Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
278. Ancsa1982 (válaszként erre: 277. - F969d06d2a)
2012. márc. 5. 10:26

Na igen,ebből tanultam.

Mindenképpen feljelentem,nehogymár ő éli vígan világát,én meg dolgozok amikor csak lehet,hogy még több legyen...megmondom őszintén az sem érdekelne ha leültetnék,ott legalább megtanulná,hogy mi az az élet.

277. f969d06d2a (válaszként erre: 276. - Ancsa1982)
2012. márc. 2. 19:49
Látod erről beszélünk,csak papíron vannak a gyerekeknek jogaik.Ettől a család barát kormánytól éhen halhatnak.Nem is értem,ezek az apák azt csinálnak amit akarnak.Hát próbáld meg akkor feljelenteni,hátha megijed.Ezt úgy kellett volna a jövedelem 20%-a de legkevesebb 10ezer ft.És legközelebb letiltással kérd.Nem szabad úgy meg állapodni majd ő fizet abból jó sosem sül ki.
2012. márc. 2. 12:25

Sziasztok!


Én is csatlakoznék,gyermekét egyedül nevelő anyuka vagyok,exemmel tavaly márciusban volt tárgyalásunk,ahol én hülye állat megegyeztem vele 10ezer(!) forintban.Na ezt is úgy,hogy ő 5ezret ajánlott...na nem fejtem ki bővebben a véleményemet.Szóval mindezt jogerősen,mégsem fizet tavaly május óta,neki sosincs pénze,sosincs állása,de cigije,kajája,ruhatára,"okos" mobilja és a többi van neki...ezek után kértem végrehajtást,behjtahatatlan,pedig van egy kocsi a nevén,de nem ő használja,foglalási jegyzőkönyv is van,de semmi.Megkaptam ap papírt,hogy behajthatatlan,ezzel és a többivel gyámhatóságra,ők most elutasítottak,hogy az öregségi nyugdíj kétszeresét meghaladja az 1 főre jutó jövedelem,jelentsem fel a rendőrségen,akkor le is csukhatják,illetve bírósági tárgyalás lesz újra.Ennyit tudok tenni?

275. f969d06d2a (válaszként erre: 273. - Cincér64)
2012. febr. 23. 15:18
Mert nekik annyira nem fontos:(Nos az a véleményem egy apának is ugyan olyan kötelessége felnevelni a gyereket,mint egy anyának.Ezt sokkal több nő csinálja mint férfi.Hiába apának is születni kell,Nem akarlak megbántani,távol áll tőlem csak az a mondatod"férfi létemre"úgy bökte a szemem:)Majd megnőnek ám azok a gyerekek,és"anyuci"is megöregszik lepukkan.Na majd akkor jók lennének a gyerekek.De ők melletted fognak állni.A gyerekek nem felejtenek
2012. febr. 23. 13:25
ráadásul nem is érdeklődik a gyerekek után egy évben egyszer vagy kétszer találkozik velük
2012. febr. 23. 13:20
leadtam a papirokat a biróságon a gyámügyön már eltelt fél év és semmi másfél éve nem fizet a feleségem két gyerek után ez havi 30000 lenne férfi létemre én nevelem őket azzal hiteget a gyám ügy hogy a végrehajtói jegyzőkönyv ha megérkezik akkor fizeti ki az állam visszamenőleg a 6 hónapot de ez egy kicsit lassu de miért?
2012. febr. 23. 11:16
Találtam egy Jó állam fórum(megjegyzem marha jó):(szociális kérdések család és ifjúság politika,nyugdíj) a rokkant nyugdíjas ellátásból,"végre hajtás nem érvényesíthető".ezt tudjuk kaptunk papírt róla.A javaslat viszont az.Ez alól legyen kivétel a szülő és gyermek tartás díj letiltása!!!Akinek inge szavazzon már rá,hát ha valami illetékes el is olvassa.köszi.
271. b3ce5a4819 (válaszként erre: 266. - 54840f0fce)
2012. febr. 22. 08:39
Ez nem semmi!!!!!!!!!!!!!!! Nem értem én ezt a jogrendszert.................szánalmas ami itt folyik.Az a baj,hogy nem a gyerekeket védi a jog.Mert akkor ilyen nem lenne.
270. b3ce5a4819 (válaszként erre: 265. - F969d06d2a)
2012. febr. 22. 08:35
már látom,hogy cuki. :)))))) Köszi :))))
269. b3ce5a4819 (válaszként erre: 263. - F969d06d2a)
2012. febr. 22. 08:34
miért ciki a Babám?
268. 54840f0fce (válaszként erre: 267. - F969d06d2a)
2012. febr. 22. 08:22
Eszméletlen szerintem is, kész röhej!
267. f969d06d2a (válaszként erre: 266. - 54840f0fce)
2012. febr. 22. 08:05
Ez is milyen piszokság,még az anya fizessen.ki van ez találva apukák meg röhögnek a markukba:(
2012. febr. 22. 07:59
Nekem az egyik kedves ismerősömet elhagyta a férje egy 17 éves fruskáért, ráadásul három tündéri gyermeket is maga után hagyott...két éve egy fillér gyerektartást nem fizet, holott a Bíróság megállapított 30 ezer forintot. Elment a panaszt tenni és megnyugtatták, hogy a végrehajtó majd intézkedik. Végrehajtó aztán küldött egy levelet, amelyben az áll, hogy anyuka fizessen be 78 ezer forintot és majd "apuka" nevén lévő elárverezett ingatlanból rendezik utólag ezt is.
265. f969d06d2a (válaszként erre: 263. - F969d06d2a)
2012. febr. 22. 07:46
Cuki!!
264. salabakter (válaszként erre: 260. - Addi66)
2012. febr. 22. 07:45
Igen,vérlázító,hogy bármilyen kevés pénzmagot szór,egyből leállítják az eljárást.
263. f969d06d2a (válaszként erre: 262. - B3ce5a4819)
2012. febr. 22. 07:44
Ciki kis babád van:))A gyámhatóság is csak ott veri magát ahol nem kellene.Bár sosem volt velük dolgom.
262. b3ce5a4819 (válaszként erre: 261. - F969d06d2a)
2012. febr. 22. 07:39
ezt én is így tudom,hogy börtönnel jár,de látod,hogy a gyámhatóság nem csinál semmit!Ezt csak Magyarországon lehet megcsinálni?
261. f969d06d2a (válaszként erre: 260. - Addi66)
2012. febr. 22. 07:35
Hát igen vérlázító,senki nem csinál akkor semmit.Miért is reklámozzák a gy.tartás nem fizetése börtönnel jár.Vagy megyénként más kép működnek a paragrafusok?
260. addi66
2012. febr. 22. 01:08
Copporin köszi a választ.A helyzet az,hogy ez az összeg úgy alakult ki,hogy az egyik gyerekre 10.000 a másikra 15.000 a kettőre 25.000 Ft.És összesen küld 6.000 Ft-ot most három hónapja.A gyerekek már 6 és 8 évesek.A rendőrséget és a bíróságot,no meg az ügyészséget a mi ügyünk közel öt éve járja körbe meg körbe.Azonkívül,hogy tonna számra áll itthon a peranyag,meg az itéletek,meg hogy összesen mennyivel tartozik és hogy ha fizet(ne)azonkívül pénz nincs.A gyáhatóság is elkövetett mindent,hogy ne kelljen a megelőlegezést folyósítani,és nekik csak jól jött,hogy az exem feladott egy kis aprópénzt,mert így letudták állitani a megelőlegezést.
259. f969d06d2a (válaszként erre: 258. - Addi66)
2012. febr. 16. 08:02
A birosági határozatba 25ezer ft van,nem fizethet kevesebbet.Olyan sincs jogában áll össze vissza fizetni,a gyereknek minden nap enni kell nem össze vissza majd ha jut.Azzal jobban is jársz ha nem az állam fizeti,ugyanis azt nem reklámozzák ha apa netán meghal azt majd a gyerektől követelik vissza.jelentsd fel a rendőrségen.Talán megijed a börtön szelétől...
258. addi66
2012. febr. 16. 00:25

Sziasztok

Nem tudom,hogy valaki tudna-e nekem segiteni.Azt sem tudom,hogy hol kezdjem,hogy rövid is legyek,de érthetően is vázoljam fel,ami velem történik.2010-ben végre hosszú különélés után sikerült elválnom.Két gyerekünk van,mindkettő nálam.Az egyik 6,a másik 8 éves.A volt férjem fizetni nem akart,így kértem a megállapitást a gyt-re.A két gyerekre 25e forinot állapitottak meg,amit persze ezek után sem kaptam.Hónapokig tartó utánajárás,gondolom nem kell ecsetelnem...és a gyámhatóság nagynehezen megkezdte a megelőlegezést.Amikor az exem ezt megtudta,azonnal feladott 6.000 Ft-ot postán,így leállitva a folyósitást.Mert ugye ez az idióta törvény azt mondja,hogy ha az apa fizetési hajlandóságot mutat,akkor nem jár a gyerektartás az államtól.Most felfüggesztették az egészet,bár még csak kettőt adott fel,de azt sem folyamatosan.Decemberben jött egy(pont karácsonykor állitatta le)majd januárban semmi,és most február elején egy.Erre a gyámhivatalnak az a kimeritő válasza,hogy az apának jogában áll,össze meg vissza fizetni.Majd ha hosszú hónapokig nem fog,majd akkor menjek vissza hozzájuk.Talán akkor visszakapom a gyerekek után egyszer már megitélt pénzt.A gyámhatóság tudja nagyon jól,hogy ez egy törvényadta kibúvó,az apának kedvezve,és ennek ellenére még neki vannak jogai.Most azon gondolkodom,hogy a Fővárosi Bírósághoz fordulok jogorvoslatért,mert a végzésben az áll,hogy oda tartozik ha nem értek egyet a határozattal.Hát nem értek egyet.Közel két évig talpaltam jártam a végrehajtót,jártam a bíróságot,jártam a gyámhatóságot,vártam türelmesen.Egyszercsak minden a semmibe vész?????

257. f969d06d2a (válaszként erre: 256. - Bubinana)
2012. febr. 12. 13:26
Nos ilyen papírt én is kaptam.Sokan vagyunk akik igy jártunk.család barát kormány ahogy írod egy toll vonással elintézte sok gyerek sorsát.Amit elvett a gyerektől oda adta apukának.
2012. febr. 8. 06:18

Tisztelt Cím !

Értesítjük, hogy a fent nevezett adós ((gyermekeim édesapja, volt férjem) megváltozott munkaképességű személyeket megillető ellátásban részesül.


Az ellátás a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 74 §-a alapján 2012. január 1-jétől végrehajtás alól mentesnek minősül, ezért a xxxx (gyermektartásdíj) hivatkozási számú tartozásokra a fenti időponttól levonásokat nem eszközölhetünk.


dátum, aláírás. . .

= egy tollvonással elvették tőlünk a gyerektartás teljes összegét

255. f969d06d2a (válaszként erre: 242. - Berry29)
2012. febr. 6. 11:33
Hát ez az apuka Úri ember.Itt anyuci gáz.Más anyák nem hogy 60ezret,semmit se kapnak,se egy szülinapi sms vagy hozzá járulás apai részről bármihez.Sokan ha fizetnek is azt hiszik a 10-20ezer ft tartással le van tudva minden.Mégis mi 20ezer ft?A tankönyveket nem takarja be,és a gyerek még nem evett, ruházkodott.Család barát kormány,most még azoktól is elvette azt a keveset akiknek rokkant nyugdijból vontak.Hol vannak itt a gyerekek jogai?sok apától éhen is halhatnának...
254. f969d06d2a (válaszként erre: 253. - Elenácska)
2012. febr. 6. 11:27
Ha jól értem apukának itt nincs semmi vagyona,ami végrehajtás alá eshetne.A behajtás, és az állami megelőlegezés 2dolog.Ha az állam megelőlegezi,az majd egy külön végrehajtás apukának.Ennek az előlegnek az a hátránya,ha apuci valamikor is úgy dönt meghal ,és netán a gyerek örököl akkor az állam vele fogja vissza fizettetni.Jobban jársz ha a rendőrségen jelented fel,románia eu-tag majd megkeresik
2012. jan. 12. 13:46
Sziasztok!!!2009ben külön váltam a volt páromtól és van egy közös kislányunk!Apuka román állampolgár és feketén dolgozik azóta hogy gyerektartást kellene fizetni!A kislányunkat 3-4havonta látogatta de a pénzt még ritkábban szerette küldeni és sosem anyit amenyiben megállapodtunk a bíróságon!Na szóval én elniditottam a végrehajtást ellene de pénz nem lesz belőle hiszen most már ugysem dolgozik ahogy eddig hiszen visza ment Romániába és sajnos az ital nagy úr az ő életébe!A kérdésem az lenne!Hogy az állam az elmaradt tartozást is kifizeti e nekem amiről most szól a behajtás?Vagy csak azt fogja ami mostantól kell!!???A másik kérdésem ha az államnak tartozik akkor ha magyarországra jön akkor visza engedik e a határnál Romániába?Aki tud erről vmit azt kérem irjon visza vagy üzenetben válaszoljon nekem!!Köszi.:LCs.
252. doro13 (válaszként erre: 251. - Szviktori)
2012. jan. 9. 22:24

szviktori

Én feljelentettem októberben, most január és még semmi sem történt. A problémám ugyanaz mint neked, csak az én exem itt él Pesten és nem külföldön, hogy hol lakik? A jó ég tudja. 3 éve hiteget és nem kaptam még azóta se semmit. A rendőrségen feljelentettem, megadtam minden infót amit tudtam és még nem jelentkezett a rendőrség. A héten fel fogom hívni őket, mert elvileg 60 nap a nyomozati határidő. Ha valami történik akkor ha érdekel szólok. Nem tudom a további utat, mert gondolom bejelntett jövedelme nincs, amiből le lehetne tiltani, szóval a szénám elég sz.rul áll.

251. szviktori (válaszként erre: 236. - Tikaram)
2011. aug. 29. 13:00
Szia! Engem érdekelne ez a feljelentéses dolog, mert én már jelzálogot tetettem a lakására, de az apukája a haszonélvező, ráadásul ahány jelzálog, annyiszor nekem kell kifizetnem az eljárási díjat, hol ott az a lényeg, hogy én nem kapok pénzt... Ráadásul Angliában van az "úriember", és se levélre, se üzenetekre nem válaszol. Lassan 4 éve, hogy nem kapunk egy ft-ot sem :( Nemrég hallottam erről, hogy fel lehet jelenteni, de nem tudom mit érhetek el vele, főleg h angliában van :( Válaszod előre is köszönöm! Viki
250. Reaa
2011. júl. 27. 21:33
Sziasztok! Én is tanácsot szeretnék kérni...szóval már lassan 10 éve,hogy egyedül nevelem a kisfiamat az apuka kint dolgozik Angliában, és hol fizet hol nem:( A lényeg annyi, hogy már 1,5 éve nem fizetett gyerektartást,állítólag nincs munkája( vagy 1-2 napos alkalmi munka)ezzel hiteget engem már jó ideje!Most már betelt a pohár!!!Az lenne a kérésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni,ha az exem külföldön van,és hol van munkája hol nincs?(valószinű,hogy az sem bejelentett)A lakcimét sem tudom, mert állandóan költözködik...akkor hogyan hajtassam be a gyerektartást? Hova menjek? Kihez forduljak? Bírósági végzésem van a gyerektartás megállapításához, mikor anno még Magyarba dolgozott, le is lett tiltva a fizetéséből,de amióta kint él..teljes a káosz!
249. gigike32 (válaszként erre: 248. - Tikki87)
2011. jan. 29. 12:35
Kértem papirt a költésgmentességre.És bár gyesen vagyok de igazolnom kell hogy mennyit adoztam,MÁK-tol igazolást kérni mennyi a gyes-em,a családi potlékom és minden papirt fénymásolni,mármint hogy kapom a gyerekvédelmi kedvezményt,és utána beadni.Még nem kaptam levelet hogy mikor lesz a tárgyalás de nagyon de nagyon izgulok!!!!!!!Nekem azt mondták panasznapon hogy ha apa nem jön el akkor is döntenek nélküle,kap egy papirt és ha 8 napon belül nem fellebez akkor a biroság álltal megállapitott gyerektartást kapom.Gondolom majd küldik a papirt a melohelyére és levonják a fizetéséből.Bár hogy irtam neki hgoy peren kivül egyezzünk meg,közölte hogy ............vagyok és hogy passziv táppénzen van és munkanélküli lesz.Nos engem már ez sem érdekel,ha igy van akkor megyek tovább,de fizetni fog az tuti.De azért tudod hogy pasik és ha fizetni kell ennyire sajnálják a lovét???Inább munkanélkülire megy és sajnáltatja magát nehogy már fizeti kelljen,és ezt a gyerekei elől veszi el :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook