Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
248. tikki87 (válaszként erre: 247. - Gigike32)
2011. jan. 26. 13:30

Ne izgulj, meg fogod kapni a költségmentességet. Nekem eleve ezzel kezdte az ügyvéd, hogy ettől ne tartsak, nem kell fizetnem. Három gyereket nevelsz egyedül, anyagi támogatás nélkül, erre bőven megadják a költségmentességet.

Egy dolog lesz majd, ha az apa nem jön el, akkor az ügygondnok, akit kirendelnek az érdekei képviseletére, na őt neked kell kifizetni (ha jól emlékszem, ez ilyen 20 ezer forint körüli összeg), de ez az apán behajtható (már ha van miből).

2011. jan. 26. 10:50
Hát voltam,és le is döbbentem.Maga az hogy BIROSÁG már ad az egésznek egy komolyságot.Szoban mindent igazolnom kellett,mennyi a jövedelmem,mennyi a kiadásom,mennyit költök a gyerekekre stb.Lesz egy tárgyalás még nem tudni mikor,ha apa nem jelenik meg semmi gond nélküle is dönthetnek.Mivel az apa eladta a házat és ha nem venné át a levelet hát akkor nekem kell kinyomoznom az uj cimét :( Ha az apa megkapja a tárgyalásrol a papirt hogy hogyan döntött a biroság 8 napon belül fellebezhet.Nos én probáltam neki irni hogy peren kivül beszéljük meg,közölte hogy én nem hagyom élni és nem tud fizeni punk-tum.Nos ami váratlanul ért a biroságon,és mivel panasznapom voltam ami ingyenes,dee lesz perköltség ami a mi esetünkben 360.000 forint !!!!!!! Ledöbbentem.Állittolag én kérhetem a költségmentes tárgyalást hivatkozva a három gyerekre és az anyagi helyzetre.De ha nem kapom meg???Ugyhogy belenyultam rendesen ebbe a dologba de nem baj mostmár végigcsinálom :)
246. tikki87 (válaszként erre: 245. - Gigike32)
2011. jan. 19. 09:05

Hát sajnos az ilyen helyeken tényleg akkor van esély sorra kerülni, ha az ember kapunyitáskor már ott dekkol :S:S Viszont ha tárgyalásra kerül sor, akkor az szerencsés, hogy tudod a munkahely címét. Nem tudom, mennyit bonyolít a dolgon, hogy más-más megye, nálunk a megye végül is ugyan az volt, bár az apának más városban volt a bejelentett lakcíme, ami már másik bírósághoz tartozik, de a megye ugyan az volt, de így nem volt gond, ott volt a tárgyalás, ahova én beadtam a keresetet.

El tudnak húzódni az ilyen ügyek sajnos, nem valami turbó tempóban dolgoznak :S Ha az apa hajlandó az együttműködésre, akkor viszonylag hamar le lehet zárni persze a dolgot, de ha akarja, akkor tudja nyújtani az ügyet. Nálunk az volt a szerencse (már legalább is a gyorsaság szempontjából), hogy el se jött, így kitűzték az új időpontot, és ott már fél óra alatt végeztünk, utána asszem 30 nap kell, hogy jogerőre emelkedjen az ítélet (ennyi idő van a fellebbezés beadására).

Sok sikert, remélem meg tudjátok oldani hamar a dolgot!!

2011. jan. 19. 08:17
Hát a mult héten nem jött össze a biroság :( 10 orára értem oda aholis közölték hogy ingyenes panasznapra 25 sorszámot osztanak ki,és az elfogyott.ugyhogy most megyek majd.Mivel élettársak voltunk igy nincs semmi papir,vagyis csak gyerekelhelyezésről a gyámhivataltol.Munkahelye cimét tudom :) Idáig csak ugy hasraütés szerüen küldte a pénzt,5-7-8 ezer a két gyerekre.Tárgyalás??Hát arra kiváncsi leszek,mivel ő tolna megyében van én meg csongrád megyében :) minél messzebb annál jobb :D és sokáig tart?hát azt nem szeretném :( majd holnapután megyek és megirom mire jutottam-jutottunk.
244. tikki87 (válaszként erre: 243. - Gigike32)
2011. jan. 16. 20:13

Szia!

Gyermekelhelyezési per sem volt még? Bár gondolom ha lett volna, akkor a gyermektartást is megállapították volna. Hát igazából akkor el kell indítani a pert, nekem ügyvéd intézett mindent annak idején. El kellett hozzá mennem párszor, kérdezett mindenfélét, hogy az apával mikor ismerkedtünk meg, mikor született a fiam, stb stb. Aztán utána megfogalmazta a keresetlevelet, azt én aláírtam, be lett adva a bíróságra. Ebben az is benne volt, hogy mennyi gyerektartásra tartok igényt (fix összeg volt benne, mivel nem volt ismert az apa munkahelye, sem az, hogy mennyit keres). Ha tudod, hogy hol dolgozik (persze ha be is van jelentve), akkor ez hasznos információ. Ha a keresetlevél be van adva, akkor a bíróság kitűzi a tárgyalás időpontját (ez elég lassan megy nekik), értesítést küldenek, stb. Aztán majd a tárgyaláson döntenek. Ja, papírok: hát alap dolgok ugye, személyi, lakcímkártya, aztán gyerek anyakönyvi kivonata, apai elismerő nyilatkozat, asszem ezek kellenek. Más nem jut eszembe, de ez nekem már elég régen volt, lehet, hogy kihagytam valamit.

2011. jan. 12. 16:48
Sziasztok.Döbbenettel olvasom az irásaitokat.Én két éve élek külön a gyerekeim apjátol,mindig küldött valamennyi lovét,de 10ezernél soha nem többet a két gyerekre.Én albérletben lakom a srácokkal,ő most adta el a házat,megy albérletbe de neki már van autoja és butor.Én holnap megyek a biroságra hogy kérjem a gyerektartást törvényesen is.Tudna valaki tanácsot adni milyen papirok kellenek?Gyámhivatalnál annakidején voltunk hogy én nevelem a gyerekeket,gondolom azt vinnem kell.Nagyon izgulok.Tudom hogy balhé lesz.Hiszen ő azért sajnáltatta magát idáig hogy ne kelljen fizetnie,én meg hülye megsajnáltam.Csak igy a gyereketől vontam meg azt ami amugy lazán megvehettem volna nekik.Most máshogy lesz :)
242. Berry29
2010. aug. 22. 14:53

SZiasztok! Mi a véleményetek következökröl:

SZülök elváltak, Anyuka neveli a 2 gyereket, egyik már 22 éves, befejezte a sulit most nyáron, de még nem dolgozik. Apuka megpróbálta megbeszéli anyukával, hogyan tovább: eddig gyerekenként 60-60 ezret fizetett GYT, plusz a fizetös iskolát.

Mivel a "gyerek" nem tanul tovább, apuka fél évig tovább fizetné ezt az összeget, ameddig a gyerek talál valami munkát, utána meg csökkentett összeget fizetne.

Annyit kért anyukától, hogy ne pereskedjenek már, anyuka adja be a biróságra a GYT megszüntetésére való kérelmet, hiszen az már nem jár.

Hogyan vélekedtek erröl? Voltatok hasonló helyzetben??

241. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 240. - Évi1327)
2010. júl. 7. 21:00
Tanácsot nem tudok adni,én ezt csinálom három gyerekkel 12 éve.A törvény őt védi,neki vannak jogai,nekem meg csak kötelességem,felnevelni őket becsülettel.
2010. júl. 4. 21:28
Mit tegyek, ha az apa nem fizeti az összes gyerektartást, csak havi 4-5000 Ft-ot pedig közös megegyezéssel 35 ezret ítélt meg a bíróság, tudom a lakcímét, de feketén dolgozik és nem tudom hol, merre...csak egy kocsi van anevén, más nincs..ja és megcsalt egy nővel ahonnan már született is gyereke, a mi közös fiunknak meg nem fizet...mit a teendő? adjatok tippeket!!
239. Sicike
2010. jún. 15. 07:45

Nálunk ezt nem igazán lehet kivitelezni,mert apuka nincs fent a neten,nem ért a sz.géphez.

Viszont a nőcskéje fent van.

Azon kacagtam, hogy kb. 1 hónapja kapott 1 véleményt a képe alá,hogy szép vagy,csinos vagy....csak kár, hogy nem a saját házad és kocsid előtt vagy lefényképezkedve. !!!!!

(hanem apuka kocsija előtt díszelgett...)

Akkor jó kacagtam rajta,mondom én is megvéleményezem,de aztán rájöttem, hogy magamat is lejáratom,meg a fiamat is-mert az ő oldaláról írtam volna......de aztán nem akartam neki rosszat,mert ha úgy adódik, ha találkoznak akkor ne a fiamat érje bántás miattam.

Gyerektartás:a múlt hónapban nem kaptam,pénteken hívtam is apukát.......hát ne má.

Este írt sms-t most 2-t utalnak.

Majd ha jön azért elmondom szedjék magukat össze.

Nem elég, hogy nem utal rendesen még időben sem.....

2010. jún. 15. 00:17
Külföldön már működik. Egyszerűbb, olcsóbb és gyorsabb lehet, mint perre menni. Nem állítom, hogy mindenkinél működik, de sokaknál igen és egy próbát megér. Talán megérne egy új topikot.
2010. jún. 15. 00:17
Szeretnétek, hogy Ti is elérjétek, exetek rendesen fizesse a gyerektartást? Hozzad nyilvánosságra a neten a nevét, mindenkiben van annyi hiúság, h nem szeretné szégyentáblán látni a nevét! A nyilvánosságtól mindig fél az akinek vaj van a füle mögött.
236. Tikaram
2010. máj. 16. 21:40

Szia!

Remélem tudok segíteni, én is így jártam,nekem fél éven keresztül nem fizetett a két gyerekem után. Minden Bíróságon van heti egy alkalommal un. panasznap, be kell menni el kell vinni az ítéletet, amiben megállapították a láthatást, a gyerektartást stb. Ott azonnal intézkednek. Nekem pl. (nincs munkahelye a volt férjemnek) ezért rögtön elküldték a végrehajtóhoz az ügyet, aki aztán kézbe vette a dolgokat. Nem telt el két hét, s már ott is volt a pénz a számlámon. A másik lehetőség pedig az, hogy ha két hónapnál többet nem fizetett fel lehet jelenteni a rendőrségen, persze csak akkor, ha ez megállapított. A polgári pert azért nem ajánlom, mert évekig elhúzódik.

Ha kérdésed van még evvel kapcsolatban szívesen segítek!

2010. máj. 16. 21:24

sziasztok

valaki tudna abban segiteni, h ha a biroságnap irok, h polgári pert szeretnék inditani gyerektartás miatt,mit kell beleirnom?csak a tényeket,adatokat, v a "rizsát"is?v azt majd, ha meghallgatnak?

3 napja ülök a levélen,nem tudom,mit irjak:(

meg azt mondta a nő a telefonban, h postán is fel lehet adni..a gyerek eredeti anyakönyvijét kéne elküldenem postán??v jo a másolat is?

ha valaki tud segiteni,megköszönném

2010. máj. 6. 19:55
Sziasztok,a segitségetekre lenne szükségem,hátha okosabbak vagytok mint én.2 éve megállapította a bíróság a gyerektartást úgy,hogy az apa megsem jelent a tárgyaláson mert már akkor is böriben volt jelenleg is ott van,szeretném már végre elinditani azt,hogy végre én is kapjak gyerektartást,most került a nevére egy lakás,mit lehet tenni ilyenkor,merre induljak el?köszi előre is a segitségeteket.jasper75
233. 70a5a27405 (válaszként erre: 227. - M_sandor)
2010. ápr. 23. 21:42
Konkrétan nem tudom, esetleg rokonok, ismerősök talán tudnak egy jó ügyvédet, beszélj velük....
232. Borsóleves (válaszként erre: 231. - Fényvarázs)
2010. ápr. 11. 17:13
Igen, sajnos ilyen is van....ilyen esetben ugyan az a teendő, mintha az Apával lennének a problémák...gyámhivatal, stb.Ott kellene először segítséget kérni az Apukának, szerintem....
2010. ápr. 6. 21:51

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni! Miért nem történik semmi, ha nem az apáról van szó, hanem egy anya tétlenségéről. Az anya nem képes normálisan ellátni a gyerekeket, a háztartást, és három éve képtelen Pesten munkát találni. Azaz nem is keres. A gyermekvédelmitől újabb határidőt kapott. Pasizni van esze, másra nincs. Az apa három évvel ezelőtt megunta, hogy nincs társa semmiben, és ott hagyta őket. Pénzben és csomaggal támogatta őket. Most visszament, hogy újra megmutassa máshogy is lehet, pedig munkanélküli volt: gyerekkel hogyan kell tanulni, hogy kell kisúrolni egy kádat, időben lefektetni őket és még sorolhatnám. Kívülről barátként nincs jogunk beleszólni, de a tehetetlenség, hogy még az anya zsarolja az apát dolgokkal, gyerektartással.... felháborító. Az apa felment vissza Pestre, addig keresett munkát, míg egy hét alatt talált is, mert Akart! Az anya három éve semmit nem rakott le az asztalra, csak az államtól kapott dolgokból és az apa támogatásából tengődött hazugságokkal és ígéretekkel fűszerezve. Természetesen nem tetszik neki, hogy új rendszer legyen otthon, rend, következetesség, tanulás. Az biztos, hogy egyedül az apa nem tudja vállalni a három gyereket lakáshiány miatt.

Várom segítő meglátásaitokat! Köszönöm!

230. Borsóleves (válaszként erre: 228. - Hokifli)
2010. márc. 12. 16:15

Szia

Aranyos vagy, de ez sajna nem működik, ezek az "apukák" eltűnnek még a világ szeme elől is, ismeretlen helyre költöznek, ismeretlen helyen vállalnak munkát, mindent leiratnak a nevükről, stb.Egyszer felhívtam egy behajtó céget, eltudom képzelni, hogy működhet, de a lényeg, hogy nagyon kedvesek voltak, az ilyen fajta behajtásra nagyon kapnak, gyerektartás, de az első amit kérdezett az ürge, hogy tudom e hogy hol lakik az illető, mert neki csak ennyi kell és kész...na hát pont ez az amit senki nem tud....és így már lőttek is a dolognak...

229. Zsuan (válaszként erre: 225. - M_sandor)
2010. febr. 21. 09:28

Szia Sándor!

Én a mult héten voltam a családsegitőben.Ott lehet jogi tanácsot kérni,teljesen ingyen. Próbáljátok meg! Én hétfőn adom fel a levelet a bíróságnak.

228. Hokifli
2010. febr. 20. 18:22
Sziasztok, látom egy ideje inaktív ez a topik, de azért van egy tippem, hátha még jól jön valakinek. Többen írták, hogy az "apuka" úgy menekül a tartásdíj elől, hogy feketén dolgozik. Viszont ha sikerül kideríteni a munkahely címét, akkor be lehet próbálkozni a munkaügyön: ha váratlan kimennek ellenőrizni, és "tettenérik", akkor hivatalosan is igazolt lesz, hogy eltitkolt jövedelemre tesz szert az illető... Ez csak egy ötlet, de remélem segítettem vele.
2009. júl. 30. 13:36
Az a kis pénz, kb. mennyi?
226. 70a5a27405 (válaszként erre: 225. - M_sandor)
2009. júl. 30. 12:34
egy jó ügyvédnő nem lenne rossz..ha van egy kis pénzetek rá ne habozzatok.
2009. júl. 30. 12:13

Sziasztok.

Én egy 15 éves fiú vagyok. A szüleim elváltak, amikor még 5 éves voltam. Van még egy tesóm, aki még az 'eredeti' anyutól és aputól van. Apunak azóta van egy felesége, és ott született egy lány, anyunak élettársa van és így is lett egy lány tesóm. Apukám kb. 6 éve nem fizet se nekem, se tesómnak gyerektartási díjat. Anyuval szinte semmit sem tudunk tenni, mert ha én próbálok vele beszélni, mindig azzal jön hogy: vettem egy házat nektek (a ház végén már kezd a fal omlani). Holott a váláskor úgy tudom, hogy 50-50%-ban részesül mindkét szülő, tehát szerintem ez nem jó indok, vagy az? Bár gyerektartást nem, de havi 3500 Ft-ot fizet, ennyi a net havidíja. Nem tudom mit lehetne tenni, hogy fizessen. Anyunak mondom, hogy forduljunk a gyámügyhöz, vagy mihez, de azt mondja hogy neki ehhez nincs energiája, és hogy apunak sok pénze van, és ő jön ki ebből jól.


Mit tehetünk?(tehet anyu?)


Köszönöm a választ!

224. Wendy87
2009. júl. 29. 15:15

Sziasztok!

Ha jól látom, március óta nem jártam erre - ahogy látom, más se nagyon mostanság -, de jó hírekkel tértem vissza :)

Már nem emlékszem, meddig jutottam a sztori ecsetelésében, de leírnám a fejleményeket:

megvolt a tárgyalásunk, megszületett az ítélet (gyerek nálam, gyerektartás havi 13 ezer), az apa jelen se volt, így láthatás se lett megállapítva számára (na még csak az kéne...), be se tudták idézni, mert elérhetetlen. Ezek után egy pár hónapig nem tudtam foglalkozni a témával, mert érettségi meg egyéb fincsi dolgok voltak itt nekem (amúgy sikerült és felvettek az egyetemre :D). De most ráfeszültem a dologra ismét. Voltam a gyámügyön, hogy kérhessem a megelőlegezett gyerektartást. Ott kaptam egy nyomtatványt az igényléshez, de először is a bíróságra kellett elmennem. Szerencsém volt, a végrehajtási osztályon pont volt ügyfélfogadás, és várni se kellett. Ott kaptam mégegy nyomtatványt, kitöltöttem, beadtam, ezek után megkezdik a végrehajtási procedúrát (erre kb. 1 hónapot mondtak). Mivel nem lesz mit behajtani, egy hónap múlva kapok egy igazolást arról, hogy sikertelen volt a behajtás. Ez valamikor augusztusban várható szerintem. Ezzel az igazolással kell majd besétálnom a gyámügyre, ahol az ott kapott nyomtatvánnyal együtt ezt is beadom, 3-4 hét alatt bírálják el az igényemet az állam által megelőlegezett gyerektartásra. Visszamenőleg csak annyit kapok, amikortól beadtam az igénylést, a hátralékot (kb. 200 ezer forint) csak akkor kapnám meg, ha be lehetne hajtani az adóson. Így csak a folyamatos tartozást fogom megkapni, 3 évig. Azaz, ha minden jól megy, októbertől 13 ezer forinttal több lesz a kasszában. Jó érzés, hogy már folyamatban van a dolog.

A hasonló felfogással rendelkező ex-pasival "megáldott" anyukáknak továbbra is kitartást és hasonló eredményeket kívánok. Ne adjátok fel!

223. noemi1207 (válaszként erre: 218. - Misteria)
2009. máj. 6. 13:35
Igen,jól tudod,hogy csak 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni a tartásdíjat.Nekem szerencsém volt,mert mindkét fiam apjánál csak 1 tárgyalás volt,de a hátránya az,hogy nincs bejelentett mhelyük.Így a minimumban egyeztünk ki,havi 12.000ft-ban.Persze nem fizettek,így végrehajtóhóz fordultam,így némi késéssel de idáig megkaptam a pénzt.Persze ehhez az is kell,hogy legyen valamilyen ingatlan a nevükön...
222. ziziqe
2009. máj. 5. 21:51
Sziasztok! Én a 10éves ikreimet nevelem születésük óta egyedül, 3évig én sem kaptam gyerektartást, dns és egyéb miatt, fölszaporodott 848 000ft, de én meg is kaptam a végrehajtótól, úgy hogy nekem nem került egy fillérembe sem, nálunk is volt olyan h nem jött el a tárgyalásra de a bíró megbüntette, adott új időpontot és ment minden tovább. Azóta is rendszeresen megyek a végrehajtóhoz, éppen holnap is.Nekem mindig kifizeti, de csak rendőrségi feljelentés és végrehajtói ráhatásra. Persze így is mindig én szívok, mert most is 4 hónappal tartozik és én minden hónapban elhittem neki, h ez az a hónap amikor megadja. De az tuti h ne menjetek havonta a rendőrségre, mert engem igencsak megaláztak ott, megkérdezték többek között, miért akarom én a gyerektartást. Nálunk még a 848000ft-ért sem akarták lecsukni.Szédület, h ennyire nem védi az állam a gyerekek érdekeit.Amikor a fiúk megszülettek az első perünk nekünk is 3évig tartott. Én már Szabó Máténak is írtam ezzel kapcsolatban de semmi.Össze kellene fognunk és együtt fölháborodni.
221. 56aa700e62 (válaszként erre: 219. - ElErIm77)
2009. márc. 25. 21:27

Hát nagyon jól látod a dolgokat!Mint írtam nálunk 3év alatt zajlott le a pereskedés kaptam egy végzést amiben leírják hogy 740ezer a sara de kitörölhetem vele.Ennyi!

Én sem tudom merre tovább az ügyvéd elvitte a megtakarított pénzemet a pasi meg nyilvánosan röhög rajtam és azt mondja neki 740ezret megér 4hónap.

2009. márc. 25. 21:24

ElErIm77


Én 2008 április elsején kértem a per beindítását a gyámhivatalban, és még most sem látom a végét. Egyébként amíg nem bizonyosul be hogy Ő az igazi apa, addig tényleg inkább Őt védik... Kiváncsi lennék mi lesz az eredmény után.

Én úgy tudom, hogy ha a munkahelyi címét tudod, vagy a szülei címét, akkor is megkeresik. Nálunk bevált, később egyértelműen megváltoztatta az általam megadott címet a tényleges címére... Talán ezt próbáld meg, de készülj fel arra, hogy nem lesz rövid út. Nekünk 5 bírósági tárgyalás után rendelték egy a DNS vizsgálatot. Ha annak idején tudom hogy ez lesz, talán bele sem megyek. Több szerencsét...

2009. márc. 25. 19:56

sziasztok..én ma voltam a gyámhivatalban,h inditsák el az apasági pert.egy kalap sz..t ért:(nekem kell tudnom a cimét, s berángatni magammal, v megadni ,de hiába mondtam a nőnek h nem tudom a jelenlegi cimét,s nem is vagyunk beszélő viszonyban:(igy semmit se tud teeni, ex meg röhög a markába a picsájával.

a legszebb,h felhivta a nő tel en, csoda h fel is vette,s neki állt feljebb, h ő nem ad cimet,nem beszél,menjünka ahova akarunk..és lecsapta a kagylot..

irigylem,akinek sikerül a gyerektartást behajtani,ugy tünik, itt a pasikat védi a törvény..

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook