Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha nem fizet az ex gyerektartást, visszavonható a gyerek láthatási joga? fórum

Ha nem fizet az ex gyerektartást, visszavonható a gyerek láthatási joga? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. becseiagi (válaszként erre: 64. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 11. 21:58

Jaj bocsika! Igen most már vettem a lapot! Hát nem másnap! A láthatás előtt 48 órával köteles szólni mindkét fél, ha közbe jött valami, és nem tudnak a "gyerek jogai" érvényesülni.


Nálunk sem csukták le az exemet!?

64. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 63. - Becseiagi)
2009. dec. 9. 12:13
olvasd el a 15. hsz-t.
63. becseiagi (válaszként erre: 61. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 9. 10:17
Bocs, de nem értem! :) Mit nem másnap???
2009. dec. 9. 10:10
és ilyenkor 99%-ban felfüggesztett a bünti.
61. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 60. - Becseiagi)
2009. dec. 9. 10:10
De nem másnap :)
60. becseiagi (válaszként erre: 59. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 9. 10:08
Én egyszer feljelentettem az exemet tartásdíj fizetésének elmulasztásának vétsége miatt. Akkor már több, mint 100 EFt-tal tartozott, és ezért fordultam a hivatalokhoz segítségért. 2 év felfüggesztettet és pénzbírságot kapott.
59. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - Cicaanya)
2009. dec. 9. 08:48
Ezt a marhaságot! :)))))))))))) dehogy csukják le
58. becseiagi (válaszként erre: 53. - 52fd553855)
2009. dec. 9. 08:42
Nem tudsz mit tenni, a láthatási jogukat gyakorolhatják, mert törvény adta joguk; neked meg kötelességed, hogy a gyerekkel úgy kommunikálj, hogy meggyőzd, hogy menjen láthatásra. A gyereknek joga van ápolni a rokonokkal, családtagokkal a kapcsolatot, és az senkit nem érdekel, hogy akarja is ezt vagy sem. Nálam sem a Gyámhivatalt, sem a Gyámügyet nem érdekelte, sem pedig a nagyszüleit vagy az apját, hogy a gyerek valójában mit szeretne. Bár a lányom is "fura", mert mindig annak mosolyog, akinél van, ha értitek amire gondolok. Rájött, hogy a figyelem központjába van, és a nagyszüleinél és az apjánál is egyedül csak rá figyelnek. Itthon nekem 3 gyerekre kell odafigyelnem..., nem egyre; és ennyi előnnyel indulnak már ők a lányomnál.
57. giga455 (válaszként erre: 55. - F8db0709b8)
2009. dec. 6. 18:43
Lehet igazad van a 12-vel. Már nem emlékszem annyira hálistennek. Én kimaradtam a huzavonából, mert már 16 voltam, tesómat viszont nagyon megviselte...
2009. dec. 6. 12:09

Annak idején én utánam sem fizetett gyerektartást apám, én meg nem mentem hozzá többet, és azóta is max. 2x láttam.

Mondjuk nem fakadt sírva, hogy nem kell elvinnie én meg nem sírtam, hogy nem kellett vele mennem...

55. f8db0709b8 (válaszként erre: 54. - Giga455)
2009. dec. 6. 05:24
Eddig 14 volt,de már 12 évet is hallottam!
54. giga455 (válaszként erre: 53. - 52fd553855)
2009. dec. 5. 19:21

Meg kell beszélni a 11 éves gyerekkel, hogy álljon oda eléjük és kerek perec mondja a szemükbe, hogy ő nem akar menni, nem kíváncsi rájuk, majd ugyan ezt a gyámügyön is, bár úgy emlékszem a gyerek 13 éves koráig nem veszik figyelembe.

Sajnos csak ez az egy megoldás van, mert neked szorgalmaznod KELL a láthatást. Tudom, hogy nagyon nehéz, a testvéremmel végig csináltuk ezt, ő sem akart menni az alkoholista apjával kocsmát járni, de kellett, mert anyut bírságolták volna meg. De egyszer rávette magát, és kimondta: nem akarok veled menni!!!!

53. 52fd553855 (válaszként erre: 50. - Becseiagi)
2009. dec. 5. 06:51

szia.

Sajnos nálam hasonló a helyzet,csak a nagyszülökkel.mi együtt élünk a férjemmel,csak a nagyszülök akarják a láthatási jogukat érvényesiteni.11 éves fiam nem akarja látni őket,de a gyámügy kötelezi rá.Félek.Nagyon sir és könyörög,hogy neeee.Mit tehetnék??????

2009. dec. 4. 21:47

A gyermektartásdíj és a láthatás nem vonható össze. Láthatásra joga van az apának, még akkor is, ha a gyerek nem akar menni (ezt tapasztaltam). A gyerektartás díjra meg a gyereknek van joga (és nem az anyának) de ez általában senkit nem érdekel, hamar takaróznak azzal hogy jajj szegény nem tud fizetni, nincs miből...

Persze nem minden apa ilyen, nem akarok általánosítani, és vannak olyan nők is akik tényleg ácsingóznak apuci pénzére, hogy minél többet kicsikarjanak belőlük.

Inkább azzal van itt baj, hogy ezt az egészet a rosszindulat lengi körül, és a végén már tényleg nem a gyerekről szól a dolog. Apuka juszt se ad pénzt, nehogy máááá eltartsa az exet, és nem gondol bele hogy a gyereknek jut kevesebb (más ha tényleg lecsúszott apuka és már nincs miből fizetni, mert esetleg önhibáján kívül esett meg vele,és más amikor tehet arról ahova jutott, ilyenkor a legtöbb esetben piára mindig jut), a gyerek meg legjobb esetben is jobbról-balról azt hallja, hogy a két szülő egymást szídja mint a bokrot, ő pedig az ütköző aki a két fél között áll. És az a legnagyobb baj, hogy még a gyámügy/bíróság is a szülők jogait védik és nem a gyerekét.


Egyébként tudtommal, ha apa valamiért nem tud tartásdíjat fizetni az állam megelőlegezi, ennek utána kell járni...

51. 8ee31e318f (válaszként erre: 50. - Becseiagi)
2009. dec. 4. 16:41

koszonom hogy mindezt megosztottad velem. bar amint irtam ebbe beleszolni nem tudok.


bar furcsa szamomra hogy haragban vagy az egesz vilaggal, es ha irsz valamit, es ha valaki reagal ra, leuvoltod a hajat. meg jo hogy keves van nekem :D


mindenkinek vannak rossz napjai, de alapvetoen derusen es optimistan kellene tekinteni a vilagra. en is elvaltam es van egy fiam. engem sem erdekel az exem, de a fiam itt van minden szunetben, annak ellenere hogy az exemmel nem tartom szinte egyaltalan a kapcsolatot. minden valas szar. ez teny.

50. becseiagi (válaszként erre: 48. - 8ee31e318f)
2009. dec. 4. 11:35
És még valami! A saját büszkeségemmel már évek óta nem foglalkozok ebben az ügyben. ÉN MINDIG A LÁNYOMAT TARTOTTAM SZEM ELŐTT, ILLETVE AZ Ő ÉRDEKEIT! Éppen ők azok, akik leszarják, hogy a lányom mit szeretne. Ezzel a hivatalok sem foglalkoznak. A legutóbbi fellebezésem is azért volt, mert a lányom sírva kérte, hogy tegyek valamit azért, hogy ne kelljen Pestre mennie az apjához. A fellebbezésemet helyben hagyták előző elutasítás után. Most hogy mondjam meg a lányomnak, hogy ha jön az apja érte, akkor el KELL vele mennie? És senkit nem érdekel, hogy ő mit akar!?
49. becseiagi (válaszként erre: 48. - 8ee31e318f)
2009. dec. 4. 11:32
Már bocsánat de kikérem magamnak, nem tudsz rólam semmit, és róluk sem. A szüleimmmel soha nem volt jó kapcsolatom, és az exemmel is mindig útálták egymást, de most össze fogtak ellenem. Hogy miért nem jöttem ki a szüleimmel soha? Nem gondolkozok el rajta, mert csak ők gondolják így, bosszúból, mert nem úgy nevelem a gyerekeimet, ahogy azt ők elvárnák! Az anyám rossz anya volt mindig, alkoholista, szeretői voltak, és soha nem akart gyerekeket. Az apám beletemetkezett a munkába, és soha nem figyelt ránk vagy az anyámra. Nos mivel én nem olyan gyerekkort szánok a csemetéimnek, mint amilyen az enyém volt, kitört a háború. És csak ezért vannak egy véleményen. Az hogy el akarják-e venni a lányomat, még nem biztos, mert rákérdeztem mindegyiknél, de nem mondanak semmit. Sőt, nem kommunikálnak velem, a gyámhivatal meg engem csesztet, hogy kommunikáljak velük. De hogy, ha ők nem válaszolnak? Szóval ez egy bonyolult, és hosszabb história. Én sem szoktam megkövezni senkit sem úgy, hogy rengeteg háttér információt nem tudok az illetőkről vagy a dologról. Egy biztos, jó anya vagyok; a férjem szerint, a védőnő és gyerek orvos szerint, a tanárok és óvónők szerint, a barátok szerint, a férjem családja szerint, és szerintem is. Az én családom meg soha nem volt normális, így nem is várok onnan semmit sem!
48. 8ee31e318f (válaszként erre: 47. - Becseiagi)
2009. dec. 4. 05:48

ebbe en nem tudok bele szolni.


gondolom azert valtatok el, mert nem jottetek ki egymassal. egy gyerek viszont nem taegy, amit adni venni lehet, vagy elvenni. a gyerek erdekeit szem elott tarva, es nem a sajat buszkesegunk, kell donteni, mi a jo.

bar furcsallom hogy a sajat szuleid is ugy latjak az exednel jobb helye lenne a lanyodnak.

gondolkozz el miert gondoljak igy. lehet nem is az ex a szemet dog ebben az esetben

47. becseiagi (válaszként erre: 46. - 8ee31e318f)
2009. nov. 27. 12:51
Igen eltiltanám, mert szemét, gerintelen dög. Éppen pokollá teszi az életünket a hivatalokkal és a saját szüleimmel együtt, mert el akarják venni tőlünk. A kislány szeretetét használják fel ellenünk, szerinted az így jó? A lányom a vállamon sírja állandóan ki magát!
46. 8ee31e318f (válaszként erre: 45. - Becseiagi)
2009. nov. 27. 12:27
tehat te eltiltanad a lanyod az apjatol. miert is akarod buntetni a lanyodat?
2009. nov. 27. 10:37
A láthatásnak és a gyerekltartásnak semmi köze nincs egymáshoz! Sajnos tudom, tapasztalatból. Az exem mikor nem fizetett, akkor is elvihette a kislányt.
2009. júl. 3. 07:50
Én úgy nőttem fel h 3éves korom óta külön van Anyu és Apu...én Anyunál maradtam Apu 200km-re tőlünk v mi Tőle, mindegy! Volt h Apu nem fizetett de anyu a láthatást sosem tagadta vna meg mert akármilyen is de az APUKÁM, pedig csinált érdekes dolgokat....Tehát sztem a kettő teljesen külön téma!
2009. júl. 3. 06:14

Hányok az ilyen nőktől egyébként aki kerre képesek némi pénzért!Én biztos nem tenném ki a gyerekemet ennek!

Ja és a lényeg...ajánlottam neki munkát én,azt sem fogadta el!erre nem lehet mit mondani....

42. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Dorka29)
2009. júl. 3. 06:12
Kizárt hogy a családiból él..na igen...egy pasassal költözött össze,pont azért mert 26 ezerböl nem tudja fizetni az albérletet..kényszerből költözött össze vele,vagy csak mert tudja hogy elvehetik töle a 2 gyereket jövedelem nélkül,de igy a pasi valamit dob a dolgon!
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Dorka29)
2009. júl. 3. 06:09
Olvas visszább a segélyt illetöen..nem vállalt közmunkát elvették töle,munkanélkülit meg mi után kapjon mikor nem dolgozik?
40. 8ee31e318f (válaszként erre: 38. - Szilvóca)
2009. júl. 2. 21:46
ez igy van. az alap tematol kezdunk elcsuszni, de az elejen mar elmondtam errol is a velemenyem.
2009. júl. 2. 21:43

NEM!


A gyerektartás és a láthatás külön téma.


Az apának pont ugyanannyi joga van látni a gyerekét, és a gyereknek is joga van kapcsolatot tartani az apjával is.



Ha tényleg olyan rosszul áll anyagilag, akkor meg miből fizessen?


Arról nem beszélve, hogy kizárt, hogy az anya csak a családi pótlékból él.. Ha valóban csak ennyi jövedelme van, akkor jogosult rendszerese gyermekvédlemi támogatásra (ha most is épp ez a neve..), igaz, ezt nyaranta sok helyen természetben fizetik, vagyis élelmiszert adnak, esetleg "kajajegyet", amit egy menzán lehet felhasználni.


ezen kívül munkanélkülire, vagy ha arra nem, akkor szociális segélyre, vagy munkát ajánlanak, hogy később ezt egy ideig kaphassa...

szóval, elvileg kapnia kéne még mást is a családin kívül.


Ha mégsem, akkor viszont felmerül, hogy családon belül tarthatóak-e a gyerekek.

38. Szilvóca (válaszként erre: 35. - 8ee31e318f)
2009. júl. 2. 21:43
Igen a gyerek issza meg a levét,ha szereti az apját és eltiltják,de erre esély se lehet,mert ha az apának papírja van róla,hogy elmebeteg,vagy a nőnek esetleg és a pasinál van a gyerek,akkor sem tiltják el a gyerektől,ill.akkor is ha csak a családi van és abból élnek,úgymond ilyen formán is ő issza meg a levét.Amúgy olvasd el a kérdést,mert az volt,hogy ha nem fizet,akkor el lehet-e tiltani.Szerintem minden helyzetben a gyerek érdekeit kéne szem előtt tartani,de ha 2 felnőtt bepipul,az esetek többségében,nem mindenhol,elfelejtik a legjobban szenvedő alanyt,az pedig a gyerek,holott nem ő akart megszületni.
37. 8ee31e318f (válaszként erre: 36. - Szemmelver)
2009. júl. 2. 21:39
sajnos sok valas utan megmarad az ellensegeskedes, es ez nem jo. foleg ha a gyerekeket meg manipulalni probaljak a masik ellen
36. szemmelver (válaszként erre: 35. - 8ee31e318f)
2009. júl. 2. 21:35
én pasipárti vagyok:) kettőtől elváltam békében
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook