Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


2008. aug. 3. 17:29

Szerintem az lenne a legjobb ha visszatérne a topik a régi kerékvágásba, használjuk arra, amire eddig!!!!!

KÖSZÖNÖM!

157. Borsóleves (válaszként erre: 152. - Arafat)
2008. aug. 3. 17:28

A szóhasználatot a Te viselkedésed hozza ki az emberből...

Ebben pedig egyáltalán nincs igazad, az állam nem fizet!Én két éve próbálok menni a pénzem után, de semmi nem történt, a végrehajtónál van a dolog, de szinte hiába....

Véleményem szerint ha egy apa ill. anya nem fizet gyerektartást, az akkor sem látná el a gyerekét ha vele élne, mennyivel különb így vagy úgy....

A volt férjem dumája..."Tőled sajnálom", mármint tőlem, aki ennyire primitív annak hiába is magyarázod, az a baj, hogy az elvált apákat közel nem a gyerek érdekli, hanem az, mint a volt férjemet is, hogy a volt feleségét megpróbálják kicsinálni....ezeknek az embereknek véleményem szerint soha nem jön meg az eszük...

2008. aug. 3. 17:23

Sziasztok nem igazán van időm végigolvasni amiket írtatok, de bele-bele olvasgattam....nagyon durva...nem mindenki egyforma, de ezt szépen, emberi hangon, kulturált körülmények között is meg lehet beszélni stb....nem részletezem...

Én ezt a topikot nem ezért nyitottam....!!!!

Hogy ki mire költi a gyerektartást...arra amire éppen kell, lehet, hogy nem a gyerekre hanem befizeti belőle a csekkeket amiket nem tud kifizetni, vagy ha épp az anyukának van szüksége valamire, feltétlenül, akkor megveszi, tök mindegy, bekerül a közösbe....

Az apa fizeti, akkor is hazaadná a fizuját, ha együtt élnének, és akkor sem kérné számon hogy mit mire, vagy nem???????

Nem a pénzünkért sírunk, hanem ahogy már írtam is, a legtöbb apuka veri a nyálát a gyerekért, hogy Ő így szereti, meg úgy a gyereket, majd Ő megmutatja, majd Ő elveszi tőlünk, aztán mi van később, nem látogatják a gyereket, sőt még a pénzt is sajnálják...

Na mindegy, nem részletezem, aki ebbe benne van és végigcsinálta, végigcsinálja az tudja, mire gondolok....annak nem kell részletezni....

155. evelyn78 (válaszként erre: 154. - F699cfb403)
2008. aug. 2. 22:28
Akkor téged rosszul tájékoztattak.Igen is az állam fizet.A szomszédom húga is az államtól kapja,mivel a férje nem fizet.(ha a férjnek van munkahelye akkor muszáj fizetnie mert különben levonják tölle minden hónapban)Pedig a volt férje egy alkoholista aki az apja házában lakik és soha nem volt munkahely és nem is igen lessz.Sőtt,hangoztatja is,hogy ő nem megy el olyan helyre ahol bejelentik,csak hogy ne keljen a volt feleségének fizetnie.
154. f699cfb403 (válaszként erre: 152. - Arafat)
2008. aug. 2. 22:20

Az adatlapodon semmi nincs rajta, csak hogy vidéki gyökér vagy. A magyar törvények meg csak akkor előlegezik meg a gyermektartásdíjjat, ha biztosítva látják annak behajthatóságát. Szó sincs leültetésről, ennyit arról mennyire ismered a törvényeket. Mivel az apának nincs munkahelye és nincs lakcíme, ezért ez kizáró ok. Az igazi apuka már stornózva van egyébként, de abból nem lett pénz.

A többit privátba leírtam és várom mit lépsz. Innentől várom a találkozást...

2008. aug. 1. 16:48
Ez igy igaz.Az apa ha nem fizet gyerek tartást 6 hónapig,az állam megelőlegezi az anyának,és utánna behajtja az apán azt,ahol csak tudja.mert azt ugyebár tudjuk,hogy az állam nem hadja hogy valaki is tartozzon ő neki.
152. arafat (válaszként erre: 151. - F699cfb403)
2008. aug. 1. 11:37
Az adatlapomon minden rajta van,gondolom olvasni tudsz .A pattintgatásról csak annyit állok elébe,én egyébkén 3-éve váltam el azótais rendszeresen látogatom agyermekeimet, és fizetem a tartás díjat.A szókincsedből(tirpák,köcsög)szerintem,te vagy egy kis f...sz kalap.A magyar törvényeket meg nem ismered,mert az állam megelőlegezi a tartásdíjat a palin meg behajtják,vagy leültetik.Egyébként,ha olyan pattintgatós gyerek vagy a volt férjet pattintgasd,nálam nem érsz célt! Szia "kis pattingatós"
2008. aug. 1. 07:45

Szevasz Arafat! Én Gina férje vagyok. Tényleg egy köcsög vagy a beszólásaid alapján, akit szívesen szájbapattintanék, de ez most mellékes, mert te az az ember vagy, aki csak névtelenül a net mögé bújva írogat a panelból. Csak hogy értsd: Lassan 2 éve hadakozunk a bírósággal, illetve a gyerek apjával, hogy megkapja a GYEREK, ami alapból jár neki, de sajnos a magyar törvények nem jogharmonizálnak a az EU-s szabályozással, ezért nálunk annak az apának van több joga, aki kúrni tud, de nevelni nem akar. Persze kötelezettsége egyik tírpáknak sincs! A gyereknek meg közben ugye adni kell enni, inni, ruházni kell, óvodába, iskolába járatni, mindössze 1 minimálbéres anyuka-fizetésből + 12.200.- Ft családi pótlékból.

De ezt te is tudod valószínűleg, csak már a neved alapján is egy gyenge elméjű vagy, akit ez egyáltalán nem érdekel.

Gina melleit ÉN csináltattam meg, az ÉN pénzemből, és ÉN tartom el, az ÉN pénzemből mindkettőjüket, mert szeretem Őket.

Ezek után írogassál nyugodtan nekem is marhaságokat, már eddig is csak égetted magad. Ha valami gondod van elküldöm privátba a számomat felhívsz, összejövünk és ledumáljuk.

Szevasz!

150. arafat (válaszként erre: 149. - F699cfb403)
2008. júl. 31. 21:30

Lezártad,oké!Ám azt még leírom és rögzítsd a 109 éves arcnélküli fejeddel,ha eddig még nem tünt fel,hogy ez egy nyilvános fórum,ahová bárki írhat véleményt.Arra azért nem volt kapacitásom-és talán másnak sincs-,hogy minden hozzászólót megismerjek külön külön,talánezért olvastam kicsit lejjebb a fórumba.Az vesse rám az első követ,aki ezt nem teszi meg,hisz csak így tud érdemben reagálni.

Valószínű egykor te is részese voltál a gyerekcsinálásnak,most éppen "nincs olyan szekér,amire ne férne"játékkal próbálod még jobbá tenni az életed.PONT!


Ezuton szeretnék elnézést kérni-Gina92 kivételével!-mindenkitől,akit a "pofa be" végszóval megbántottam!

2008. júl. 31. 20:16

Te jöttél ide úgy ítélkezni, hogy nem is ismered ezeket a nőket. Akkor én miért ne tehetném meg ugyan ezt? Sértőnek találtad levelemet? Szerintem jogos!

Foglalkozz a magad dolgaival és nem másokéval. De látom nincs jobb dolgod, mint végig nézni azt, hogy ki mit írt már ide.

Az meg, ha valaki megcsináltatja, a melleit nem azt jelenti, hogy dől a lóvé. De ezt nem kezdem el neked magyarázni, mert felesleges.

Egyébként mindenki arra költi a pénzét, amire tudja és akarja, de ha valakinek van egy gyereke, de szarik rá az igen is fizessen, ha megcsinálni megtudta. Ezt itt le is zártam.

2008. júl. 31. 20:11

Sziasztok!

Én január ota nevelem a két gyermekem egyedül.

A férjem semmiben nem támogat.

A gyerekekkel akkor tartja a kapcsolatot,ha én felhívom.

A gyerekek mennek az apukájukhoz mert apuci nem hajlandó bkv-ra ülni.



Nem mindenki egyforma!!!!!!!!!!!!!

147. arafat (válaszként erre: 146. - F699cfb403)
2008. júl. 31. 19:17
Letirpákoztál,ez szíved joga,anélkül minősítessz ilyen bunkó módon,hogy ismernél!Ha a te exed volna olyan,mint én vszínü nem írtál volna több oldalon a topikba.Pár nem cél irányos mondatomon húztad fel magad olyannyira?A melleid nem biztos,hogy kibírják ezt az izgalmat,hisz anélkül is természetellenesen pattanásig feszültek.Talán kinőtték a bőrödet?Semmi nyálcsorgatni való nincs rajta,legfeljebb hányni kell.Négy napra volt szükséged,hogy ezt a magas röptűt megírd.Akkor nincs mit csodálkozni,hogy "5év tisztességes nevelés" után ébredtél fel az exed iránt.Miért is?Hisz nem nélkülözöl,boldog vagy a férjed oldalán.Akkor minek izgatnod az olyanok lelkét akinek tényleg szüksége volna az ex apuka tdíjára?
146. f699cfb403 (válaszként erre: 144. - Arafat)
2008. júl. 31. 14:49

Senki sem kíváncsi a megjegyzéseidre. Mi jogon kezded el kérdőre vonni azokat a nőket, akik harcolnak azért a pénzért, ami jár? Egyébként, meg ami jár, azt sem kapja meg jóformán senki. Azért, mert neked valószínűleg problémád van az exeddel gyerektartásilag nem itt kell „Pofa be” beszólásokat tenni, hanem otthon tegyél rendet. 5 évig neveltem tisztességesen egyedül a lányom mindenféle tartásdíj nélkül, mert az apuka szart bele mindenbe. Ez a mai napig így van! Olyanról meg szó sincs, hogy látni akarná a gyerekét, de lemondani sem akar a gyerekről. Röhög a markában és él vígan. Valami ilyesmi lehetsz te is a leveled alapján.

Hányni tudnék az ilyen pasiktól. A melleimre meg jól kicsorgathatod a nyáladat te tirpák. Közöd meg aztán végképp nincs, hogy miből csináltattam meg a melleimet. Biztos nem a tartásdíjból:))))


Szerencsére boldogan élek a férjemmel, aki egyben egy klassz apa is nem pedig egy tirpák, aki csak megcsinálja, a gyereket aztán továbblép minden kötelezettség nélkül.

145. xania
2008. júl. 31. 11:09
sziasztok..valski tud segiteni h hol lehet beadni a kérelmet gyerektartásra h az apa fizesse?és h hogy kell a kérelmet benyujtani?ja és jelenleg nem tom hol lakik..mert 5. honap terhességnél lelépett...előre is köszönöm
144. arafat (válaszként erre: 133. - F699cfb403)
2008. júl. 27. 16:08
A melled,ugye nem a gyermek tartásból készült?
143. arafat
2008. júl. 27. 16:04
Sziasztok lányok,én egy elvált férfi,és apuka vagyok. Úgy látom,hogy titeket csak a gyermek tartás érdekel.Lehetőleg minnél messzebb az ex-től,egyépként meg rohadjon meg.A gyereknek az apjához fűződő kapcsolata le van sz...va.Ezeket az exeket szerettétek gyereket szültetek neki,azt a pénzt amit tartásként kaptok aztsem mind a gyerekre költitek.Úgy hogy pofa be!!!!!!
142. Borsóleves (válaszként erre: 140. - Cateyes)
2008. jún. 26. 19:29

Szia!

Csak gyorsan végigfutottam a leveleden, ha van erőd vágj bele, az én véleményem az, hogy nem érdemes, hiába a kinti ügyintézés, ha itt Magyarországon szarnak bele, magyarán szólva....ha lenne esélyed, akkor a a nő a gyámhivatalnál már a multkori látogatásodnál felajánlotta volna a lehetőségeidet....!!!!!A gyereknek hiányzik????Vagy kizárólag a pénz miatt gondoltál rá, hogy meg kellene keresned???

Zsuzsi

141. Borsóleves (válaszként erre: 139. - F699cfb403)
2008. jún. 26. 19:25

Szia!

Nincs netem, visszavittem, spórolunk:))))

Most a bátyámtól írok:)

Velünk semmi extra, apuka majd egy éve nem jelentkezik, hála Istennek:))))Pénzt a munkanélkülijéből vonták, már amennyit tudtak, soha nem a teljes összeget, de most már az is lejár neki, és még annyit sem fog magától küldeni....de nem is baj, ha ez az ára annak, hogy végre békéngagy minket, akkor nem bánom....így most nyugi van, kezdek lelkileg is helyreállni:))De nem akarom elkiabálni, ennek igazából soha nincs és nem lesz vége....

Pusz

140. cateyes
2008. jún. 21. 21:13

Sziasztok!


Új vagyok itt. Nem néztem még végig az összes hozzászólást, de megosztanám az én történetemet, hátha tud valaki segíteni, vagy tanácsot adni.

Mi másfél éve váltunk el, a láthatás eleinte viszonylag gördülékenyen ment, gyerektartást is kaptam, mert letiltás útján ment, a munkáltatója kapásból utalt. Aztán ritkultak a láthatások, mindig volt mire fogni, és persze én voltam a rossz, meg a szemét, hogy szegény elvált apukát nem értettem meg, hogy nem ér rá a gyerekével lenni, mert neki mindig annyi dolga van. Eleinte csak a hétköznapi láthatásos nap törlődött el, aztán 4-5 hetes kihagyások teltek el egy-egy apás hétvége között, de azt gondolom, hogy ez is sok, egy 5 éves kisgyereknél, mert odáig fajult, hogy az utolsó alkalommal már csak álltak egymás mellett, mint két idegen.

Most a drága ex-em külföldre távozott, gondolom az apjához Angliába, azt hiszem, úgy tudom, hogy májusban, mert ugye engem nem volt gondolom fontos tájékoztatni, hogy hova és mikor megy.

Az utolsó láthatás április 5-én volt és most már gyerektartást sem kaptam. Az ügyvédje bepróbálkozott nálam egy levéllel, a gyerektartással kapcsolatban, próbáltak ugye megegyezni velem, hogy szegény elvált apukának ne kelljen sokat fizetni, pontosan 25 %-ot a keresetéből. Az én ügyvédem is látta a levelet, azt mondta, hogy mindenféle badarságot összehordott az illető ügyvéd úr, csakhogy hátha meg tudnak valamivel fogni, hát nem sikerült és cserébe kaptak egy korrekt választ. Azóta semmi, valójában válaszra sem méltattak.

Aztán voltam a gyámhivatalban is, ott azt mondták, hogy ha az apuka külföldre távozik, akkor nagyon nincs mit tenni, mert hogy ilyen 1 éves levelezések vannak tökhiába, aztán a nő széttárta a kezét, mondván, hogy viszlát és sajnálja... Én ezt nem akarom elhinni, hogy az ember ezt ölbetett kézzel kénytelen végignézni, ahogyan az apa kint külföldön röhög a markában, tele van pénzzel és baromi megkönnyebbült, hogy mindenféle felelősségtől és kötelezettségtől megszabadult, mert nekem megvan kötve a kezem és úgysem tudok mit csinálni. ezt tényleg így van vagy van esetleg valami lehetőség, van esetleg valami menete az ügyintézésnek.

Konkrétan per pill. a mostani külföldi címét még tudom is, mert tudom, hogy az apjáék hol laknak, a másik meg az, hogy úgy tudom, hogy Angliában vmi 30 napon belül regisztrálnia kell magát (lakcím, jogosítvány stb... ilyen okmányos ügyintézések), tehát elvileg megtalálható lenne.

Mit javasoltok? Mit csináljak? Hova menjek? Hol kezdjem?


Köszönöm előre is.

139. f699cfb403 (válaszként erre: 137. - Borsóleves)
2008. jún. 21. 19:19

Szia!


Mizu veled?

Hogy halad az ügyetek??

Nekünk semmi. Mindenki le..... az egészet.

Levelek mennek, de nem jönnek:)

Ez Magyarország:(

138. Nikice (válaszként erre: 137. - Borsóleves)
2008. ápr. 27. 09:22

Köszönöm szépen, igen tudtál. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, és rémes, mennyire kiszolgáltatottak azok a nők, akiket elhagy a párjuk (fordítva kellene, hogy érezzék a súlyát). Szerencsére nem én vagyok érintett az ügyben, egy ismerősnek kell.


Mégegyszer köszönöm! Minden jót Neked!

137. Borsóleves (válaszként erre: 136. - Nikice)
2008. ápr. 27. 08:15

Szia

Nálunk ez úgy történt, hogy a bíróság hivatalból felkereste a helyi munkanélküli központot, és rákérdezett, hogy egy ennyi idős ember, ilyen végzettséggel ha elhelyezkedik mennyi fizetést kap....a munkaügy megadott pár adatot, a bíróság pedig a köv. tárgyalásra ez alapján megállapította a tartásdíj mértékét!!!De ha nincs munkahelye, vagy nem vallja be, akkor mindegy, mert úgy sem fog fizetni, utána pedig kezdődik a macera, behajtóhoz menni, stb. Tudom, mert nálunk ugyan ez van....még most vonják a munkanélkülijéből, de már abból sem tudják a teljes összeget, mert nem terhelhető csak max. 50%-ig, és ez neki nem éri el a havi fizetendő összeget, hogy mi lesz ha lejár a munkanélküli?????Nem tudom, vagyis igen, tudom, nem fog fizetni, és szépen minden havi összeg adódik hozzá a behajtónál lévő "számlájához", de hogy ebből mikor látok pénzt????Azt nem tudom....

Remélem tudtam segíteni:)

136. Nikice
2008. ápr. 26. 16:35

Sziasztok!


Egy kérdésem lenne, nagyon megköszönném, ha válaszolna rá, aki ebben a témában jártasabb. Ha za apának nincsen jövedelme, akkor mennyi tartásdíjra kötelezhetik? (sem álláskeresési tám., sem munkanélküli segély...stb) Ha pedig van, az általános mérték 15-25%(ezt a bíróság állapítja meg), ezt jól tudom?

Válaszotokat előre is köszönöm!

N.

135. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 132. - Borsóleves)
2008. ápr. 23. 14:51
Hú, de jó neked! Nekem még mindig húzódik a válóperem... És még mindig nem tudom a következő időpontot, pedig januárban már megvolt az első. :(
134. Borsóleves (válaszként erre: 133. - F699cfb403)
2008. ápr. 12. 13:07

Szia!


Az az igazság hogy foggalmam sincs. Nálunk az volt, hogy januárban, mikor az utolsó tárgyalásra mentünk, tudtam hogy döntést hoznak, viszont az a volt férjemet akkor már 4 hónapja nem láttam, nem jelentkezett és féltem, hogy a tárgyalásra sem fog eljönni, ezt mondtam az ügyvédemnek is, de Ő erre azt mondta, hogy nem baj, akkor is döntenek....viszont nálunk már minden vizsgálat, bizonyítási eljárás lezajlott addigra....tehát ezért gondolom, hogy nem lett volna baj ha nem jelenik meg....

De a Te esetedben, hogy az első tárgyalásra sem menne el....gondolom ezt sokszor nem csinálhatná meg, mert a második alkalomnál szerintem elővezettetnék....vagy ilyesmi....nem?Keress egy jó ügyvédet, tanácsadásért kb. 5 ezer forintot kérhet el, ennyit megér!!

Nálunk a helyzet változatlan, "apuka" azóta sem jelentkezik, most már több mint fél éve...!

A gyermekelhelyezés fontos, mert így bármikor elviheti tőled a gyereket, akár hosszabb időre is, én is ettől féltem, mert amíg nem volt meg a végleges döntés, a gyámhatóságnál mondta a csaj, hogy akár most ide jöhetne az "apuka" és elvihetné a gyereket akár hetekre, hónapokra is!A közös felügyeleti jog miatt!!!!!!

2008. ápr. 7. 12:14

Ennek igazán örülök:)))) Gratulálok:)))

semmi:(((


Az a szemét szolnokon éli kis életét dolgozik stb.. Nem találja a rendorség:))) egy hónapja semmi:)


Szerinted az igaz, hogy az elhelyezéshez ő is kell? Hiába nem fizet és tudja nagyon jól a dologokat és direkt nem jelzi hollétét?

Nekem azt mondták, ha ő nincs ott a tárgyaláson akkor cseszhetem, mert ő is kell.

132. Borsóleves (válaszként erre: 131. - F699cfb403)
2008. ápr. 6. 14:17

Szia:)

A héten megjött a jogerős ítélet elváltam!!!!!!!!!!!Gyorsan mentem is és vettem vissza a nevem, meg csináltattam az én kis tündéremnek útlevelet, mert alap helyzetben mindkét szülő jelenléte kell, és persze ez az idióta ezt sem engedte, de most elmehet a pi... mert a jogerős ítélettel a kezembe én egyedül is elég voltam:)))

És nálatok mizu?????

Írj:)

131. f699cfb403 (válaszként erre: 130. - Borsóleves)
2008. ápr. 5. 16:02

Szia!


Veletek mizu???

130. Borsóleves (válaszként erre: 129. - F699cfb403)
2008. márc. 17. 14:44
Ja és még szebb.....a fellebbezés elutasítása ellen is lehet fellebbezni!!!!!
129. f699cfb403 (válaszként erre: 128. - Borsóleves)
2008. márc. 8. 20:40

Jáááááá!!!! Ekkora pofátlanságot!!!!!

Hát nem semmi gyökér az is...

Milyen mocsadék:))))) Már csak azért is!!! Na persze nem a gyerek miatt, hanem azért hogy téged idegesítsen:))) Mind ugyan azt teszi:)) Valami közös hibás gének kavarognak a fejükben.

Az a lényeg, hoyg nem ért el semmit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook