Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás? fórum

Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás?

134. gyopár
2007. márc. 2. 20:59

Engem ne büntessen az állam egy olyan réteg miatt, aki indokolatlanul jár orvoshoz.


Másrészről ott a rakás ismeretterjesztő irodalom, amit orvosok írnak, a médiában tömérdek riport készül orvosokkal a szűrővizsgálatok fontosságáról, arról hogy milyen tünetekkel nem fordulnak az emberek (általában) időben orvoshoz. Erre mi történik? Pl. a tüdőszűrésért is fizetni kell (még január körül olvastam egy riportban, ahol eü. dolgozók panaszkodnak, hogy az emberek nem járnak tüdőszűrésre).

2007. márc. 2. 20:56
Szia Letty! Jo, hogy ujra itt vagy! Gyogyulj meg gyorsan, aztan irany a vilag!
132. dee (válaszként erre: 131. - Kelle)
2007. márc. 2. 20:54

Pedig ma sajnos ez van!Csak olvass visza egy kicsit!

Ditke is leírta!

131. Kelle
2007. márc. 2. 20:42

Akinek nincs ennyi pénze akkor mi van?

Engem dühít ez,a tarifa rendszer. Mi többiek a jól elvégzett eredményes munka után kapunk pluszt.

2007. márc. 2. 19:38
Mi van akkor, ha évekig fizették utánam a Tb-t, soha nem voltam beteg, hirtelen munkanélküli leszek, lejár a segélyem, nincs állásom, senki nem fizeti utánam a Tb-t,épp akkor leszek beteg? Nekem nem jár semmilyen ellátás, akkor se, ha évekig dolgoztam érte? Tehetek én arról, hogy akkor leszek beteg?
129. 0b099f6590 (válaszként erre: 127. - Ditke62)
2007. márc. 2. 19:34

Hát nem tudom a férjed milyen sebész, de pl. Tatabányán egy visszérmütét 30 eFt.

Tapasztalatból mondom.

128. Ditke62 (válaszként erre: 122. - Jay néni)
2007. márc. 2. 19:30

igen, nekem is lennének javaslataim... :)))

Csak sajnos a kutyát nem érdekli :(( Mert kit érdekel a mai magyar politikában az állampolgár??

127. Ditke62 (válaszként erre: 121. - Ditke62)
2007. márc. 2. 19:29
Hát nem tudom, nekem a férjem sebész, és még soha nem kapott nem hogy száz ezret, de ötvenet sem. Az átlag 5-10 ezer forint. Nyilván a legnagyobb főnökök többet kapnak, de az átlag orvos tuti nem. És nyilván közel sem ad mindenki.
126. dee (válaszként erre: 121. - Ditke62)
2007. márc. 2. 17:16
SOK!!!!!!
125. dee (válaszként erre: 122. - Jay néni)
2007. márc. 2. 17:15
Veled jól járnánk!!!!:))
2007. márc. 2. 15:18

Ha megakarjátok tudni mennyit perkált utánatok a TB hivatalosan, akkor jelentkezzetek be az ügyfélkapuba az okmány irodában és ha már van felhasználónevetek és jelszavatok akkor TAJ menüpont alatt megnézhetitek.

Orvosi ellátás, gyógyszertámogatás minden ott van, most frankón nem emlékszem de asszem 2000-től, bár lehet hogy régebbről.

123. e71af41436 (válaszként erre: 121. - Ditke62)
2007. márc. 2. 15:03
Háááááát....azért írtam ám ezt a számot,mert pont tegnap szembesültem vele.....szerinted mennyire döbbentem le? és egyéb érzéseimről nem is beszélve.....
122. Jay néni (válaszként erre: 120. - Ditke62)
2007. márc. 2. 14:54

Tudom. :(

Majd azon leszek hogy én legyek az EÜ miniszter. :))))

Onnantól kezdve ott kő kövön nem maradna. :))))

Mondjuk máshol sem. :))))

121. Ditke62 (válaszként erre: 114. - E71af41436)
2007. márc. 2. 14:51

pitzburg

nem tudom hány sebész kap 100 ezret egy műtétért, de nagyion kevés, az biztos.

120. Ditke62 (válaszként erre: 112. - Jay néni)
2007. márc. 2. 14:51
igazad van, ez lenne a jó, csak ez egyelőre sajnos nem elérhető alternatíva :(
119. win (válaszként erre: 117. - Zsuzsa74)
2007. márc. 2. 10:49
Igazad van! És ebben az a szomorú, hogy Te meg még sokan mások, befizetik a rendes járulékokat, aztán elmennek fizetős dokihoz!Gyakorlatilatilag kidobod a pénzt az ablakon ebből a szempontból!
118. 0b099f6590 (válaszként erre: 117. - Zsuzsa74)
2007. márc. 2. 10:37

Igen ez igy van!

Nem beszélve arról a sok nyugdijasról, akik nem itt fizették a nyugdijjárulékokat, hanem másik országban, de áttelepültek, stb. /nem bántásból mondom/ és itt meg kapják a szép nyugdijat.

Az én anyám ledoglozott majd 40 évet, és kapt 32 eFt nyugdijat.

De ugyanez a helyzet az orvosi ellátással, gyes, gyed, családi pótlék stb-vel is.

117. zsuzsa74 (válaszként erre: 112. - Jay néni)
2007. márc. 2. 10:11

Teljesen egyet tudok érteni!

Azt persze nem lehet megtenni, hogy akinek nincs biztosítása, ne kapjon orvosi ellátást, de legyen tényleg egy alap ellátása amit megkaphat, amivel el van látva. Én aki 18 éves korom óta dolgozok, fizetem a járulékokat, ugyanazt az orvosi ellátást kapom, mint aki soha életében nem dolgozott, egy fillér adót, járulékot nem fizetett. Hála az égnek ritkán kell mennem orvoshoz, de ha tehetem maszekon megyek, nem kell órákat várnom a soromra és hallgatnom a váróba, hogy nekik mi JÁR... Sajnos sokan hangoztatják a jogaikat, de arra már senki nem veszi a fáradságot, hogy a kötelezettségeit is megismerje.

2007. márc. 2. 10:07

Orvosi ellátás és stb. témához.

Magyarországon nagyon széles a szociális háló, nagyon sok feladat állami, ezért fizetünk annyi adót. Amikor összébb akarják húzni a szoc. hálót, vagy felemelik az adókat hogy fenn tudják tartani akkor meg neki áll mindenki tüntetni.

115. Jay néni (válaszként erre: 114. - E71af41436)
2007. márc. 2. 10:04
Tudod milyen kevesen vallják be az adóbevallásukban a "borravalót"? És tudod milyen kis részét?
114. e71af41436 (válaszként erre: 112. - Jay néni)
2007. márc. 2. 10:03
Na ja,ezt fel sem mertem hozni. Mert valóban ezt tartanám helyesenek. Ha adni kell egy sebésznek 100ezer forintot egy operációért,akkor szivesebben adom,ha ezután szépen adózik is!!!!
113. 0b099f6590 (válaszként erre: 112. - Jay néni)
2007. márc. 2. 10:02
Tökéletesen egyetértek!
2007. márc. 2. 10:00

Se hálapénz, se tb finanszírozás.

Semmi perc alatt bevezetném a több biztosítós rendszert, az államot teljesen kizárnám. Aki nem fizet ne kapjon semmit.


Bár a bizonyos réteg biztos kiharcolná hogy az állam fizessen helyette még így is.

111. win (válaszként erre: 109. - E71af41436)
2007. márc. 2. 09:53

Nem, félreértettél!

Az orvos valószínűlleg attól sem lesz kedvesebb, bár ki tudja. Én arra értettem, hoyg a 3000 Ft-nak valóban lenne viszatartó ereje a felesleges orvoslátogatástól. Viszont akkor az orvosnak több ideje jutna egy betegre, és talán tényleg kedvesebb lenne! De ez csak elmélet, és az ideális esetre vonatkozik!

110. Ditke62 (válaszként erre: 109. - E71af41436)
2007. márc. 2. 09:10

pitzburg

nem, az én elméletem szerint ha 3000-et kellene fizetni, annak is aki most mentesül és nem fizet, akkor őket visszatartaná. Nem az orvos lenen kedvesebb vagy sem, illetve annyival, hogy ha nem 70-80 beteg jelenik meg egy háziorv9osi rendelésen egy nap, csak 20 akkor nyilván több idő ut a betegre, plusz ha valóban normális indokkal keresik fel az orvost, akkor ő sem húzza fel magát a sok értetlen, csaló "betegen". Tudod hányan vannak az említett rétegből, akik csak azért mennek orvoshoz, mert kell egy alibi arra az időre, mikor valahol épp lopás történt a faluban? Marika nénihez betörnek éjjel, ellopják az összes tyúkját vagy a kis megspórolt oénzét aztán 5 percen belül ott vannak az ügyeleten, hogy rosszul vannak. Az orvos sem hülye, de ha neki azt mondja valaki, hogy féj a mellkasa, vagy szédül, akkor bizonyítsam be, hogy nem... és neki ott az alibi, hogy egész éjjel szenvedett és járt is orvosnál :(

Vagy nem mennek el a bírósági tárgyalásra, helyette jönnek a rendelésre igazolásért, hogy ő most épp kicsit köhög, nem tudott menni. Vagy utaznak be faluról a városba, inkább elmennek szemészetre, urológiára, akárhová, kérnek egy beutalót mindenféle kitalált panaszokkal, csak hogy járjon hozzá az ingyenes buszutalvány, és ingyen utazzon. Vagy az ingyenes közgyógy: iratják az Algopyrint kilószámra, mert nekik fáj a fejük és naponta kell 10 szem hogy elmúljon. Aztán meg árulják a piacon féláron. De ezért ott ülnek inkább fél napot, mert egyrészt a váróban legalább meleg van, másrészt mert a pénzből majd veszi a pálinkát. Vagy sok öregasszony csak azért jár vérnyomást méretni, hogy beszélgethessen kicsit. Ez oké is lenne, ha nem azok előtt állnának sorba akik tényleg betegek :( Normális ember nem is gondolná miket ki nem találnak. És gondolod, hogy a sok ilyentől nem megy fel az orvos agyvize? És nyilván előfordul, hogy ilyenkor az olyan beteghez is durvább, akivel nem kellene. Emberből vagyunk.

109. e71af41436 (válaszként erre: 108. - Win)
2007. márc. 2. 08:30
De Ditke elmélete szerint,ha ezt a 300 forintot megfejeled,mondjuk 3300ra,akkor az orvos kedvesebb lesz.
108. win (válaszként erre: 107. - Gyopár)
2007. márc. 2. 08:06

Pedig sajnos egyet kell értenem Ditkével: igen is nagyon sokan vannak, akik feleslegesen járnak orvoshoz, és pontosan az a réteg, akikre ő is hivatkozott. Viszont a kedvezmények miatt, ők ugyanúgy továbbra is elmennek majd. Az nem fog menni, aki eddig is csak szükség esetén tette. Pl. én sem megyek ezek után, még annyit sem, mint eddig. Nem mintha ez a 300 Ft olyan nagy vagyon lenne, hanem az bosszant benne, hogy ettől még pontosan ugyanazt fogja tenni az orvos, mint eddig: nem lesz kedvesebb, nem szán rám több időt és nem vizsgál meg jobban.

Ez nem az orvos bűne, mert nem ő találta ki a 300 Ft-ot, de nála csapódik le.

107. gyopár (válaszként erre: 103. - Ditke62)
2007. márc. 2. 07:29
A 3000 Ft valóban visszatartó erő lehetne - bár én el nem tudom képzelni, hogy valaki feleslegesen megy orvoshoz -. Ennyiből ugyanis már majdnem egy magánrendelésre is el lehet menni, és ott legalább van ideje az orvosnak foglalkozni velem.
106. Ditke62 (válaszként erre: 104. - Bigiboy)
2007. márc. 2. 02:29

ahogy dee ezt megmondta: azok, akik még életükben egy napot nem dolgoztak, felveszik a segélyt meg a családi pótlékot a rakás gyerekre, közgyógyra kapják a gyógyszert, gyógyászati segédeszközt amit aztán árultak a piacon... nem is gondolnád, hogy mennyien! De nekik ez jár, nekik joguk van és még sorolhatnám :(

Vagy gondolj bele mekkora az eü költsége ha bemegy valaki a rendelésre vagy ha kimegy az orvos: a benzinpéz is a nagy közösből van, amit azok fizetnek, akik dolgoznak, adóznak, tb-járulékot fizetnek. Már azzal rengeteget lehetne spórolni, ha a "két hete fáj a fülem" nem hajnal 2-kor gondolná úgy, hogy már nem bírja, és akkor jöjjön hozzá az ügyelet házhoz... vagy aki nappal ül a kocsmában, este meg eszébe jut, hogy hoppá, nem íattam ki a vérnyomáscsökkentőmet. Hívjuk már ki a dokit, mondjuk, hogy rosszul vagyok, akkor kijön... Nem kitalálom, nap mint nap szembesülök vele. Sajnos.

105. dee (válaszként erre: 104. - Bigiboy)
2007. márc. 2. 00:21

Na erről tudnék én is mesélni.Csak sajnos az a réteg pont mentesül a vizitdíj alól.

Mindig ugyanazok mennek az orvoshoz és a patikába is ügyeletben.Akiknek ez JÁR!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook