Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa nem fizet gyerektartást fórum

Ha az apa nem fizet gyerektartást (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. márc. 24. 21:32

Sziasztok!


Lenne egy pár kérdésem. Sajnos nem nayon tudok kihez fordulni ezekkel, és remélem itt talán választ kaphatok. Volt egy élettársam már több éve voltunk együtt. Állapotos lettem, és azt már régebben megbeszéltük, hogy ha összejön, akkor mindenképp megtartjuk a babát. 8hónapos terhesen bekerültem a kórházba, és rá egy hétre hallottam h a "párom" összeköltözött egy nővel. Megszületett a kisfiam, most 13hónapos. Azóta Ők összeházasodtak, született egy gyerekük aki 2hónapos most. Egyetlen egyszer sem látogatta meg a fiamat 13hónap alatt. 2008áprilisban a gyámhivatalhoz fordultam, jöttek a bírósági tárgyalások, és most a DNS. A bíróság kirendelt egy ügyvédet, de semmi információt nem lehet belőle kihúzni, mindenre sablonos választ ad. Kérdem én, mire számíthatok?? Egyedül nevelem a gyermekem, jelenleg a szüleimnél lakunk, és az Ő segítségükre szorulunk. Az ügyvédnő azt mondta a gyermek szüleétésig visszamenőleg visszaigényelhetem a gyerektartást miután megítélik. Én úgy hallottam csak 6 hónapra visszamenőleg adják meg. továbbá olyanokat is mondanak, hogy egy gyermekre a fizetése 25%-át ítélik meg. Kérem válaszoljon valaki.. már 1 éve megy ez az egész, és még most sem látom a végét. Már abban sem vagyok biztos, hogy érdemes végigcsinálni ezt az egészet..

217. 56aa700e62 (válaszként erre: 216. - Wendy87)
2009. márc. 22. 14:49
Hát igazából már 3éve tart ez az egész herce hurca nagyon belefáradtam már.Már nem akarok pénzt egy dolgot szeretnék:minden köteléket megszakítani ezzel az"emberrel"sok mindent hallottam én a 6hónapról meg a 3évről,de amikor oda került a sor hogy intézkedjek mindig jött egy"ha"Akkor fizet az állam ha stb...nagyon elegem van már.Hiába próbálom a gyerekem érdekeit képviselni mindig falakba ütközök.Most várom az ítéletet mikor kell bevonulnia és majd akkor neki rugaszkodok megint.Hátha így több esélyem lesz.Hallottam egy olyanról hogy ha 6hónapig nem látogatja a gyereket akkor elvileg elvehetik a jogait a kötelezettségei viszont megmaradnak.erről tudtok esetleg valamit?
216. Wendy87 (válaszként erre: 215. - 56aa700e62)
2009. márc. 21. 22:59
Én úgy tudom, hogy az állam nem csak 6 hónapra előlegez, hanem 3 évre. 6 hónapra visszamenőleg. Mármint nekem a gyámügyön mondták ezt, hogy ha meglesz az ítélet, akkor menjek be, és akkor megkapom az elmaradt gyerektartást 6 hónapra visszamenőleg és 3 évig fizetik. Persze miután sikertelen volt a végrehajtás és az apának van állandó lakcíme Magyarországon. Nekem legalább is így mondták.
215. 56aa700e62 (válaszként erre: 213. - ElErIm77)
2009. márc. 21. 22:09

Sziasztok!

Igen azért kapta a 4hónapot mert már nagyon sok hátralék gyűlt össze(740ezer)de mivel ez már büntetőügy így nem tudok semmit kezdeni ezzel az ítélettel.És utána még jót röhögött is azt mondta 740ezerért 4hónap az elég jó arány szerinte.Utána el kellett mennem valami végrehajtó osztályra ahol nagyon elkeserítettek,mert ugye bár az állam csak 6hónapot előlegez meg de csak abban az esetben ha én megelőlegezek egy végrehajtót aki kimegy a lakásra körbenézni,ami sajnos ilyen magas összegnél elég sokba kerülne.Most tanácstalan vagyok mert szerintem egy fillért nem fogok kapni.Csak az marad hogy 6 havonta feljelentem aminek így viszont nem sok értelme van.Ördögi kör ez úgy látom.Nem rég kaptam egy levelet hogy mivel több ügye van ezért összevont büntetést fog kapni,ami szintén neki kedvez majd!Jó mi?Én meg retteghetek attól mikor bukkan fel,mert 3éve nem látta a fiát,de ugye jogai vannak azért.

214. Wendy87 (válaszként erre: 212. - 56aa700e62)
2009. márc. 21. 21:17
Hát talán a gyámügyön tudnak segíteni ebben. Nekem mindent az ügyvéd intéz, mert családi ismerős. De mondom, a gyámügyön biztos tudnak valami hasznos tanácsot adni, azt hiszem, ők is foglalkoznak ezzel konkrétan is.
213. ElErIm77 (válaszként erre: 209. - 56aa700e62)
2009. márc. 21. 20:09

sziasztok...ahogy látom az én kérdeésemben sajnos senki sem tudott segiteni:(szerdán kell mennem a gyámra,azért lettem volna kiváncsi..


nálatok azért kapta a 4 honapot,mert nem fizet 3 éve?v más is volt?már persze ha nem titok..

212. 56aa700e62 (válaszként erre: 211. - Wendy87)
2009. márc. 20. 20:48
Hú köszönöm ez nagyon hasznos információ,de azt nem tudod véletlenül hogy ügyvéd nélkül hova kell mennem?a gyámhivatalba esetleg?mert az ügyvédem elég szépen megrövidített már,ez azért morbid nem hogy nekünk járna a pénz,de mi leszünk szegényebbek ha intézkedni szeretnénk?Sajnálom,hogy hasonló cipőbe járunk,remélem azért van kiút?!
211. Wendy87 (válaszként erre: 209. - 56aa700e62)
2009. márc. 20. 20:36
A per során nem tudnád kérni, hogy minden jogot te gyakorolj egyedül? Ettől még az apának nem kell lemondani, de elveszik a legtöbb jogát. Nálunk is ez lesz, mert az apa elérhetetlen, és nem is keresi a gyereket. Ha akarnám se tudnám felkeresni, hogy bármit aláírjon, mert a bejelentett lakcímén már évek óta nem lakik, a családjával se tart kapcsolatot, szóval én ezt el is mondtam az ügyvédemnek, és ő mondta, hogy akkor azt fogjuk kérni, hogy minden jogot egyedül gyakoroljak. Szerintem neked is rá kéne kérdezned az ügyvédednél, hogy mit lehet tenni.
210. Wendy87 (válaszként erre: 207. - F699cfb403)
2009. márc. 20. 20:32
Hát nem tudom akkor mert nálunk meg se kérdezték, hogy akarom-e fizetni, az ügyvédem azt mondta, hogy kell. Mondjuk sejtem, hogy nem fogom én ezt a pénzt viszont látni, mert az apa teljesen elérhetetlen, és bejelentett munkája sincs, egyszerűen eltűnt. Bár szerintem Magyarországon van, csak hát ilyen ügyek miatt nem lehet köröztetni senkit. Vagyis nem tudom. Gondolom nem lesz nyilvántartásba véve, és ha igazoltatják, nem fog fennakadni és nem viszik be, szóval esélytelen, hogy előkerüljön.
2009. márc. 20. 16:31

Sziasztok!

Örülök,hogy rátok találtam,de cseppet sem megnyugtató,hogy sokan vagyunk hasonló helyzetbe.Mi lett azokból a pasikból,akikbe egykor szerelmesek voltunk?:(Én 3éve pereskedek semmi sikerrel.Vagyis megállapították hogy 740ezer forinttal tartozik a drága kapott 4hónap letöltendőt,de ugyebár az állam csak fél évet előlegez meg,de csak ha én megelőlegezem a végrehajtót aki körbenéz a bejelentett lakásán ahol igazából egy napot se tartózkodott.se bejelentett munkahely se vagyon így nincs miből vonni.A gyereket 3éve nem látogatja,lemondani nem akar.Nincs ötletetek hogy tudnám elérni hogy lemondjon róla?Talán amikor bevonul,akkor kéne lépnem?de merre?A fiam útlevelét se tudom kiváltani,mert kell a beleegyezése.Segítsetek ha tudtok!

2009. márc. 14. 10:29

sziasztok..valaki tudja, h ha kérem a gyám ügyön, h inditsák el az apa ellen a pert,mert ugy tesz,mintha a gyerek nem is létezne..milyen adatot kell megadnom a nevén kivül?mert ugye a mostani lakcimét nem tudom:(

köszönöm

207. f699cfb403 (válaszként erre: 206. - Wendy87)
2009. márc. 11. 08:42

Szia!

Csak azért kérdezem, mert nekünk is úgy volt az első két tárgyalás, hogy az apa nem jelent meg és itt is volt ügygondnok kirendelve. Aki elég bunkó volt. De én nem fizettem ki az apa helyett egy forintot sem, mivel nem vagyok köteles. Jöttek azzal, hogy majd az apa visszaadja meg, hogy majd belevonja a tartásdíjba stb. De mivel az apa eddig sem fizetett… semmi biztosítéka nem volt annak, hogy megkapom azt a pénzt valaha is. Csak a perköltséget fizettem ki.

Amikor hozzánk kijöttek környezettanulmányra akkor is kérdeztek mindent. a pasi az elég normális volt. Jót beszélgettünk.

206. Wendy87 (válaszként erre: 205. - F699cfb403)
2009. márc. 10. 20:06

Hát nekem kell. Ügygondnok akkor kell, ha az alperest nem lehet elérni, kell valaki, aki képviseli. Ennek a díja 12 ezer forint. De elvieg ezt letétbe fizettük csak ki. Szerintem nagyon felháborító, de ha azt akarom, hogy haladjon az ügy, akkor ki kellett fizetni.


Ja, most meg voltak nálunk környezettanulmányon is :) Persze minden rendben volt, csak annyi hülyeséget kérdeztek, hogy hány négyzetméter a lakás, meg hogy van-e a gyereknek külön ágya meg ilyenek.

205. f699cfb403 (válaszként erre: 203. - Wendy87)
2009. márc. 5. 13:46

Szia!

Az ő ügygondnokát te fizetted ki ? A pasi helyett? Mire fel?

Ezt komolyan érdekel.

2009. febr. 28. 14:21
sziasztok!én a gyerek vagyok a "családban", és csak tehetetlenül nézem a szülők viaskodását. apa persze nem fizet gyerektartást, mondván: oldjuk meg!, és éli világát a barátnőjével, anya pedig kollégiummal fenyeget, hogyha mégis eszembe jut apával találkozni. tárgyalás lesz, ismerve kettőjüket, jó sokáig el is fog tartani. rendkívül önző mindkét fél, apa nem érti mégis mi a problémám vele, anya nem érti, hogy akarhatok mindezek után még vele találkozni. szeretnék túl lépni ezen, de csupán toporgok kettejük keresztüzében.
203. Wendy87
2009. febr. 17. 23:46
Na nekünk áprilisban tényleg meglesz már az első tárgyalásunk. Először ki volt írva februárra, csak - mint az várható volt - kedves apukát nem lehetett beidézni, mert nem vette át senki az idézést a bejelentett lakcímen (nem is lakik ott már évek óta), de most megvan róla az igazolás, hogy tényleg ott lakik, így már mehet a tárgyalás. Nagyon durva, ki kellett fizetni 12 ezer forint ügygondnoki díjat, hogy képviseljék a tárgyaláson (elég durva hogy még ezért is nekem kell fizetni). Remélem nem lesz több tárgyalás, és megállapítják a gyerektartást, aztán 6 hónap után kapom majd. Úgy legyen...
2009. febr. 17. 10:21

Hali csajok!


senkinél semmi eredmény?

201. 70a5a27405 (válaszként erre: 199. - Dinafeel)
2009. jan. 11. 21:26
szar helyzetben vagy....
200. Borsóleves (válaszként erre: 199. - Dinafeel)
2009. jan. 11. 18:00

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de véleményem szerint semmit!!!!

2009. jan. 8. 11:00

Sziasztok!

A kisfiam 5 hónapos volt mikor külön váltam az apjától, most 7 éves. Sosem fizetett gyerektartást(de mégis:az első évben 2-szer 7000 Ft-ot) Az állam megelőlegezte 3 évig a gyerektartást, 5000 Ft-ban.Aztán ez megszünt, azóta semmi. Mit tudtok, milyen módja van, hogy fizessen? Behajtani nem lehet rajta, mert semmit nem saját névre vesz, bejelentett munkája nincs.

198. 70a5a27405 (válaszként erre: 197. - F699cfb403)
2009. jan. 2. 21:21
Hát igen a te helyzeted egy kicsit másabb mint az enyém, körülményesebb, de az a hülye teszi azzá! :(
197. f699cfb403 (válaszként erre: 196. - 70a5a27405)
2009. jan. 1. 09:10

Nem rafináltnak kell lenni...

HA nem akar pénzt adni, akkor a számlán sem lesz egy forint sem... Az enyém képes volt feldobni a bejelentett munkahelyét. Engem már nem is érdekel, csak tényleg mondjon le, ha azt mondja. Lányomnak, már régen más az "apa"


Azért örülök, hogy van akinek rendesen megy ami kell.

196. 70a5a27405 (válaszként erre: 193. - F699cfb403)
2008. dec. 29. 15:43
Ahh nekem nincs már rá gondom, mert folyószámlámra jön a gyerektartás! Ajánlom mindenkinek hogy ne bizzon meg az ex-férjében, hogy majd hozza meg feladja a postán, lószart! Csajok legyetek észnél, és legyetek rafináltak!
2008. dec. 8. 05:53

sziasztok!

Sajna már nem emlékszem, ki volt az, aki mesélte, hogy a gyermekét át íratta a mostani férje nevére. Ha esetleg magára ismer, akkor írjon már nekem privit, mert segítséget szeretnék kérni. Mi a menete az egésznek? Ha a lányom apja lemond, akkor simán fel tudja venni a gyerek a férjem nevét? Képzeljétek el, az a gyökér felhívott, hogy ő inkább lemond a gyerekről és jó lenne, ha még ebben az évben el tudnánk intézni. tartozik egy rahedli pénzzel, gyermekelhelyezés a bíróságon folyamatban. Á és kijelentette, hogy a felügyeleti jogából nem enged. rendőrség a nyakára jár, hogy fizessen rendesen. Erre benyögi, hogy ő inkább lemond csak úgy és intézzem az egészet minél hamarabb. és innen kezdve nem keseríthetem meg az életét, hogy nem hagyom élni. Hát csajok! Eszméletlen boldog leszek, mikor aláírja a papírt! El nem tudom képzelni, hogy lehet ilyen valaki? Inkább a pár ezer forintja, mint a gyereke, akit éveken át hülyített és eljátszotta, hogy neki igen is fontos.(2,4 vagy 6 havonta) Na, mindegy csak gondoltam leírom!

És aki még harcol a gyerektartásért az igen is menjen minden hónapban a rendőrségre feljelentést tenni gyermektartás elmulasztása miatt! Sok szerencsét mindenkinek

194. Wendy87
2008. nov. 30. 22:24
Na, ide is megírom, hogy lassacskán megyünk bíróságra, elhelyezés, gyerektartás ügyben. Apukát nem lehet majd beidézni, nem lesz ott, ez 99,99999% Ha esetleg mégis ott lenne, akkor kíváncsi lennék a reakcióira. Mindegy, a lényeg, hogy minél hamarabb túl legyünk már ezen. Többen is mondták, hogy el lehet intézni a megelőlegezett gyerektartást, csak le kell futni pár kört. Hát én rajta leszek.
2008. nov. 28. 16:50

Sziasztok!

Mizu erre??? Látom nem nagyon ír már ide senki.

2008. nov. 7. 23:39
Nem is értem hogyan fajulhat idáig a dolog azzal az emberrel akit valaha annyira szerettünk hogy gyereket szültünk neki!van ám olyan eset is hogy a kedves anyuka eg yszemét és eleve csak azért akarta a gyereket mert a pasi biztos pánzforrásnak tünt,utána kisemmizte!!ne vegye senki magára mert nem rólatok beszélek!Biróságra hiába menek,max gyerekenként kapsz 10.000 et, ha megkapod!A továbbiakban sok szerencsét mindenkinek és boldog párkapcsolatot kivánok mindenkinek,a piciknek pedig boldog gyermekkort,szomoru hogy ilyen dolgok vannak!:(
2008. okt. 1. 12:34
Nekem sem fizet a férjem több éve már.Csak most találtam rá erre a fórumra.Fekete munka ,címe nincs,vagyona sem végrehajtás reménytelen.Három gyerekem van ,elváltunk van hivatalos végzés mennyit kellene fizetnie.Már kértem végrehajtást de amit fennt írtam azok alapján elutasították nincs mit végrehajtani.Igazságtalan az a rendszer ahol az egyik kinlódik,hogy tudja nevelni a gyerekeit(szüleim sem élnek már ezért nincs ki segítene)a másik pedig fekete munkából vígan megél és ezt nevezik itt gyerekvédelemnek?Lehet,hogy semmi esélyem a gyerektartásra de legalább kipanaszkodtam magam.
190. f699cfb403 (válaszként erre: 189. - Borsóleves)
2008. okt. 1. 09:10

Szia!


Örülök, hogy minden o.k.

189. Borsóleves (válaszként erre: 177. - F699cfb403)
2008. szept. 28. 12:48
Nincs netem otthon....most is a bátyáméktól netezek....minden rendben:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook