Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
734. Ametiszt19 (válaszként erre: 733. - Boka1983)
2011. nov. 23. 15:55
Köszönöm, lehet én is körbenézek a sportboltokban, mert úgy látszik az un. cipőboltok olyanok, mint a látványpékségek, csak nézelődni jók :)) Ha nem javul a lábad menj el dokihoz!!
733. Boka1983 (válaszként erre: 732. - Ametiszt19)
2011. nov. 22. 19:39
Szia! Köszi a választ. Örülök, hogy minden rendben Veled. Hát, igen, manapság nem divat kényelmes és vízálló lábbeliket árulni az üzletekben. Az az igazság, hogy én a nem annyira divatos, ámde vízálló, csúszásmentes talpú és meleg lábbeliket szeretem, így -ez itt a reklám helye- az Intersportban szoktam venni ilyesmit (túracipőt vagy hótaposót), még sosem csalódtam. Hát, ami a térdemet illeti most be van dagadva és már nem bírok ráállni rendesen így estére -ezt a térdemet is műtötték már egyébként évekkel ezelőtt- jelenleg az indometacinos krémet használom felváltva a Naturland sportkrémmel. Talán jó lesz rá, legalábbis nagyon remélem. Nagyon jól hűsít mindkét krém. Sajnos fekete nadálytő, meg árnika krémem nincs itthon jelenleg. Remélem, sikerül megfelelő cipőt találnod ezekre a hideg, zimankós időkre! Vigyázz magadra! Üdv.: Boka
732. Ametiszt19 (válaszként erre: 730. - Boka1983)
2011. nov. 22. 17:42

Szia Boka! Örülök, hogy jól vagy. Én jól vagyok, csak még szoknom kell ezt a fene nagy hideget és kéne valami jó téli cipőke is,de úgy látszik manapság csak magas műanyag sarkú-talpú és vékony, átázós vackokat árulnak- egyből

csatolhatnák a blokkhoz a beutalót a traumatológiára is :))

Remélem semmi komolya baja nincs a térdednek. A jegelés mellett jó lehet még a fekete nadálytő vagy árnika krém az ilyen zúzódásokra, lila foltokra (főleg ha a hűtőben tartod és ezáltal még hűsít is). Jobbulást kívánok!

731. Ametiszt19 (válaszként erre: 729. - Gadrika)
2011. nov. 22. 17:37

Kedves Gadrika!

A fórumot létrehozó kollegina már nincs hoxán, ezért ha idetéved valaki, én szoktam segíteni.


Gondolom az elülső keresztszalagodra gondolsz. A szöveti gyógyulás elvileg már létrejött, ha valóban eltelt már az egy év. Ha már a sima torna(gumiszalag stb.), a biciklizés, 90-fokos guggolások, kitörések nem jelentenek problémát, akkor javaslom, hogy vegyél egy dinert (vagy valami hasonló instabilitást létrehozó eszközt) és azzal eddzél. Nagyon jó a most divatos togu, jumper vagy TRX óra is. Ezek mind instabilitást hoznak létre, és ehhez kell alkalmazkodnia az izmaidnak. Hiába van erős izomzatod, ha az adott pillanatban az nem aktív. Ezért arra kell törekedni a rehab végén, hogy erre felkészítsd a szervezeted, és megtanulják az izmaid, hogy hamar működésbe kell lépni. Így tudják átvenni a nyíróerőket,így azok nem a szalagjaidat húzzák.

Ha van rendes felkészítő edzésetek akkor annak tartalmaznia kell a sportág specifikus felkészítést is ( vonalfutás hirtelen irányváltással, pliometrikus sorgyakorlatok, agility létra stb.)

Illetve azért sportolásnál és edzésnél is figyelni kell, hogy amikor viszont el tudod kerülni a csavaró erőket, akkor kerüld el :) És valóban, mivel a térd teherviselő ízület, ezért fontos a megfelelő versenysúly elérése is. Ezt kardióedzéssel (bicaj, spinning, gyors gyaloglás) kéne elérni, úgy hogy közben a térdedet nem terheled.

2011. nov. 20. 19:40

Szia Ametiszt!

Rég beszéltünk. Hogy vagy?

Velem minden rendben (legalábbis ami a műtött térdemet illeti, azzal nincs gond), viszont ma elmentem bringázni és a vizes/jeges járdán kiment alólam a bringám, ráestem a betonra és a bal térdemet megütöttem rendesen. Rögtön hideg vizes borogatást tettem rá, mihelyt hazaértem, nem dagadt fel, meg bár fáj ugyan, de rá tudok állni. A jegelés elég ilyenkor vagy használjak vmilyen krémet rá esetleg? Mit javasolsz?

Üdv.: Boka

729. Gadrika
2011. nov. 20. 15:46

Szia "gyógytornász"! :)

Futballozok, egy éve volt egy keresztszalag pótlásom, ami után nem tértem még vissza a pályára.

5 évvel ezelőtt a másik térdemmel jártam ugyanígy, akkor féléves rehabot szigorúan végig csináltam a Sportkórházban, kezeléssel, gyógytornával, vízitornával, majd úszással.


Most a munkahelyem nem tette mindezt lehetővé, így egyénileg otthon igyekeztem tornázni, amikor időm engedte, úszásra sajnos egyáltalán nem volt kapacitásom.

Tornáztam, tornáztam, de úgy érzem, hogy nem elég erős még a combom, ahogy fárad az izom, bizonytalannak érzem a térdem.

Tervezem, hogy tavasszal újra elkezdeném a focit, addig keményen erősítenék. Kérdésem az, hogy 3 hónap alatt, ha komolyan veszem, tudok olyan izmot felszedni, ami majd "elbír". Hozzáteszem, korábban nagy túlsúllyal sportoltam, amiből mostanra leadtam 17 kilót az elmúlt 7-8 hónapban, de tervezek további 5-6-ot, hogy ne legyen plusz megterhelés a számomra.

Jól gondolom, hogy a rögzítő használata nem javasolt a sportoláskor, mert ha abban edzek, akkor egyáltalán nem erősödik tovább a combom?!


Mik azok a gyakorlatok, amivel esetleg el tudom kezdeni az erősítést? És mi az, ami kimondottan a hirtelen irányváltásokra, kitámasztásokra jól megerősíti a lábam?

Ezt csak azért kérdezem, mert mind2 alkalommal úgy szakadtam el, hogy kissé mély talajon letapadt a lábam, nem "bántottak". :)


A dokim szerint a szalagjaim nagyon gyengék-vékonyak, ő azt javasolta, hogy csaksúlycsökkenés után kezdjem versenyszerű sportolással újra terhelni.


Válaszodat előre is köszönöm! Üdv!

728. Ametiszt19 (válaszként erre: 727. - Danina)
2011. nov. 7. 18:33
Írtam privátot Danina :)
727. danina (válaszként erre: 724. - Ametiszt19)
2011. nov. 5. 17:05

Kedves Ametiszt19!

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Igen,valóban kiszakadt sérv ,ezt a CT lelet alapján mondta a reumatológus főorvosnő.Mindkét oldalon ideggyököt érintő,balra 3-4mm,jobbra 5-6mm-es előboltosulás,a IV-es discuson.

Kezeléseket 4 hétig kaptam:EDIT,UH,masszázs és kádfürdő,gerinctorna.

A fürdő,és a gépi kezelések olyan,mintha semmi nem történt volna,masszázstól talán még rosszabb lett,legalábbis a nyaki részen nagyon fájt és égett utána mindig.A tornát csináltam hősiesen,az jó is volt,de az utolsó napokon már nagyon zsibbadt a jobb lábam tőle.

A derekam is fáj,hajolni nem tudok,csak térdet rogyasztva.Folyamatos nyomást érzek az ágyéki gerincrészen,onnan sugárzik a jobb csípőbe,a farrészen keresztül,és a csípő forgójánál megáll.Ez a rész most már folyamatosan fáj,ettől már bicegek is.

Elnézésedet kérem,ez hosszúra sikeredett.

Köszönöm szépen,és kellemes hét végét kívánok!!

726. Ametiszt19 (válaszként erre: 725. - D68657db8f)
2011. nov. 5. 13:33
Nincs mit. Remélem kikúrálod magad :) Válaszoltam privátban is. Szép hétvégét Neked!
725. d68657db8f (válaszként erre: 722. - Ametiszt19)
2011. nov. 5. 00:34
Koszonom szepen ismet! :) Mar el is kezdtem olyan multit szedni, amiben ezek is vannak! - az elozoben nem volt calcium, igazad volt. :)
724. Ametiszt19 (válaszként erre: 723. - Danina)
2011. nov. 4. 22:14

Kedves Danina!

Milyen alternatív kezeléseid voltak? Valóban kiszakadt a sérv? Csak a csípőd fáj hátul, de a derekad már nem?

Ha valóban kiszakadt a sérv akkor azt "helyre tenni" a szó szoros értelmében nem lehet. Ha olyan tüneteket produkál, amik indokolják a műtétet, akkor meg fogják műteni, ha nem akkor előfordul, hogy egy idő után felszívódik egy része, és csökkennek a panaszaid, de az is lehet hogy egy részük megmarad.

Azt tudnod kell ,hogy a műtét csak egy végső megoldás a kiszakadt darab eltávolítására,de ez csak még jobban ront a gerinc helyzetén, ezért ha nem muszáj, igyekeznek elkerülni.

Ha mégsem szakadt még ki teljesen, akkor bizonyos tornával vissza lehet az "elindult " részt terelni a helyére, és izomerősítéssel meg lehet tartani ezt az állapotot (de fontos hogy innentől fokozottan figyelni és tornázni kell, hogy ezt meg is tudjuk tartani).

Bárhogyan is legyen, jobbulást kívánok Neked :)

723. danina (válaszként erre: 722. - Ametiszt19)
2011. nov. 4. 19:28

Kedves Ametiszt19!

Azt szeretném Tőled kérdezni,hogy diagnosztizált,alternatív kezelésre nem reagáló kiszakadt ágyéki gerincsérvet lehet-e gyógytornával kezelni?Idegsebész még nem látja indokoltnak a műtétet.Hajolni nem tudok,jobb csípőm is fáj már,néha görcsösen fájnak az izmok...Újabb kezelések várnak rám...Meggyógyulhat még valóban műtét nélkül?

Előre is köszönöm a válaszodat!

722. Ametiszt19 (válaszként erre: 721. - D68657db8f)
2011. nov. 4. 19:20
Az ilyen rángások többségét a magnesium és calcium hiány okozza. Ha mégsem múlna el akkor neurológiára lehet menni a problémával. Nem vagyok ebben jártas, de sok furcsaságot láttam már,amit az emberek pszichés problémái generáltak, semmi sem lehetetlen :) Próbálj pihenni!
721. d68657db8f (válaszként erre: 720. - Ametiszt19)
2011. nov. 3. 19:39

Koszonom szepen, hogy valaszoltal! :)

Hat, mindenkeppen elnek az ajanlattal, ugyhogy elkuldom a tuneteimet, rendes Toled, hogy idot szansz ra!

A masikhoz kapcsolodoan mondanam, hogy sajna nem kaptam meg a leletet, csak annyit mondott a doki, hogy nagyon alapos labor volt, sok-sok mindent megneztek (4 helyre kuldtek a 4 kemcsovet), es minden teljesen jo volt.

Viszont ma is voltak enyhe onkentelen mozgasok, es eszrevettem, hogy az arcomban is - arra meg sajna nem edzettem. :) Ugyhogy elkezdett ismet jarni az agyam, mi lehet ez a rejtelyes dolog.

Igazabol egy tulhajszolt idoszak utan most pihentem meg, mar egy honapja, szinte semmit sem mozgok, csak egy rovid gerinctorna volt es joga 3 napja - ez utan jelentkezett. Idegessegtol is lehet szerinted?

720. Ametiszt19 (válaszként erre: 718. - D68657db8f)
2011. nov. 3. 17:12

Kedves Tisztas!

Főleg részletes és pontos anamnézissel és fizikális vizsgálattal ki lehet zárni bizonyos gerincbetegségeket, de van amikor szükséges valamilyen képalkotó eljárás bevonása is. Ha privátban megírod a tüneteidet, talán tudok pontosabbat írni.

Ilyen pici rángások izomfáradtságtól szoktak előfordulni, ha újra mozogni kezdtél, nagyobb intenzitással mint előtte, akkor előfordulhat ilyen furcsa érzet, de ez általában elmúlik, ha a szervezeted hozzászokik a terheléshez. A bemelegítés, nyújtás és a sok folyadék segíthet, hogy ezek elmúljanak.

(Nem minden ásványi anyagot néznek egyébként a vérképnél, plusz fontos az is, hogy valóban hasznosul-e az, amit beszedsz.)

719. Ametiszt19 (válaszként erre: 717. - Havasigyopár)
2011. nov. 3. 17:06
Ez elég általános probléma, de nem biztos, hogy csak ez okozza. Háziorvosnak érdemes említeni, ha nem múlik.
2011. nov. 3. 05:34

Szia Ametiszt,


szerinted van olyan egyertelmu tunet, ami segit elkuloniteni a porckorong servet a kisizuleti blokktol vagy egyeb gerincbantalomtol?

Sajat magam probalom diagnosztizalni, mert mire felvetel lesz a kezemben, el fog telni nehany het, es azt nem varhatom tetlenul.

(tudom, hogy ez a valasz csak iranyado, de erdekelne a velemenyed).

A masik, ami erdekelne, hogy apro, remeges szeru rangasok a test barmely teruleten mitol lehetnek?

Picik, alig erezhetoek, de megis zavar. Ellustult izmok ujradolgoztatasatol lehet? Multivitamint szedek, tejes verkep vizsgalat most volt, igy valoszinuleg nem asvanyianyag-hiany.

Koszonom elore is!

2011. nov. 3. 05:11
Köszönöm a választ,valóban kevés folyadékot iszom.
716. Ametiszt19 (válaszként erre: 715. - Havasigyopár)
2011. nov. 2. 20:52
Szia Havasigyopár! Sok minden okozhat görcsöt. Legáltalánosabb a kalcium és a magnézium csökkent szintje a vérben, de okozhatja az is, ha valaki nem iszik eleget,pusztán a rossz tartástól, hidegtől,vénás vagy más helyi szervi megbetegedéstől, lábaknál a rossz cipő is vagy más idegrendszeri problémától is. Fontos megfigyelni, hogy mikor jön elő és mire szűnik. Fontos kideríteni az okát mindenképpen.
2011. nov. 2. 04:37

Szeretném megkérdezni mi okozza a lábujjak és kézujjak görcsét,

köszönöm a választ.

714. Ametiszt19 (válaszként erre: 714. - Frici7)
2011. nov. 1. 19:11

Kedves Laura!

Legtöbbször a magas sarkú cipő az, ami az előlábra helyezi a testsúlyt, és amitől fokozódnak ezek a panaszok. Puha talpú, jól hajló cipő és amikor lehet mezítlábazás segíthet. Esetleg lavórba lábfürdő, közben egy kis lábtorna. Az ujjak átmozgatása, bekarmolása, szivacs nyomkodása a vízben, a talp nyújtása. Vagy egy jó masszázs. Ha nem múlik akkor érdemes megmutatni egy ortopéd szakorvosnak, aki speciális talpbetétet is felírhat, nem csak a boltban kaphatókat. Vagy ilyened van? Mikor fáj, mire szűnik? Mindkét lábad fáj?

713. havasigyopár (válaszként erre: 710. - Ametiszt19)
2011. okt. 20. 16:36
köszönöm a választ.
712. Ametiszt19 (válaszként erre: 711. - Kr73)
2011. okt. 19. 14:52
Írtem privit itt! :)
711. kr73
2011. okt. 18. 20:59

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Lordózisra milyen gyógytorna-gyakorlatok ajánlottak? Inkább domborítós, mint homorítós? Esetleg konkrétan tudnátok leírni néhány gyakorlatot? (Eléggé túlsúlyos vagyok, úszni nem tudok eljárni, itthon tudnék gyakorlatokat végezni, van fitt ball-om.)

Köszönöm előre is!

Réka

(kore30 kukac frímél)

710. Ametiszt19 (válaszként erre: 709. - Havasigyopár)
2011. okt. 16. 11:50
Szia Havasigyopár! Ezer féle gördülő cipőt gyártanak manapság. Én pár éve kipróbáltam az MBT-t. Kicsit vicces volt először, meg magas is, de nagyon kényelmes. A többiről nem tudok véleményt mondani. Ha megtanulsz benne jól járni, akkor hasznos lehet, főleg akkor, ha sokat kell állnod, vagy sétálnod. De ha csak kisebb távokra kéne a cipő, akkor ahhoz szerintem nagyon drága. Maga a sérvműtét nem zárja ki ennek a hordását, egyedül egyensúlyprobléma esetén szoktuk kifejezetten lebeszélni a betegeket erről. Egyéb esetben neked kell kipróbálnod, és eldöntened. Van aki isteníti, van akinek nem jó. Illetve fontos, hogy fokozatosan kell hozzászoktatni a tested az új helyzethez. A puding próbája az evés :)
709. havasigyopár (válaszként erre: 708. - Ametiszt19)
2011. okt. 15. 07:19

Kedves Ametiszt.

szeretném megkérdezni mi a vélenyed a gördülö cipökröl?aki meg van mütve gerincsérvvel lehet neki használni ?

708. Ametiszt19 (válaszként erre: 707. - Ametiszt19)
2011. okt. 14. 21:00
Írtam privátban!
707. Ametiszt19 (válaszként erre: 706. - Katttya)
2011. okt. 13. 19:52
Kedves Kattya! Nem tudok pontos választ adni neked, de megkérdezem egy kolléganőmet holnap és megírom, amint tudom.
706. katttya
2011. okt. 12. 21:52

Sziasztok!

Két gyerek után (a kisebb 14 hónapos) 1 ujjnyi rés van a két hasfalam között. Ez gyógytorával javítható még? Mennyi ideig változik a has szülés után? Ha így marad mindenképpen meg kell műteni?

2011. okt. 6. 17:46
Kedves Manó! Próbáld a nagylábujjadat és az ujjakat fekvésben, ülésben mozgatni fájdalomhatárig.Amíg piros, és meleg, érdemes kenni valamilyen kenőccsel (bepanthen pl.).A a bokával integetni, lábkörzéseket kell végezni. Ha már a varr is leesett, akkor lehet lavórban, sós vízben tornáztatni. Minél hamarabb kezded el mozgatni, annál hamarabb fog javulni. érdemes sétáláshoz puha, zselés talpbetétet berakni a cipőbe, vagy gördülő talpas cipőben járni (semmiképpen nem magas sarkúban-bár nem is menne szerintem), hogy minél kevesebb súly essen az előlábra. Ha van lehetőséged és a seb már szép, akkor uszodában (hideg-)vízben sétálást, sarokra, lábujjhegyre állást-járást lehet gyakorolni. Jobbulást!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook