Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


2008. márc. 7. 22:51

Sziasztok csajok!


Le kell hogy írjam nektek is, nem fogjátok elhinni...

Röviden az előzmények:

januárban volt a végleges válóperes tárgyalásunk, ahol hivatalosan is elváltunk, de az ítélet csak 31 nap múlva lesz jogerős....adtak lehetőséget a fellebbezésre is, az ítélet kézhezvételétől 15-napig...

Ma kapom a levelet, hogy a volt férjem az az igen hülye, fellebbezett...kéri, hogy a gyereket igenis elvihesse (annak ellenére, hogy fél éve nem is látja a gyerek, mert nem jön, most két éves a gyerekem), és hogy a perköltséget terheljék rám, mivel engem senki nem kényszerített, hogy tőle elváljak!!!!DE!!!!A bíróság elutasította a fellebbezést mert határidőn túl érkezett!!!!!Pech!

Mit szóltok?

127. Borsóleves (válaszként erre: 126. - F699cfb403)
2008. márc. 5. 21:26
Nem fogja tudni, bízz a gyerekedbe, biztos vagyok benne (én is ezt teszem) hogy ésszel neveled, vagyis nem az fog neki számítani, hogy mit kap meg, meg hogy az mennyibe kerül, hanem az hogy szeretettel, kedvességel adod amit adsz. Van egy mondás: Ők csak kicsik, de nem hülyék!!!És milyen igaz!!!!!Néha még nálunk is több eszük van, de tényleg, főleg az érzelmi dolgokban!!!!!!!!Hidd el ez a veszély nem fenyeget, hogy elédesgeti!!!Én legalábbis bízok ebben!!!!!
126. f699cfb403 (válaszként erre: 125. - Borsóleves)
2008. márc. 5. 19:08
Eszükbe is fog!!! Majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek! Akkor majd kaparnak és mindent megvesznek nekik, hogy magukhoz édesgesség a gyerekeket. NA ezt én nem akarom.
125. Borsóleves (válaszként erre: 123. - F699cfb403)
2008. márc. 5. 16:27
Ebben teljesen igazad van!!!!!!De tudod, én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy azt a szépet, jót amit mi a gyerekünkel nap mint nap átélünk, ők soha nem fogják megtudni, és majd egyszer biztosan megjön az eszük és belegondolnak ebbe, hogy miről is maradtak le!!!!!
124. Borsóleves (válaszként erre: 122. - F699cfb403)
2008. márc. 5. 16:25
Lehet, hogy úgy még jobb is, ha nem Magyarországra tartozik, lehet, hogy külföldön sokkal jobban megszorongatják!!!!!Attól függetlenül, hogy Magyarországon ítélték meg a gyerektartást!!!!!
2008. márc. 3. 19:04

Hát csajok!!! Ha én tudnám ennek a gyökérnek a tel.számát és maradt volna egy kép amin a pofáját látom akkor már biztos feladtam volna valami bizar extra szehírdetést a nevében:)

Egyébként csak magunkat idegeljük, mert ezek tök jól érzik magukat.

122. f699cfb403 (válaszként erre: 118. - Ibivi)
2008. márc. 3. 19:01
Óó ha az enyém egy forintot isn perkálna:)))) Csak vigyázz! Nehogy a végén azt mondja, hogy enm fizet semmit. Én úgy tudom, ha nem magyarországot érinti akkor nem kötelezhetik semmire. De ne így legyen.
121. Borsóleves (válaszként erre: 118. - Ibivi)
2008. márc. 3. 14:21
Egyébként meg ha nagyon akarna, akárhonnan tudna fizetni, és az sem érdekelne, hogy mennyiért ér ide a pénz amit küld, végülis a gyermekéért teszi, vagy nem???Na ez az....látod ezért írtam az előbb, hogy Ő csak muszájból fizet!!!!
120. Borsóleves (válaszként erre: 118. - Ibivi)
2008. márc. 3. 14:20

Mindig csak annyit fog fizetni, azt is csak azért, hogy nehogy megbüntessék, mondjuk ennyivel rendesebb mint a mi volt férjeink, szerintem írhatom nyugodtan, a többi lány nevében is....

Eleinte én is kiakadtam, mikor nem jött látogatni a gyermekemet, de most már nem érdekel, sőt....örülök!

119. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 118. - Ibivi)
2008. márc. 3. 00:15
Western Union-on keresztul siman kuldhet.
118. Ibivi
2008. márc. 3. 00:02

Sziasztok!

Az igaz az én exem fizet de már majdnem hat éve ugyanannyit!!Próbálkoztam nála kicsit emelhetnénk mert megigérte de mindig majd, most nem úgy állok anyagilag bla bla bla!!Hozzá kell tennem kiment külföldre dolgozni ott is él,most is hazaugrott egy kicsikét a szegény csóró, de még a kislányához nem jött!!Be is durrant az agyam ezért bíróságra is megyek nem fogok várni többet és könyörögni,hogy fizessen többet.Csak nem tudom,hogy igy ha külföldön él,hogy fog nekem fizetni mert megmondta ő kinntről nem küld mert drága az átutalás..szép kis Apuka....

117. Borsóleves (válaszként erre: 115. - Fa3d5b4d84)
2008. márc. 1. 10:21
Igazából hullára nem érdekel kinek mit mond ám.....a lényeg, hogy engem, minket felejtsen el!!!!!Aztán hogy a későbbiekben ki éli át vele ugyan azt amit mi az már nem érdekel!!!!!!
116. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 112. - F699cfb403)
2008. febr. 29. 14:39
Akkor én is meg vagyok hibbanva, mert én írtam korábban, hogy egyszerűen levágnám neki. De az sem rossz, amit te vázoltál. Szívemből beszéltél. :-)))))
115. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 114. - Borsóleves)
2008. febr. 29. 14:37
Persze, csak messziről jött ember azt mond, amit akar. Annyira biztos nem hülye, hogy maga alatt vágja a fát azzal, hogy elmondja az IGAZAT. Ha mond is valamit a házasságotokról, meg a jelenlegi helyzetről, biztosan nem úgy mondja el, ahogyan volt/van.
114. Borsóleves (válaszként erre: 110. - F699cfb403)
2008. febr. 29. 13:06
Annak a csajnak akiről írtam is elmesélt mindent, a mi volt házasságunk volt a téma....innen gondolom, hogy elmesélné másik nőnek is!Meg azért szerintem ha én ismerkednék meg egy ilyen hapsival, én meg-meg kérdezném, persze nem részletekig menően, hogy mi volt, hogy volt....??
113. Borsóleves (válaszként erre: 112. - F699cfb403)
2008. febr. 29. 13:04
:)))
2008. febr. 29. 12:15

Ezeknek nagyon egy a gondolkodásuk az már egyszer biztos. Én legszivesebben elásatnám a nyakáig és ott hagynám az erdo közepén. Reggelre becsinálna.

Bocsi csajok, de csak a hülyeségek vannak az eszembe. Bár ha egyet is megtennék akkor is én szívnám meg. Bár az ilyen pasikat egy lakatlan szigetre vinném és egy nő sem lenne.

Na jó abbahagytam. Meg avgyok hibbanva ma.

111. f699cfb403 (válaszként erre: 107. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 29. 12:09
Erre még nem is gondoltam. Köszi:)
110. f699cfb403 (válaszként erre: 108. - Borsóleves)
2008. febr. 29. 12:09
Ismeros:)) De tudod mi megy a másik részen??? Ő úgy segítene ő ad is pénzt nem is keveset. stb,.,.. Mindenki azt modn amit akar. Nem kell feltétlen elmondani a a csajnak vagy bárkinek is, hogy ő miylen. Miért is tenné???
109. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 108. - Borsóleves)
2008. febr. 28. 14:33

Az én exemre rá fog rohadni a gumilakat. Ugyanis részegen olyan balesetet csinált, hogy az hihetetlen, éppen most kapta meg érte a végrehajtandóját elsőfokon. És mit gondoltok, mi volt az egyik enyhítő körülmény? Hogy két kiskorú gyermek eltartásáról "gondoskodik". Ja, mert ő azóta megnősült, és abból a házasságából született egy kisfia. Nahát, szívem szerint elmondtam volna annak a bírónak, hogy miben merül ki, jobban mondva nem merül ki nála a "gondoskodás" fogalma. Azt hittem, hogy eldobom az agyamat! Ezt onnan tudom ennyire biztosan, mert olvastam az ítéletet. Rá is kérdeztem nála, hogy hogyan merészelte a lányunkkal kapcsolatban azt mondani, hogy ő "gondoskodik" róla. Hogy nem sült le a bőr a pofájáról? Hát erre egy szót sem bírt szólni. Ilyenkor bezzeg hangoztatják, hogy ők apukák!? Hányni tudnék... De komolyan!


Szerintem, Borsóleves, a te volt férjed marhára nem fog dicsekedni az igazsággal, hanem csúsztatva fogja előadni a következő "áldozatnak" a történteket, és akkor finoman fogalmaztam. Ha a nőnek lesz egy kis esze és jók a radarjai, át fogja látni, hogy ki hazudik és ki nem.

108. Borsóleves (válaszként erre: 105. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 28. 11:25

Persze ba...nak fizetni, de mindenhol elmesélik, hogy ők micsoda apukák, legalábbis az én volt férjem mindenkinek sajnáltatta magát, hogy én milyen szemét vagyok mert elhagytam őt, és a gyereket is elhoztam, mindenről én tehetek, és most itt van egyedül...kiváncsi lennék, ha valaki megkérdezi tőle: és hogy gondoskodsz a gyerekedről?Mit válaszolna, vagy válaszol?Mert nem hiszem el hogy nem kérdezik meg tőle!!!!!

Attól félek, hogy becsajozni se fog tudni, mert ha ezt elmeséli valakinek, hogy velem és a gyerekemmel mit csinált és csinál, nem hiszem el hogy van olyan nő aki ezek után szóba áll vele....vagy az a nő is valami hasonló idióta mint Ő, talán akkor!

107. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 106. - F699cfb403)
2008. febr. 27. 12:44

Na igen, de legalább máshol nem tudnak kárt csinálni.

Nincs értelme ügyvédet fogadni, mert horribilis összegeket elkérnek. Be kéne menned a bírósági panasznapra, és ott kéne tanácsot kérned. Az ott alkalmazott fogalmazónak az a dolga, hogy mindent megválaszoljon, és segít a beadványok megfogalmazásában is.

106. f699cfb403 (válaszként erre: 105. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 27. 11:12

Lehet, több gyereket nem tudnának csinálni, de attól még ugyan azok a gerinctelen emberek lesznek, mint akik eddig voltak.

Segítsen már valaki. Mit jelent az előterjesztés? Bírósággal levelezek, de ügyvédet nem fogok fogadni azért, hogy megírjon pár papírt, de ez az előterjesztés megfogott.

105. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 102. - Borsóleves)
2008. febr. 27. 10:47

Egyértelmű, hogy te csinálod jól. Minden normális, felelősséggel gondolkodó szülő így viselkedik. Jöhetnék olyan közhelyekkel, hogy egy gyereket nem csak megcsinálni kell, de tényleg így van.

Én arra jutottam, hogy az olyan apukáknak, akik nem fizetnek a gyerek után, egyszerűen levágnám. Aztán annyi.

104. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 100. - Borsóleves)
2008. febr. 27. 10:44
:-o Hű, basszus!!! Ez a hapsi tényleg egy megátalkodott... Nem is találok szavakat! Jó, ha ettől tényleg mindenki menekül. Miért nem helyezik az ilyet gyámság alá? Ez már ön- és közveszélyes!
103. Borsóleves (válaszként erre: 98. - F699cfb403)
2008. febr. 26. 21:55
Ezt én sem bánnám, hátha helyrebillene az esze??Márha van!
102. Borsóleves (válaszként erre: 95. - Hofiagi)
2008. febr. 26. 21:53
És addig....az én volt férjem is azzal magyarázta, hogy amikor megkérdezték tőle, hogy miért nem látogatta az elmúlt hónapokban a gyereket??Mert nem áltam úgy anyagilag....de azért a gyerekemet el akarja tőlem venni, örökre, de ha ez nem megy, mondta, akkor legalább had vigye el hosszabb időre...és ha elvinné, akár örökre, akár hosszabb időre, akkor miből látná el a gyereket?????Hülye duma, van pénzük, csak sajnálják!!!!De hogy sajnálhatja a saját gyerekétől....?Soha nem lennék rá képes, inkább én nem ennék, vagy soha (bár így is ritkán fordul elő de nem is bánom) nem vennék magamnak semmit, se ruhát újat, semmit, de a gyerekemnek meglegyen minden, amire szükség van!Vagy én nem csinálom jól?Nem hiszem, szerintem ez a helyes!
101. Borsóleves (válaszként erre: 92. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 26. 21:49
Ez nem is rossz ötlet, csak nálunk az a baj, hogy be van jelentve az anyjáék lakcímére, de száz százalék hogy nem ott lakik....
100. Borsóleves (válaszként erre: 91. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 26. 21:48

Három évig voltunk együtt, abból másfél évig voltunk házasok....

Hogy más szül neki egy gyereket....meggondolandó, annak a csajnak akit odaköltöztetett a házunkba, rögtön másnap ahogy én és a gyerekem elköltöztünk, volt egy gyereke, de ott is az apuka küzdött, hogy a gyereket nála helyezzék el, ezért számtalan levél ment a csajnak a gyámügyről, amiket, most kapaszkodj meg!!!A volt férjem eltüntetett, és a csaj nem tudta, mikor, hova kell mennie ezügyben tárgyalásra, és a vége mi lett....?Elvették a gyerekét, és ki miatt??....a volt férjem miatt!!!Azóta ők persze szakítottak, és a csaj visszament a férjéhez, azóta élnek boldogan!!!!!!Szép????

99. f699cfb403 (válaszként erre: 95. - Hofiagi)
2008. febr. 26. 16:00

Ezek aztán tudnak valamit:)))


Az elején nekünk is kb ez volt. Most nem tud, mert nem kapott sok pénzt/nem fizették ki ez volt a fő indoka amiért nem adott:))) De bezzeg bulizni meg piázni meg minden másra van pénz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook