Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy is vagyunk a témával? fórum

Hogy is vagyunk a témával? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő cikkhez nyílt: Hogy is vagyunk a témával?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
dec. 2. 15:19

Van olyan helyzet, amikor irigykedek...

Nálunk lehetne ilyet kérni a Jézuskától? Szeretném...

[link]

Környezetvédelem szempontjából az egész világ példát vehetne az északi államokról: nem, hogy eldobott szemetet nem látni sehol, a szelektív hulladékgyűjtés teljesen alap, a legtöbb lakásban pedig napenergiával működő lámpák biztosítják a fényt. A boltokban már vásárolhatunk csomagolásmentes élelmiszereket, az itthon megszokott nejlonok helyett pedig papírzacskóban vihetjük haza a zsákmányt.

dec. 2. 15:00

Találtam egy cikket, jó lenne, ha beválna.

Meglátjuk...

[link]

Újrahasznosított műanyag palackokból ultrakönnyű hőszigetelő és hangelnyelő anyagot készítettek szingapúri kutatók, akik azt remélik, hogy új eljárásukkal segíthetik a szeméttelepeket elöntő, az óceánokba dobott műanyag hulladék csökkentését.

A Szingapúri Nemzeti Egyetem tudósai olyan módszert találtak, amellyel a polietilén-tereftalátból (PET) készült palackokból sokféleképpen felhasználható aerogélt készíthetnek, amely anyag alkalmazható lehet szigetelésre, tűzbiztonságra, sőt tengeri olajfoltok eltakarítására is.

"A műanyag hulladék újrahasznosítása az egyik legnehezebb feladat" - mondta Haj Min Tuong, az egyetem gépészmérnöki karának adjuktusa a Reutersnek, amely egy fotót is közöl az anyagról.

Az egyik legelterjedtebb polikondenzációs műanyagból,

a PET-ből készült aerogél puha, rugalmas, tartós, nagyon könnyű és könnyen kezelhető a kutatók szerint.

Egyetlen újrahasznosított Pet-palackból egy A4-es méretű aerogéllap készíthető. És ha például egyetlen ilyen lapot tüzet fékező vegyszerekkel vontak be, az képes volt akár 620 Celsius-fokos hőmérsékletnek is ellenállni. Ez hétszer nagyobb, mint például a tűzoltók ruhájához használt termálbélés, viszont súlya csupán annak tíz százaléka, így a tűzoltók egyenruhájához jól lehetne használni az anyagot.

Ugyanígy épületek hő- és hangszigetelésére is alkalmas az anyag, valamint jó olajfoltok tisztítására és maszkokban szén-monoxid csillapítására.

Az anyag szabadalmaztatása folyamatban van, és a kutatócsoport keresi az együttműködő partnereket a tömeges gyártására. Ráadásul

egy 1x1 méteres, egy centiméter vastag lap előállítása kevesebb mint 10 szingapúri dollár (mintegy 1800 forint).

407. syria (válaszként erre: 406. - Guruljka)
nov. 30. 17:50
Az ismerőseim is "huziga"-ként emlegetik; barátságosabb, mint a banyatank. :)
406. Guruljka (válaszként erre: 394. - Unom)
nov. 24. 15:33
Nekem kényelmetlen, el kell tartanom magamtól, hogy gyalogolni tudjak vele. Én is jobban kedvelem a vállon-háton hordható dolgokat, illetve a "banyatank"-ot, ami nálunk a huziga nevet viseli.
405. syria (válaszként erre: 394. - Unom)
nov. 24. 15:29

Nem használok, mert a szatyrok számomra praktikusabbak, bár kevésbé elegánsak, mint a fonott kosár. Akinek van, becsülje meg! Már horror áron adják. (Kínai förtelmet persze lehet ócsón kapni, de az sz@rt se ér.)

Nagyon megdrágult az alapanyag, ráadásul pár év és kihalnak, akik ezt a nehéz, ám eredményét tekintve csodás szakmát űzik.

Megroggyant a kedvenc, telefonhordó kosárkám füle. (A fül a leggyengébb pontjuk.) Gondoltam meggyógyítom raffiával, de nem sikerült jól. Rendeltem helyette: D 220 a száma. Fonott Kis hollandi-kosár, félvesszős H: 20cm Sz: 16cm M: 10cm

2900 Ft! A felnőtteknek való úgy 8-10 ezer körül lehet. Akinek nincs karácsonyi ajándékra ötlete... :)

404. Lávli (válaszként erre: 394. - Unom)
nov. 22. 20:15

Ha autóval mászkálnék a piacra, és csak úgy betenném a csomagtartóba, jó lenne.

De hosszabb cipelés után vízhólyag lett a tenyeremen a fogójától, innentől jövő nyáron virágtartó lesz a kertben :)

403. syria (válaszként erre: 393. - Globus)
nov. 22. 20:12
Jól tetted. :)
402. birebora (válaszként erre: 401. - Unom)
nov. 22. 19:39
Az is jó:)
401. unom (válaszként erre: 400. - Birebora)
nov. 21. 19:22
Én legtöbbször hátizsákot használok. Nekem az a legkényelmesebb
400. birebora (válaszként erre: 394. - Unom)
nov. 21. 18:17
Dehogynem, szeretem is, de jobban bírom a hosszú fülű textil szatyrokat amit a vállamra teszek.
nov. 21. 18:10

Én is varrtam már bútorvászonból szatyrot, és egy halom farmer is el van téve erre a célra.

Egyet már félig megvarrtam, csak nem akaródzik elkészülni a dögike. :)

398. bozsu55 (válaszként erre: 389. - Syria)
nov. 21. 17:05

Én is textil szatyrot használok, farmernadrágból van varrva

Örök életev egy nap.

Sárgabarack és társaira kosarat

397. globus (válaszként erre: 394. - Unom)
nov. 21. 16:25

Van, de nem bevásárláshoz használom, hanem csak elvinni benne ide-oda valamit. Főleg kaját.

Miénk inkább kerek, mint hosszúkás formájú, emiatt eléggé megterheli a felkart, ha nehéz cucc van benne. Kicsit olyan, mint Toldi a nagy rúdjával :)

396. Mezei Virág (válaszként erre: 394. - Unom)
nov. 21. 16:23
Nem szeretem.
395. Mezei Virág (válaszként erre: 391. - Syria)
nov. 21. 16:23

Haha! A tesóm is azt használ, ő hozta nekem is! :D :D :D

A lányomnak is van. Meg sokakat lehet látni, mióta több helyen is árulják.

394. unom
nov. 21. 16:20
Vesszőkosarat senki nem használ?
393. globus (válaszként erre: 392. - Globus)
nov. 21. 16:16
Félve merem leírni, hogy a legkedvesebb textil szütyőmet, ami kiszakadt, mert beleakadt valamibe, megfoltoztam... :D
392. globus (válaszként erre: 389. - Syria)
nov. 21. 16:14

Textil szatyor? 5 db van, kisebb-nagyobb. Egy mindig a kézitáskámban, általában a legkisebb. Többit felváltva használom, 60 fokon mosom - más kevésbé kényes ruhák mellett.

Csináltam a szemétledobóban műanyagnak gyűjtő alkalmatosságot, amit használnak a szinten lakó szomszédok is. Kíváncsi vagyok, mikor szólít fel a lakásszövetkezet, hogy "ezt tessék eltávolítani, mert tűzveszélyes".

391. syria (válaszként erre: 390. - Mezei Virág)
nov. 21. 16:11
Akkor már kettőnknek van. :) Ez olyan kevés, mint mackósajtban a brummogás. :(
390. Mezei Virág (válaszként erre: 389. - Syria)
nov. 20. 18:25
Nekem már több, mint 10 éve van. Igaz Németországból.
389. syria (válaszként erre: 387. - Mezei Virág)
nov. 20. 18:13
A baj ott kezdődik, hogy az emberek többsége mocskosul lusta, ha 100 Ft alatti összegről van szó. Magyarázza meg végre valaki: hogy a viharba nem lehet többször mosható (akár kifőzhető pamut) textil szatyrokkal menni vásárolni?
388. tumbo (válaszként erre: 375. - Unom)
nov. 20. 10:21
attól függ,hogy van-e,aki összevágja a fát.hogy én mennyit vágtam,de már nem bírnám.
nov. 20. 09:48

Haladunk is azért ám!

A H&M papírzacskót fog adni a vevőknek, de fizetni kell érte. 40 Ft, hogy rávegyenek minket a többszöri használatra. :)

Újrahasznosított papírból van a zacsi.

nov. 19. 20:41

Előre! :(

[link]

Annyira pokoli lett egy egyszerű gázkazán-csere, hogy az emberek inkább áttérnek fafűtésre

Legálisan fél év és 3 millió, de okosban 1 millióért megoldjuk, azonnal.

385. Mezei Virág (válaszként erre: 384. - Syria)
nov. 19. 20:14

Elég baj az nekünk... :(

Óriási bajban vannak, akik fával fűtenek

Szóval akkora tűzifahiány várható idén, mint még soha.

[link]

384. syria (válaszként erre: 374. - Mezei Virág)
nov. 19. 19:45

Megint beletrafáltál a lényegbe. :)

A régi latin szólást: "Navigare necesse est, vivere non est necesse." mely szerint hajózni muszáj, élni nem, úgy aktualizálnám: autózni muszáj...

Ami a fűtést illeti: idén most november közepe felé kezdett olyan hideg lenni felénk, hogy fűteni kell. Eddig még lusta voltam kazánozni, minimális gázfogyasztás mellett se fáztunk. De! Szombaton kora délután iszonyat büdös volt a levegő, nyilván a hagyományos fűtés miatt. Felénk senki nem olyan szegény, hogy műanyaggal, gumival, egyéb sz@rral fűtsön, mégis meg lehetett botlani a bűzben. Gondolom tudjátok, miért. :(

383. Mezei Virág (válaszként erre: 382. - Globus)
nov. 15. 19:01
Kiflicsücsök kisasszony jutott eszembe, csak nem őrá gondoltál???
382. globus (válaszként erre: 381. - Mezei Virág)
nov. 15. 19:00
Hosszú... :)
381. Mezei Virág (válaszként erre: 380. - Globus)
nov. 15. 18:58

Ezt nem értem, miért írtad ide?

Senki se lopjon.

380. globus (válaszként erre: 379. - Mezei Virág)
nov. 15. 18:55
Mert ugye nem mindegy, hogy valaki parfümöt lop, vagy egy kiflit reggelire...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook