Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
188. Borsóleves (válaszként erre: 168. - Wendy87)
2008. szept. 28. 12:45

Szia

Először is (nem akarok bunkó lenni) örülj neki, hogy nem látod....nem részletezem miért....a pénzről amit írtál, így van...viszont bíróságra menni kénytelen vagy, mert a gyerekelhelyezést még időben érdemes végigcsinálni, a pénzt nálunk munkahely hiányában úgy ítélték meg, hogy a munkanélküliből kikérték hivatalból, hogy egy ennyi idős ember, ilyen végzettséggel mennyi pénzt keresget(ne), a munkaügy megadott adatai alapján egy átlagot számolva állapította meg a bíróság a gy.tartást...

2008. szept. 23. 18:37

Hát csajok!!!!


Ma volt a gyermekelhelyezésem.

És még nincs vége:(((

Majdnem elbőgtem magam mikor kijöttem.

Persze apuka nem jelent meg és majdnem az én hibám az is:)))Na meg nekem kellene leutaznom xy helyre, hogy megkeressem azt a drágát.Á és az én pénzemen.Azt hittem lepetézek helyben.

Ja persze mindenhova csengessek be, hogy bocsi nem itt lakik??? Vicces.


Csajok!!!!! Akinek már megvolt a gyermekelhelyezés az írjon már!!! Lennének kérdéseim.

186. Wendy87 (válaszként erre: 183. - Ninike04)
2008. aug. 30. 17:02
Az egy dolog, hogy a pszichológus megérti az apa viselkedését, de azért neki véletlenül nem a gyerek érdekeit kéne néznie? Szerintem is keress másikat. Amúgy a bíróság is elrendelheti hogy megnézze a gyerekeket szakember, azok elég pártatlanok. Meg a családsegítők is tudnak javasolni.
185. Ninike04 (válaszként erre: 184. - F699cfb403)
2008. aug. 30. 09:10
Most azon a szinten vagyok hogy örülök ennek.Volt olyan hogy alapon elutasították hogy dokit kapjon,mert nem tudnak annyi időt adni amennyi a gyereknek kell.Most legalább 2-3 hetente bejutunk hozzá.
184. f699cfb403 (válaszként erre: 183. - Ninike04)
2008. aug. 30. 08:11
Nem láttam, hogy már írták:)) ment privi, de akkor lényegtelen. Psziho.doki csere????
183. Ninike04 (válaszként erre: 182. - Wendy87)
2008. aug. 30. 08:05
ez a gond mert akihez hordjuk pszihológushoz az nagyon apapárti.Hiába van ott mindenhonnan a papírom hogy árt a gyerekeknek.Ő nem mond rá áment.Sőt.A lényeg hogy apuka mennyi mindent megtesz a gyerekeiért.Az meg hogy árt nekik,hát kérem egy sértett férfi aki nem tudja elfogadni hogy már nincs a családunkban.És ezért így reagál.-ezt a pszicológus mondta így.
182. Wendy87 (válaszként erre: 180. - Ninike04)
2008. aug. 29. 20:46
Ha pszichológushoz kell őket hordani, akkor szerintem nyugodtan korlátoztasd a láthatás, adj be keresetet, hogy káros hatással van a gyerekekre. Kérd, hogy felügyelet nélkül ne lehessen velük, akkor a családsegítők kirendelnek valakit, vagy pedig neked kell őket oda vinni a családvédelmisekhez, és egy erre a célra kialakított helyiségben lehet velük, szintén felügyelettel.
181. Wendy87 (válaszként erre: 175. - F699cfb403)
2008. aug. 29. 20:37
Köszi :):)
180. Ninike04 (válaszként erre: 179. - F699cfb403)
2008. aug. 29. 20:08
hát én nagyon örülnék neki ha nem jönne értük.Csak ő viszont jár.Igaz többet árt nekik mint használ.és ő ezt még élvezi is.Azon röhög milyen gondok vannak a gyerekekkel,de hogy ebben ő is hibás azt nem ismerné el.Sőt inkább még uszítja is őket.És ennek ellenére neki joga van látni őket.A köztes időben meg én hordom őket pszichológushoz őket.
179. f699cfb403 (válaszként erre: 178. - Ninike04)
2008. aug. 29. 19:57
Az enyém nem vinné el a lányát:)))... De nem is bánom és nem is engedném... A lányomnak ma van a névnapja és arra nem képes az a szemét, hogy felköszöntse legalább telefonon. Egy ilyennek jogai lehetnek:)))
2008. aug. 29. 19:20
Sziasztok.Látom vagyunk egy páran hasonló cipőben.Nekünk se akar drága exem fizetni.a behajtó május óta keresi-nem sok sikerrel.talán ha minden igaz végre októbertől látunk valamit amit az állam küld.De az eddigi elmarádásra ne is számítsak,mert ugye nincs semmije.Pedig 3 év alatt szép kis summát halmozott fel.Mert ugye amíg nincs bírósági döntés addig nem kötelezhető gyerektartásra.Ha megvan a határozat,akkor is megkell várni a fél évet.Mert addig a kutya se foglalkozik velünk.Na ugye az idő telik a pénz meg csak halmozódik.Apuka meg röhög a markába.Havonta 1x megjelenik elviszi a gyerekeket és akkor jópofizik.Mert ugye neki jogai vannak,de kötelessége?az nincs.Ráadásul már az sincs mint régen.ugye ha nem fizetett nics joga a láthatáshoz.Próbáljak neki én beinteni.a gyámhatóság küldené is a felszólítást mint láthatás akadályozása.Utánna meg még én fizethetnék.
177. f699cfb403 (válaszként erre: 165. - Borsóleves)
2008. aug. 29. 18:23

Szia!

Nagyon eltüntél:(((( Minden rendben veletek?

Mejünk tüntetni:)))))Hátha lesz eredménye:))))Hi-hi-hi

176. f699cfb403 (válaszként erre: 174. - 7a319416e1)
2008. aug. 29. 18:21
Nagyon sajnálom. Kezdtem azt hinni, hogy legalább te megkapod, ami jár. Látod, csak szédítik az embert és bizonygat mindenki, ha ide mész és oda mész, akkor meglesz az a pénz, ami jár. Aztán kiderül, hogy mindenütt zsákutca. Mi már lassan több mint 2 éve megyünk mindenfele, de mindenütt csak negatív tapasztalatok vannak sajnos.
175. f699cfb403 (válaszként erre: 173. - Wendy87)
2008. aug. 29. 18:03
Drukkolok, hogy boldogok legyetek:)))
2008. aug. 29. 09:50
Sziasztok!egyszer már írtam hogy mi újság,de most elvesztettem a reményt hogy bármi pénzt lássak a volt férjemtől.Azt mondták a gyámügyesek addig nem indíthatok semmit náluk amíg a bíróságon nem jelentem fel az illetőt.Most miután van végrehajtás,és van egy határozatom,ezek után meg most azt mondják hogy forduljak a rendőrséghez,mert náluk annak ellenére hogy van ingatlana az apának negatívan értékelik majd. Pénzt rajta nem vasalnak be az biztos,akkor most addig kell várnom amíg eladja a lakást egyszer valaha?Nem értem az egészet!
173. Wendy87 (válaszként erre: 171. - F699cfb403)
2008. aug. 28. 19:19
Van, szerencsére. Anyukámnál lakunk, így tudunk csak kijönni ennyi pénzből. Csak hát ennek nem így kéne lennie, nekünk külön háztartásban kéne laknunk, mert az lenne a normális. Mondjuk egy év múlva, ha már nem leszek gyed-en, akkor külön költözünk albérletbe, de az se lesz egy leányálom így, hogy az apuka tojik arra, hogy miből etetem a közös gyerekünket. Bár most úgy néz ki, hogy javul a helyzet, mert van egy új kapcsolatom, ami remélem jól alakul és talán közös jövőnk lesz. De nem akarom elkiabálni:)
172. f699cfb403 (válaszként erre: 170. - Wendy87)
2008. aug. 28. 18:08
Talán még az önkormányzathoz menj be... Aztán kérdezd meg hogy van e valami lehetoséged.
171. f699cfb403 (válaszként erre: 170. - Wendy87)
2008. aug. 28. 17:51

Sajna sok ember nagyon okos itt is és másfele is:))))

Nehéz helyzet:( Én 6 hónapos korában kezdtem el egyedül nevelni a lányomat 5 éves koráig. Most már lassan 7 éves:),de szerencsére találtunk egy imádnivaló apát"férjet"

Azért van legalább valami segítséged??

170. Wendy87 (válaszként erre: 169. - F699cfb403)
2008. aug. 28. 17:39
Köszi! Csak hát nagyon lelombozott amit az ügyvéd mondott, mert sokaktól hallottam, hogy az állam fizeti a gyerektartást, mert az apuka nem fizet. És abban reménykedtem, hogy majd nekünk is fog. Azt is mondta az ügyvéd, hogy menjek be a gyámügyre, hogy ez és ez a helyzet és kérdezzem meg, tudnak-e valami segélyt adni, de én már ezzel próbálkoztam, és azt mondták, hogy mivel gyed-en vagyok, ezzel már igénybe veszek egy segélyt, és nem jár más. De hát ennyi pénzből nem lehet megélni normálisan!!! Ilyenkor miért nem tesznek valamit?
169. f699cfb403 (válaszként erre: 168. - Wendy87)
2008. aug. 28. 16:53

Szia!


Üdvözlet a klubban.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez így igaz, ahogy az ügyvéd mondta. Ha ő nem akar fizetni, akkor nem is fog. Lehet itt bármilyen határozat is.

Ha nem tudod, merre van, az apa akkor Max a rendőrségre mehetsz be feljelentést tenni gyermektartás elmulasztása miatt. Bár mivel ti csak szóban egyeztetek meg így nem vagyok benne biztos. Bár igazán ezzel sem lehet sokra menni. Én is megtettem a feljelentést, de nem keresi őt senki. Azért minden esetre indítsd el a gyerektartási pert. Hátha egyszer elérjük mi anyák, hogy a gyerekeket védje az állam és nem az apákat.

Azért kívánom, hogy járj szerencsével.

168. Wendy87
2008. aug. 28. 16:41
Sziasztok! Nagyon tanácstalan vagyok, légyszi aki tud valamit, írjon!!! A fiam 10 hónapos, az apja utoljára 2 hónaposan látta, 8 hónapja nem fizet utána egy fillért sem. Csak szóban egyeztünk meg, hogy havi húsz ezret fizet, de csak kétszer tette meg. Az apaságot elismerte, ezzel nincs gond. Csak éppen 7 hónapja nem tudom, hogy hol van, nem lehet megtalálni. Voltam ügyvédnél is, ő azt mondta, hogy minimálbér alapján meg is fogják ítélni a gyerektartást, de nem fogják tudni behajtani, amíg az apát meg nem találják, de ha nincs munkája, és nincs vagyontárgya, akkor sem fogják tudni. Kérdeztem, hogy akkor az állam megelőlegezi? Erre azt mondta, hogy mivel se lakás, se autó nincs a nevén, és ismeretlen helyen tartózkodik, így nem fogják, mert nincs rá esély, hogy valaha visszakapják a pénzüket. Mit tegyek? Ilyenkor tényleg nem előlegez az állam? Ha meglesz a határozat, nem fordulhatok sehová, hogy valami pénzt mégis kapjak? Havi 43000 GYED-ből élek, plusz családi pótlék, nagyon kéne, mert a tankönyveimet is kölcsönből tudtam megvenni, ami a levelezős sulihoz kell.
167. aniani63 (válaszként erre: 165. - Borsóleves)
2008. aug. 24. 12:49

Semmi,ez úgy mond "lőtt nyúl",így majd egy hónap után!

Csak korrekt akartam lenni,ezért ment a privi anno.

A továbbiakban nem kívánom ragozni a témát!!!

2008. aug. 24. 11:42
Sziasztok!csak most vettem észre ezt a fórumot.Az én volt férjem sem fizeti a tartásdíjat,múlt év novembere óta.Júniusban voltam a bíróságon,de csak 6 hónapot vesznek figyelembe,se többet se kevesebbet.Már a végrehajtó volt nála,és most kaptam egy határozatot,miszerint ráterhelték a tartozást az ingatlanára.Most ez nekem mit jelent szerintetek?A gyámügyön voltam,ott azt mondták,hogy akkor menjek ha nem tudják behajtani.Nem tudom mit tehetek még?Köszi ha vki tud vmi okosat!
165. Borsóleves (válaszként erre: 163. - Aniani63)
2008. aug. 24. 11:14
MI a problémád??????Nyilvánosan is írhatsz nem muszáj priviben!!!!
164. f699cfb403 (válaszként erre: 161. - Borsóleves)
2008. aug. 23. 09:30

Szia:)))


mizu veletek???


Nekünk nemsoká tárgyalás:)) El sem hiszem.

163. aniani63 (válaszként erre: 161. - Borsóleves)
2008. aug. 3. 20:34
DEEEEE!!!!!
2008. aug. 3. 17:45

Sziasztok!

Mentem:)

161. Borsóleves (válaszként erre: 151. - F699cfb403)
2008. aug. 3. 17:43

Minden elismerésem a férjnek!!!:))))

Még léteznek ilyen férfiak....hol találni ilyet:))))??

Remélem nem írtam semmi sértőt:)))!

160. Borsóleves (válaszként erre: 159. - O.melinda)
2008. aug. 3. 17:39
Nem ilyen egyszerű....vagy neked sikerült???
2008. aug. 3. 17:29
Ha nem fizet gyermektartást,lehet kérni az állam általi megelőlegezést.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook