Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy is vagyunk a témával? fórum

Hogy is vagyunk a témával? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy is vagyunk a témával?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
276. unom (válaszként erre: 274. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 14:42
A polgár legfőbb jellemzője, hogy felelősséget vállal önmagáért. Na ez nálunk nem szokás, mindig más a hibás.
275. ab61752c45 (válaszként erre: 274. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 14:38
hát igen.mondták is,hogy a polgári létnek milyen kritériumai vannak.én egyikbe sem tartozom.akkor mi vagyok.egy közepes műveltségű nyugdíjas,aki fél attól,ha valami elromlik,nem tud másikat venni.mondjuk a nyaralásról ne beszéljünk,mert arra már nem vágyom.
274. Mezei Virág (válaszként erre: 273. - Ab61752c45)
2018. jún. 25. 14:27

Én is ezt szoktam nézni...

Mesterségesen nem lehet polgárokat létrehozni, de oligarchákat már sikerült... ;)

273. ab61752c45 (válaszként erre: 270. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 14:24
én szoktam nézni a civil a pályánt,az vesse az első követ rám.aki a győzőt nézi.szóval az volt benne az egyik téma,hogy nálunk kimaradt a polgárosodás folyamata.hogy a bánatba ne maradt volna ki,a háború előtt földesurak,cselédek voltak,kevés ipari munkás.hát a háború után meg volt,ami volt.minket irigyeltek a "parasztok"gyerekei,fillérekért hoztuk a kosztot,fürdőszobás házunk volt,igaz,hogy úgy kellett a vizet melegíteni,a szobában majd megfagytunk.de a gyárban hétvégén annyit viháncoltunk a gyári fürdőben amennyit akartunk.
272. unom (válaszként erre: 267. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 14:15
A földrajzi hely nagyon sokat számít. Egy tengerparti ország jobban megérzi a tengerszint emelkedést, mint a kontinens közepén fekvő.
271. Mezei Virág (válaszként erre: 269. - Guruljka)
2018. jún. 25. 14:13

Nem új, ha jól értettem.

De majd meglátjuk!

270. Mezei Virág (válaszként erre: 268. - Syria)
2018. jún. 25. 14:11
Még nem egészen kultúrlény a magyar, de valahogy el kell kezdeni. Máshol sem ment ez olyan simán!
269. Guruljka (válaszként erre: 253. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 10:51
Csak aztán ez az új baktériumfaj ha elszaporodik, annak milyen hatása lesz?
268. syria (válaszként erre: 267. - Mezei Virág)
2018. jún. 25. 10:27

Tény, hogy a klímaváltozás legnagyobb okozója az ipari termelés mikéntje. Abba a kisember nem igazán tud beleszólni.

De nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy az egyén is tehet az ügy érdekében a sok kicsi sokra megy alapon.

Viszont a legtöbben csak legyintenek, lerázzák a felelősséget. Amikor sorolom a trükköket, a válasz szinte mindig az: igazad van, de én nem csinálnám.

2018. jún. 5. 10:01

Klímaváltozásról

[link]


Akár elfogadjuk, akár nem, a klímaváltozás mindannyiunk életére hatással lesz. Hogy mekkora esélyünk van arra, hogy túléljük a folyamatot, az nagyban függ attól is, mely országban élünk. A dolog pedig nem feltétlenül azzal van összefüggésben, hogy földrajzilag hol helyezkedik el az adott ország, sokkal inkább azzal, mennyire van felkészülve a változásra.

2018. jún. 5. 08:46

Ma van a környezetvédelmi világnap - jún.5.


[link]

Meg¬hó¬dítja a vi¬lá¬got a ma¬gyar ehető szí¬vó¬szál


Sima ásványvízzel is kipróbáltuk, ivás közben nem jön elő a szívószál íze, csak akkor, ha ráharapunk

– mondta Felföldi József. - "Nagy reményeket fűzök hozzá, hiszen lesz majd igény a műanyag kiváltására, főleg, miután betiltják.

2018. máj. 15. 10:18
én kaptam a volt sógornőmtől olyan üveget,rá volt írva 50,.ft. azt sem most vették.szörpöt tettem bele.
264. ab61752c45 (válaszként erre: 262. - Syria)
2018. máj. 15. 10:16
van olyan pár üvegem,amire semmi más nem passzol.gondolom azért,hogy olyat vegyünk.
263. Mezei Virág (válaszként erre: 262. - Syria)
2018. máj. 15. 10:12

A felesleges üvegeimet, vagy külön a tetőket el szoktam ajándékozni. Sajnos azért van, amit kidobok én is. De ha tudom, hogy valaki gyűjti, félreteszem.

Nem tudok praktikusabb megoldást jelenleg.

Az üveggyárak eladni akarnak, meg azok is, akik a tetőket gyártják...

262. syria
2018. máj. 14. 20:50
A befőzési szezonra készülve már ismét árulják (mérettől függően 75 Ft-tól) azokat a csavaros tetejű befőttes üvegeket, amiket visszaváltás híján kidobnak. (Jó esetben szelektívbe.) Ezt a pazarlást valószínűleg soha nem fogom megérteni.
261. Mezei Virág (válaszként erre: 259. - Ab61752c45)
2018. máj. 2. 17:29

A vidék még most is mostohagyerek. Pedig sokkal többen élnek ott... :(

Hülyék meg mindenhol vannak.

260. ab61752c45 (válaszként erre: 254. - Mezei Virág)
2018. máj. 2. 17:28
itt sajnos akkor csak rossz helyek vannak.
259. ab61752c45 (válaszként erre: 258. - Mezei Virág)
2018. máj. 2. 17:27
biztos írtam itt van üveggyűjtő konténer.nem tudom milyen gyakran ürítik,de a környéke is tele szeméttel.nem csak üveggel.a mi erdőnkbe is kivitte egy sült bolond a szemetet,aztán meggyújtotta.amíg egy nyavalyás centrifugát nem tudok elhelyezni,mivel nincs autóm,de hiába is lenne,mert Fehérváron csak helyi lakosoktól vesznek át.így hát elvitte egy cigány.
2018. máj. 2. 17:18

Lassan tanul a magyar... (is)


[link]

14 éve oktatják, mégsem fér a magyarok fejébe a szelektálási szabály Továbbra is alacsony az italos kartondobozok visszagyűjtési aránya, tavaly is csak az szelektált, akinek ez már korábban is fontos volt. A dobogón Tura, Pécs és Paks, a szégyenpadon Miskolc, Berettyóújfalu és Komló.

257. Mezei Virág (válaszként erre: 256. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 15:09

:)

A végén minden kiderül! ;)

256. PöttyösPanka (válaszként erre: 255. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 14:16
Persze értem én, hogy ez miért nagy felfedezés, de azért a gyakorlati felhasználásán még dolgozni kell.
255. PöttyösPanka (válaszként erre: 253. - Mezei Virág)
2018. ápr. 27. 12:13
Hát igen, az emberek hozzáállásával a gond. Egy PET palackot ledarálni, és új palackot fröccsönteni belőle gyors, viszonylag olcsó eljárás. Viszont ha egy egész baktériumfajt kell kitenyészteni, megvárni, míg megeszik a műanyagot, hogy aztán újból polimerizációval, polikondenzációval vagy poliaddícióval teljesen új műanyagot állítsanak elő, hogy aztán azt darálják le, és fröccsöntsenek belőle új palackot, kicsit sem tűnik fölösleges idő és energia kidobásnak.
254. Mezei Virág (válaszként erre: 252. - Ab61752c45)
2018. ápr. 27. 11:18

Régen is papírba csomagolták, műanyag nélkül.

