Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 3x7 éve vagyunk házasok, igaz hogy vízválasztó? fórum

3x7 éve vagyunk házasok, igaz hogy vízválasztó? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. aug. 2. 15:26
Nálunk a 23 év volt a nagyon kritikus.De másnál lehet, bejön ez a hetes periódus.
106. Guruljka (válaszként erre: 104. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 2. 14:25
Örülök, hogy visszaolvasgattad, én sem akartam senkit bántani. :D
105. Guruljka (válaszként erre: 103. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 2. 14:24

Én is sajnálom, hogy így alakult.


Én tisztelem is azokat, akik vállalják a családanyai létet, mert rengeteg munka és felelősség, amit még le sem tehet az ember a munkaidő végeztével...

Jó lenne persze, ha a férj partner lenne a mindennapokban, de ő a pénzkereseti részét vállalja.

A húgoméknál úgy van, hogy igyekeznek minél több időt együtt tölteni, kirándulni is akár. A férje általában késő este ér haza, de legalább naponta hazamegy mégis, és így könnyebb, mint a fórumindítónál.

104. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 102. - Guruljka)
2014. aug. 2. 14:18
Tudom. Bocsánat nem akartam bántó lenni.
2014. aug. 2. 14:17
Lehet itt kérdezni olyanokat,hogy jaj miért választotta ezt az életet 21 éve meg miért lett még egy gyerek stb. De és akkor mi van? Nyilván anno fiatalon ő sem ahogyan sokan,nem gondolt bele és mivel jót akart a gyerekeinek "beáldozta"magát rájuk. (bár ez nem is jó szó rá)Nehogy már ez hiba legyen. És nehogy már ezért most támadva legyen. Pedig hát sajnos támadva lett.
102. Guruljka (válaszként erre: 101. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 2. 14:16
Nem is rosszallólag írtam!
101. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 100. - Guruljka)
2014. aug. 2. 14:15
Jó akkor tegyük fel az volt a fizetése. De nem egésznap heverészett és bejárónő csinálta a dolgokat helyette. Ő csinálta és ha a férje megengedhette a saját fizetésáből,hogy a feleségének annyi pénzt adjon,hogy telljen magára is akkor miértne költött volna magára?
100. Guruljka (válaszként erre: 96. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 2. 14:12

Fizetés...hát, ahogy írta, tellett saját magára is, öltözködésre, programokra, hiszen írta azt is, hogy igenis ad magára és van társasági élete.

Be lehet sokallni bármikor és bármitől, akárhányadik évben is. Kérdés, hogy ezután is vállalja-e a folytatást, vagy -ahogy a kicsi is egyre nagyobb lesz- egyre inkább éli a független életét, jogilag feleségként.

Egyik megoldás sem könnyű.

99. Derya (válaszként erre: 98. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 2. 14:12
ja. :-(
98. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 97. - Derya)
2014. aug. 2. 14:12
Lehet. Itt meg megkapta,hogy egy unatkozó nyafogó nő.
97. Derya (válaszként erre: 96. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 2. 14:11

el volt keseredve?

beszelgetni szeretett volna a problemajarol?

2014. aug. 2. 14:07
Nem hiszem,hogy fájna neki,hogy a papirmunkát ő végzi. Csak egyszerüen besokallt most 21 év után 42 évesen. Mi ezzel a baj? Én inkább azt nem értem mi volt a célja ezzel a fórummal. Biztos vagyok benne,hogy nem unatkozott egy napot sem. És az otthoni munka a háztartás a gyerekek ugyanolyan munka mint más. Csak éppen nem kap érte fizetést.
95. Derya (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2014. aug. 2. 14:05

megfigyeltem, hogy az utobbi idoben a hsz-eid tele vannak gonoszkodassal Gribedli.

neha pedig ertelmes, normalis hsz-id si szoktak lenni...

azokat jo erzes olvasni, de ezeket a gonoszkodasokat nem. :-(

nagyon unempatikus vagy. :-(

94. gribedli*** (válaszként erre: 85. - Derya)
2014. aug. 2. 13:55
Nem fáj. Neki fáj, hogy néha intézkednie kell. Ha nem muszáj dolgozia, miért esik annyira nehezére? Ez akasztott ki mindenkit.
93. gribedli*** (válaszként erre: 67. - 3d787b167a)
2014. aug. 2. 13:50
Na szép:)
92. gribedli*** (válaszként erre: 47. - 52b50bfaa2)
2014. aug. 2. 13:37
Napi 8 óra papírmunka? Ez olyan vállalkozásoknál van, ahol kb. 30-60 ember dolgozik, mármint ennyi emberre kell esetleg ennyit könyvelni. Nem értem, ha ő 5 napig otthon sincs, hogy tud működni a dolog távolról? Az alkalmazottak hogy csinálják nélküle? Ehhez már iroda kell és a főnök jelenléte. Te meg írtad, hogy az nincs.
91. gribedli*** (válaszként erre: 35. - 52b50bfaa2)
2014. aug. 2. 13:29

Maga a htb-ség miatt felesleges magyarázkodnod, hiszen ezt nem hiszem, hogy valaki szemedre hányta volna. Meg amúgy is ezek döntések, szóval pont. Van, aki otthon marad, van, aki nem. Mint írtad, a lányod nagy és önálló, szóval a 8 évesről lenne csak szó, ha munkát keresnél és esetleg a nagylány besegítene ebben, hogy összehozd a munkaidővel.


A munkát sem azért ajánlottuk, mert kötelező, hanem azért mert úgy érzed, be vagy zárva és sokak gondolom azzal a szándékkal írták, hogy ne kattanj be ettől az érzéstől, ha téged ennyire zavar.


Amit a vendégmunkásokról írtam, továbbra is így gondolom, nem sétamenet nekik a külföldi meló, nem gondolom, hogy a férjed annyira élvezi, de neked biztos így tűnhet. Ha csak 2 napot van otthon és akkor is inkább pihenne, valszeg az van, hogy azon az 5 napon át hajtják mint a barmot. Persze, örül a pénznek mert örül, hogy még így is, ilyen áron is jobban éltek, de nem "lustaságból" dolgozik kint, hogy ne kelljen ügyintéznie.

90. gribedli*** (válaszként erre: 54. - 52b50bfaa2)
2014. aug. 2. 13:19
Én is könyvelő vagyok. Hát nem halnék éhen, de vannak jobb kereső munkák is, ettől függetlenül szeretem, alapmeló és itthon is tudok ezzel dolgozni. De akkor nem értem, miért idegesít az ügyintézés, hiszen sokszor ez is feladata egy könyvelőnek, és ezért relatív kicsit összeszedettebben megy akkor is, amikor otthoni dolgokról van szó?
2014. aug. 2. 08:39

Én az első 7 évről tudok,mint vízválasztó.

Nekem be is jött... Együtt maradtunk és azóta is jól megvagyunk, de 7. évben nagyon kifordultam magamból. ..

88. Derya (válaszként erre: 87. - D7ba7bf7ff)
2014. aug. 2. 01:32

azert annyira nem rontotta el szerintem, ha 21 evig jol elt, ugy, hogy nem kellett eljarnia gurizni sok esetben es meg tanulasra is volt ido, energia, penz... :-D

abszolut ertheto, ha ezt irigylik egyesek... :-)

szerintem, ha olvas meg a forumindito, akkor a legjobb lenne elgondolkozni ezen, es inkabb megprobalni rendezni a kapcsolatot, ha meg lehetseges. :-)

87. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 85. - Derya)
2014. aug. 2. 01:30

Valahol irigylik a jó dolgát, aztán kiderül hogy még sincs jó dolga. Hát, ez elég furcsa szituáció. :))


Amúgy meg ő rontotta el. Ha erős, akkor fog lépni.

2014. aug. 2. 01:27

Hány olyan háziasszony van, akinek elege van a férjéből, benne van a konfliktus, de nem mer szólni, nem mer lépni, mert egy életre függővé tette magát a férjétől, hozzá láncolta az életét, a szabadságát a "HŰSÉG" nevében. Ilyen szempontból veszélyes ez a szó. Hogy ez alatt az "elv" alatt eladhatod a lelkedet, a szabadságodat, az életedet, úgy, hogy észre sem veszed, vagy csak idő múltán. Ki lehet lépni ebből, csak ahhoz ÖNÁLLÓSÁGRA, ÖNBIZALOMRA és BÁTORSÁGRA van szükség. Kockázatvállalás, ami némi feszültséggel jár, amit az új helyzetek és a változtatás produkál. Egyrészt önmagunk részéről, másrészt a környezetünk részéről. Ott a félelem hogy megbélyegeznek a "HŰTLEN" szóval, hogy "árulók" és "önzők" leszünk pont akkor, amikor bevalljuk az igazságot, és merünk felelősséget vállalni a saját életünkért. De tegyük mérlegre mi a fontosabb: aranykalitkában élni, de rabságban, vagy szabad ég alatt, de szabadon. Ugyanakkor magamtól függni, vagy másoktól?


Egy kis segítség: A szabadságot minden lélek nagyra értékeli, akármilyen körülmények között él. Ha ez sérül, akkor szinte minden sérül. A szabadáság viszont felelősséggel jár, hogy az életemet a szabad akaratom szerint alakítom. Ez sokakban félelmet és feszültséget kelt, amíg meg nem erősödik bennünk az önmagunkba vetett hit. Amíg ez nincs, addig a "nyugalmat" és "biztonságot" a másiktól való függés adja, amiből valljuk be, nehezen lépünk ki, mert olyankor ez az érzés megszűnik, és egy csomó konfliktussal, bizonytalansággal kell szembenéznünk.


Bátornak kell lenni és lépni. Ennyi a lényeg.


"Ex nihilo nihil fit = Semmiből nem lesz semmi."

85. Derya
2014. aug. 2. 01:26

hat nem csodalom, hogy torolte magat, ahogy neki estetek a legtobben....

miert faj az nektek, ha valakinek nem muszaj dolgoznia?

miert zavarnatok ennyire dolgozni?

84. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 52b50bfaa2)
2014. aug. 2. 01:08
Amit leírtál, azt tipikus példája a családi rabszolgasorsnak. Eladtad a lelked és ez most fáj. Nem mondom, jó sok idő kellett hogy erre rájöjj. Lehet hogy sértően hangzik, de minél intelligensebb valaki, annál hamarabb rájön. Valaki 10 év után, valaki 1 év után, valaki 1 hónap után, valaki 1 hét után, valaki 1 nap után, valaki bele sem kezd... Hol vannak a határok? Mennyire ismerjük magunkat? Mennyire ismerjük a másikat? Többnyire akik nem ismerik egyiket sem, azok vesztegelnek ilyen sokáig, ilyen méltatlan élethelyzetekben. Hol a boldogság? Hol a szabadság? Sehol. Bocs.
2014. aug. 1. 19:55
:)
2014. aug. 1. 19:51

Á nem!

Én örülnék, ha úgy maradna. ;)

2014. aug. 1. 19:50
...és aztán itt ríni, hogy milyen unatkozós életem lett :D :D
2014. aug. 1. 19:48
Én is! Én is! :D
2014. aug. 1. 19:46
Szeretnék csak egyetlen évecskét uncsizni kicsit a jó létben :( :D :D
78. 3d787b167a (válaszként erre: 77. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 1. 19:45
Ja! :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook