Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás? fórum

Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
44. 959ebd0cf5 (válaszként erre: 24. - Ditke62)
2007. febr. 28. 12:28

Ditke,szerintem mi elbeszélünk egymás mellett.Általánosságban arról beszélek, hogy azokat az egészségügyi ellátásokat, amelyek bármely beteget megilletnének, még azokat is az orvosok képesek kiárulni csúszópénzért.Arra való hivatkozással, hogy nics pénz, időpont,stb,de ha zsebbe fizet a beteg, akkor van rögtön minden.Erre ne mond nekem, hogy általánosságban többet vár el a beteg,mint ami megilleti, bár biztos vagyok benne, hogy olyanok is vannak nem kevesen.S ha annyira fizetni akar ,akkor fizessen.De ennek nem lenne szabad a többi beteg ellátásának a rovására menni!!!

Az orvosi hálapénzt,ami inkább csúszópénz, enyhe túlzás a pincér, a benzinkutas, a fodrász zsebébe süllyesztett apróval összevetni, már a nagyságrend miatt is.Nem beszélve arról, hogy a beteg ember azért lényegesen kiszolgáltatottabb.

Érdekes lenne, ha a gyorsvonat vezetője(aki ugye felelős munkát végez minimálbérért,naponta több száz ember életének a biztonsága van a kezében) kiszólna az utasoknak, hogy hiába van jegyük, akinek sürgős,legyen"hálás",akinek ez nem tetszik,jön majd egy tehervonat úgy 24 óra múlva.

43. Ditke62 (válaszként erre: 41. - E71af41436)
2007. febr. 28. 12:26

pitzburg

elfogadom, hogy van aki így gondolkdik, nem vagyunk egyformák. Mégism azt hiszem talán én ismerek több orvost, és az általam készített "statisztika" azt mutatja, hogy a többség rám hasonlít, nem szeret ingyen dolgozni, vagy ingyen kockázatot vállani a büntetésért...

42. Ditke62 (válaszként erre: 40. - 0b099f6590)
2007. febr. 28. 12:25

jocoanya

Ez az amiről beszélek: ez nem az orvosok hibája, hanem a rendszeré! És ezt nem az orvoson kell leverni!

A CT-nél előjegyzés van, meghatározott vizsgálatszám naponta. Ezért kell várni heteket. Ha a hálapénzért cserébe az orvos előrehoz egy vizsgálatot, akkor nem vesz el senkitől helyet, hanem az ún. "sürgős" kategóriába teszi a betgeét, ás akkor nem a fix helyekre kerül, hanem azon kívül. Magyarul: egy napba befér egy jó CT esetén mondjuk száz vizsgálat, nyilván attól függ, hogy sima vagy kontrasztos, milyen régióról, stb, de ebbe ne menjünk bele. Az oep viszont azt mondja, hogy naponta csak 25 vizsgálatot finanszírozok. Ezért egy nap 25 beteget jegyzünk elő, a többiek más napra kerülnek, így alakul ki a várakozási idő. De a CT ott van akkor is, ha nincs beteg, van hozzá ügyeletes orvos, aki leletez, mert jöhet egy balesetes koponyasérüléssel, egy agyvérzett, vagy akármi, akit meg kell nézni, az ilyen sürgős ellátást finanszírozza az oep. Namármost ha adsz pénzt a dokidnak akkor sürgősként kéri a vizsgálatot és meg van olva, Te is jól jártál, meg a többi beteg sem szenved hátrányt. De nyilván az oep ellenőriz, senki nem vállal csak azért kockázatot, mert hivatástudata van.

41. e71af41436 (válaszként erre: 33. - Ditke62)
2007. febr. 28. 12:23

Hidd el nekem,még mindig több olyan orvos van aki nem fogad el pénzt semmiért és kevés az ilyen köpedelem aki az utolsó fillért is kivenné annak a zsebéből,akinek az egészsége tropa és azt a kevés pénzt alig tudja előteremteni.

Valóban ne csinálj semmit ingyen,hisz neked is családod van,akiket el kell tartani. De minden egyes fillér égesse a zsebed,amit hálapénz gyanánt elfogadsz az emberektől. Az ilyen orvos nem orvos,és nem is ember.

40. 0b099f6590 (válaszként erre: 37. - Win)
2007. febr. 28. 12:16

Akkor most gondolkodjuk forditva!

Igen van beteg, akinek több hetet kell várnia a CT-re, de nincs pénze, hogy lefizesse az orvost, hogy korábbra szerezzen helyet neki!

Akkor az nyugodtan elpatkolhat, mert nincs pénze?

Egyébként azt a helyet, amit pénzért megszerez, azt valaki más elől veszi el, akinek tán jobban szüksége lenne arra vizsgálatra, de nincs pénze felülicitálni azt akinek van.

39. 0b099f6590 (válaszként erre: 31. - Ditke62)
2007. febr. 28. 12:13

Igen, én is állami pénzből végeztem az iskoláimat, csak nem tudom a munkahelyemen /bár én csak varrónő vagyok, s nem orvos, mea culpa én hibám/ ha azt mondanám, hogy csak akkor vagyok normálisan dolgozni, ha hálapénzt adnak érte.

Megfizetnek a munkámért, és nem kapok hálapénzt érte.

Valóban nem sok a 107 ezer forint kezdő orvosi fizetés, de nagyon sokan vannak olyanok, akik ennek harmadából élnek. Tehát sirni nem fogok értetek.

Szóval, ha fizet érte, megirod a receptet, ha nem, akkor elnézed, te mint orvos, akinek nagyfoku empátiával kellene birnod, hogy 2 napig üljön a váróban.

Na gratula!

Emberi nagyságról és szakmai becsületről ennyit.

Nem is értem miről beszélünk!

2007. febr. 28. 12:08

Sziasztok! Én úgy gondolom két dolgot leszögezhetünk:

az hogy pénzt kell adjak az orvosoknak ahhoz, hogy gyorsan zökkenőmentesen és tisztességesen el legyek látva, ha beteg vagyok, nem is tudom milyen jelzővel illessem, valami csúnyával.

De ugyanezt a csúnya jelzőt alkalmazom arra a tényre is, hogy az orvosok, akiktől az életünk függ, akik nap, mint nap törődnek velünk, és nem csak a gazdaggal, aki jól megfizeti, hanem a hajléktalannal is, ha éppen arra van szükség, ennyire nincsenek megfizetve.

37. win
2007. febr. 28. 12:07

Hűha, kemény téma!

Szerintem az emberek többségének az a leginkább bicskanyitogató, hogy az orvosok kapnak, sok más nem.

Én is elmesélhetném, hogy mennyi plusz órát dolgoztam, mielőtt gyedre mentem, és nemhogy köszönömért, hanem mire 3 éves lesz a gyerekem nem lesz munkahelyem!!! Pedig volt, hogy terhesen reggel 7től este fél 8ig voltam a munkahelyemen, úgy hogy még ebédelni sem tudtam.


A probléma szerintem is ott van, hogy igenis kevés az orvosok fizetése-is! Normálisan kellene finanszírozni az egészségügyet- TELJES EGÉSZÉBEN- és akkor sokkal kevesebb lenne az olyan eset, amikor a beteg is és az orvos is úgy érezné a hálapénz a megoldás.

De amíg egy CTre normál esetben 4-6 hét az előjegyzési idő -és erről nem az orvos/kórház tehet-, és valaki úgy gondolja, ő ezen idő alatt esetleg nem kíván elpatkolni, akkor igenis fog plusz pénzt csúsztatni az orvos zsebébe, hogy szerezzen neki korábbi időpontot. És én ezt is megértem! Amikor valaki bizonytalan, rosszul érzi magát, és esetleg felelősnek érzi magát a családjáért, akkor igyekszik mielőbb kideríteni mi baja, és esetleg meg is gyógyulni. És azt is értem, ha egy orvos nem kockáztat a két szép szemünkért!


Egyébként nekem eddig nem voltak rossz tapasztalataim. A szülésért én is fizettem a dokimnak, de ő végig ott volt, és ő is császározott, mindennap jött és előtte is hozzá jártam. Megbíztam benne és nekem ez ennyit megért.

2007. febr. 28. 11:59
bocs, miből éltek akart lenni
35. Ditke62 (válaszként erre: 34. - Dee)
2007. febr. 28. 11:58

miért, Te is orvos vagy?

Akkor nyilván össze lehet hasonlítani.

És akkor kiből éltek, ha egy hétig ingyen dolgozol?

34. dee (válaszként erre: 30. - Ditke62)
2007. febr. 28. 11:53

Nem 3 napig, 1 hétig!!!!!!!!

A családom megszokta,ez a munkám,ezt választottam.


Csak példaként írtam,hogy van hálapénz nélkül is élet!

Ja és a fizetésünket is összehasonlíthatnánk!:))))

33. Ditke62 (válaszként erre: 29. - E71af41436)
2007. febr. 28. 11:49

ja, és valóban van különbség a borravaló és a hálapénz között, mint ahogy aközött is, hogy mennyit tesz le egy orvos az asztalra, mire odajut, hogy orvos legyen, pláne szakorvos, meg mennyit tanul egy pincér, egy benzinkutas...sorolhatnám. És azt is, hogy mi a különbség: a pincér ugyanúgy a munkáját végzi, ha egy fillért nem adok neki is kihozza a kaját, mint ahogy egy orvos sem hagy meghalni vagy ellátatlanul, akkor is, ha nem adsz hálapénzt. De a pincér sem áll szolgálatba nekem vasárnap este 6-kor ha nem dolgozik, csak mert nekem olyan szimpi volt a múltkor és szeretném, ha megint ő szolgálna ki, igaz??

Nekem is volt betegem, aki kérte, hogy hétvégén is én csináljam neki a haspunkciót, mert meg volt velem elégedve. Mondtam, hogy nem vagyok ügyeletes, majd a kollega aki ügyel megcsinálja. De ő szerette volna ha én csinálom, ragaszkodott volna hozzám. Tudom, szerintetek akkor be kell mennem hétvégén, utaznom, átöltöznöm, lecsapolnom, hazamennem: kb. 1 óra ha nem több, meg a benzinpénz amivel odakocsikázok, mert nekem hivatástudatom van. Hát ennyire nincs, és szerintem senkienk nem lenne. Mert persze van 15 betegem egyszerre az osztályon, ha csak 4-5-nek van iyen kérése, már elmenne minden hétvégén a fél napom. Nekem is van családom, az ügyeletes orvos meg azért van, hogy ezt megcsinálja. Így ha nem kell nem megyek be. Ha mégis ragaszkodik hozzá, akkor viszont elvárom, hogy nekem is megérje, ne csak neki. Szerintetek ez teljesen elítélendő? Kicsit furcsa, hogy azok nem mennek orvosnak, akik persze ezt mind megtennék, éveken át, hivatástudatból, az orvosok meg ilyen szemét válogatott banda...

32. Ditke62 (válaszként erre: 29. - E71af41436)
2007. febr. 28. 11:40

pitzburg

Ne haragudj, de aki úgy jön be a rendelőbe, hogy nem köszön, vagy ordibál velem, hogy miért kellett ennyit várnia, azzal nehogy már én mosolyogva kérdezzem, hogy ugyan mégis miben segíthetek!! Nem kell a seggem nyalja, csak normális emberi viselkedést várok el, mint szerintem mindenki. Én is a munkámat végzem és utálom, ha azok, akik nem látnak bele kritizálják, jogtalanul. Tudod a bicska kinyílik a zsebemben, mikor az ambulanciára beeesve hallom, hogy "na, eddig kávézgatott". Hiába van kiírva, hogy rendelés 8-13-ig, ha én 8-kor még megbeszélésen vagyok, utána mennem kell vizitre az osztályra, utána el kell indítanom az osztályos betegek napi vizsgálatait, mennem kell konzíliumba... akkor lehet, hogy csak 10-re érek oda a rendelésre. Nem addig kávéztam, egyszerűen ha szétszakadok sem tudok két vagy több helyen lenni egyszerre. Nem én tehetek róla, hogy több helyre vagyok beosztva, ez van, így működik a rendszer. De akkor nekem senki ne szóljon be, hogy meddig kávézom! És ha kimegyek, sem megint kávézni megyek, hanem esetleg hívnak megint konzíliumba, vagy az osztályon van valami gond valamelyik beteggel, vagy épp a művesére kell menni nagyvénakatétert betenni (mert hogy nálunk az is hozzám tartozik, és az mondjuk jó esteben is 20-30 perc mire megjárom.) Én tudom, hogy akik ott ülnek, reggel 7-8 óra óta várnak, hogy arra az 5 percre bejussanak, de ez nem az én hibám!

Ja, és persze aki az osztályra jött felvételre az meg reggel óta ül ott és várja, hogy végre megnézze egy orvos. És várhat délután 2-ig, mire végzek a rendeléssel. És persze ő is háborog, mert itt nem foglalkozik vele senki.

31. Ditke62 (válaszként erre: 28. - 0b099f6590)
2007. febr. 28. 11:33

jocoanya

Válaszolva a felvetett pontokra:


1-2.Valóban állami pénzen végeztem, mind mindenki más ebben az országban, teljesen mindegy, hogy tanár vagy közgazdász lett.

3.Valóban kapok fizetést, megmondom Neked, egy kezdő orvos bére 107 ezer forint Bruttó, azaz ebből adózik még. Erre jön az ügyeleti pénz, de az sem túl sok. Ezért cserébe kapja mindenki az ellátást, nem a hálapénzért. Csak leírtam, hogy ezért cserébe milyen ellátás jár. Senkit nem hagynak meghalni vakbélgyulladásban, cukorbetegségben, akármiben, csak azért, mert nem adott hálapénzt. Nem erről van szó. Itt arról írtam, hogy mi az amit a betegek szeretnének, de nem finanszírozza a tb, illeve nem úgy, ahogy ők szeretnék.

4. Folyamatos továbbképzéseken veszünk részt, ez törvényi előírás, 50 kreditpontot kell évente teljesítenünk, különben visszavonják a működési engedélyünket. Ja, és ezeket senki nem fizeti, 10 ezertől felfelé vanank a konferenciák regisztrációs díjai, ezt is saját pénzből kell finanszírozni, de megtesszük, nem is ez a gond.

5. nem kell minden szavamat kitekerni, én nem arról beszélek, hogy egy mosolyért is pénzt kérnénk. A többség azért nem ilyen, én sem.

Itt arról van szó, hogy a beteg választ: vagy ül 2 napig az ambulanciákon, mert a cukorgyógyszerét csak a diabetológus szakorvosa írhatja fel, a csontritkulásra szedett gyógyszerét meg a másik, vagy felíratja velem, megspórol 2 sorbanállást én meg vagy megúszom büntetés nélkül vagy nem. De ezt nem várhatja el senki hivatástudatból. Mint ahogy azt sem, hogy mondjuk hétvégén én menjek be leszívni a folyadékot a térdéből, mert ő bennem bízik. A hétvége nekem is munkaszüneti nap. Itt nem egyedi esetről van szó, hanem ha egy orvos minden egyes betegéből csupán hivatástudatból megtenné ezt, akkor minden este, hétvégén bent lehetne a kórházban, és nem jutna idő a családjára. Szerintem nem normális dolog ezt elvárni. Valamit valamiért kell hogy működjön.

30. Ditke62 (válaszként erre: 27. - Dee)
2007. febr. 28. 11:23

dee

Sajnálom, én nem vagyok hajlandó minden harmadik héten, sőt soha sem ingyen dolgozni. A családod mit szól hozzá, hogy 3 hetente nem lát 3 napig?

Én sem sírok, csal leírtam a véleményem.

29. e71af41436 (válaszként erre: 17. - Ditke62)
2007. febr. 28. 11:01

Ezt ugye az orvosi eskütételnél bele kellett venned?Márhogy azzal nem úgy bánsz,aki bunkó stb...

Ezt konkrétan úgy értetted,hogy dögöljön meg,mert nem a segged nyalja? És mert nem ad pénzt?????

Te sosem fogod megtapasztalni azt,milyen kiszolgáltatott az az ember,akinek havonta minimálbérből kell élnie,nem egyedül,ezt hozzáteszem és ha valami baja van,akkor súlyos ezreket kell az orvosnak fizetnie. Te orvos vagy(bár én a kejelentésed alapján simán elvenném az diplomádat)így az orvostársadalom valószínűleg nem hagy ellátatlanul.

A b orravaló és a hálapénz között is van különbnség. És hogy mi????

A szorzó!!!!

2007. febr. 28. 10:46

Sziasztok.

Előre le kell szögeznem, ugy általában felháboritónak tartom a hálapénzt!


Ugy gondolom, hogy aki az orvosi hivatást választja az elkötelezettségből teszi.

Kezdjük az elején:

1. a középiskolát és az egyetemet, /a régebben végzett orvosokról beszélek/ ugyebár állami pénzen, ergo a mi pénzünkön, a mi adónkból befizetett összegekből végezte el.

2. Ugy tudom, ha valaki szakosodni szeretne, az ez előtt ingyenes volt, tehát azért ujfent nem fizetett.

3. Elhelyezkedik egy kórházban, rendelőintézetben, stb. Ezért fizetést kap. Nem mondom, hogy meggazdagszik belőle, mert gondolom /nem vagyok vele tisztában mennyi is/ egy kezdő orvos fizetése nem veri az egeket.

4. Véleményem szerint, ha ezt a szép hivatást választotta, akkor tovább is akar fejlődni, tehát folyamatos képzéssel tartsa karban tudását.

5. Felháboritónak tartom, hogy valaki, aki hivatását gyakorolja, azért hogy egy-egy mosolyt elenged /mert sokszor a betegnek ez is sokat jelent/ vagy benéz hozzá a kórterembe, mert érdekli a betege állapota, esetleg mütét után figyelemmel kiséri állapotát, ezért pénzt kérjen, várjon, vagy fogadjon el.

Miért extra szolgáltatás az, ha emberi viselkedést várunk el az orvosoktól?

27. dee
2007. febr. 28. 10:35

Akkor se tetszik,nekem senki nem ad csúszópénzt.Én bizony hivatástudatból csinálom a dolgomat.Sőt a pluszt is önszántamból teszem.

Azért választottam ezt a pályát,mert segíteni szeretek az embereken és szeretem őket.

Én ingyen és bérmentve ügyelek minden harmadik héten hétfőtől hétfőig.


Nem sírok,nem panaszkodok.:))

2007. febr. 28. 10:25
Nem kérem előre, soha nem kértem, de van, hogy a beteg kér valamit én pedig megmondom, hogy sajnos nem lehet, mert ez meg ez a törvényi, vagy kórházi szabályozás. Mondjuk van olyan recept amit nem írhatok fel, mert megbüntet az oep. Ha a beteg úgy gondolja, hogy neki mégis kell, mert nem akar sorbaállni másik két orvos rendelője előtt és eltölteni ezzel egy fél napot, akkor ha ad pénzt akkor esetleg felírom, vállalva, hogy ha megbüntet az oep akkor kifizetem a büntetést. Nyilván ez mindig az adott helyzettől függ. Nem teszek meg olat amit nem lehetne pusztán hivatástudatból. Viszont mivel pénzből élek, "korrumpálható" vagyok, én is jól járok, meg a beteg is.
25. dee (válaszként erre: 17. - Ditke62)
2007. febr. 28. 00:33

Ez elég csúnya nyilatkozat egy orvos szájából!

"Ha kapok plusz pénzt akkor kaphat többet is a beteg."---> mégis előre kéred a pénzt?!!!!:(


A taxisnak,pincérnek stb. utólag fizetünk.

24. Ditke62 (válaszként erre: 23. - 959ebd0cf5)
2007. febr. 28. 00:09

Ezt most nem értem. Azt írod, miért csak akkor kapod meg ami eleve járna, ha fizetsz? Épp azt vetettem fel, hogy mi az ami eleve jár, és mivel kaphaszt többet, ha fizetsz. Persze mint írtam a példák sarkítottak, de csak így lehet kiélezni a helyzetet.

Én is eldöntöttem már az egyetemen, sőt előtte, hogy el fogom fogadni a pénzt, ha úgy érzem, hogy megtehetem, és így is teszek. De mi ezzel a baj? A pincér nem fogadja el vagy a benzinkutas, vagy a taxis, a mosógépszerelő... miért kellene az orvosnak másnak lenni? Van akitől én sem fogadom el, vagy azért mert érzem, hogy csak úgy hozzámvágja, mert "illik" vagy azért, mert úgy gondolom, hogy nem tudok vagy nem akarok többet tenni érte, nem teszem meg amit szeretne. És igen, van akitől elfogadom, vagy azért, mert valóban úgy érzem, hogy tényleg hálás és megsérteném, ha nem venném el amit hozott (nem feltétlenül pénzt), vagy mert úgy érzem, hogy többet nyújtottam mint ami jár és ezért kapom.

Én csak egy vagyok a sok orvos közül, tudom, hogy sokan gondolkodnak úgy mint én és sokan mások, ismerek olyat aki még egy doboz bonbont sem fogad el és olyat is aki előre mondja a tarifát, ráadásul nem is foglalkozik utána a beteggel. De a betegek választják az orvost, olyanhoz kell menni aki számodra a legmegfelelőbb - akár ilyen szempontot is figyelembevéve.

2007. febr. 27. 19:16

olyan területen dolgozni, ahol emberekkel kell foglalkozni,sosem könnyű dolog,de nézzük az átlagot, ne a szélsőségeket.Ha visszakanyarodunk az alapproblémához,akkor megint csak odalyukadok ki,hogy a hálapénz semmi más, mint az egészségügyi ellátás kiárusítása.Már bocsánat, miért kapom meg csak akkor, ami eleve járna, ha fizetek? Ez felháborító! Szerintem, a csóró, "csöndes",békés beteg, a szimpatikus fejével együtt akár fel is fordulhat, ha van egy nagypofájú, undormányos stílusú,kekec újgazdag,aki meg tudja vásárolni a nagylelkű orvos szimpátiáját,minden előnnyel együtt.

Ditke,Te sem tudod már, hogy kit és mit védesz,lehet, hogy csak a lelkiismeretednek jobb így?

Tudod, amikor a jövő orvosai már az egyetemen eldöntik, hogy márpedig ők a pénzt el fogják várni és fogadni, akkor mi miről beszélünk?

22. gpetra
2007. febr. 27. 15:26
Én ezt nem is hittem volna, lehet, hogy azért, mert engem teljesen más szellemben neveltek. Bár ha jobban belegondolok, miért éppen az orvosnál viselkednénk ember módjára... Valószínűleg az én zsebemben is kinyílna a bicska. A máson csattanást pedig ismerem sajnos.
2007. febr. 27. 15:14
Sajnos sok beteg úgy lép be a rendelőbe, hogy nem köszön, vagy közli, hogy "szevasz" miközben rágja a rágóját és persze ha megszólal a mobilja akkor nem zavartatja magát és simán megbeszéli a hétvégi horgásztalálkozó eseményeit vizsgálat közben. Vagy belép és azzal kezdi, hogy kell nekem egy CT, stb., aztán még sértve érzi magát, ha megkérdezzük, hogy egyébként mi a panasza :(. Nem beszélve arról, mikor kirángatják az ügyeletet, és megkérdezzük, hogy miért nem jöttek be, mire az a válasz, hogy esik az eső, ilyenkor a kutyát sem verik ki... Vagy mikor olyasmit kérnek számon rajtunk, ami a rendszer hibája, nem mi tehetünk róla, de rajtunk csattan. Olyasmit várnak el, ami nem járna de természetesnek veszik. Ezek amik engem bosszantanak. És sokszor épp ezért van, hogy mikor az embernek már tele a hócipője ezekkel akkor az olyan betegen csattan aki mit sem tehet az egészről :(
20. gpetra
2007. febr. 27. 15:01
Sokaknak szerintem alapvetően nem a hálapénz rendszerével van gondjuk, közéjük tartozom én is. Főleg oly módon, ahogy Te csinálod. Akkor van probléma, ha a pénzt előre kérik, illetve ha enélkül nem is foglalkoznak a beteggel. És ebben az esetben szerintem az ordibálás és a követelőzés sem lehet ok. Még akkor sem, ha ezt nem tartom elfogadható viselkedésnek. Az ordibálásról még annyit, hogy múltkor egy olyan rendelőben jártam, ahol az asszisztens ordítozott a beteggel a váróban, minősíthetetlen hangon, minden ok nélkül.
2007. febr. 27. 14:53
Én is utólag fogadom el, nem előre kérem. Valóban nagy különbség. Az meg, hogy elvégeznek egy vizsgálatot ami kell egy betegség kiderítéséhez, természetes, legalábbis számomra.
18. gpetra (válaszként erre: 17. - Ditke62)
2007. febr. 27. 14:38

Én nem tartom azt pluszmunkának, ha elvégzik azt a vizsgálatot, amire szükség lenne, és amiből kiderül, hogy a betegnek mi a baja. Én is adtam már hálapénzt, annak az orvosnak, aki műtött, és aki mindvégig nagyon kedvesen, figyelmesen bánt velem. De utólag adtam. Mert elégedett voltam. Mint ahogy te is utólag adod a pénzt a benzinkutasnak, a pincérnek, a boltosnak, az újságosnak és a postásnak. NEM ELŐRE, amikor még semmit nem kaptál. És a kedvességet köszönöd meg, nem azt, hogy elvégezte a munkáját. Szerintem ez nagy különbség.

Egyébként elég elszomorító, hogy egy orvos így gondolkodik...

2007. febr. 27. 14:25

Én orvos vagyok, így nagyon sok orvost ismerek, nem csak a saját véleményemet írtam, és fenntartotm, hogy a munkabérért azt az ellátást nyújtom ami jár. Ha kapok pluszpénzt akkor kaphat többet is a beteg. A "hivatástudatom" is él, ha olyan beteggel találkozom, aki számomra valamiért szimpatikus, úgy érzem, hogy megteszek érte többet, de nem mindenkiért. El lehet ítélni, de így van, nem csak nálam, szerintem mindenkinél. A tanítónéni sem ad különórát annak a gyereknek aki egész nap rendetlenkedik, nem figyel órán. Én sem nyújtok semmi pluszt annak a betegnek aki bunkón viselkedik, követelőzik, utasítgat vagy ordibál velem.

Egyébként én is adok szinte minenkinek plusz pénzt, a benzinkutasnak ha megtankol, a pincérnek, ha kihozza az ételt, a boltosnak, az újságosnak otthagyom az aprót, a postásunknak rendszeresen szoktam kisebb ajándékokat adni, mivel elég sokat jár hozzánk, és még sorolhatnám. Pedig ők is a munkájukat végzik, ők is kapnak fizetést, de számomra ez természetes, hogy megköszönöm a kedvességüket.

16. gpetra
2007. febr. 27. 12:39

Szerintem ez alapvetően emberi kérdés, hogy ki fogad el hálapénzt, és ki nem. Jelenleg folyamatban van egy kivizsgálásom, ahol nagyon jól megtapasztalhattam, hogy melyik orvos milyen ember. 26 éves vagyok, három éve fájdalmaim vannak, ezért egy éve elmentem orvoshoz. János Kórház, urológia. A lábamat be nem teszem arra az osztályra többet!!! Nem vették észre, hogy tele van a jobb vesém cisztákkal, ami miatt már csaknem nem működik. Nem is ez a lényeg. Ez volt az a vizsgálat, ami járt. Amiért azóta fizetek keményen, amióta dolgozom.

Választottam hát másik orvost, aki egy fillért nem fogadott el tőlem!!! Pedig az ő szolgáltatása nem jár.

Nekem magyarázhat itt bárki bármit, hogy az orvosok is pénzből élnek, stb. Ez szerintem egy HIVATÁS, és amikor eldönti valaki, hogy orvos lesz, akkor tudja, hogy mennyi lesz a fizetése nagyjából, és azt is tudja, hogy nem ebből a munkából fog meggazdagodni. És akkor ne fogadjon el hálapénzt arra hivatkozva, hogy ő is pénzből él. Mindenki abból él. A buszvezetőnek sem kell fizetni minden egyes járműre szálláskor plusz összegeket... De más példát is felhozhatok...

2007. febr. 27. 12:10
Tulajdonképpen etikátlannak találom azt, hogy az orvosok a közgyógyellátás keretein belül csúszópénzért kiárulják azokat az alapvető lehetőségeket, amelyek minden beteget megilletnének.Pl. ha nem fizet a beteg, a gerincét megnézeti azzal a röntgennel,amelyik alatt már 40 évvel korábban is feküdt, de ha leesik valami, a legrövidebb időn belül Ct is szóba jöhet.A példákat lehetne sorolni.Olyan példákat, amelyek az orvos munkaidejére szóló időszakra vonatkoznak, s az elemi munkájával függnek össze, mégis pénzért előnyhöz juttatnak "saját" betegeket.S akkor folyton azt halljuk, hogy mert nincs pénze az egészségügynek,az orvosi fizetés kevés.Az egészségügyet is ugyanúgy szétlopkodták(de nem a betegek),mint az egész országot.Ha egy orvos "szolgáltatást" akar nyújtani, nyisson magánrendelőt, s ott szabja meg a tarifáit kénye-kedvére, s fizesse annak járulékait is.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook