Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. fórum

Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
162. acelgirl (válaszként erre: 161. - HavasiHanna)
2016. júl. 22. 12:44

Én 33 vagyok, még mindig jobb mint a 40. Nem szabad siettetni semmit, ezt az egyet megtanultam, de nagyon. Pont ma 1 éve volt az első lombik beültetésem, azután még 4 másik....az utóbbi 1 év alatt már nagyon erőltettem hogy terhes legyek, de még a siker közelében sem jártam. Most jutottam el arra a pontra hogy türelmesen kivárom ezt a fél évet, fel kell hogy készüljön a testem, lelkem a babára.

Krizsa doki javasolta hogy szedjem, direkt endósoknak fejlesztették ki, kismama vitamin ez is, csökkenti a gyulladásokat, sok omega 3 van benne. Sajnos kicsit borsos az ára, de most mindenképp rá szánjuk a pénzt erre is.

Csak én neveztem el "tábor"-nak :)

3 hét egy kórházban....

Mindenféle kezelés lesz, ami jót tesz az endósoknak:

timsós fürdő, iszappakolás, masszázs, bioptron lámpa, torna, intim torna, mágnesterápia

Majd meglátjuk hogy meghozza-e a várva-várt sikert, télen kiderül :)

2016. júl. 22. 11:35

Remelem hasznal nalad, elegge ugy tunik!!

Lehet h jo a gygyszer, de baba elott, mikor mar jo ideje probalkozunk, nem gondoltam jonak h 3honapig stoppolja a terjedest, 6honapt meg 30felett kizart h kihagyjak..

Errol a fertilovit endorol nem hallottam, ez mi?

Juuuj, ez a tabor is jol hangzik!!!!! Ott mi varhato? Milyen prgramok? Mennyi ideig tart?

160. acelgirl (válaszként erre: 159. - HavasiHanna)
2016. júl. 22. 10:30

nekem azt mondta a dokim hogy felszívódik az endó, mivel nem fogok menstruálni így nem lobban fel minden ciklusban ez a szövet, nem indulnak be a hormonok erg szépen meggyógyítja magát a szervezetem.. Igaz azt is mondta hogy szerinte 3 hónap nem elég, ezért kell 6 hónapig szednem. Bár nekem sikerült még nagyon gyerekcipőben elkapni az egészet, lehet akinél magasabb stádiumú, annak ez sovány vigasz és nem segít a visanne.

Egyébként sokan lombikoznak endó mellett, sajnos így még kevesebb az esély a sikerre :( de a remény hal meg utoljára, szóval kitartóan, tökösen végig kell csinálni amíg bírja az ember anyagilag, lelkileg.

Felém semmi extra, még 117 nap Visanne :D

egyébként nálam bevált, semmi mellékhatása nincs (még a libidómra sem) és szinte elmúlt a menszi (csak pár csepp barnázás néha) zéró görcsölés, remélem a gyulladás is el fog múlni. Jövő hónaptól el fogom kezdeni a Fertilovit Endo nevű vitamint, remélem az is segít majd. Ja és 2 hét múlva megyek Parádfürdőre az endó táborba :)

2016. júl. 22. 08:29

Szerintem a visanne sem sorvasztja el 3honap alatt...elnezve kinel hogy hat..az idohuzas, nem tunteti el sztem..

Nem visszanott, hanem ott is hagyta, mert muteni nehez lett volna. Csak az a baj h nem mondta a doki aki mutott. Rogton fajt a mutet utani elso ciklus, merges vagyok ra h nem szolt, h ja amugy ott van meg, de nem lehetett kiszedni...


Most aug31en lombik konzultacio..de az is igaz am, h a stimulacio az meg az endonak nem tesz jot:( szepen taplalja az a sok hormon majd. Foleg ha nem is sikerul, az endonak nem fog kedvezni.


Es nalad mizu acegirl?

158. acelgirl (válaszként erre: 157. - HavasiHanna)
2016. júl. 21. 22:53

Csak jó lett volna ha mégis szeded a Visannet, akkor lehet nem nő vissza az endó vagy ha esetleg nem tudtak mindent leszedni,akkor elsorvasztja. Szerintem életmódváltással meg womans krémmel nem lehet ezt a genyó betegséget kiirtani. Az egyetlen megoldás a terhesség, szóval mindent bele, hajrá lombik.

Légy erős és ne kenődj el, neked is sikerülni fog csak picit nehezebben mint az átlagnak.

A prolaktind szerintem se volt vészesen magas, nem az okozza a bajt.

És akkor most hogyan tovább? Mit javasolt a doki?

2016. júl. 21. 13:04

Nos, voltam tegnap rakszuron, es ultrahangon.. Annal az orvosnal aki anno eszrevette az endot, csak o kaalis doki, mondta nem az o szakterulete. Most visszamentem hozza, es latta az uh-n az endot a holyag falaban, mehvel kapcsolodoan. Itt picit kiakadtam, h mutottek, es azt irtak eltavolitottak..akkor?? Mondta h onnan nem egyszeru, mert kilyukadna a holyag..es babavaras elott nem kene azt babralni, meg alapban sem egyszeru ott..

Elkeseredtem, mert itt nem mondtak ezt. Ahol mutottek. Azt mondtak tiszta vagyok..hat gyonyoru, de tenyleg:(


Meg megnezte a verkepet, arra azt mondta h jelzi a magas progreszteron a peteerest, de hat ugye hiaba, mert az endo akadalyoz:( csak a lombik lehet opcio:(

A prolactinra nem adott gyogyszert, mert a 360 az nem annyi h gyogyszer kene ra. Na megg ugye nem attol nem sikerul spontan a baba :(


Szoval ujabb elkenodes....:(

Pedig remenykedtem h vegre valami jot mond.:(

156. acelgirl (válaszként erre: 155. - HavasiHanna)
2016. júl. 15. 09:30
ha magas a prolaktin attól függetlenül lehet peteérés ami növeli a progit, biztos hogy közrejátszott picit a krém is, de szerintem ez a 100-as érték kimondottan jó, volt tüszőrepedésed és ez a lényeg. Viszont a prolaktin tényleg cseppet magas és inkább az a baj hogy tartósan magas. De mielőtt még gyógyszeren gondolkodnál, én következő ciklusban is megnézettetném, mert 1 vérkép nem vérkép. Nálam is volt hogy 100 volt a prolaktin, két héttel később meg 450. A stressz is okozhatja a hirtelen ugrást, nem feltétlen kell kezelni.
2016. júl. 15. 08:41

Sziasztok!

Vannak fejlemenyeim.. Illetve hatalmas kerdojelek!

Most voltam 21.napi vervetelen, es kicsit erdekes lett az eredmeny.. 400 a prolaktin (ez magas, 3.napon 300korul volt, az is magas, de emelkedett egy szazassal..) -erre akkor majd megint gyogyszer?:(

A masik viszont, ha mar panikba esnek, h a magas prolaktin blokkolja a progreszteron termelodest, szerencsere ez nem all fenn, mivel a progreszteronom meg 101 volt...

Nem is talalok nagyon ilyet neten..


Arra gondoltam, h talan a womens cream..fel is hivtam a tanacsadot, h mit mond..de azt mindta h 5nap hasznalat utan, kizart h megnovelne meg, na meg ennyire nem is tudja felnyomni..keptelenseg.

Tehat nem a krem.


Szerdan megyek dokihoz, jovo het vasarnap korul nem kellene megjonnie..

Szerintetek mik lehetnek ezek a brutal magas ertekek?

154. HavasiHanna (válaszként erre: 153. - Acelgirl)
2016. júl. 9. 20:51

Koszi, megnezem legkozelebb a sparban, mik vannak benne!

Most a szafi fittnel is vmi pizzateszta keberek, en azt rendeltem be, legkozelebb azt probalom ki.

Bar ma szembesultem vele, h pl juharszirupot lehet enni, huuu igy ma gyumolcsre tettem, huu hat nagyon jo volt:) kis edesseg!:)

153. acelgirl (válaszként erre: 152. - HavasiHanna)
2016. júl. 9. 19:34
Én már 3 félét kísérlezeztem ki otthon. A sparba lehet kapni gm pizza lisztkeveréket, abból lett a legfinomabb, próbáld ki :) Amit magamtól kotyvasztottam nem lett az igazi, de finik voltak azok is, de a sparos hasonlít leginkább a normál pizzatésztához. De most kacérkodok a karfiolpizza elkészítésével is,csak a férjemet nem akarom büntetni vele :D
152. HavasiHanna (válaszként erre: 151. - Acelgirl)
2016. júl. 9. 09:10

Igy van, tele vannak cukorral, igy meg azok kozul is sok kizart:(

Igeeeeen, jujj a tenger gyumolcsei pizza..hmm..az nehezen kihagyhato:) nem tudom en majd hogy fogom birni:)

Probaltam pizzat sutni, de persze az nem olyan...

Jo utat nektek!!

151. acelgirl (válaszként erre: 150. - HavasiHanna)
2016. júl. 8. 21:08
Szerintem nyugodtan eheted a kukoricát, azért nekünk én úgy gondolom belefér az is ami nyomokban glutént tartalmazhat, de alapból gm gabona. Mostanság sütök 1 kenyeret egy hétre és lefagyasztom, így kibírható ha itthon vagyok. A rágcsákkal viszont bajba vagyok, a golyókat én is csípem, főleg a kakaósat, viszont az összes gm keksz tele van cukorral. Néha úgy megkívánom az édességet és nehéz ellenállni neki...Micsoda mázli hogy most gyümölcs szezon van. Viszont éjszaka indulunk Horvátba, kizárt hogy ne egyek tenger gyümi pizzát :) egy kicsit bűnözni fogok, pedig 45 napig kibírtam.
150. HavasiHanna (válaszként erre: 149. - Acelgirl)
2016. júl. 8. 20:45

Kukoricaval kapcsolatosan valahol olvastam h nem jo, es ugymaradtam...bar tenyleg irjak h lehet enni...talan mertekkel beepitem azt is...ha teljesen glutenmentes..

Mi is megyunk majd nyaralni, mar azon agyalok miket viszek majd.:) elore em is keszulok kenyerrel, v vmi olyasmivel, meg vannak ragcsak is-strandra-rizses, koleses puffasztott akarmik, golyocskak..

Jo nyaralast nektek!!!!;) egyel finomakat, sok tengeri kutyu..hmm...

149. acelgirl (válaszként erre: 148. - HavasiHanna)
2016. júl. 8. 18:16

a kukoricával mi a baj? Azt miért nem eszed?

Én most sütöttem 2 féle gm kenyeret (vagy valami olyasmit) mert indulunk nyaralni és gőzöm sincs ott miket fogok enni.Valószínű ne fog csusszanni némi gluténos kaja is,de ez van :D

148. HavasiHanna (válaszként erre: 147. - Acelgirl)
2016. júl. 8. 17:38

Dokifuggo akkor, meg kaalin belul is ki, mit javasol...

A verkepemmel, mikor neztek hormonokat, nalam is minden rendben volt..most a dieta a tsh-mat vitte le, kerdeztek h szedek e ra valamit, mert alapban nem szokott gyogyszer nelkul igy lemenni...


Az, egy kisebb vagyon az egesz. Semmi gluten,se kukorica, se semmi. Csak zab, de aminek koze sincs mas anyaghoz. Plusz a hajdina, koles, barnarizs...kenyerek meg ezekbol a fura lisztekbol, mint pl a szafi fitt termekek.

De az osszes tejtermek, es cukor, meg minden egyeb dolog mellett amiket elhagytam, a pekaruk hianyoznak a legjobban..

De talaltam olyan "abonettet", ami eheto, mert csak hajdinabol van, illetve puffasztott hajdina szeletet is..de persze ezek megsem az a tipikus kiskifli izuek..:)

De remelem hasznal ez az egesz!!!

147. acelgirl (válaszként erre: 145. - HavasiHanna)
2016. júl. 7. 16:06

Én Kaális vagyok és a dokim azt mondta semmi gond a Visanne-nal. Annyi hogy gluténmentes diétát javasolt, meg hogy ha abbahagytam a gyógyszert azonnal indítsuk a beültetést. Nem hiszem hogy annyira összegubancolná a hormonokat, nekem inkább ez sok barnázás furcsa, de egyre inkább kezd elmúlni a menszim mióta szedem. A lombikos stimus szurikról is mindenki azt mondja hogy felborít minden hormont, nekem eddig mindig (még szurizás utáni hónapokban is) tökéletes tankönyvi volt a hormonsorom, ösztrogén is a béka feneke alatt, progi szép magas amikor kell, még is ott az endó....Sajnos nem vagyunk egyformák. Állítólag az omega 3 is segít a gyógyulásban. Most a fertilovit endo-ra szeretnék beruházni, de egy kisebb vagyon. Használta már valaki?

A gluténmetes diátát ti mennyire szigorúan tartjátok? Ami alapjáraton nem gluténmentes gabona, de olyan üzemben készül ahol csomagolnak búzát is, azt megeszitek? Nagyon zsebbenyúlós és bonyolult ezeket a hozzávalókat beszerezni.

146. HavasiHanna (válaszként erre: 144. - Silver1)
2016. júl. 7. 13:36

Rossz h a honapok csak mennek, es tolodik minden..:(


Errol a womens creamrol tobben irtak h hasznaljak, es hogy progreszteronbol ha tobb van, az alapban nem baj, sot..ha ovulaciokor kezdik a hasznalatat,14napig. Aztan stopp a kovetkezoig..

Tehat elvielg igy rosszat nem tud okozni. Osztorgen dominancia eseten mas a kezelese is..ha kifejezetten arra hasznaljak..ez amit en fogok elkezdemi, ha vegre ovulalok...a napokban valamikor..het vege korul, a babaprojekt tamogatos kezelesi tipusa..

145. HavasiHanna (válaszként erre: 143. - Babatszeretnek30)
2016. júl. 7. 13:31

Ezzel en is igy voltam..es nem is szedtem be..a visanne a nevesebb klimikak, orvosok szerint blokkolja a terjedest, es ezt a hatast sem biztos h eleri...

Nem am h megszuntetne...


Termeszetes, alternativ dolgokkal probalkozunk most mi is. Endo dieta, progi krem,maca, vitamin stb..hatha..de augusztusban elindulunk a lombik utvonalon...


Nem fogom en sem felboritani a hormonjaimat, igy beavatkozni..mikor a fogamzasgatlo utan is kell jo par honap mig helyreall a szervezet..ez meg azert meg nagyobb lokes..


Kaaliban pl azt mondtak, hogy akik babat terveznek, nem is szoktak a visannet ajanlani..

144. Silver1 (válaszként erre: 140. - HavasiHanna)
2016. júl. 7. 10:18

Elvileg október elején, de félek tolódni fog, mert polipom is van, és azt csak a ciklus 6. napján lehet műteni. Két ciklusban nem ért rá azon a napon a doki, ezért tolódott, de miután nekem újabban rendszertelenül jön meg, 3 ciklussal előre számolni reménytelen, mondtam is neki. Szóval lehet hogy elcsúsznak majd a napok, aztán mehetek újabb napot egyeztetni... :-(

Progeszteron krémet állítólag csak akkor szabad használni, ha ki van mutatva az ösztrogén dominancia. Fizetős teszteket láttam a neten, de ezt TB alapon kinél lehet intézni? Nőgyógyász?

143. Babatszeretnek30 (válaszként erre: 142. - HavasiHanna)
2016. júl. 5. 20:01
Szia lehet nem ment el.a komment szeretnem megkerdezni hogy szerintetek ha nem szedem be a Visanne-t lapar utan akkor teherbe eshetek? Nem ertem mi.szukseg a hormonra ha varjuk a babocat :(
2016. jún. 30. 20:49

Votlam egy masik ilyen termeszetgyogyasz, reflexologusnal, o is ezeket mondta, csak o kinalt ra alternativat.. O javasolta a mustarmag kurat, mert az segit a dieta mellett, elott, kitisztitani a majbol, szovetekbol a mar lerakodott hormonokat, rossz anyagokat..

Erdemes kiprobalni..

141. NLbaby (válaszként erre: 137. - HavasiHanna)
2016. jún. 30. 20:45

Sajnos nem Kaposvar kornyeken vagyok :(

De lehet, hogy majd elmegyek egyszer kirandulni arrafele a csontkovacsodhoz ;)

2016. jún. 30. 20:26

A progreszteron kremrol en is jokat olvastam, igy a ciklus masodik feleben, ovulacio utan fogom is hasznalni..pont az osztrogen dominancia miatt...

Megoszlik a lenmag, meg az avokado, mert egy reszrol jot okoz a szervezetnek ilyenkor, masreszrol pedig egyes hatasai pont h nem jok..talan mertekkel lehet..nem teljesen elhagyni..

Avokadot en nem eroltetem, de a lenmag , mint pehely, benne van parszor a fura kenyereimben..

Mikor lesz a muteted,Silver?

139. Silver1
2016. jún. 30. 14:22
Az étkezést tekintve ellentmondásokba ütköztem. A cickafark teát van ahol ajánlották, van ahol tiltották endometriózis esetén. Avokádót is tiltólistán láttam, a lenmagot is, miközben az étkezési tanácsadóm ezeket mind ajánlotta.
138. Silver1
2016. jún. 30. 14:22

Azt olvastam, ösztrogén dominancia okozza az endometriózist. Nekem minden tünetem megvan a meddőséget leszámítva az ösztrogén dominanciára. Progeszteron krém akkor javasolt? Lehet alternatívája a hormonkészítményeknek, amit adnak a műtét után? Természetesen helyette, nem mellette. Esetleg addig is, amíg a műtétre várok, bár lehet addig jobb nem bolygatni a dolgot.

Tud erről valaki valamit?

2016. jún. 30. 12:54

O nem kifejezetten reflexologus, nem hivatalosan ezt csinalja..csontkovacs, masszor, es emellett olvas talpbol..

Leginkabb ismerosoket vallal..:(

De erdemes lenne keresned valakit, aki hasonloakat csinal!!

Ha a kozelben lennel (Kaposvar) talan segiteni is tudnek.

O peldaul azt is szokta erezni h hol van peteeres, de meg a fogkovet is...:)

136. NLbaby (válaszként erre: 135. - HavasiHanna)
2016. jún. 30. 10:12

Ez nagyon erdekes, amit irsz. Megirnad, akar privatban is, hogy ki volt az a reflexologus, aki nalad a gyulladast diagnosztizalni tudta? Az elerhetosege is erdekelne.

Koszonom elore is.

2016. jún. 30. 10:08

Sajnalom, hogy eddig nem sikerult!:(

Mikor probalkoztok ujra?

Azert valahol a kaaliban is a lehuzast latom..olyan szomoru h ha tbre akarsz menni eveket kell varni..raadasul endoval, amivel minden honapban ujra es ujra fejlodik, es egyre inkabb akadalyoz..ha meg fizeti az ember, akkor meg hat..kinek van ennyi penze..:(

A gyulladas abban nyilvanul meg, h verzes utan mindig iszonyat eros felfazasos tuneteim vannak. Szuro erzes,ilyenkor nehez is pisilni, ejjel tobbszor folkelek, faj eleg rendesen..egy hetig kb..ilyenkor a hasam is megduzzad.

Hat, orvosok ezert is neztek ezt tobb evig siiiiiima felfazasnak..

Ver nem mutat gyulladast, ha nem epp az aktualis napokban csinaljak a vervetelt..nalam ez is volt, mikor fajt bejelentkeztem, mite elertem vervetelig mar nem volt semmi..viszont ha ezekben a napokban voltam, mutatta a gyulladadt,,erdekes..

Vannak olxanok, akik reflexzonakon keresztul olvasnak a testbol..nalam a talpam szoktak nezni..( erdekesseg, h o tobb eve mondja h ott a gyulladas, holyag, meh kozott-amit orvos nem igazolt ugye,mert ki mondja ezt? Senki. Es akkor laparnal meg pont ott volt az endo ugye..)

Na es o mondta most par napja( 1honappal lapar utan), h erzi a gxulladast..persze h erzi, duzzadt is, faj is ugyanugy:(

Kerdes akkor ennyit bent hagytak? Vagy meg a hegek fajhatnak? Hm.

134. acelgirl (válaszként erre: 133. - HavasiHanna)
2016. jún. 30. 08:01

Jó döntés volt hogy bejelentkeztetek a konzultációra. Én már egy kocsi árát otthagytam a kaáliban....5 lombikunk volt, ebből mindösszesen 1 ment tb-re. Tiszta vicc, még hogy 5 alkalmat finanszíroznak...ha az ember képes kivárni annyi évig, akkor esetleg.

Neked ez a krónikus gyulladás egyébként miben nyilvánul meg? Nálam a vérkép makulátlan volt, minden eredményen tökéletes és még is a lapar alatt kiderült hogy gyulladásom van. Érthetetlen hogy a CRP-m a nullához közelít és még is szemmel láthatóan jelen van a gyulladás. Nem igazán olvastam tapasztalatokat a táplálkozást illetően. Nem egyszerű ennyi mindent elhagyni, főleg egycsapásra. Én azért nem 100%-osan tartom be,minden kezdet nehéz. Egyébként a kávéról pont valahol azt olvastam hogy kis mennyiségben jó az endóra, szóval semmiképp se hagyd el. Kitartás :)

2016. jún. 30. 07:13

Ez a betegseg a kronikus gyulladasrol is szol..az nekem is regota van, es biztos ez is akadalyozott..es az antibiotukumok, amiket ilyen-olyan doki irt fel, csak tovabbi kellemetlenseget okozott, az alap gyulladast nem szuntette meg.

Kaaliban egy ev a varolista lombikra, ha tb tamogatottat szeretnenk, vagy befizetunk 200.000et es a maradekot alapitvany allja..plusz persze a gyogyszereket mi.

De bejelentkeztem pecsre, a meddosegi klinikara. Ott nincs varolista, es jokat hallottam rola. Aug31-en megyunk konzultaciora.

Mez sem megengedett, en ugy olvastam. Bar nehez osszeallitani a dietat, mert hol ezt irjak, hol azt..

En probaltam kulfoldi oldalakat is bevonni, igy lett a teljes gluten/tejtermek/cukormentesseg.

Eritrit amivel edesitek, kavet sem szabad, de azt egy keveset iszim reggel, meg nem sikerult elhagyni. Alkohol is teljesen tilos. Plusz persze meg sok mas, minden mesterseges adalek, E-k, szoja dolgok/adalekok..

Mivel most is fajt sajnos menstruacio utan meg intenzivebben probalkozom-meg mustarmag kuran vagyok-4.hete( ennek jo hatasai voltak nagyon), most jon hozza az aloe ital( h a gyulladason segitsen), mehpempo..plusz ciklus masodik feletol a womens cream.

Sok gyumolcs..zoldseg-turmixban.. Csak hasznal nalam is majd valamit..

Amit nem tudtam elhagyni a kozmetikumok,tisztitoszerek...bar probalok figyelni h ne erintkezzek ugy..de ezeket is mind termeszetesre kene cserelni..de hat...


Azt mondtak a dieta segit, de nem rogton..kell ido.

Hat turelemmel varom...:)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook