli ezt?
- Megéri az állandó fogyókúra? Vagy esetleg egyszerűbb lenne elfogadni magunkat úgy ahogy vagyunk?
- Az mit jenethet, ha sűrűn azon kapjuk magunkat, hogy "ugyanolyanok" vagyunk, egyszerre történnek velünk dolgok, már nem először?
- 3x7 éve vagyunk házasok, igaz hogy vízválasztó?
- Hogy csinálják mások? Csak én/mi vagyunk ilyen vesztesek?