Jobb helyeken a papírt tárázzák! ;)

253. Mezei Virág (válaszként erre: 251. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 11:16

[link]

Öt év alatt 250 mintát elemeztek, mire sikerült izolálniuk egy baktériumot, ami képes a PET természetes lebontására. A tudósok az Ideonella sakaiensis nevet adták a mikrobának, ami egy vékonyabb PET réteget 30°C-on 6 hét alatt teljesen el tud bontani. További vizsgálatok révén azonosítani tudták a lebontásához termelt két hatékony enzimet, valamint az ezeket kódoló géneket a baktérium örökítő-állományában. Az enzimet kódoló gén ismeretében mesterségesen –akár nagy mennyiségben– is elő lehet azokat állítani, így a kutatók demonstrálhatták, hogy a két enzim együttesen valóban képes lebontani a műanyagot. Az egyik enzim (ISF6_4831) víz jelenlétében egy köztes termékre (2-hidroxietil-tereftálav) bontja a műanyagot, majd a másik enzim (ISF6_0224) tovább bontja azt tereftálsavra és etilén-glikolra, ami a műanyaggyártás két alapanyaga. A baktérium tehát energia- és szénforrását is képes a műanyag lebontásából fedezni.

A japán kutatók felfedezése igen jelentős a környezet védelme miatt is. Ez idáig a műanyagok valójában sohasem kerültek újrahasznosításra, pusztánegy részüket beolvasztva ismét kiöntötték őket, viszont számtalan gyártó a frissen készített, tiszta műanyagokat preferálja csomagoláshoz. A baktérium által kifejlesztett enzim azonban lehetőséget ad a valódi újrahasznosításra, hiszen a használt műanyaghoz adva molekuláris építőelemeire bontja azt, amikből új műanyagok hozhatók létre.

252. ab61752c45 (válaszként erre: 245. - Mezei Virág)
2018. ápr. 27. 10:32
a húst mibe teszik?most vettem,olyan papírba csomagolták,aminek az alsó fele műanyag aztán jó vastag a papír.hát,hogy hús áron adják?
251. PöttyösPanka (válaszként erre: 250. - Mezei Virág)
2018. ápr. 27. 10:32
Csak ha szennyezett, akkor a szennyeződés a lebontás után kapott anyagban is benne lesz. Azt írja, hogy a kiinduló anyagokat kapják vissza, tehát a kőolajat. Nem hiszem, hogy teljesen elemi részecskékre bontják. Valamint úgy tudom a műanyagokat pirolízissel, és más eljárásokkal már vissza tudják alakítani kőolajjá.
250. Mezei Virág (válaszként erre: 249. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 10:18

Pl. ami szennyezett, és elégetik, talán az enzimnek mindegy, hogy tiszta-e?

Lehet, hogy rosszul értem, de azt nem látom, hogy megint műanyagot akarnak belőle gyártani. Csak azt, hogy azt az anyagot újra lehet hasznosítani. Elméletileg szén, hidrogén, meg nem tudom mi lesz belőle.

249. PöttyösPanka (válaszként erre: 248. - Mezei Virág)
2018. ápr. 27. 10:06
Melyiket nem tudják hasznosítani? A cikkben a PET-palackokat említi, azokat meg 100%-ban újra lehet hasznosítani. Valamint ezt írja: "Azt remélik, hogy ezzel az enzimmel lebonthatják a műanyagot eredeti komponenseire, így pedig újra lehet majd hasznosítani." Ezeknek a műanyagoknak a túlnyomó része kőolaj alapú. Abból újra tudnak műanyagot gyártani, de akkor futottunk egy fölösleges kört. Vagy fel tudják használni energetikai célokra (elégetik), ahogy a világ kőolaj felhasználásának ~90%-ával teszik.
248. Mezei Virág (válaszként erre: 247. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 27. 09:52

Nem mindegyiket tudják hasznosítani. Gondolom, előbb ki kell halászni a vízből, csak utána lehet kezelni.

Most, ha jól tudom, műanyag formában hasznosítják. Lehet, hogy az enzim lebontja, és más anyagok keletkeznek belőle. Ugye ez leginkább szénhidrogén, más valamit alakít belőle az enzim.

Nagyon nem értek ám hozzá, de szeretném tudni! :)

247. PöttyösPanka (válaszként erre: 246. - Mezei Virág)
2018. ápr. 27. 09:35
Na jó, de a műanyagokat enzimmel való lebontás nélkül is újra lehet hasznosítani. Viszont az óceánban lévőket enzimmel sem célszerű, amíg ott úszkál, különben a kapott kismolekulás végtermék még inkább megmérgezi azt.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook