Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Júliustól nem lehet hálapénzt elfogadni? Nem bánom...vagy igen? fórum

Júliustól nem lehet hálapénzt elfogadni? Nem bánom...vagy igen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. vica66 (válaszként erre: 83. - Michelle.r)
2012. jún. 27. 14:15
Úgy mint a magánnyugdíjpénztárat? ;)
83. michelle.r (válaszként erre: 78. - Kira88)
2012. jún. 27. 13:47
Ki fogad velem, hogy 3 éven belül bevezetik a kötelező egészségbiztosítást? ;) Mondjuk én már attól is boldog lennék, ha az adómból levonhatnám. Most az új jogszabályok miatt úgyis felemelik, mert feltételezem, nem a pasikét fogják csökkenteni :/
2012. jún. 26. 20:27
De úgyis elfogadják, ezt már nem tudja senki sem visszacsinálni!
81. a14deb9047 (válaszként erre: 78. - Kira88)
2012. jún. 26. 19:31
Nem mondom, hogy addig álljunk féllábon... :D
2012. jún. 26. 19:29

az én doktorbácsim a mai napig nem kapott tőlem egy fillért sem a 2 és fél év alatt, mégis maximálisan meg vagyok vele elégedve... :) pedig nem kevésszer jártam nála, és olykor nem kis dolgokkal :)

most ismét számíthattam rá, de most már a jutalom sem marad el ;) :)

2012. jún. 26. 19:28

Mivel sok orvos vállalkozóként dolgozik, talán adhatnának hivatalos számlát :D :D


Ez is olyan lesz, mint a.... tiltották, ez van... a végén meg kötelező lesz :) - :D - :(

78. Kira88
2012. jún. 26. 19:28

Amíg nem lesz egy átfogó szerkezeti reformja a magyar egészségügynek, addig nem lehet csodára számítani...

Legalább félpiaci modell kellene, ahol nem egységes társadalombiztosítás van, hanem annak van biztosítása, aki ténylegesen fizet érte.

2012. jún. 26. 19:25
Bocsesz! Benne maradt egy értelmezhetetlen rész, mivel "pasztáztam" a cikket. Még egyszer elnézést.
76. mobidick (válaszként erre: 1. - 3532273647)
2012. jún. 26. 19:24

Az Mtv átutalta a kérdést a kórházi vezetők hatáskörébe. (tehát ők szemhunyással legalizálhatják az elfogadását.) Ellenberger nagyon sok cikk, és az MTV is leírta a következőket:


Átalakuló egészségügy, legalizált hálapénz

Egy hét múlva, július elsején az egészségügyi dolgozók hivatalos ünnepén több változás lép életbe az egészségügyben: elindul az új ellátási rend, az országos várólistákat a betegek az interneten is követhetik. Azt egyelőre nem tudni, hogy a Veszprém megyei kórházon kívül mely intézményekben lesz hivatalosan is írásba foglalva a hálapénz elfogadásának lehetősége.

MTI| 2012. június 24. |1 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

elsopotyi | 2012. június 24. | 08:39:02


HAT SZOMORU.NEM IGY MESELTEK A DEMOKRACIAROL A VOLT SZOC RENDSZER IDEJEN A PROPAGANDA RADIO TV ALOMASOK.A SZEGENYEK CAAK MOST VESZIK ESZRE HOGY BECSAPTAK OKET, AZ EGRESZ VILAGON.

HIRDETÉS


"A kormány célként határozta meg az egészségügyi intézményrendszer átalakítását az ellátás színvonalának emelése, egységessége és hatékonyabb, költségtakarékosabb intézményfenntartás céljával" - fogalmaztak a kórházak állami átvételéhez kapcsolódó egyik törvényjavaslat indoklásában. 2012. január elsejével a megyei és a fővárosi önkormányzat fenntartásában álló intézményeket, május elsejével az összes fekvőbeteg-ellátó intézményt vette át az állam. Az egészségügyi ágazatvezetés tervei szerint 2013. január elsejével a járóbetegakellátó intézmények átvétele következik.


Júniusban zárult le az a több hónapos, egyeztetésekkel kísért folyamat, amelyben az Országos Tisztifőorvosi Hivatal (OTH) meghozta határozatait arról, hogy az egyes egészségügyi szolgáltatók július elsejétől milyen kapacitásokkal és milyen területi ellátási kötelezettséggel vesznek részt a fekvőbeteg-szakellátásban. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) közleményében kiemelte: a betegeknek elsősorban továbbra is háziorvosukat kell felkeresniük, ők a beutalási rend ismeretében a megfelelő intézménybe tudják majd irányítani őket.


Az ÁNTSZ szerint július elsején életbe lépő új egészségügyi struktúrában oly módon határozták meg az egészségügyi szolgáltatók területi ellátási kötelezettségeit, hogy nem lesz lefedetlen térség az országban. Az OTH a kapacitásokat és ellátási területeket érintő változásokat július elsejétől a honlapján is közzéteszi.

HIRDETÉS


Fülesdi Béla, az egészségügyi államtitkárság munkáját segítő véleményalkotó testületnek, a szakmai kollégiumnak az elnöke az MTI-nek azt mondta: az új rendszerben a ritkább, speciálisabb ellátást igénylő betegek jobb eséllyel kaphatják meg a legmagasabb szintű ellátást, összességében pedig minden térségben mindenki egyenlő eséllyel juthat majd hozzá.


Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség elnöke korábban elmondta: az új struktúra életbe lépése a funkcióváltó kórházak esetében jelent majd alapvető változásokat, ezekben profilok, osztályok szűnnek meg, illetve alakulnak át. A szövetség elnöke leszögezte: intézmények nem szűnnek meg, a funkcióváltás 15-17 intézményt érint, ez jellemzően azt jelenti, hogy bizonyos aktív fekvőbeteg-ellátási feladatok megszűnnek, ezek helyett krónikus rehabilitációs, illetve járóbeteg-ellátási és sürgősségi betegellátási fejlesztések történnek.


Az egy hét múlva hatályba lépő új munka törvénykönyve is érinti az egészségügyi ellátást. Az új szabályozás ugyanis tiltja, hogy a munkavállaló a munkáltatójának belegyezése nélkül külön díjazást fogadjon el egy harmadik féltől. Rácz Jenő, a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház főigazgatója pénteken az m1 Ma reggel című műsorában azt mondta: az új szabályozás értelmében az előre kikövetelt hálapénz bűncselekménynek számít, az intézményvezetők viszont dönthetnek úgy, hogy a hálapénz utólagos elfogadását engedélyezik. Ennek alapján a saját intézményére vonatkozóan Rácz Jenő kiadta főigazgatói utasítását: kórházában a továbbiakban is ragaszkodni kell ahhoz, hogy az egészségügyi etikai elveknek megfelelően történjen az ellátás, így a hálapénz követelése bűncselekménynek számít, a paraszolvencia utólagos elfogadása viszont nem.


Rácz Jenő főigazgató utasításának szövegét a többi kórházvezető is megismerheti. Azt egyelőre nem tudni, hogy a következő egy hétben mely intézményekben döntenek még úgy, hogy írásban is deklarálják a hálapénz elfogadásának lehetőségét.


Szintén július elsején indul az országos online várólista-nyilvántartási rendszer, amelyen bárki nyomon követheti, hogy különböző műtétekre hányan várakoznak országszerte, az egyes térségekben, illetve adott intézményekben.


Kiss Zsolt, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár stratégiai főosztályának vezetője az MTI-nek korábban elmondta: az új rendszer egyik legfontosabb eleme, hogy "a beteg választása az elsődleges, a beteget fogja követni a pénz". A várólista vezetésére vonatkozó alapszabályok nem változnak, de szigorúbb lesz a rendszer - mondta a főosztályvezető. Hozzátette: több intézményvezető örül az új, transzparens rendszernek, amely a lehetőségét is kizárja, hogy az orvosok nem tisztán szakmai indokok alapján, hanem esetleg más érdekek, például hálapénz fejében soroljanak valakit előrébb a listán.

Címkék: egészség, hálapénz, ellátás


Kiemelném a halmazból, mint magyarázatot

"...Az egy hét múlva hatályba lépő új munka törvénykönyve is érinti az egészségügyi ellátást. Az új szabályozás ugyanis tiltja, hogy a munkavállaló a munkáltatójának belegyezése nélkül külön díjazást fogadjon el egy harmadik féltől. Rácz Jenő, a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház főigazgatója pénteken az m1 Ma reggel című műsorában azt mondta: az új szabályozás értelmében az előre kikövetelt hálapénz bűncselekménynek számít, az intézményvezetők viszont dönthetnek úgy, hogy a hálapénz utólagos elfogadását engedélyezik. Ennek alapján a saját intézményére vonatkozóan Rácz Jenő kiadta főigazgatói utasítását: kórházában a továbbiakban is ragaszkodni kell ahhoz, hogy az egészségügyi etikai elveknek megfelelően történjen az ellátás, így a hálapénz követelése bűncselekménynek számít, a paraszolvencia utólagos elfogadása viszont nem."...

75. globus (válaszként erre: 74. - E28c748947)
2012. jún. 26. 13:33

Akkor még nem is beszéltünk a pszichés nyomásról, amelyet a munkabeosztások, elmaradt ügyeleti díjak, bugyuta rendeletek betartása, megszorítások, eszköz-anyag-dolgozói hiány szül. Hiába tudja, hogy szakmailag indokolt egy vizsgálat, ha kötve van a keze, mennyit írhat ki havonta. Rendeletekről az emberek nincsenek tájékoztatva, minden feszkó a rendelőkben csapódik le.

Tartsa fel a kezét, aki saját felelősségre, kevés pénzből eszköz nélkül űrhajót tud építeni. Szándékosan nem írtam .arból aranyat :))

2012. jún. 26. 13:26
Amíg itt ilyen a helyzet Mo-on, addig marad a hálapénz.Amíg az eü-t rendbe teszik itt kb 30-50 év.Hisz lassan az elmúlt 20 év alatt MINDENBEN utolértük a fejlődő országokat, kivéve a bérek, fizetések....hisz egy orvos bérének közelítenie kellene a 7 számjegyhez.Ja és mindezt úgy írom, hogy semmi közöm az egészségügyhöz.
73. a14deb9047 (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2012. jún. 26. 13:06
Majdnem ez van a pécsi epilepszia centrumban. Aki elfogad pénzt, azonnal repül...
72. c1e9612cd3 (válaszként erre: 70. - Furge47)
2012. jún. 26. 12:45
persze, meg arról ne is beszéljünk, h nem minden részére érvényes az eü-nek ez a hálapénz történet....Van, ahol 1 tábla csoki is ritkán adatik....
71. c1e9612cd3 (válaszként erre: 68. - Vica66)
2012. jún. 26. 12:43
persze, hallottam iylenekről. Szerencsére még nem volt szerencsém hozzájuk. Viszont, nekem 1x jelentené be előre vki, h menniy az annyi.... Arrébb állnék, és kész! Nekem az az elvem, h ha adok, akkor magamtól, annyit, amennyit én akarok/ tudok, és majd ha úgy érzem, h megérdemli....
2012. jún. 26. 12:35

Én is nővérként dolgozok. Mi nem fogadunk el semmit. Már csak azért sem mert nekik is kevés van.

A másik szempont,hogy ha ugy adódik felhántorgatják.

Én is úgy gondolom meg kellene fizetni az egészségügyi dolgozókat. Ezután meg lehetne követelni,hogy ne fogadjanak el hálapénzt. De azt hiszem tényleg a déd vagy ükonokáink fogják ezt megérni.

69. michelle.r (válaszként erre: 64. - Mosolyka1111)
2012. jún. 26. 12:23
Egy fenét szigorítják. Ha tényleg ezt akarnák, kategorikusan betiltanák, elrendelnék felnégyelését annak, akit mégis rajta kapnak.
68. vica66 (válaszként erre: 62. - C1e9612cd3)
2012. jún. 25. 22:48

Biztos hogy sok esetben így van. De bizonyára hallottál már ismerőseidtől szülészekről, akik (nem magánrendelésen) megmondják előre, mennyiért lehet náluk szülni. Ez még hagyján, hiszen lehet szülni ügyeletesnél is, szóval nem muszáj fizetni. De például kolléganőm apjával közölték, hogy a szívműtétért nyolcvanezret kérnek (jó pár éve, nem magándoki), barátnőm anyukájának a rákos melle műtétjéért - már nem emlékszem a pontos összegre, mert ez sem ma volt - szintén megmondták az összeget.

Jó, hogy anyukád ilyen dokival találkozott, és aki engem műtött is hasonlóan járt el, de azért nekem nincsenek illúzióim.

Mindemellet tisztelet minden lelkiismeretes orvosnak.

67. c1e9612cd3 (válaszként erre: 66. - Mosolyka1111)
2012. jún. 25. 16:37
ugye? :)) Nme olyan bonyolult dolgok ezek, csak tudni kell, h mikor kezdődik a parasztvakítás :)
66. mosolyka1111 (válaszként erre: 65. - C1e9612cd3)
2012. jún. 25. 16:36
Ja, így már értem, végülis logikus.
65. c1e9612cd3 (válaszként erre: 64. - Mosolyka1111)
2012. jún. 25. 16:35
kinek-kinek.... hát annak, akinek majd (mint itt is a kárörvendők, meg akik csak mocskoskodni tudnak)meg simizik érte a fejecskéjét. És mivel nem politikai portál, inkább hagyjuk is....
64. mosolyka1111 (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2012. jún. 25. 16:08

Teljesen igazat adok Neked.

Szerintem is álságosan szemet hunynak felette. Így gyakorlatilag a betegek tartják el a dokikat.

De most akkor mi ez a hirtelen beszigorítás? Kinek lesz jó??

63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 61. - Vica66)
2012. jún. 25. 16:06
tudod, erre mondta azt egy nyugdíj előtt álló ápoló ismerősöm, h állambá tisztában van vele, h kb menniy mellékest kapnak, és a bértáblát is annak megfelelően alakítja (a fizuk tekintetében). Sokat agyaltam rajta, és bizony, lehet benne igazság! Így nem a közösből kell kiadni azt a sok pénzt, ami ennyi szakember fizuját biztosítaná.... Azért, még ha kókler is, de minden eü miniszter egyzserű orvosként kezdte... tudják azok, h mi a dörgés....
62. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - Vica66)
2012. jún. 25. 16:03
ezt mind a betegek alakítják ki! Saját anyám is a pm műtét előtt, a váróban kérdezgette a betegtársait, h hogy is van ez, mennyit szoktak, mennyit illik?.... Az orvosa soha, 1 szóval sem kért, csak elfogadta, ha adták. A betegek meg egymást okosítják.....
61. vica66 (válaszként erre: 55. - E16fe97baf)
2012. jún. 25. 15:43

Valóban nevetséges az alapfizetésük. De sajnos az utóbbi évtizedek annyira hozzászoktatták őket is a hálapénzhez, hogy az a gyanúm, lennének, akik akkor is elfogadnák, ha a többszörösét keresnék a mostaninak. Tiszteletem a kivételnek.

Amúgy én szegény orvost még nem láttam, talán csak röntgen orvost, aki nem élt olyan jól.


De ettől függetlenül valóban meg kéne fizetni a jó szakembereket ezen a pályán is.

60. vica66 (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2012. jún. 25. 15:40
Nekem nem is annyira az utólag adott hálapénzzel van bajom, amit jó szívvel ad valaki, tényleg hálából. Hanem amikor előre elvárják, sőt, "tarifák" vannak, hogy kinek, mennyit kell adni mondjuk bizonyos műtéteknél, szülésnél, stb.
59. michelle.r (válaszként erre: 54. - A14deb9047)
2012. jún. 25. 14:05
Pontosan ezt mondtam. Más az összeg, de az elv ugyanaz. És még mindig nem kötelező.
2012. jún. 25. 14:04

[link]


ez a bruttó, vagyis még adózik az ember belőle bőven, meg a többi járandóság is... Így jön ki egy kezdő orvos nettó fizuja pótlékokkal, stb kb 110 ezerre....

Biztos, h ez olyan sokkal több, mint egy átlag emberé?

57. c1e9612cd3 (válaszként erre: 56. - A14deb9047)
2012. jún. 25. 14:00
a lényegesen kevesebbet azért olykor kő keményen cáfolni lehet.... sőt! Ha megnézed a közalkalmazotti bértáblát, akkor láthatod pontosan, h mennyi az annyi....
56. a14deb9047 (válaszként erre: 55. - E16fe97baf)
2012. jún. 25. 13:44
Pedig akik adják, lényegesebben kevesebbet keresnek, mint akiknek adják. Akkor hogy is van ez?? :D:D
55. e16fe97baf (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2012. jún. 25. 13:24
Teljesen jogos! Annak adok akinek akarok! Nevetséges hogy az orvosok keresete is a béka csegge alatt van, talán egy kicsit bankókban is értékelni kellene a munkájukat és akkor nem vándorolnának el a jó szakemberek, lenne kiből válogatni illetve nem fogadnák el a hálapénzt, de amíg abból élnek nehéz lesz nem elfogadniuk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook