Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. febr. 17. 05:43
te viccelsz?utana par het elteltevel 'visszakapod a regi enedet!'
420. 18e79e1970 (válaszként erre: 417. - 88ba0ab715)
2013. aug. 16. 08:34
Csak nem kezded el szedni. Aztán reménykedés, hogy minden rendben lesz. Mást nem tudsz tenni...
419. 18e79e1970 (válaszként erre: 413. - Nikletty)
2013. aug. 16. 08:29
Először minden rendben volt. Az utolsó hónapokban volt ez. De a párommal megbeszéltük, hogy abbahagyom :) Amúgy is letettem volna.... :)
418. ivi79 (válaszként erre: 416. - Fontoska)
2013. aug. 15. 21:01
lehet sok a tesztod, attol lehetsz ragyás. én nekifutnék egy pcos kivizsgálásnak. petefészekcisztákat h van-e, cukor+inzuterhelés, hormonsor pl lh fsh arány
2013. aug. 15. 20:59
Sziasztok! Szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését, van valami, amit figyelembe kell venni? Vagy egyszerűen csak a 7 napos szünet után nem kezdem el az újat szedni? 5 éve szedem egyébként.
416. fontoska (válaszként erre: 408. - Ivi79)
2013. aug. 15. 20:47
Decembeben borult fel valami a szervezetemben, azóta van össze-vissza vérzés, barnázás! Valamint január óta a bőröm sem a legszebb, az arcomon és a hátam felső részén bőr alatti csomók vannak időnként, ami vagy átalakul pattanássá vagy idővel elmúlik! Ebből is gondoltam én is h hormonzavar ehet! De akkor sajnos nem biztos h megoldás a fogamzásgátló tabletta ahogy írtad! :(
415. ivi79 (válaszként erre: 414. - Nikletty)
2013. aug. 15. 20:17

én 36 vagyok, 34 voltam mikor letettem tabit 14évig szedtem. azóta is alig van peteérésem,tök alacsony az ösztro és progi szintem, 18-21naposak ciklusaim és baromi nagy szarban lennék ha gyereket akarnék. tuti ezis bekavart h pm alulmüködö lettem..

kezdtem dianeval(ettől hiztam mint aki fújnak), majd triregol és végül yadine.

gumit nem értem miért nem birja vki, ok macera meg pár szituban nem lehet vele, de nekem pasim mondta h inkább használjunk azt mint h szedjem azt a szart.


amugy 35 fölöttis lehet szedni csak kockázatos.meg necigizz stb. ez annyiban sántit h bármiylen korban méreg a hormonrendszernek

414. nikletty (válaszként erre: 410. - Ivi79)
2013. aug. 15. 19:43
Hat igen en is ezt mondom ha meg tudja ezt tenni! Tudod en tabit szedtem a babam előtt letettem 4. Hoban babas lettem idoben megjobb a menzi is addig de akkor elment a baba azota sem fogom meg tudni miért aztan kovetkezőleg kaptam sargatesthormont soha nem tudom meg ennek lehet e köze fogtabihoz akkor azt mondtam soha többet de aztan egy eves lett a babam a parommal addig bírtuk egyeb modszerrel mert a gumival neki nem megy igy megint csak ez maradt ha biztosra szeretnenk menni..... Nem tudom mi lesz ha 35 leszek pl ami utan mar nem ajanlott a tabi.... Mehen belüli eszköz zavarò gondolat az sem humanusabb a legjobb lenne a mechanikusabb de sajni nekünk hosszu tavon az nekünk nem nYujt kielégítő örömet:-S
413. nikletty (válaszként erre: 412. - 18e79e1970)
2013. aug. 15. 19:38
Akkor elvileg nem ez volt aneked megfelelő összetételü tabi elvileg meg kene nezni hormonokat s ugy felirni valamit
412. 18e79e1970 (válaszként erre: 406. - Fontoska)
2013. aug. 15. 07:20
Nekem csak akkor volt barnázás, mikor gyógyszert szedtem. Jó másfél-2évig cyprot.... most hagytam abba jún.ban. Á... öröm az élet. Szerencsére, semmi bajt nem okozott, mert olyanokat olvastam, hogy már majd megőrültem tőle. Előző hónapban is, és most is rendesen megjött a vérzésem, ahogy a tabi előtt 30 napra. De a lényeg: az utolsó tablettás hónapokban már egy héttel előtte barnáztam, meg a fehérfolyásom is sokkal több volt. Azóta ez is helyreállt. Soha többet tabletta....
411. 18e79e1970 (válaszként erre: 407. - Fontoska)
2013. aug. 15. 07:17
Szerintem inkább egy endokrinológushoz... De én szerencsére nem vagyok jártass ebben. De, ha hormonprobléma van, akkor általában oda küldik az embereket kivizsgálásra. Az biztos, hogy fog.gátlóval nem oldódik meg a dolog.
410. ivi79 (válaszként erre: 409. - Nikletty)
2013. aug. 14. 22:37
ne szedjen akkor se ha nem akar még. csomó más problémát előhoz, főleg ha eleve hormonzavaros..
409. nikletty (válaszként erre: 406. - Fontoska)
2013. aug. 14. 22:30

itt az a kérdés, mennyi idős vagy, mikor gondolsz esetleg babát várni

ha így is úgy is védekezni akarsz jó döntés lehet a fogtabi, DE arra számíts ha egyszer babát akarsz tedd le jó időben a bogyót, mert sok idő fog telni mire lesz normális ciklusod, ill. ez a gond, akkor is újra előjön, aminek az okát ha nem most, akkor kell majd felderíteni (hormonvizsgálatok, stb).

Ha úgy vagy vele hogy nem soká baba, vagy nem baj ha jönne mostanság, akkor szeritnem nem kéne szedni, hanem szépen lassan utána járni a vérzés gondok okának, egy normális doki elsőként egy hormont nézet, van-e valami extra eltérés, ill. ultrahang, hogy ott is minden oké-e, nem-e valami elváltozás okozza ezt, stb.


Jobbulást!

408. ivi79 (válaszként erre: 407. - Fontoska)
2013. aug. 14. 20:28
inkább endó-nődoki, de a 90% ugyis csak fogit akarna rá adni.
407. fontoska (válaszként erre: 405. - 18e79e1970)
2013. aug. 14. 14:49
És akkor ezzel nőgyógyászhoz kell mennem?
406. fontoska (válaszként erre: 405. - 18e79e1970)
2013. aug. 14. 14:48
A menzeszem megjön, csa általába előtte 1 v 2 hétig barnázok, illetve azért kedztem el szedni a gyógyszert, mert egyszer kimaradt, egyszer pedig túl sokáig tartott, kb decemberbe borult fel! :(
405. 18e79e1970 (válaszként erre: 403. - Fontoska)
2013. aug. 14. 07:07
Szerintem is valami hormonzavar lehet nálad. A gyógyszerrel megjön ugyan, de az nem menzesz, csak a szervezeted így reagál arra, hogy nem szeded a gyógyszert. Attól a probléma megmarad.
404. ivi79 (válaszként erre: 403. - Fontoska)
2013. aug. 14. 00:38
hát ne fogigátlóval.. itt sztem progihiány van, de sokminden okozhatja ezt az egészet
403. fontoska (válaszként erre: 402. - Ivi79)
2013. aug. 13. 19:27
Abbahagytam 1 tabletta után, de maga a hányinger már előtte is megvolt délután! Elsősorban azért kezdtem el fogamzásgátlót szedni 4 hónappal ezelőtt, mert vérzésproblémáim voltak, egyszer nem jött meg, utána 10 napig, illetve sokat barnázok! Remélem lesz más megoldás is a menstruáció helyreállítására! Köszönöm!
402. ivi79
2013. aug. 11. 23:46
dianetöl lehet hányinger, me elég sok benne hormon, amugy meg azt semmiképp ne szedd, sokan attól lettek meddők később.
2013. aug. 11. 21:05
Azon leszek, megint hetek kerdese mire lesz idopontom :(
400. andi6020 (válaszként erre: 399. - Fontoska)
2013. aug. 11. 19:28

Szerintem keress egy másik orvost.


Nem szedek gyógyszert, nem tudom mit számít az az egy szem, gondolom nem sokat, vagy fene tudja.

2013. aug. 11. 19:22
Mitévő legyek? :/ ha magamra hagyatkozom nem szednem...
398. timycat (válaszként erre: 397. - Fontoska)
2013. aug. 11. 18:55

Sajnos tényleg nem tudok erre okosat mondani :S


atyaég milyen dokik vannak :o

397. fontoska (válaszként erre: 396. - Andi6020)
2013. aug. 11. 18:48
Remélem nem csináltam bajt, rosszabb nem lett, de sokkal jobb sem sajnos, ezért is szeretném abbahagyni, csak tegnap bevettem az első szemet....:(
396. andi6020 (válaszként erre: 395. - Fontoska)
2013. aug. 11. 18:46
Atyaég :(
395. fontoska (válaszként erre: 393. - Timycat)
2013. aug. 11. 18:44

Sziasztok!


Orvos mondta h felír többfélét mivel vérzésproblémával mentem, mindegyiket szedjem egy hónapig és amelyik a legjobb azt szedjem!

394. andi6020 (válaszként erre: 392. - Fontoska)
2013. aug. 11. 18:41
Milyen megfontolásból tértél át egyikről a másikra, másikról a harmadikra és így tovább?
393. timycat (válaszként erre: 392. - Fontoska)
2013. aug. 11. 18:35

Ezt a 4 hónap 4 fajta foggátlót orvos javasolta???


A foggátlót nem lehet csak úgy kapkodni mint a cukorkát, hogy melyik ízlik, melyik nem, egyébként a Diane35 meg pláne ütős cucc. Szóval inkább egy normális nőgyógyász ha már foggátlót akarsz, vagy más védekezési mód

2013. aug. 11. 17:45
Sziasztok! Segítsetek légyszi! Az utóbbi 4 hónapban 3 féle fogamzásgátlót szedtem, hogy meglássam melyikhez alkalmazkodik legjobban a szervezetem! Tegnap kezdtem el a 4. félét a diane 35-öt szedni! Az utóbbi pár napban a valószínű a nagy meleg miatt rossz közérzetem, hányingerem van! ?Meggondoltam magam és szeretném abbahagyni! Szerintetek baj ha bevettem az első tablettát és abbahagyom?? Előre is köszi a válaszokat!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook