Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. fórum

Használt-e már valaki Visanne gyógyszert endometriózisra? Érdekelne minden, mellékhatások, meggyógyult-e, visszajött-e, hogyan kell szedni.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2018. jan. 1. 21:30

Sziasztok!

Edesanyam szedi lassan 1 eve. 3x mutottek endimetriozissal. Utolso mutete Fulop Doktorurnal volt. A gyogyszert szedi a menzesze rendbe allt. Nincs panasza. A gyogyszertol sincs mellekhatasa

2017. dec. 21. 16:22

Sziasztok!

9 hónapja szedem a Visanne-t, mostanra több mellékhatást is megtapasztaltam, ezért abba akartam hagyni a szedését. Viszont nagyon félek, hogy utána újra rosszabbul leszek (műtétem még nem volt, mert az orvosom azt mondta fiatal vagyok hozzá - 24 vagyok).

Van arról valami infótok, hogy mennyi ideig szabad szedni? Az orvosom még három hónapot javasolt, de lelkileg már nagyon kikészültem a gyógyszer miatt, és amióta szedem, vérzés sem volt.

Köszi a segítséget!

190. eLeM21
2017. okt. 18. 16:56
Bocsi, csak azért írtam ide, mert láttam, hogy a mellékhatásokról érdeklődsz és félek, hogy ez is az lehet. Amúgynekem nem annyira említette a dokim, hogy nem muszáj elfogadni... Sajnos elég későn vették észre.
189. eLeM21
2017. okt. 18. 16:53

Sziasztok!

Én fél évig kaptam gnrh szurit, most pedig kb. két hete Visanne-t szedek. Tudom, hogy a csontokra is hatnak ezek, de most nsgyon meg vagyok ijedve. Tapasztalr valaki olyat, hogy fáj a foga, ínye ezektől a szerektől?

2017. szept. 15. 09:51

Szia!

Én fél évig kaptan GNRH injekciót, és utána 9 hónapig szedtem a Visannet. Nekem nem volt semmi negatív mellékhatása, sőt, jó volt, hogy nem kellett a fogamzásgátlással foglalkozni, és nem mensiztem. Teljesen gondtalan volt, fájdalommentes. A prolaktinom sem ment fel tőle, a testsúlyomat is tartottam. Utána viszont váltanom kellett fogamzásgátlóra, attól a mellem is nőtt (én ennek nem örülök) és híztam is 5 kg-t. :(


Mindent összevetve, szerintem a Visanne jó gyógyszer.

187. 11dono (válaszként erre: 186. - HEra83)
2017. szept. 13. 06:25

Én 1hónapja szedem. Az 1. menszesz megjött és azóta is barnáztam vagy minimálisan véreztem, v alvadt vmi jön ki. Az a kivételes ha nincs semmi.

Neked anno egyből megszűnt a vérzésed?

186. HEra83
2017. szept. 12. 12:14

Nekem is többszöröse a prolaktin szintem, gondolom a Visanne miatt. Én évekig szedtem, most kellett abbahagynom, mert elindítottuk a lombikot.

Van esetleg valakinek tapasztalata arról, hogy Visanne abbahagyása után mikor jön meg normálisan a havi vérzés? Mert nekem már pár nap után jön valami alvadt vérszerű, de csak nagyon minimális, tisztasági betéttel elmegy.

185. MLO111
2017. aug. 22. 12:26
Sziasztok! Valaki tapasztalt olyat, h Visanne szedése alatt nagyon megemelkedett a prolaktin szintje?
184. 11dono
2017. aug. 6. 18:31

1honapja volt laparoszkopom (3 mioma, belnel letapadas es egy endometriosis elvaltozaa a holyagnal).

Vannak alhasi ill. feljebb is 2 oldalt, has fajdalmaim , puffadas napi szinten. Kiderult be vsn gyulladva a huvelyem, mehem ... Sajnos az en dokim meg 3 hetig szabin. Az ugyeletes felirta a Visanne-t, h a gyulladadra kapott gyogyszerek utan szedjem.

Ugy hsllottam vki fogamzasgatlot kap. Mi donti el h Visanne v fogamzasgatlo?

Illetve a Visanne- nel ugyanugy vsn mendzedz?

183. Silver1 (válaszként erre: 174. - Evawitch)
2017. máj. 16. 10:25
Valamelyik endo oldalon vannak nőktől gyógyulástörténetek olyanoktól, akik úgy tűnik kigyógyultak a betegségből. Az orvos akihez járok az is azt mondta, hogy vannak ilyenek, de mindenkinek más kezelés válik be, és persze nem mindenkinek sikerül. Az ismerősöm 2 éve tünetmentes, most volt kontrollon, és egyelőre ok. Szóval van kiút, de azt neked kell megtalálni.
2017. máj. 9. 10:53

Sziasztok!

Megműtöttek, bal oldali petevezetékemet kivették, visanne gyógyszert szedtem ami elfogyott most a menszesznek kellene megjönnie de semmi.... 1 napig pici vér volt, utána csak barnaság, más is tapasztalt már ilyet ? Mikor lesz normális piros vérzés ? Köszi előre is a jótanácsokat !

181. Evawitch (válaszként erre: 180. - Coreyhaim)
2017. ápr. 29. 06:55
Végre egy pozitív dolog is ebben a témában! :) Szerencsés vagy akkor!
180. coreyhaim (válaszként erre: 174. - Evawitch)
2017. ápr. 29. 00:35
Nekem 8 eve nem.jott vissza de ez sem.jelent biztosat de azert orulok hogy ennyi ideje tunetmentes vagyok
179. coreyhaim (válaszként erre: 176. - Evawitch)
2017. ápr. 29. 00:33
Nekem 2009 ben mutottek es azota sem.jott vissza ..ja es ssmmilyen kezelest sem kaptam mert nem volt olyan kiterjedt ..de hidd el itt vagyok az elo pelda h nem mindig ter vissza..ja es gyerekem nincs sajnos nem azert mert nem.jott ossze , nemis probalkoztam , nincs komoly parom igy ez kimaradt...de maga az endo nem tert vissza 8 ev sok ido
178. Evawitch (válaszként erre: 177. - Maju)
2017. ápr. 27. 23:18
30 vagyok.
177. maju (válaszként erre: 176. - Evawitch)
2017. ápr. 27. 20:18
Nekem se volt tünet, csak nem jött a baba majd elmentem dokihoz aki közölte h cisztak vannak. Amu aztán gyorsan baromi nagyra nőtt. Azért öngyi ne legyél! Hány éves vagy ha megkérdezhetem?
176. Evawitch (válaszként erre: 175. - Maju)
2017. ápr. 26. 23:06

Nekem a hosszan tartó menstruáción kívül nem volt tünet, csak a cystak. Örökké ezzel fogok mostantól szenvedni?

Van ok az öngyilkosságra...

175. maju (válaszként erre: 174. - Evawitch)
2017. ápr. 26. 21:53
Szerintem kigyogyulni nem lehet max szintentartani , tünetmentes lenni🙁
2017. ápr. 25. 21:39

Helló!


Van olyan, aki meggyógyult ebből a betegségből?

Sehol nem olvastam ilyet, csak azt, hogy kiújult mindenkinek...

2017. márc. 17. 11:10

Sziasztok!

Édekelne, hogy aki használta a visanne gyógyszert mennyi idő után lett jobban, mikor kezdetek javulni, vagy múltak el a fájdalmai, milyen mellékhatásai jelentkeztek a gyógyszernek?

Jobban járok e ha kivetetem a méhemet, mert már az is szóba jött stb?

Én már több mint 20 éve szenvedek jobb oldali hasi panaszokkal és novemberbe derült ki hogy endometriózisom van, 5 hete szedem a gyógyszert de eddig még semmi javulás, nagyon nehezen bírom testileg lelkileg már ezt a hasfájást. Nekem van már 2 gyerekem, a terhességeim és a szoptatás alatt kicsit jobban voltam, de kb 2 éve már nagyon vissza jöttek a tüneteim. Nem olvastam olyan hozzá szólást aki hasonló cipőbe lenne mint én, legtöbben még szülés előtt vannak. Kérlek írjatok, köszönöm előre is!

2016. szept. 7. 14:13
Több mint 3 hónapja szedem a Visannet. Szerintetek az mennyire normális hogy most már középidőben is elég durván barnázok?Friss vér nincs csak sötét cucc.... Lehet vajon ideiglenesen emelni az adagon, napi 2 szemtől vajon elmúlik?
171. Gaagi
2016. aug. 2. 10:13
Sziasztok! Engem màjusban műtöttek laparoszkópiàval, endós cisztàt tàvolítottak el. Azóta devapeptyl depo injekciót kapok, hat hónapig. Az orvos azt mondta, hogy nem szükséges egyéb módon védekezni mellette, a betegtàjékoztazó viszont azt îrja, hogy hormonàlis fogamzàsgàtlàs nem lehetséges mellette, csak gumióvszer javasolt. Mit tudtok erről? Szükséges a gnrhs injekció mellett a védekezés? Lehet esély a teherbeesésre? Köszi előre is.
170. Silver1 (válaszként erre: 169. - Acelgirl)
2016. júl. 29. 11:26
Ok, köszi, Suskó doki gondolom akkor a parádfürdői kórház dokija. A saját nőgyógyászom nem is tud az endóról, ő gyulladásokkal kezelt, bár a diagnózissal betipeghetek hozzá. De gondolom Bokor doki is tud ilyen igazolást adni. Mennyit vártál az időpontra? Érdemes inkább műtét után menni? Utána gondolom 4 hétig nem is lehet fürdőzni.
169. acelgirl (válaszként erre: 168. - Silver1)
2016. júl. 28. 10:19

Felhívtam Suskó doktort telefonon május végén, annyit kért, hogy irassak egy beutalót a saját nőgyógyászommal. Csak annyi van a beutalón, hogy "sterilitás miatt kérem szíves ellátását". Ezt elküldtem neki e-mailben,az elérhetőségemet is, leírtam részletesen a problémáimat (bár telefonon is elmeséltem) majd érkezett postán egy levél a kórháztól, hogy az általam megjelölt időpontban fogadnak :) Kaptam egy kis listát hogy miket kell vinnem magammal, kb. ennyi. És a tb mindent fizet, kaja, szállás, a kezelések stb.

Remélem tényleg hatásos lesz :)

168. Silver1 (válaszként erre: 164. - Acelgirl)
2016. júl. 28. 09:52
Hogyan, mikor és kinél kell igényelni? Elég a kórházban a műtét előtt/után igényelni?
167. HavasiHanna (válaszként erre: 166. - Babatszeretnek30)
2016. júl. 24. 09:04

Szia!

Sajnalom h te is ebben a cipoben jarsz!:(

En is ezt olvastam tobb helyen, hogy mutet utan konnyebben osszejon, foleg ha onnan el tudtak tavolitani az endot ahol akadalyozott. Nem garantalt persze, de tobb az esely.

En is igy voltam mint te, de a visannet nem kezdtem el, mert nem akarok meg 3-6honapot idohuzni h addig ne terjedjen...mert eltunni azert nem fog..

Ket kaalis dokival is beszeltem errol, ok azt mo dtak h nincs mire varni a lombikkal.. Endosoknak alapbol azt szoktak, de a tb-s varolista altalaban jo par honap, itt a kormyeken 1ev. Lehet erdemes lenne feliratkozni, es ha osszejon, akkor szuper..bar egy evet varni sem jo...:(

De sajna hiaba a csodaesetek, h valakinek sikerult, nalam sajna meg nem:( de aug vegen megyunk lombik konzultaciora..

Most sajnos a lelki sulyat erzem nagyon, az egesznek, nem tudom te hogy vagy vele.. De nalam nagyon depis idoszak van a lapar utantol...

2016. júl. 23. 20:45

Sziasztok,köszönöm a befogadást.


Van itt olyan aki laporoszkópia után spontán teherbe esett?Ha igen,mennyi idő után?Engem 4 hete műtöttek.

3 éve próbálkozunk a párommal,és nemrég derült ki hogy az endo és egy 7 cm-es csokoládéciszta az oka amiért nem jön a babóca.:(

És amit nem értek, annak ellenére hogy babát tervezünk,az orvos 3-6 havi Visanne kúrát javasolt.Viszont azt olvastam és ismerősök is mondták,hogy a műtét utáni 3 hónap a legalkalmasabb a megtermékenyülésre,ezért nem értem ezt az egészet.

Szerintetek érdemes lenne már most jelentkezni egy meddőségi klinikán,lombikra?


Elnézést,hogy ennyit kérdezek, de nem igazán tudom a menetét,az orvosom meg csak azt hajtogatja hogy ne szaladjunk ennyire előre, de én úgy érzem ez időhúzás,és nem veszi komolyan az egészet...

Már jelentkeztem másik orvoshoz is,-mert nem igazán szeretném megbolygatni a hormonháztartásomat épp babavállalás előtt- csak gondoltam megkérdezem a ti véleményeteket is a témában.

Köszi előre is annak aki válaszol.

:)

165. HavasiHanna (válaszként erre: 164. - Acelgirl)
2016. júl. 22. 19:55

De joo! Kosznom!!

Annyit olvastam mar neten, de errol meg nem hallttam, koazi!!

164. acelgirl (válaszként erre: 163. - HavasiHanna)
2016. júl. 22. 16:56

De tb-re megy, két helyen van az országban, Harkány és Parádfürdő. Utóbbi van hozzánk közelebb, azért választottam ezt. Van egy csomó cikk a neten erről:

[link]

163. HavasiHanna (válaszként erre: 162. - Acelgirl)
2016. júl. 22. 16:20

Igen, nem kell eroltetni, csak hat nehez elengedni:(

Nalam minden en korosztalym munkatarsam, baratom terhes, gondolom ez sem segit lenyugodni..

Ezt a vitamint megkeresem en is!!!

Hol laksz? Hol vannak ilyen lehetoseg korhazban? Ez nem tb-re megy, ugye?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook