Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
333. Lisana
2012. márc. 12. 17:06

Sziasztok!

Nyár óta hennázom a hajam, de most úgy döntöttem, hogy kipróbálok egy új márkát. Van valakinek tapasztalata a Venita Henna Color név alatt futó termékekről?

Ahogy utánaolvasgattam, volt, aki nagyon elégedet volt vele, de máshol pedig olyanokat olvastam róla, hogy rákkeltő anyagokat tartamaz,(pl. BHT), amik amúgy megtalálhatóak a normális hajfestékekben is.

332. Ancsi.
2012. febr. 4. 11:34
Sziasztok. Szeptemberbe volt hennavörössel festve a hajam, most ugyanazzal a márkával festettem be a hajamon egy tincset, de aranybarna henna színt választottam. Az a baj, hogy egyáltalán nem fogta be a tincset a henna. Miért lehet ez? Arra gondoltam, hogy nem az lehet-e a probléma, hogy hennavörösről akarom átfesteni aranybarnára. És félek, hogy ha az egész hajam befesteném aranybarnával, akkor az eredeti hajszínem befesti és a többit nem. :/
331. Anda39 (válaszként erre: 330. - Vivuss)
2012. jan. 30. 07:29

Igen, neked szólt, most látom, hogy nem voltam egyértelmű...:)

Most is azt mondom,hogy várj a két kezelés között három hónapot, utána próbáld meg a hennát.

330. Vivuss (válaszként erre: 329. - Anda39)
2012. jan. 29. 22:14
Szia! Nem tudom, ez nekem szólt-e ez a hozzászólás, de mint írtam hajszínezővel volt festve 3 hónapja, tehát nem, nem hennával :) a rendes tartós hajfestéket nem bírja a fejbőröm, ezért gondolkoztam a hennában, és a jövőben szeretném kipróbálni, ezért "merészkedtem" kérdezni, hogy mit ajánlotok.. :)
329. Anda39
2012. jan. 29. 19:06
Ez a fórum a hennás hajfestésről szól. Ha neked most barna a hajad, valószínű, hogy nem hennával kezelted (ha kevertél bele más színezőt, mondjuk indigót, amitől barna lett, akkor bocs)Ha szintetikus anyag van a hajadon, várj három hónapot, utána kend rá a hennát.
328. Vivuss
2012. jan. 29. 16:17
Sziasztok! Sötét barna hajból szeretnék valami szép vörös hajat. Kb. 3 hónapja volt festve, színezővel a hajam. Mit tudnátok ajánlani? Köszi előre is :)
327. polbrig
2012. jan. 23. 23:48

Sziasztok. Elég sötétes barna a hajam. Most először használnék hennát.A cél egy pirosas világosabb árnyalat elérése lenne.Erre van esély

Valamint mit ajánlotok? Keverjek házilag? Vagy van olyan bolti amit érdemes megvenni?

Köszi.

326. Derya (válaszként erre: 325. - Betty351)
2012. jan. 16. 10:28

szia!


nem tudom, hogy milyen az a vulkán vörös, de majd próbafestéssel kiderítheted, hogy tudod-e ugyanolyanra festeni.

Henna egyféle van, így a kérdésedet nem értem. :-(

Ha azokra a vegyi hajfestékekre gondolsz, amiben van henna IS, az nem ennek a topiknak a témája, mert itt a hennafestés a téma.

2012. jan. 15. 16:04
Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni profi hennásoktól.Most vegyivel van festve a hajam,vulkán vörös.Szeretnék hennára váltani.Megakarom ezt a hajszínt tartani.Milyen hennát vegyek?Előre is köszi.
324. tilbog
2012. jan. 9. 16:11
Én szőke voltam, színezővel barnítottam egy hónapja, világosbarna volt, most kentem fel a HC aranyosgesztenyéjét. Van 2-3 órám...
2012. jan. 9. 09:25
Most szőkített a barna hajam,de gondolkozom a vörösön,ha a henna nem alkalmas az utánfestésre.
2012. jan. 9. 09:22
A szőke henna mennyire fogja meg a barna hajat?
321. Derya (válaszként erre: 320. - Derya)
2011. nov. 30. 09:53
mármint a hennázás előtt, ha erre gondoltál.
320. Derya (válaszként erre: 317. - Adryn199)
2011. nov. 30. 09:53
nem és nem, nem kell előtte megmosni.
319. Derya (válaszként erre: 316. - D879a0c5b4)
2011. nov. 30. 09:53
nekem befogja az ősz szálakat. :-)
318. reka613 (válaszként erre: 316. - D879a0c5b4)
2011. nov. 29. 20:49
Hennázott hajra semmikor nem ehet vegyit rákenni, mivel reakcióba lépnek. Meg kell sajnos várnod míg lenő .
2011. nov. 29. 16:04

Sziasztok!

A fejbőrt nem színezi meg a hajfesték? Illetve tényleg úgy kell alkalmazni, h használat előtt meg kell mosni és szárítani a hajat?

316. d879a0c5b4 (válaszként erre: 315. - Derya)
2011. nov. 29. 13:47

Én úgy tudom, hogy amit a boltokban eladnak fekete hennát, abban nem csak természetes anyagok vannak. Persze ha az ember kikeveri indigóval, az más :)


Barna színű a hajam, viszont már megjelentek az első ősz hajszálak... Amiket a henna nem igazán akar befogni... Arra pedig nincs időm, hogy indigóval és társaival kísérletezzek, ezért akarok áttérni a kémiai festékre... Az legalább biztos...


Én azért kezdtem el a hennát használni, mert nem nőtt meg a hajam... Mindig is rövid volt (pár centi), de az esküvőre hosszút szerettem volna, úgy gondoltam, egy próbát megér, de alig nőtt, ami meg mégis sikerült, azt le is kellett vágni, mert töredezett a vége...


Meg is nőtt, a színe is szép, de az ősz szálakon már nem tetszik...

Az esküvő lezajlott, a hosszú haj levágható :)

Viszont nem nagyon találtam információt, hogy mikor lehet váltani. Csak úgy, ha valaki vegyi festék után akar hennázni (pár hónap pihentetés), de visszafelé kevés az infó... De én is ezt találtam meg, hogy meg kell várni, amíg lenő :/

Köszi!

315. Derya (válaszként erre: 314. - D879a0c5b4)
2011. nov. 29. 10:10

fekete henna nincsen.

amit annak hívnak, az az indigó és nem káros.

vagy lehet hogy te valami másra gondoltál?


"ha már nem akarok hennázni (mert őszülök)"

ezt nem nagyon értem... :-)

én pont azért hennázok, mert őszülök. :-)


egyébiránt legjobb tudomásom szerint meg kell várni, míg lenő a hennázott rész, csak utána szabad kémiai hajfestékkel kezelni a hajat, ha tényleg azt akarod. :-)

314. d879a0c5b4 (válaszként erre: 311. - Zsuzsa88)
2011. nov. 28. 19:54

Nem biztos, hogy a hennától hullik, viszont a fekete henna ugyanúgy tele van káros anyagokkal, mint a fekete festék... Én úgy tudom...


De akkor nekem is lenne kérdésem: ha már nem akarok hennázni (mert őszülök), akkor hogy lehet áttérni a sima, kémiai festékre? Nem tudja esetleg valaki?

Köszi!

313. Derya (válaszként erre: 311. - Zsuzsa88)
2011. nov. 28. 14:48
szerintem nem a hennától van, én legalábbis nem hallottam még erről...
312. Anda83 (válaszként erre: 311. - Zsuzsa88)
2011. nov. 28. 14:46

Most megijesztesz, mostanában gondolkozom a hennázáson, mert allergiás lettem a hajfestékre, a hajam negyede kihullott egy festéstől, gondoltam, a henna jó alternatíva lehet, de ha attól is hullik....


De biztos, hogy ettől? Mármint megnéztelek, és írtad még régen, hogy pajzsmirigy problémád van. Sajnos az okozhat simán hajhullást, meg elgyengült, elvékonyodott, erőtlen hajat:((

2011. nov. 6. 15:34
Sziasztok! Nincs idom vegigolvasni minden hozzaszolast, igy csak bekerdezek, hogy tenyleg igaz -em hogy a hennatol erosen hullhat a haj... En 2 eve hennaval festem a hajam (feketere), gyonyoruen megnott, eros, egeszseges a hajam, de nyar ota annyira elkezdett hullani, hogy fele hajamat mar elvesztettem. Ijeszto hajat mosnom, mert rengeteg hajat szedek ki a lefolyobol... :( Seszinu es gyenge a hajam, nem tudom, mivel kellene festenem, hogy eros legyen, de ne hulljon ki az osszes... Segitsetek! :(
310. Derya (válaszként erre: 309. - Essyker)
2011. nov. 5. 14:24
szerintem nem. majd lenő.
309. essyker
2011. nov. 5. 14:22
Valamivel elő lehet segíteni, hogy a henna kikopjon? Szőkésbarna hajam van, a hennától vörösesbarna árnyalatot kapott, de szeretném visszakapni eredeti hajszínem. Hallottam, hogy a kamilla és a citrom szőkítenek, de a henna esetében is jó ötlet lenne kipróbálni őket?
308. annah18
2011. júl. 13. 17:01
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
307. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 305. - Annah18)
2011. júl. 13. 09:10

henna kreatív nem természetes. henna tartalmú, de kemikáliás hajfesték. a henna, igazi henna minden esetben vörös színt eredményez. mielőtt hennéval kezdenéd el festeni, a hajad pihentetni kell legalább 1 hónapig, hogy a kemikáliás hajfesték ne üsse a hennát. barn színt henna és indigó keverésével érhetsz el. szőkét természetes festékkel nem lehet produkálni. maximum vannak olyan növények melyek élénkítik a szőke hajat, pl.: citrom ,kamilla

Természetes hajfestékek: Logona, Sante

Vagy saját magad készíted el a pasztát.

306. Anda39 (válaszként erre: 305. - Annah18)
2011. júl. 13. 09:07

Amit én tudok a hennáról, azt mondom, hogy szőkét nem lehet vele festeni. A henna csak vörösesre színezi a hajat, ha más árnyalat kell, akkor az már keverve van egyéb anyaggal.

Szőkíteni egy színezővel sem lehet, tehát ha sötétebb a hajad természetes színe, és eddig ebből csináltál szőkét, akkor ez csak hennával nem fog menni. Ebből én arra következtetek, hogy ez a hajfesték nem sokban különbözik a többi egyszerű hajfestékektől.

305. annah18
2011. júl. 12. 19:00

Sziasztok!

Bocsánat de nincs erőm végig olvasni a fórumot... :S

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ez a HENNA KREATÍV Hajszínező mennyire jó???? Ez természetes anyagokból van, vagy van benne más is??? Festékről szeretnék áttérni hennára, csak nagyon tudatlan vagyok ezen a téren. Szőke a hajam csak már nagyon szétroncsolódott... Ez jó lehet rá, vagy tudtok valami mást ajánlani??

Egyébként töltöttem fel egy képet az adatlapomra, erről a festékről. Körülbelül ilyen lehet a hajszínem is most.

Köszönöm a segítséget!

304. Tütter (válaszként erre: 300. - Lisana)
2011. jún. 18. 14:44
ezt csak tapasztalni lehet sajnos. Minden hajon mást fog mutatni az a gyanúm. Én simán vizzel keverem csak, épp most készülök bekenni :)
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook