Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. febr. 15. 06:09
ahol en elek nincs ilyen problema,mert itt seholsincs halapenz.
2014. szept. 4. 20:16
Én nem adtam 1 ft sem , akkor voltunk a legmélyebben anyagilag.
315. 6b006fc769 (válaszként erre: 314. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 13. 15:55

az elejével egyet értek;

de nem fizettem, nem érzem, hogy bekerültem volna a levesbe:))Mindenki korrekt, normális volt.

2012. ápr. 13. 15:53
Ugyan már!!!!!!!!Nincs azoknak a pénzeknek jobb helye????Én nem adnék 1 orvosnak se hálapénzt mikor tudom,h egy jobb min.babakocsi 40-50 (vagy több)+ruha,ágy gyogyszer,stb.persze ha több száz ezret keresnék egy honapban adnék,de addig ne nagyzoljunk mig bérböl és fizubol élünk :( csak sajnos igaza van azoknak akik azt gondolják,h ha nem fizetsz mehetsz a levesbe,tényleg így van!Azt mondja a párom,h ha már nagyon adni akarnak akkor adjanak a csak a nővéreknek.A szülés előtt is jobb ellátást kaphatsz,és a gyerekeddel is szebben fognak bánni,tuti!!!:)
313. youlcsi (válaszként erre: 312. - Murrmi)
2012. jan. 21. 22:16

nem értek egyet!

nőgyógyász a kórházban fogadott végig a terhesség alatt. utolsó hónapot bent töltöttem, maximálisan odafigyeltek rám.

szülésemnél összesen 8 orvos volt ott elejétől a végéig...

egyikük (akivel a nehezét csináltuk végig) csak a folyosón legyintett, hogy ez a dolga, tudja, szívesen... a műtétet végző orvos számára teljesen logikus volt, hogy varratkiszedéskor úgy lát el instrukciókkal, hogy többé nem lát (ha rajtam múlik), mert a 6hetes co-ra a saját dokimhoz megyek... akinek miközben elrebegtem a köszönömöt, az össz reakciója egy ölelés és 2 puszi volt...

gyermek ortopédus. a kórházban fogad, rendelési időben, problémamentes babát is rendszeresen visszahívva ellenőrzésekre.


soha nem fizettem még egy orvosnak sem ezek közül...

(DE azzal teljesen egyetértek, hogy fogadott orvosnak a szülésért fizessen az ember... nem hálából, hanem mert ugrásra készen rendelkezésre áll, várja a szülést és bmikor elérhető)

312. Murrmi (válaszként erre: 311. - Tímea0628)
2012. jan. 21. 20:42
Sziasztok! Tökéletesen egyetértek, én már régebben szültem, de már akkor is a hálapénzek 10 és 70 eFt között mozogtak, orvostól függően. De a terhesség alatt is alkalmanként kérnek pénzt. Nem tudom hogy mernek a kül. híradásokban arról beszélni, hogy törvénytelen, meg így-úgy-amúgy felelősségre vonják az orvosokat?? Azért hogy normálisan törődjenek Veled és a kisbabáddal a terhességed alatt, igenis fizetned kell, hiába ingyenes az orvosi ellátás.... EZ MAGYARORSZÁG. képmutatás és sunyiság. Egy gyermek ortopéd orvos is elkér a magánrendelésén (mert persze ott fogadja a gyereket, nem a kórházban!!!!) 5 perces vizsgálatért 8000 Ft-ot!!!! számla és szemrebbenés nélkül!!!
311. Tímea0628 (válaszként erre: 310. - Mandulacska2)
2011. nov. 23. 14:40

Sziasztok!

Én is Pécsi vagyok.Sajnos akár ki akármit mond, ha nincs fogadott dokid akkor nem úgy törődnek veled ahogy kellene!Persze van egy-kettő doki akik annak ellenére,hogy nem fogadtad fel rendesek, kedvesek és odafigyelnek arra amit csinálnak, de ritka sajnos!

19 hetes várandós vagyok, és nekem is csak most lett fogadott dokim, eddig nekem sem volt,most azért lett, mert már most a vizsgálatokon, uh-n látszik,hogy mennyivel másképp viselkedtek azokkal akiknek van fogadott dokijuk, akkor a szülésnél mi lesz, ha már most ez van??Szóval inkább fogadtunk.Ő nem szórt ki pár perc után, részletesen elmagyarázott mindent, tanácsot adott, meghallgatott és nem az orra alatt odadörmögött valamit vagy nem is válaszol mint némelyik másik!Arról nem is beszélve,hogy mostantól mindenhol normálisan fognak velem viselkedni, hiszen van orvosom!És nem úgy mint pl. az Uh.-,hogy mire odaérek az ajtóhoz bevágja előttem,és amikor utána szólok annyi a válasz,hogy "Hát"(szókincs) meg kiszól egy másik kismamának,hogy "na akkor az Mónika jöjjön", komolyan mint valami falusi bunkó!Ismerősöm most szült, hozzáteszem nem volt orvosa, 18 órát szenvedett mire valaki hajlandó volt megcsászározni, és három külömböző orvos próbált neki burokrepesztést csinálni, persze nem sikerült, csak a negyedig dokinak. A másik ismerősömnek volt dokija, nem is volt semmi gondja, viszont mondta,hogy mellette volt egy nő akire nagyon sok ideig még egy ápoló sem nézett rá, mert nem volt dokija és csak ott feküdt ki tudja meddig szegény és már ordított,hogy valaki menjen már hozzá, már sírt!Én is ellene voltam annak,hogy fizessünk dokinak,hiszen ez a dolga, de ez Magyarország, itt nem fizetsz akkor szenvedj nyugodtan, majd,ha lesz kedvük rádnéznek!

2010. nov. 3. 15:32
Sziasztok. Mosttaláltam rá erre a fórumra. Mi most tervezünk babát, és érdekelne, hogy a korábbi hozzászólások óta (hosszabb idő telt el), mennyiben változtak a szülés terén a hálapénzek. Pécsen élek, így elsősorban ilyen tapasztalatokra lennék kíváncsi. Nyilván fővárosban drágább. Vagy nem? Még nincs választott dokim, mert nem vagyok még állapotos, így nem is kérdeztem rá. Tudtok valamit? Előre is köszi.:))
309. youlcsi (válaszként erre: 308. - Marina79)
2010. okt. 21. 07:19

ha annyi, akkor annyi... ha van tarifa, akkor nem szép kevesebbet adni... vagy nem kellett volna megkérdezni.


a szülészorvosnál nem kell kiakadni a "hálapénzen". ez más szitu, mint bmelyik másik orvos... itt azt fizeted meg, hogy lényegében hetekig készenlétben áll arra várva, hogy a kismamája bmikor szülhet... éjszaka, hétvégén, ünnepnap... akinek ez nem jó, az szül az ügyeletesnél... és ott nem kell fizetni, mert ő munkaidejében a fizetéséért a munkáját végezte.

2010. okt. 20. 22:27
Szerintetek,ha mondjuk a dokim kerek-perec megmondta,hogy 80ezer,akkor ciki kevesebbet adni?A férjem teljesen kivan akadva ezen az egész hálapénz dolgon,ami alapvetően jogos is,de alapvetően meg teljesen rendben van a doki.
307. vicus12
2010. okt. 19. 09:21
szerintem is :), bár én végig sztk-ba jártam és a szülés után adtam a szülésznőnek és a dokinak, de másoktól is azt hallottam, hogy a magándokiknak szabott ára van, vagy azt mondja, hogy adj annyit amennyit gondolsz, akkor pénztárcafüggő.
306. youlcsi (válaszként erre: 304. - Czirczamircza)
2010. okt. 16. 13:29

kérdezd meg tőle!

magánban jársz hozzá, szabott tarifája van. válaszolni fog.

2010. okt. 15. 17:25
Azért megyek mindenképpen hozzá, mert nagy műtétem volt 3 éve, ő csinálta, olyan jól, hogy állapotos lehettem, de csak császárral szülhetek. Most ment el teljesen maszeknak.
2010. okt. 15. 17:24
Magán nőgyógyászom van, akihez havonta járok, alkalmanként 11 ezer. Nála fogok császárral szülni november elején. A kórház (István), mivel magán orvos, 100 ezret kér a műtétért. Mennyit kell MÉG adni a dokinak????
2010. febr. 23. 21:28

Sziasztok!


Van valaki, aki a Szt. Istvánban szült, vagy ott tervezi?

Én pártolom azokat, akik nem adnak, de van, hogy tényleg megérdemli az az orvos. Én sem szeretném plusszban anyagilag támogatni,de bármikor hívhatom telefonon is, mindig vidám és szívesen segít. De a mai világban nem hiszem, hogy elkéne nagyon ("nagy mennyiségben")kényesztetni őket, mert örülhetnek azok, akiknél még mind a két leendő szülő dolgozik. Munkanélküliből pedig nagyon nehéz 50.000 és a fölötti pénzösszeget kapni. Szerintem örüljenek annak, ha egyáltalán kapnak és tegyenek is akkor vmit érte.

Mellesleg van egy ismerősöm, nem kérdeztem tőle, hogy mennyit fizettek, de a lánya sérült lett, és 3 év után semmi konkrét dolgot nem tudtak mondani, azon kívül, hogy a szülés közben történhetett vmi, amit akkor nem is vettek észre. És ilyenekért is kérnek hálapénzt?! Szerintem nem rögtön a szülés után kéne fizetni, ha már megtesszük, hanem utána legalább 3 hónappal.

302. neede
2009. dec. 17. 19:53

Sziasztok!


Én Pécsre jártam magándokihoz. Egy vizsgálatért 5000 Ft-ot fizettem. Szüléskor pedig 20000 Ft-ot adtam neki. Addig nem is foglalkoztak velem míg nem érkezett meg a dokim és nem tudták meg hogy fizetős vagyok. Szó szerint szartak az ember fejére. Ez majdnem a babám életébe került. Utána körbeugráltak. Nekem minden pénzt megér a babám élete. Inkább fizetek.

301. Zsuzska.. (válaszként erre: 298. - Ildenc)
2009. nov. 24. 22:18

Az I.vagy II-n szültél?

Megkérdezhetem kinél?

ha nem akarod itt kiírni priviben is írhatod..köszi:)

2009. nov. 10. 11:06
Én sem fizettem az elsőnél,valószínűleg most a másodiknál sem fogok,hálapénz nélkül is úgy láttak el,mintha fizettem volna.Nem volt okom panaszra.Sőt:nem is annál szültem,akihez tanácsadásra jártam!Miért kellett volna fizetnem?
299. agnes89
2009. nov. 2. 10:08
Én sem nagyon szeretnék adni, max csak keveset, tényleg hála jeleként, de szerintem 40-50-60ezer már sok, mondjuk lehet nem is lesz fogadott dokim.... Vizsgálatokra ugyanahoz járok majd, de sztem ennyi...Sok ez a hálapénz, vagy csak én gondolom így?
298. Ildenc
2009. nov. 2. 10:05

Sziasztok!


Én vagyok a másik véglet, mert mi egy forintot sem adtunk.

Nagyon sok esetben a kismamák generálják a hálapénz fogalmát.

Mi meg sem kérdeztük, hogy mennyiért vállalja a szülést.

Ez a dolga.

Sotén szültem és nagyon jó orvosom volt. Ő nem hozta fel a témát és én sem.

297. ani001
2009. nov. 2. 10:04
Szia, én 10e-t adtam nekem nem volt megfogadva az orvosom, viszont aki megfogadta és hozzá járt vizsgálatra is, az a vizsgálati díj 10*-esét adta. Azt hiszem 5e volt egy vizsgálat és 50e-t adott a csaj az orvosának:)
296. Vikuc
2009. nov. 2. 10:03
Szia! Én a magánrendelésen 5000 Ft-ot fizettem.A szülésért 60 000 Ft-ot adtam a Baross utcai klinikán.És a szülésznőm is kapott 25 000 Ft-ot.
295. kitta73
2009. nov. 2. 10:03

sziasztok!

Én mindkét gyerekemet ugyan annál a dokinál szültem,4éve 30000 forintot kért,1 éve 40000forintott.És ez nagyon olcsónak számított:-))))

tapasztalatból mondom,ha nincs fogadott orvosa a kismamának,úgy is bánnak vele:-(

2009. nov. 2. 10:02

Szia!


Én 50000 ft-ot adtam az orvosomnak,de minden orvos más.Van amelyik kiköti mennyit kér egy szülésért.Kérdezd meg mennyit kér.Én is megkérdeztem és Ő mondta, hogy ennyi lesz.

2009. nov. 2. 10:02
Én 2 éve szültem és 45ezer ft adtam.
2009. nov. 2. 10:02
Én a terhesgondozás összegének 10-szeresét adtam, az 60.000 forint volt idén márciusban.
291. agnes89
2009. nov. 2. 10:00
Te mennyi hálapénzt adtál/adnál/fogsz adni a szülésért a fogadott orvosnak?
2009. okt. 12. 15:00
Sziasztok!Megtudná nekem valaki adni Dr Orosz András Székesfehérvári doki magánrendelésének címét,telefonszámát,és rendelési idejét?!Segítségeteket előre is köszönöm.
2009. jún. 24. 09:12

sziasztok. decemberen szültem, egy dr nőhöz jártam az elején klinikára, majd magánra, mert muszály volt. az 5 ezer volt alkalmanként, havonta majd két majd egy hetente.- amikor tulhordás miatt napin ctg kellett, mondta nyugodtan menjek a klikiára, de erre nem került sor. nem kért pénzt, anélkülk igérte hogy karácsoykor bejön, igy iett, pedig szabin is volt, sőt varrat szedni is bejött 50 et adtunk, azóta voltam már nála,a klinkián és aranyos volt.

a szülésznőt ott láttam először, tüdér volt, végig velem volt, biztatott stb, gaz csak 1,5 óra volt az egész. de 10 etkapott, többet nem tudta, bár éredmelt volna. még utána is pátyolgatrott.

maga a szülés: most ujra kezdeném ha lehetne!!

288. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 287. - Imo)
2009. jún. 21. 11:35

Tisztelet a kivételnek!:)

Eger környékén lakom és itt sajnos! kivételről még nem hallottam, találkozni meg pláne nem.:(

Sőt! Sok kismama mesélte, hogy az orvos pedzegette, hogy térjenek rá az anyagiakra.:( Ilyen is van...:((((

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook