Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás? fórum

Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hálapénz vagy tb-finanszírozott ellátás?

74. Margitnéni (válaszként erre: 70. - Ditke62)
2007. febr. 28. 14:05

Egyetértünk! Csak úgy összemosódnak a dolgok, hogy az ember, emberek nem tudják elválasztani egyik esetet a másiktól. Az teljesen igaz, hogy van bunkó beteg, van bunkó orvos, bár az orvostól én álvárom, hogy ne legyen az.

A CT -s kérdéseden gondolkodva, szerintem ha én lennék a helyedben, én is megtenném, hogy elintézem Marcsa néninek, mert segíteni akarok neki. A pénzt is elfogadnám, amiért te is.

Nekem az lenne nagyon visszatetsző, ha azért tennél kivételt valakivel, hogy pénzt kapj, nem azért, hogy segíts neki, mert szüksége van rá.

2007. febr. 28. 13:59
Amennyiben lehetőségem lenne én a magánklinikát választanám. Megszabott árak, senki nem pironkodik, bosszankodik. Mindennek meg van az ára. Tiszta sor. Csakhogy Magyarországon kevés a magánklinika.
72. win (válaszként erre: 66. - Tékozló)
2007. febr. 28. 13:58

A TB járulékokból nem csak a konkrét gyógyító ellátásokat, és a hozzá tartozó digagnosztizálást finanszírozza az állam (amiről itt a topic szól, hisz ebben vesz részt orvos és beteg), hanem bizonyos társadalombiztosítási ellátásokat: táppénz, baleseti járadék, egyes nyugellátások. Ezek az Egészsésgbiztosítási Alapba folynak be, és a Parlament minden évben a költségvetési törvényben határozza meg, hogy melyik ágazat mennyi pénzt kap, illetve azt mennyivel EGÉSZÍTIK KI. És itt van az eb eletemetve: nem elég az általunk befizetett összeg, mert olyanokat is ebből kell finanszírozni, akik sosem fizettek! Pl. csecsemők, gyermekek, és olyanok, akiknél ez már kevésbé elfogadható, de ebbe ne menjük bele.


Ezért lenne, szerintem, a megoldás a több biztosítós rendszer.

2007. febr. 28. 13:50

Most mennem kell, de várom az építő javaslatokat, hogy tennétek Ti, ha orvosok lennétek, hasonló helyzetben?

Hogy az előző példánál maradjunk: CT 5 hét múlva, beteg szeretné előbb, megkéri az orvost.

Mi a helyes viselkedés??

70. Ditke62 (válaszként erre: 67. - Margitnéni)
2007. febr. 28. 13:48

Margitnéni

igazad van, csak sajnso ez nem megy a mai Magyarországon.

És igazad van, nem azért kelelne hálapénz, hogy emberszámba vegyenek. Ha engem emberszámba vesz a beteg akkor én is őt, és azért mert szólok két jó szót még nem várok el semmit. Itt egy dologért indult a téma: ami szolgáltatás nem fér bele a rendszerbe az hálapénzért esetleg elérhető... - de ezek tárgyi dolgok és nem emberség.

Egyébként az orvos is csak ember, az emberek közt vanank bunkók és normálisak, az orvosok közt is, én nem tagadom. Beteg is van, aki vizsgálat közben mobilozik, rágózik, k..anyázik...

2007. febr. 28. 13:46

Hála az égnek én nem találkoztam még olyan orvossal, aki ne látott volna el ingyen. Biztos, hogy vannak pénzre hajtó orvosok is, meg más foglalkozást űzők is.

Nekem magával a hálapénzzel nincs bajom, természetesen akkor amikor megkapom érte a várt ellenszolgáltatást. Én eddig még megkaptam.

Kétszer szültem eddig, mind a két alkalommal volt fogadott orvosom. Maximálisan mellettem volt. Az egyik lányomat éjjel szültem és már várt a kórház ajtajában amikor oda értünk. Végig mellettem volt. A férjemet folyamatosan tudosította, hogy mi van velem és a kicsivel. Jeget hozott, vízes ruhát stb. . Naponta bejött hozzánk a kórterembe. Folytathatnám. Én ezért fizettem neki, mert úgy gondolom én ezt pluszként kaptam az alapellátáson felül. Hozzáteszem első alkalommal nem fogadott el pénzt, egy ajándékcsomagot kapott, második alkalommal 5000 ft fogadott csak el ( férjem 10000 ft-ot akart neki adni).

2007. febr. 28. 13:44

De, azért az orvos sem kér hálapénzt, mert megadta, hogy CT 5 hét múlva. Ezért fizeti a tb-t aki fizet. (Meg azért, mert van rengeteg, aki nem fizet, de azért jár orovshoz..)

Azért fogadja el a hálapénzt, ha a beteg nem 5 hét múlva szeretné a Ct-t hanem előbb. Ezt a csalást nem finanszírozza a tb...

67. Margitnéni (válaszként erre: 63. - Ditke62)
2007. febr. 28. 13:44

Jó kérdés! A helyes az volna, hogy senki sem fizet hálapénzt, és minden megy rendben. Ez olyan elérhetetlen állapotnak tűnik sajnos.

A mai viszonyok között szerintem az lenne a normális, hogy pénz nélkül, TB-re is kapjam meg azt a kezelést (jöjjön rá az orvos, hogy mi bajom van), mintha fizettem volna. Az empátia nekem ekkor is nagyon fontos, rettentően utálom,amikor ülök a székén, és végig arra célozgat, hogy ő is a pénzből él. Vegyen emberszámba, ha éppen ott fekszek az asztalán kiterülve vizsgálat közben és csörög a mobilja, ne akkor beszélje meg a hétvégi programot a feleségével. Sokat járok orvoshoz, és ezek nagyon gyakori példák.

Akinek van pénze az menjen maszek orvoshoz, ott azonnal sorra kerül, kényelmes a váró, nem 50-en lihegnek egyszerre a folyosón, ha meg tudnám fizetni én is ezt választanám, sokkal kényelmesebb lenne.

66. Tékozló (válaszként erre: 62. - Ditke62)
2007. febr. 28. 13:35
De a pénztáros nem kér azért hálapénzt, mert beütötte a kenyér árát a pénztárgépbe. Miért fizetjük a magas TB járulékot, ha nem kapunk érte semmit? Ilyen szinten kidobjuk azt a pénzt az ablakon. Tudomásom szerint a TB járulékokból finanszíroznak sok mindent az egészségügyben. Vagy ez nem így van?
2007. febr. 28. 13:30
Nem, de a hálapénzért esetleg felvállalom, hogy ha kiszúrja az ellenőrzés, hogy nem volt indololt a vizsgálat amit kértem, akkor fizetem a büntetést. Nem a munkavégzésért jár a büntetés, hanem ha olyat teszek meg egy betegnek, ami nem járt volna a szabályok szerint, de így neki valamit megkönnyítettem.
64. Tékozló (válaszként erre: 43. - Ditke62)
2007. febr. 28. 13:28

Nem hiszem, hogy ingyen dolgozik bárki is aki fizetést kap, de milyen büntetésrôl beszélünk?

Ha tisztességesen végzed a munkádat, akkor büntetés jár? Vagy mégis úgy müködik a dolog, hogy hálapénzért mindent lehet?

2007. febr. 28. 13:24

Nem csak jocoanyához szól a kérdés: akkor szerintetek egy jó orvos hogyan cselekszik?

Nem egyetlen beteggel, hanem minddel!

62. Ditke62 (válaszként erre: 60. - Tékozló)
2007. febr. 28. 13:24

Tékozló

igazad van, gyógyítunk, de attól, hogy tudjuk, hogy egy vizsgálat szükséges, vagy egy gyógyszer kell a betegnek, még nem fog meggyógyulni abeteg. Viszont nem az orvosok hozzák a törvényeket, nem ők döntenek a költségvetésről. Ha a boltban azt mondják a pénztárosnak, hogy egy kenyér x forint, akkor ő sem teheti meg, hogy aki szegény, annak ingyen odaadja, mert a főnöke vele fizetteti meg, az meg képtelenség. Hiába akarsz segíteni, ha meg van kötve a kezed.

61. e71af41436 (válaszként erre: 43. - Ditke62)
2007. febr. 28. 13:15
te több orvost ismersz....én meg több EMBERT.
2007. febr. 28. 13:10
úgy tudom, hogy az orvosok arra esküsznek fel, amikor megkapják a diplomájukat, hogy gyógyítsanak. Mindannyiunk munkája fontos,valamilyen szinten egybefónódik egyik a másikkal, és akkor én miért nem kapok azért külön hálapénzt, mert dolgozom?
59. win (válaszként erre: 40. - 0b099f6590)
2007. febr. 28. 13:10
Nem mondtam, hoyg az patkoljon el, de a finanszírozásról nem az orvos tehet. Egyébként pedig legyünk őszinték: Téged érdekelne, hogy előlem veszed el a helyet, ha ezen a vizsgálaton múlik esetleg a gyógyulásod, és van rá pénzed? Ugyan!
58. Ditke62 (válaszként erre: 52. - 0b099f6590)
2007. febr. 28. 12:59

jocoanya

akkor fordítsuk meg a dolgot: szerinted hogy lenne helyes: bemész az orvoshoz azzal a panasszal, hogy fáj a hasad. UH, labor nem egyértelmű, CT kell a diagnózishoz. Az orvos azt mondja, hogy 5 hét múlva van időpont, akkor kell visszajönni. Hogy tovább? Te mint orvos mit csinálnál?

57. Ditke62 (válaszként erre: 37. - Win)
2007. febr. 28. 12:53

azt hiszem win értette meg hogy mi az én gondom, gondolatom:

"És azt is értem, ha egy orvos nem kockáztat a két szép szemünkért! "

56. Ditke62 (válaszként erre: 54. - 0b099f6590)
2007. febr. 28. 12:52
szerencsére a diploma visszavétele ennél sokkal nehezebb :)
55. Ditke62 (válaszként erre: 52. - 0b099f6590)
2007. febr. 28. 12:52

hát épp ez az, végre talán érted amit mondok:

ha nem csalnánk, akkor nem adnánk előbbre időpontot, nem mennénk be hétvégén vagy este ha nem dolgozunk, és nem használnánk akkor saját zsebre a gépeket. De épp ezért elégedetlenek a betegek!! Mi csak megpróbáljuk azt, hogy nekik is jobb legyen ami megoldható, de ez szerintem nem várható el ingyen. Ha kijön az oep és megkérdezi, hogy miért írtam fel az x gyógyszert, mikor nem tehettem volna, hiába mondom, hogy azért, hogy Juci néninek ne kelljen sorbanállni, meg azért kértem Marcsi néni CT-jét sürgősre, mert szegény nagyon kíváncsi volt, mitől fáj már hónapok óta a hasa... erre az az oep válasza, hogy jó, sajnos megszegtem a szabályozást, ez nem volt indokolt, fizessek 30-50 ezer forint bírságot. Szerinted felvállalnám én ezt hivatástudatból?

Viszont a betegek meg hábotrognának, hogy mennyit várnak, minek visszajönni mikor most is meg lehetne csinálni... Ez a lényeg! hogy nekiki attól lesz jobb ha csalok, nem attól, ha szabályosan dolgozom.

54. 0b099f6590 (válaszként erre: 50. - Ditke62)
2007. febr. 28. 12:49

Egyébként pedig egyetértek pitzburg véleményével!

Szégyelld magad, és egy az egyben visszavenném tőled a diplomádat.

53. Ditke62 (válaszként erre: 46. - Dee)
2007. febr. 28. 12:47

dee

ha jól veszem ki, akkor gyógyszertárban dolgozol. Minden elismerésem, ha egy hétig nem mész haza és ingyen teszed, én nem tenném. Örülök, hogy vannak még ilyen emberek.

2007. febr. 28. 12:46

Szerintem az a megoldás, hogy nyiss egy magánrendelőt, aztán ott kérhetsz pénzt, amennyit nem szégyellsz.

De addig, amig a mi pénzünkből fenntartott kórházban, rendelőintézetben, a mi pénzünkből megvásárolt orvosi eszközökkel a sajátjaitokként bántok, és nekünk pénzért ujra eladjátok, akkor én azt felháboritónak, sőt mi több büncselekménynek tartom és szigoruan büntetném!

A saját rendelődben, a saját pénzedért megvásárolt gépeken pedig ugy és olyan formában adhatsz időpontot, ahogy a te általad megszabott tarifa engedi, és aki megtudja, illetve meg akarja fizetni hát tegye!

51. Ditke62 (válaszként erre: 49. - Margitnéni)
2007. febr. 28. 12:42

Margitnéni

Ebben igazad van, de ez az amiről a rendszer tehet. Én most nem a kedvességről beszélek, nem azért indult a téma. Hanem az anyagi szolgáltatásokról, amikért csalni kényszerülünk, vagy a pluszmunkáról, munkaidőn túl. Én ezekért tartom jogosnak a hálapénzt. Az nekem is természetes, hogy nem várok el pénzt azért, mert rámosolyogtam a betegre vagy kedvesen szóltam hozzá.

50. Ditke62 (válaszként erre: 45. - 0b099f6590)
2007. febr. 28. 12:40
Nem erről van szó. Sürgős az, ami életveszélyes, ha nem csinálják meg azonnal, meghalhat a beteg. amibe nem hal meg azonnal, az nem sürgős. Ezt nem én találtam ki, ez a jogszabály. Tehát ha felmerül a gyanú, hogy van egy vesecisztája valakinek, az nem sürgős. De ha neki fáj, panasza van, akkor neki az. És nem tehetem meg, hogy pusztán kíváncsiságból sürgősnek nyilvánítom, mert akkor mindenkit azzá tehetnék és egy hét múlva már a nyakamon az oep, meg a főnököm, és kirugnak. A rendszer ezt nem engedi. Így csak annak van lehetősége kijátszani a rendszert, aki valamilyen formában honorálja azt, hogy csalok. Igen, csalok, mert másképp egyszerűen nem lehet. Az, hogy kiderítsük, hogy mi a baja a betegnek, senkit nem érdekel aki a gazdaságossággal foglalkozik, márpedig sajnos az egészségügy is csak egy ágazat a közgazdászok szemében.
2007. febr. 28. 12:36

Szia Ditke62!

Én úgy tenném fel a kérdéseidet, hogy mi a helyzet, ha nem tudok választani, csak a TB ellátás marad. Akkor is elvárnám, hogy tisztességesen ellássanak, mégha többet is kell várakoznom. De nagyon sok rossz tapasztalatom van, sőt szinte csak az. Leírhatnám itt az "élményeimet", de nincs értelme. Csak annyit, hogy nem egy helyen tapasztaltam ezt, bőrgyógyászat, szülészet, szemészet, fül-orr-gége. Van kivétel is, azt sem hallgathatom el, a gyermekorvos pl. hálapénz nélkül is emberként kezel, de így volt a pesti Onkológiai intézetben is.

48. Ditke62 (válaszként erre: 44. - 959ebd0cf5)
2007. febr. 28. 12:35

Kanári

Való igaz, hogy vannak orvosok, akik azért is pénzt kérnek, ami egyébként is jár. De a topikom nem erről szól, épp ezt szeretném hangsúlyozni, ez a lényeg! Hogy mi az ami jár, és miért várható el -szerintem jogosan- a hálapénz. Most nem azokról akarok beszélni, akik kizsebelik a betegtől a pénzt azért is, hogy ránéznek!

Itt az a lényeg, hogy vanank dolgok, amik szabályozottak, korlátozottak, mégis szeretnék abetegek, hogy másképp legyen. És erre lehet a megoldás a hálapénz.


Én nem nevezném aprónak a borravalót: tegnapelőtt járt nálam a kazánszerelő. Csörgött valami, levette az előlapot, lecsavart egy kupakot, kivett egy eltört csavart, betett egy másikat, kupak, előlap vissza, max. 10 perc volt. Kérdeztem mennyi lesz? 2500 kiszállási díj+ 2000 Ft munkadíj, ha nem kérek számlát, ha kérek akkor + áfa. Szerinted összevethető ez a munkabér az orvoséval? Mindegy, nem is az összeg a lényeg, hanem maga a tény, hogy olyanért várunk el pénzt, ami nem járna, csak mi megtesszük. Szerintem.

Ja, és a gyorsvonatos példa: szerinted egy sebész ha jön egy beteg hogy begyulladt a vakbele, felébreszti műtét közben, hogy fog-e fizetni, vagy különben benthagyjuk a felét? Nyilván mindenki elvégzi amunkáját, én nem erről írtam, nem értitek, vagy nem akarjátok megérteni az írásom lényegét.

47. 0b099f6590 (válaszként erre: 46. - Dee)
2007. febr. 28. 12:35

Én ugy gondolom, hogy vannak bizonyos szakmák, értem itt az egészségügyet, ahol az emberkéknek nem a meggazdagodás miatt, hanem hivatástudatból vállalják.

Minden tiszteletem azoké, igy a tiéd is, ha valaki áldozatot hoz azért a munkáért, amit szeret.

Jó lenne, ha az orvosok között is több hivatástudat, mint anyagi haszonszerzés lenne a cél.

Bevallom őszintén, a nővérek munkáját néha sokkal többre becsülöm, mint az orvosokét.

46. dee (válaszként erre: 35. - Ditke62)
2007. febr. 28. 12:30

Nem orvos vagyok.De az egészségügyben dolgozok én is.

Van fizetésem,aminek örülök.Csak úgy,mint annak,hogy dolgozhatok.

Csak az ügyeletért nem kapok plusz pénzt.

A fizetésemből és a férjem fizetéséből élünk.

Mi nem kapunk se az OEP-től se az önkormányzattól támogatást az ügyeletért,de ügyelni kötelező.

A gyógyszertárban pedig nem szoktunk "hálapénzt és borravalót" adni. :)))))))

(nem mintha elvenném bárkitől is)

45. 0b099f6590 (válaszként erre: 42. - Ditke62)
2007. febr. 28. 12:28

Még mindig nem értem! Valószinüleg velem van a baj!

Én ugy gondolom, hogy az orvosnak, neked kell eldönteni, hogy mi a sürgős, a te véleményed szerint jó lenne-e, ha már aznap látnád a leletet, de nincs pénze a páciensnek, hogy lefizessen és előrehozzanak egy vizsgálatot, akkor kivárod a 4-6 hetet, de ha nem látod sürgősnek az esetet és lefizetnek, akkor már másnapra elintézed?

Ez igy müködik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook