Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


2008. febr. 21. 10:29
Mi az , hogy nem fizet? A gyereket meg tudta csinálni?
67. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 66. - Borsóleves)
2008. febr. 21. 10:25
Teljesen igazad van. Ha én lennék a törvényalkotó, ezeket az "embereket" egyszerűen lesittelném. Amikor azt látom, hogy az én lányomnak az apja a Balatonparton építkezik, plazmatévét vesz, stb., de közben semmi nincs a nevén, és egy árva forintot nem látok tőle már isten tudja mióta, hát enyhén szólva felmegy az agyvizem! Azon kívül megrögzött hazudozó, a gyereket is hülyének nézi. Hála istennek a lányom átlát rajta, és egyáltalán nem is érdekli az apja. Szóba sem kerül a neve. Látogatni? Na, azt nem! Addig nem viszi sehová, amíg nem fizet! Hát mit képzel az ilyen? Ha nem tetszik, forduljon a bírósághoz! Nemcsak jogok vannak, hanem kötelességek is..!
66. Borsóleves (válaszként erre: 64. - F699cfb403)
2008. febr. 20. 23:17
Nem hasonlítás képpen, de ha egy hétköznapi közüzemi számlát, vagy mobilszámlát nem fizetsz ki abból milyen cirkuszt tudnak csinálni, akkor ebből miért nem???????Most már kínomban ez jutott eszembe...de nem így van?!Mindig mindenkin mindent be tudnak hajtani, legyen az adó, vagy bármi....a gyerektartást, aminek sokkal de sokkal több jelentősége van, azt nem!!!???Most már tényleg valaki odacsaphatna valahol az asztalra ezügyben....tudnám hova forduljak még, már mennék is!!!Vagy ahogy írtam, marha egyszerű, az ilyen "ember", csak idézőjelben mert embernek nem nevezhetőek, mondjon le a gyerekéről és kész, tudod hogy tényleg csak magadra, ill. van aki a családjára is számíthat és kész!Ez lenne a legtisztább, de az hogy nem fizet, nem hoz semmit, nem törődik a gyerekkel, de pofátlanul látogatja, elviszi és még szegény gyerek fejét tömi sok hülyeséggel, stb. na ez már tényleg felháborító....
65. Borsóleves (válaszként erre: 63. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 20. 23:12
Ennél jobban meg sem tudtad volna fogalmazni!!!Komolyan!!!!Milyen igaz!!!!
2008. febr. 20. 19:15
Járhat az ember mindenhova buzgón intézkedni, de ha az apa egyáltalán nem akar fizetni, akkor nem, jelenteti be magát és nem írat a nevére semmit. A cél érdekében megteszi az alja népe, aki sajnálja a gyerekétől azt a kis pénzt, ami járna. Szóval megelőlegezés sincs, ha nem beszélnek személyesen az apával és nem azt látják, hogy be tudják hajtani később rajta a pénzt. Hol itt az igazság? Sehol.
2008. febr. 20. 16:27
Ahogy elnézem, nagyon sokan vannak hasonló cipőben. Szörnyű! Vannak férfiak, akiket egyszerűen ivartalanítani kéne, hogy máshol ne tudjon kárt csinálni!
2008. febr. 20. 16:25

Én úgy tudom, hogy ha van végzésed, kérhetsz állam általi előlegzést. Ez azt jelenti, hogy a megállapított összeget fél évig visszamenőleg megkapod az államtól, aztán az adóson úgy hajtják be, ahogy akarják. Hogy a továbbiakban hogyan éred el, hogy fizessen, azt nem tudom.


Undorítóak azok a pasik, akik úgy állnak hozzá a saját gyerekük neveléséhez, hogy lehetőleg más is odaférjen! Sajna én is ebben a cipőben vagyok... :-(

61. Borsóleves (válaszként erre: 57. - F699cfb403)
2008. febr. 20. 16:11

Szia, Köszönöm, köszönjük:)

Erre tényleg oda kell figyelni, na ez lesz még egy tortura, nem akarlak elkeseríteni, de gondolom tudod mire számíthatsz?!!

Mindent bele!!!!

Igazából ha őszinte lenne a gyerek iránt érzett szeretete annak ellenére, hogy elváltunk nem lenne kifogásom semmi ellen, de így....ez nem szeretet, sőt...!!!!!

60. Borsóleves (válaszként erre: 58. - Ab31092128)
2008. febr. 20. 16:07

Bár nem ismerem az előzményeket, de ha van végzésed miért nem fordulsz végrehajtóhoz????

Nálunk most ez van, távol áll tőlem az ilyen aljas viselkedés, de valamit tennem kell, felajánlottam, hogy mondjon le a gyerekről, és akkor ne fizessen se visszamenőleg, se semmikor, de nem volt hajlandó, akkor pedig fizessen, amit megítéltek gyer.tartást semmire sem (lenne) elég, de azt sem fizeti....mindentől elzárkózik, nem mondja meg hol lakik, dolgozik vagy sem, semmit....de a gyereket majd egyszer jól elveszi tőlem....tuti be van kattanva!!!!!

Most már én is tárgyaltam a végrehajtóval nem csak az ügyvédem, és így ketten most már úgy néz ki el is érünk valamit!!!!!!!!!

Egy próbát megér!!!!!

59. f699cfb403 (válaszként erre: 58. - Ab31092128)
2008. febr. 16. 17:55
Jogok vannak, csak nem a gyerekeknek:)))) Csak úgy látszik!
2008. febr. 16. 17:26
szisztok ! húzós nagyon az ügy a gyermektartás nem fizetése miatt ,sok papirt kérnek ez miatt , én már ezért harcolok 2 éve , de semmi nem történik , az anyuka nem fizet ,de 2 éve nem is látogatja a picit. hatóság nem tex semmit mert kimagyarázta magát hogy nem is tudta hogy neki fizetnie kell .tehát hiába van végzésem ,nem ér semmit sem . a hatoság meg csak küldözget ide-oda mint egy bábot. hol vannak a jogok már ???????,
57. f699cfb403 (válaszként erre: 56. - Borsóleves)
2008. febr. 16. 17:10

Akkor egy kis szerencsével el tudod érni, hogy végleg eltiltsák.

Bár csak én itt tartanék. Azt sem bánnám.

Én buta meg most indíthatom a gyerek elhelyezést, mert nem tudtam azt, ha nem voltunk házasok és nem is foglakozik a gyerekkel, akkor is csak úgy elviheti, és nem tehetek semmit. Szóval megírtam bíróságra a levelemet. Most azt várom.

Drukkolok neked is:)

56. Borsóleves (válaszként erre: 55. - F699cfb403)
2008. febr. 16. 12:26

Hihetetlen!!!!Nem normálisak ezek az emberek...

Nálunk most az a helyzet, hogy nem jön a gyerekhez és nem is fizet, most várom, hogy leteljen a fél év amíg egyáltalán nem látogatta a gyereket mert fél év után a gyámügy teljesen lekorlátozza a láthatást, vagy talán el is tiltja tőle....

Mindenesetre jobb mint eddig volt...

Kitartás, bár még én sem tudom mi lesz a lóvéval....

2008. febr. 2. 21:28

Sziasztok!


Remélem ti szerencsésebbek lesztek mint én:(

Végrehajtó megküldte a papírt, hogy nem tudnak behajtani semmit és ember tartózkodási helyét sem tudják. Bejelentett munkahelye volt, de ahogy a végrehajtó jelentkezett azonnal kilépet. Persze én boldogan mentem a gyámügyre megelőlegeztetni a gyerektartást. Ott közölte velem a hölgy, ha az apa nincs, meg és nem megy be, és ha be is megy, de ők úgy vélik, hogy nem tudják később behajtani rajta a pénzt akkor csinálhatok, én bármit akkor sem kapja meg a gyerek a pénzt. Sőt még én szívok, ha nem engedem a gyereket látogatni. Szóval a pofámba röhögve jöhet a gyerekhez, ha neki épp ahhoz van kedve.

Szóval jóformán ez az egy év, amit ezzel foglalkoztam felesleges volt.

Na de még aznap feljelentettem a rendőrségen, legalább ez a kis kellemetlensége legyen, hogy országos körözést indítattam ellene.

Bár ezzel sem lesz jobb.

54. Borsóleves (válaszként erre: 53. - 70a5a27405)
2008. jan. 31. 22:13

Teljesen meg tudlak érteni....szerintem nálunk is ez lesz a vége....eddig még csak csak jött a gyerekhez, persze hozni soha semmit nem hozott neki, soha meg nem kérdezte volna hogy mi történt vele, volt e beteg, stb. stb., hogy akkor is minek jött azt nem tudom, most meg egyáltalán nem jön, nem is bánom, meg kell hogy mondjam, tudom miért volt a "nagy harc" a gyerekért, smmi másért, csak hogy velem egy életre elbánjon, most hogy az nem sikerült neki, már nem is érdekes, nem érdekelte Őt soha a gyermekem, tudom, ismerem már annyira, eddig ide jött látogatni, márha jött, ahol lakunk, be kellett engednem stb. tudta hogy ez milyen kellemetlen nekem, mert utálom, ezért már csak bosszantásból jött, most hogy a kismanót végleg nálam helyezték el, és csak felügyelet mellett láthatja, már nem is érdekes....azt mondta, rendben, egy hónapban egyszer is elég neki látni a gyereket de akkor elviszi egy hétvégére!!!!Mindegy csak elvihesse tőle, legalább egyszer, szerinted miért, megmondom, tudom hogy többet nem hozná haza!!!!Ez száz százalék!!!!Megpróbálná hátha....amikor most megkérdezték tőle, hogy akkor ugye arról lemond, hogy a gyerekelhelyezés nála legyen, akkor azt mondta rá, hogy egyenlőre igen....hogy ezzel is bosszantson....hát nem jött be neki, nem tud!!!!!Mindíg nekem mondogatta, hogy minden szinten egy nagy nulla vagyok, ahhoz képest, két éves a gyerekem hét hetes kora óta én nevelem, gondoskodok róla, hiába lakunk a szüleimnél, soha nem hagytam, és hagyom itthon rájuk, mára a gyermekem tisztán beszél, szobatiszta stb. két évesen, jó kedélyű, mosolygós, okos, Ő pedig valahol lakik, senki sem tudja hogy hol, valahol dolgozik de nem mondja meg hogy hol, a végrehajtó a nyakára jár a gyerektartás miatt, a gyermekét pedig 4 hónapja nem látogatja!!!!!Akkor ki a nagy nulla????

hűűűű kicsit hosszúra sikerült:)

53. 70a5a27405 (válaszként erre: 52. - Borsóleves)
2008. jan. 30. 19:27

Az én gyerekem apja, csak biológiailag apa, egyébként az én szememben se ember, el se jön megnézni a saját gyerekét. Minden szemrebbenés nélkül lesöpörte magáról a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, gondokat, és persze a felelősséget is. De nem is tartom vele a kapcsolatot. Egyszer kértem meg valamire a gyerek végett, hát kifogás az volt.....Inentől kezdve még telefonon se!!!!

Ha találkozok vele inkább rá se nézek, gyűlőlőm és megvetem. Ekkora utálatot még ember iránt nem éreztem.

52. Borsóleves (válaszként erre: 51. - F699cfb403)
2008. jan. 29. 16:30

Tudom, hogy nagyon nehéz, nekem is az még mindíg, de megéri, ennél ezerszer ezerszer többet is!!!!Most hétfőn lett volna az első kapcs.tartás a gyermekjóléti szolgálatnál, persze nem jött el....meg sem érdemli, hogy láthassa....ez nemhogy nem apuka, de nem is ember....

Kitartás!!!!!!Minden ok. lesz

51. f699cfb403 (válaszként erre: 49. - Borsóleves)
2008. jan. 29. 15:36

De jó, te legaláb haladsz:))

Mi ott tartunk, hogy az a ro...ék inkább kijelentette magát minhogy fizessen:))) Szép mi??? mOst megyünk gyámugy stb. Kezdek belefáradni:(((

50. Borsóleves (válaszként erre: 46. - F699cfb403)
2008. jan. 26. 13:56
Köszönjük:)))))Nektek is!!!!
2008. jan. 26. 13:55

Sziasztok!

Megvolt a tárgyalás, az eddigi elmaradt gyer.tartást engedélyezték háromszori részletfizetéssel visszamenőleg megfizetni, februártól pedig havi 16 ezerre emelték, amit elmondása szerint munkanélküli, és ebből a járadékból fognak levonni, és utalni nekem....a végrehajtást nem szüntette meg az ügyvéd, az eddig tartozásokra sem, így most két a nevén lévő ingatlanon van végrehajtási jog bejegyezve a nevemre...

A kapcsolattartást pedig úgy szabályozták, hogy kéthetente két órát láthatja a gyermekemet, mégpedig a helyi gyermekjóléti szolgálat hivatalos helyiségében, el nem viheti, sőt kettesben sem hagyják vele, persze erre hangosan nemtetszését fejezte ki, annak ellenére, hogy három hónapig nem is látogatta a kismanót....se karácsonykor, se szülinapján, semmi....de Ő ragaszkodik ahhoz, hogy elvigye, akár havi egy alkalommal is, de elvihesse....na persze, a tárgyaláson többször rendreutasították a viselkedése miatt, nem hajlandó megmondani hogy ténylegesen hol tartózkodik, stb....így senkinek nem adnak oda gyereket!!!!

De most jól rába...., mert azt hitte, hogy majd megsajnálják hogy Ő munkanélküli, dehogy sajnálták, inkább jól kiba.... vele, mert azt mondták, hogy Ok. munkanélküli, akkor ráér hétközbe látogatni a gyereket...tudjátok hol munkanélküli, simán dolgozik, de most így bakhatja....

Hogy miért ragaszkodik ahhoz, hogy elvihesse, megmondom, hogy ne hozza vissza...ezért az egyért lett volna fontos neki, hogy elvihesse....tudom!!!!!

2008. jan. 23. 09:41
Az én emberemnek már 237.645 ft-ot kellene fizetnie nekem és az végrehajtónak. Ja és ezek decemberi számok... Majd rájönnek egyszer, hogy jobb lett volna, ha ők maguk elkezdik fizetni. Hát az cumi, lett egy 20-a Talán így vamd jobban ráfekszik a dologra. tudod a pénzzzz....
47. 0b099f6590 (válaszként erre: 45. - F699cfb403)
2008. jan. 22. 19:52

Szia.

Én is pont ugyanilyen cipőben járok. Kérdezd meg a végrehajtótól, hogy adott-e ki inkasszót a számlájára, ugyanis számlákat is kell keresenie a végrehajtónak.

Nálunk talált, ment is rá valami pénz kb. 20 eFt, na ezt gyorsan le is nyulta a végrehajtó, mert az övék az elsőség. Elsőbb a végrehajtó költségét megtériteni, mint a gyereknek a gyermektartás összegét utalni.

46. f699cfb403 (válaszként erre: 44. - Borsóleves)
2008. jan. 22. 19:41
Egyébként sok szerencsét
2008. jan. 22. 19:41

Mi ott tartunk, hogy a végrehajtó megtalálta a bejelentett munkahelyét. Kiküldte a munkáltatónak a papírokat, hogy ezt és ezt kell fizetni az emberkének.

Eltelt egy hónap… Semmi.

Jön végrehajtó levele ismét, hogy a munkahelye visszaírt, hogy az emberke nem jelent meg munkahelyén és ők kirúgták.

Na persze én meg el is hiszem.:)))))

Képesek voltak ezt kijátszani.

Most megyünk a gyámügyre…

44. Borsóleves (válaszként erre: 43. - F699cfb403)
2008. jan. 21. 22:25

Szia!

A helyzet változatlan, csütörtökön tárgyalás...majd meglátjuk...

43. f699cfb403 (válaszként erre: 42. - Borsóleves)
2008. jan. 11. 12:27

Szia!

Mizu errefelé??? Hogy haladtok???

42. Borsóleves (válaszként erre: 41. - 70a5a27405)
2008. jan. 10. 13:18
Mindenféle képpen írok:))
41. 70a5a27405 (válaszként erre: 40. - Borsóleves)
2008. jan. 8. 22:09
Én is várom már az eredményt!
40. Borsóleves (válaszként erre: 39. - 70a5a27405)
2008. jan. 7. 23:03

Szia

Hű de rég jártam erre....

A helyzet szinte változatlan....a decemberi tárgyalás elmaradt, most lesz januárban....az "apukát" október óta nem láttuk, nem jelentkezik, gyerektartást továbbra sem fizet, de már a behajtó megtette a dolgát!!!Kiváncsi leszek mi lesz a tárgyaláson.....

39. 70a5a27405 (válaszként erre: 38. - Borsóleves)
2007. dec. 22. 04:58
Szívesen. Hogy áll az ügy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook