Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt férjem nem fizet gyerektartást. Szeretném jogi útra vinni a dolgot (feljelenteném), de nem tudom hol kell, és hogyan? Mire számíthatok? fórum

Volt férjem nem fizet gyerektartást. Szeretném jogi útra vinni a dolgot (feljelenteném), de nem tudom hol kell, és hogyan? Mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. ápr. 22. 07:12

Leghamarább a gyerekvédelemnél,de jogi uton viszont a bíróságon beadni egy olyan kérelmet,amelyben felsorolod a problémát.

Jó lenne ügyvéd,mert nagyobb a szerencséd,ha Ő fogalmazza meg a kérelmedet.

Tudom mit beszélek,hisz én magam is ilyen helyzetben voltam.Amennyiben nem fizet elzárás jár érte.

30. niebo
2016. ápr. 16. 12:07
sziasztok van itt még valaki??kérdeznék..
29. Bazsóné (válaszként erre: 28. - Littleangel)
2013. jún. 13. 12:37
Jogi segítőszolgálat.Minden megyeszékhelyen van,beadsz egy kérvényt,és ha anyagi rászorultságodat igazolod ingyenes ügyvédet is kaphatsz,amit az állam fizet.Vagyis egyszóval bemész elmondod a problémádat,és elmondják a lehetőségeket.De ha tényleg rászoruló az ügyfél segítenek.
2013. jún. 12. 18:28

szép jó estét.

Lenne nekem is egy hatalmas problémám. Volt élettársammal évek óta külön élünk. 2közös gyermekünket a bíróság nekem ítélte,s később a gyermektartási pert is én nyertem. Az eredmény havi 30ezer forint és 6hónapi elmaradott gyere

ktartás melyeket részletekben havi tízezrével kellett volna fizetni. Fellebezett és 3hónapja meg is jött a bírósági végzés amiben az első számú ítéleten csak annyit változtattak, hogy az elmaradottat havi 10 helyett 5ezrével fizetheti. havonta az 5ezer forintot postán megkapom de a havi gyermektartást azóta sem. ő arra hivatkozik hogy beadta a bíróságra a munkahelyét s majd levonják.Nem értem tényleg ennyit kell várni vagy csak naívan hiszek neki még mindig? A másik kérdésem ,hogy a bíróság minimumnak szabta havonta a 30ezer összeget , de ő közölte velem hogy örüljek ha 20 ezret kapok mert PAPÍRON elintézte hogy csak 4órát dolgozik. Ügyvédet már sajnos nem tudok, fogadni . De nem tudom, hogy ilyenkor hol jelentem fel és mit lehet tennem ez ellen hogy nem fizet. Előre is köszönöm a választ.

2011. nov. 9. 18:24
De ha nincs végrehajtható valamilye, minek az egész?
26. Pixy61
2011. nov. 9. 11:50
Az ügyészségen is megteheted a feljelentésede /panasznapokon/ és ők továbbítják a rendőrség felé. Egyébként tudni kell, hogy csak 6 hónapra visszamenőlegesen lehet igényelni a gyermektartást. Indokolt esetben lehet kérni az állam általi ideiglenes gyermektartásdíjat, de erről az ügyészségen részletesen tájékoztatnak.
2011. nov. 9. 11:28

Bíróság...keresetlevél..ztán idő ami sokkolni fog..

ha már van 1 esztendeje h nem kaptál semmit...no!akkor érdemes,eként mög nem

2011. nov. 9. 09:35
sziasztok...én azon gondolkodtam el hogy van egyáltalán értelme ilyennek nekikezdeni? az miért lenne jó bárkinek ha leültetik, akár a gyerekének, akár nekem? abból nem lesz pénz, az állam meg örökké nem perkál helyette
23. Sensitiv (válaszként erre: 20. - Gigike32)
2011. márc. 6. 20:22

sajnos ez egy nehéz dolog, mert vagy az van, hogy van állandó címe, és onnan már rég elköltözött, vagy ha van új címe, akkor oda nyilván nem fog bejelentkezni. így nem megtalálható.

de lehet, hogy a rendőrség segítségét kellene ezügyben kérni.

egyszer viszont lesz munkája, és ahhoz bejelentett lakcím is kell, de erre viszont várni kell míg új állása lesz. azt nem hiszem, hogy élete végéig emiatt bújkálni fog, vagy nem lesz egy jólfizető állása.

2011. márc. 3. 10:02
Szeretnék ezekhez hozzászólni. Én is ebben a cipőben jártam. A bíróság közös megegyezéssel ítélte meg. Egy idő után megunta, válasza az volt, hogy nehogy már ő éhezzen, azért, hogy mi jól éljünk.Háromszor jelentettem fel a rendőrségen! Először megijedt, fizetett,Így ki lettem tisztázva. A nyomozást lezárták! Majd másodszor, nem érdekelte, rendőrségről átkerült az ügyészhez. 1 év alatt vissza kellett fizetnie, és pártfogót küldtek mellé! Mondhatnám, hogy a vége felé láttam a pénzem, utolsó hónapokban. Majd, alig hogy lezárta az ügyész az ügyet, mivel kitisztázott, egy hónap múlva már újra kezdte. Júniusban feljelentettem megint tavaly. Újra kezdődött minden, de pénzt nem láttam, csak elvétve. Onnan ügyészség, onnan bíróság. Könyörületes voltam, végrehajtást hiába kértem volna, mert taktikázva a bírósági per előtti hónapban megint kitisztázta a tartozását! Nem tudtam így semmit felmutatni, és még ott, abban a pillanatban meg is szüntették, lezárták az egészet. Ez volt Idén januárban. Ebben az évben viszont még ugyanúgy se januári, se februári, sem márciusi gyerektartást nem kaptam. Az volt erre is a válasza, hogy vámzeroljam be, azt majd megint a tárgyalás napján kitisztáz. Na most megírtam neki, mert sajnos ezekből a feljelentésekből még pénzt nem látunk, hogy újra indítom a gyerektartásra a polgári pert. És majd akkor ha tudják, vonják tőle. Mert ennek így se vége se hossza nem lesz. Nem jó ez így....
2011. jan. 29. 23:04

Minden jövedelmének 50 %tiltható!

Már ha kap,ide tartozik a tpénz, segély és bármi!

Ha van az ügyben kirendelt végre hajtó akkor majd ő megkeresi okmány irodában kiadják neki, de ha van ismerősöd és viszed a gyerek anykivonatát amin ő az apa ki kell neked is adniuk!

2011. jan. 29. 12:29

És azt tudja valaki mi van akkor ha

nem találják a megadott cimen?Elköltözött

vagy nem veszi át a levelet.

Én nem tudom kinyomozni a cimét :( Sőt már közölte hogy passziv táppénzen van és munkanélüli lesz.

2011. jan. 26. 13:27
Én úgy tudom a gyámhatóságra kell bemenni ilyen estben.
18. Arrahne (válaszként erre: 7. - Sundance)
2011. jan. 26. 11:36

Ne haragudj de tök hülyeségeket írsz!

Ha nem vagy valamivel tisztába akkor ne írj hozzászólást!


Ha hivatalosan elváltatok akkor az ítéletben kitértek a tartásdíj összegére is!

A rendőrségnek nagyon is van köze hozzá, mert a tartás elmulasztása bűncselekmény ez le van írva!

Tehát 2 vonalon indulhatsz el:

1. rendőrségi feljelentés

2. Bíróság, minden héten van ingyenes jogsegély nap itt kitöltesz egy végrehajtási lapot aminek az intézési határideje attól a naptól mikor megkapja a kijelölt bírósági végrehajtó 30 nap,megküldi neked, hogy tud-e végrehajtani vagy nem, ha tud akkor a volt férjed fizujából 50% vonhatnak (gyermektartást lehet vonni 50%-ban)így megkapod az elmaradást is

ha nem tudnak végrehajtani(nincs bejelentett mh)

akkor amit küld a végrehajtó neked azt beviszed a gyámhivatalhoz és onnantól fizeti az állam és ha nem fizet az állam felé tényleg leültethetik!

Nem azért mert van adósok börtöne hanem csak pusztán azért mert bűncselekmény az amit elkövet, sőt a láthatást is megtilthatja a bíróság mert a tartás elmulasztásában benne foglaltatik az is hogy a kiskorút ezzel veszélyezteti!

2011. jan. 26. 10:59
Én most vagyok hasonlo cipőben.Apa két éve nem fizet,élettársak voltunk.Bementem a biroságra panasznapra az ingyenes,ott elmondtam mindent,felvették az adatokat,vidd a gyerek születési anyakönyvi kivonatát.Jó ha tudod az exed cimét,munkahelyének cimét.Kérdezik mennyi a jövedelmed,mennyi a kiadásod,mit tudsz az exedről.Mindent leirnak.Küldenek majd papirt mikor lesz a tárgyalás.Ha apa nem jelenik meg semmi baj a biroság nélküle is dönt.Ha az apa nem fellebbezz akkor vonják majd a fizetéséből.Ne ilyedj meg ha azt mondják perköltség.Nálam 360.000 forintot állapitottak meg,azt hittem elájulok.De lehet kérni költségmentes tárgyalást hivatkozva az anyagi helyzetre és a gyerekre.Fél évre visszamenőleg kérhetsz gyerektartást.Én most várom a tárgyalásra a papirt.Sok sikert!!!
16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2011. jan. 10. 16:59
Biztos forrásból :-(
15. babszibobó (válaszként erre: 1. - Emilía78)
2011. jan. 10. 16:55

Szia!

Rendőrségen is feljelentheted, mert törvénysértés (főleg ha korábban a bíróság ítélte meg a gyerektartást!)!!!

14. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Emilía78)
2011. jan. 7. 22:51

kérdés az, hogy ez a bíróság által megítélt gyerektartás-e vagy még csak most helyzenéd ezt kilátásba.

ha nem volt bírósági eljárás, akkor a gyerek lakóhelye szerinti bíróságra kell bemenni, és akkor keresetet kell benyújtani. ha segítségre van szükséged, akkor panasznapra kell menni. azt előre telón meg kell érdeklődni, hogy melyik napra esik.

ha pedig volt bírósági eljárás, és megítélték a gyerektartást, akkor kérheti az ítélet végrehajtását. azt is a bíróságon kell benyújtani, ahol az ítéletet hozták.

13. Emilía78 (válaszként erre: 12. - Win)
2011. jan. 7. 20:40
nem nem csináltam még ilyet, azért nem is igen értem hogy akkor ez hogyan is van?!
12. win (válaszként erre: 10. - Emilía78)
2011. jan. 7. 20:17

Indítottál már végrehajtást?

Mert ha nincs nyoma annak, hogy megpróbáltad, az állam nem előlegez. Viszont a gyámhivatal hatáskörébe nem tartozik a dolog végrehajtási része.

2011. jan. 7. 20:10
bemehetsz a birosagra, de azt fogjak mondani, hogy menj a gyamügyre
2011. jan. 7. 20:07
pont ez volt a problémám, hogy most akkor bíróság vagy gyámügy? :(
9. sundance (válaszként erre: 6. - Kriszti1212)
2011. jan. 7. 20:03
Ujra megnyilt az adosok börtöne Magyarorszagon?
8. win (válaszként erre: 1. - Emilía78)
2011. jan. 7. 20:03
Ha van róla jogerős bírósági döntésed, hogy mióta és mennyit kellene fizetnie, akkor elindítod a végrehajtást. (Pl. jelzed a bíróság felé, hogy a volt férjed a kötelezettségét nem teljesíti.) Ha nem tudják végrehajtani, akkor 3 évre megelőlegezi az állam a megítélt tartásdíjat, amit a helyileg illetékes gyámhivatalnál kell kezdeményezni.
2011. jan. 7. 20:02

A rendörsegnek semmi köze ehhez a dologhoz, tekintve hogy csaladjogrol van szo.

A menete a következö:

1. be kell menni az illetekes gyamügyre, ott el kell mondani, hogy mi a helyzet

2. ök felveszik a kapcsolatot a volt ferjeddel, amennyiben nem hajlando fizetni a gyamügy keresetet terjeszt be a birosagra, a birosag fizetesi meghagyast küld a ferjednek. Ha erre sem reagal, akkor eljaras ala vonjak, aminek az lesz a vege, hogy ha van miböl, akkor le fogjak tiltani a fizetese legfeljebb 33szazalekat.

2011. jan. 7. 19:58
ha jól emlékszem 6hónapra visszamenőleg előlegezi meg az állam, aztán behajtja az apától a pénzt, ha meg nem tudja, akkor sittre vágják.
2011. jan. 7. 19:52

Szerintem a legcélszerűbb, ha bemész a bíróságra. Nem tudom, hol laksz, de az illetékes bíróságra kell bemenni(városi bíróság). Meg kéne tudni, mikor van jogi tanácsadás. Ezt a fogalmazók csinálják, ők mindenben segíteni fognak.

Ha a rendőrségen teszel feljelentést, lehet, hogy ők is tudnak segíteni, szerintem átirányítanak ők is a bíróságra.

2011. jan. 7. 19:52
A gyámügyön jelentsd fel,vagy fogadj ügyvédet és kérjél végrehajtást. De mostanában olvastam egy fórumon, hogy a levélíró a rendőrségen jelentette fel a nem fizetőt.A rendőrség elindította a dolgot, és az lett a dolog vége, hogy az állam fizette (megelőlegezte) az anyának a tartásdíjat, a nem fizetőtől meg behajtja saját magának.
3. Kriszti1212 (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2011. jan. 7. 19:51
mármint a volt férjed
2011. jan. 7. 19:49
Bíróságra kell menni. Kitöltesz néhány nyomtatványt, aztán kijelölik a tárgyalás időpontját, amire köteles elmenni a férjed.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook